koliko vam je vutra pomogla,odmogla u zivotu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

green_goblin

Aktivan Član
13.11.2007
62
0
0
35
hmm vutra mi je pomogla u puno stvari.. nove stvari sam naucio, vidio sam drugacije na svijet, i sto je najbitnije ne nerviram se toliko...
a odmogla mi je samo u tome sto se nemogu probudit ujutro :icon_biggrin:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Strejt sam neko vrijeme i osjećam se jako dobro. Makar sam pušio 1-2x dnevno svaki drugi ili treći dan, svejedno se izgubilo ono "nešto".
Osjećaj tupila i ne baš nekakvog zadovoljstva...povezano sa obavezama
i činjenicom da ne rješavam iste!

Apsolutno nikakvi snovi za vrijeme konzumacije,ali zato pregršt prvog dana
nepušenja. Posebno se odnosi nakon pušenja 5-6 dana prije spavanja i onda
samo stop :D

Bit će vremena za zafrkanciju cijelo ljeto tako da nigdje ne treba
žuriti, i malo odmoriti pluća:thumb:

:maryjane:
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Da, ja sam isto od pusenja prije spavanja imao....ne da nisam imao snove, vec VISE nego da nisam imao snove, onak, zapravo kao da sam sanjao al nije bilo niceg osim sve crno.

Al zato su tu bili kickass CEV-ovi prije spavanja pa kinda nadoknadili to :D
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
37
Ne vidim neku drasticnu razliku,mada mislim da mi je delom pomogla :D oko nekih resenja u programiranju i kreativnosti.
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
eh sad..
recimo smeta me sto kad svaki dan pusim, ne sanjam po noci kao sto je kolega rekao.. Cim napravim pauzu dan dva tri pocnem opet sanjati. Bas cudno

negativno je sto trosim pare na nju (nazalost) tak da mi u financijskom smislu nije bas pomogla.
ali zato nema boljeg nego sa kolegama zapalit fino uz neki film, dokumentarac, odigrat koji sah itd

takodjer normalan u frutilupsima ne mogu napraviti nista a dok se odvalim onda samo picim hehe

ne mogu reci da je djelovala pozitivno na sve aspekte mog zivota ali nije nesto posebno lose.

mozda bi istaknuo kao negativno to da katkad radije zapalim sam i odem solirat malo nego da idem medju drustvo ali to nije nuzno povezano sa vutrom vec vjerojatno neke moje brije..

uglavnom, mislim da je u globalu jako tesko rec koliko ti ej pomogla/odmogla.

e da i otkad varim malo vise teze mi je naci djevojku.. tj manje "barim" :)
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Vidiš i dalje ne razumijem zasto neki 'nemaju' snove kad su high. Ja ako zaspem 'pod utjecajem' snovi su mi predobri, svaki put ludi i zanjimljivi... Istina nekad ih se ujutro ne sjetim, isto kao sto se ponekad ne sjetim snova na 'strejtiranju' ali zato u toku dana mi dodje neki dejavu koji me posjeti na taj san, i onda se svega bistro sjecam :)
Generalno gledano, na moje rjesavanje obaveza mislim da vutra i ne djeluje toliko... lijen sam high ili ne, a ako se neceg uhvatim, to je onda ozbiljno i to ce se napraviti, duvao ja tih dana ili ne... nije uopce bitno.
Mogu reci da mi je vutra vise pomogla u zivotu, shvatila da bolje razumijem neke stvari, povezala me sa dosta istomisljenika, naucila slusati jazz :)) priblizila prirodi i mozda kao mladog 'spasila' od znatizelje za 'kemijom' i slicnim glupostima koji mi ne trebaju.
Sa fizicke strane, eto ne znam jeli mi nastetila plucima, mada ne vjerujem jer ih cuvam jako, ne pusim puno, ne pusim duhan uopce, rizle izbjegavam, pusim na spravice, najcesce vodene kao bongovi i slicno. Pomogne mi da zaspem i da se normaliziram ako si zbog izlazaka ili glupiranja 'zamjenim dan za noc'. Nakon eventualne prehladice ili neke viroze koje znam pokupiti par dana jako izgubim tek i jedem jako malo... tu uskace vutra i puno mi pomogne da se brzo vratim u normalu.
Ja zbog svega toga gledam na zelenilo jako pozitivno i mislim da je barem u mome slucaju jako puno pomoglo jer sam te srece da nisam nikad imao problema sa drustvom, roditeljima ili zakonom zbog istoga, a to su po mome jedini slucajevi u kojima ti trava moze sjebati zivot...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Evo citam i prezakon je što su svi iskreni nema nekog pretjerivanja... No opet ocekivo sam vise odgovora onako jasno pomogla mi je a ne neznam.....makar onako dokraja ni neshvacam pitanje ako nisu svi odgovorili pozitivno.... Meni je sasvim sigurno pomogla pomogla, ali potpuno iskreno smatram da mi od svega što sam probao možda 5% nije pomoglo...ma zapravo sve mi je pomoglo....sve psihoaktivno može biti ogromna pomoc u mnogim situacijama ali i na duge staze(ne mislim na cesto konzumiranje nego na vrijednost iskustva). Odmogla mi je u jako malo stvari kao npr. jer možda da nisam kreno pušit travu nebi sad pušio i cigarete al nema vez tako ce mi pomoc i da prestanem. Opet mi nije jasno kako nekima nije ni pomogla ni odmogla pa kava ljudima ili pomogne ili odmogne......
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Pa nije mi ni pomogla ni odmogla u smislu da, ne, trava mi nije pokazala nesto vrijedno i skriveno u smislu u kojem su mi drugi psihodelici pokazali, najbolje sto mi je izaslo iz trave je bilo iskustvo sa Shpongle, zatvorenim ocima i CEV-ovima, al opet, nije neku poantu imalo vec je jednostavno bilo lijepo i opustajuce. Pomogla mi je na drugi nacin, kad ju pusim prije MG sjemenki, da mi pomogle da poletim. Dakle pomogla mi je u rekreativnom smislu i pokazala nesto novo, al ne i u spiritualnom smislu.
Odmogla mi nije ni na koji nacin, osim mozda kaslja kojih sat vremena nakon pusenja posto mi grlo inace nije naviklo na dim, al usporedjeno sa salviom, kasalj od vutre je nista.

elephant0r je napisao(la):
znate one malesne paukice sta skakucu? ee pa prije par tjedana je jedan unesen u kuhinju sa buketom ruza.. nisam ga dirao.. ostavio ga tamo neka stoji.. i danas ga ugledam na sanku... ispruzim ruku prema njemu, a on skace i bjezi od mene, i onda mentalno zamislih livadu punu cvjeca poslje kise i kazem mu odvest cu te tamo... neboj se... popni mi se na ruku.. (ne na glas). I zadrzavam tu viziju u glavi drzeci ruku 20cm od pauka.. u roku 10sec mi se popeo na ruku, a ja onako zatecen i iznenadjen izgubim viziju te livade i odjedno se preplasi i odskoci dalje. Zabezeknut otvorih prozor i pokusam ponovno... i OPET mi je doso na ruku al samo kad u glavi drzim snaznu mentalnu sliku livade i cvjeca.. i tako ga na ruci odnesem do prozora i pustim vani.

Vau, ti si prava real life Nausicaa.
Probaj to sa stonogom ili skakavcem, pa nakon sto te ugrizu tek onako, bez razloga, i nakon sto prestanes vristat od boli ak te stonoga ugrizla, ih lijepo odnesi van ako ti vec ne udju u rukav ila ne zavuku se iza ormara.
Siriusli, ja sa stonogama nemogu nista nego ubit ih. Brze su ko *****, mogu se zavuc svugdje, a sigurno necu riskirat da mi po sobi plazi nesto sto je, ajd uzasno ruzno al to mogu preboljet, nego nesto sto kad te ugrize boli, onak, jako. Jace od jako.

Tak da se meni trentuno psihodelicne poruke ljubavi i razumijevanje sudaraju sa cinjenicom da mi ose ulijecu u facu kad jedem i plaze mi po hrani, a pikaju ak ih zelis maknut, s cinjenicom da mi skakavci ulaze u kosu dok spavam sto je rezultiralo s par polu-budnih stanja terora, da mi grizu rupe po robi, i jos vaznije, zvucnicima koje su btw unistili, da grizu bezveze (stavis ruku pored njih, popnu se na nju i ugrizu te tek tako, nema otrova al stipaju vrlo cvrsto i boli), da mi seru po priboru za jelo u ladici, i da su mi se israli po bombonima koje sam ja kasnije jeo dok nisam skuzio (po okusu, ne). Onda su tu stonoge s vec opisanim razlozima, komarci, i pauci - koji su jedini koji su mi "nevini" od svih ovih (jer love druge kukce i ne grizu bezveze, iako su otrovni), al jednostavno imam uzasan strah od njih (vecih) i bas zato jer su brzi i tesko ih je ulovit, ih isto obicno ubijam :( . Minijaturni pauci i oni tanki dugonogi mi ne smetaju, cak jednog dugonogog "uzgajam" iza kreveta jer citah da ti dugonogi koji izgledaju ko pickice su zapravo frajeri u pauk-svijetu i ak njega imas u stanu, neces imat druge pauke. :D

S druge strane, jako postujem strsljene, bumbare i pcele, iako pikaju, ne pikaju bezveze i nisu ti nametnici ko ose. Skorpione isto hvatam i izbacujem van iako su brzi i bolni (lakse ih je "manipulirat" od pauka). Bilo sta sta ne grize obicno ne diram cak i ako su mi doma.

Isusbog koji OT :)))))))))))))
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Pa preko ljetnog odmora, da! :D I to 20 godina vec.
Suma svuda okolo, sa svih strana nam se slijevaju. Skakavaca/zrikavaca skoro svake godine ko u prici i to bezbroj razlicitih vrsta, veliki smedji pauci s 2 crne crte na ledjima, crnih udovica ima ispod kamenja, skorpioni, 2 vrste osa, 2 vrste strsljena, one crne ose koje izgledaju ko veliki leteci mravi, bumbari, dlakave gusjenice, stonoge, bogomoljke (
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Rox naravno da postoje razlike medju raznim zivotinjama.. sa nekima je moguce postici zajednicki dijalog, a za druge postoji dzon (ne weyn nego od cipele). :)
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Stvarno respect na iskrenosti.
Odmogla mi je sto sam bio u velikim konfliktima sa roditeljima (odgojio ih tv jbga)
Stari je tolko zadrt i drzi se nekih svojih (znate ono, TO TI JE DROGA SINE EEEJ blablabla) brija mada da se pokidam da mu nest objasnim
nevrijedi.Stara glupa skola, sto rec dok je majka nesto fleksibilnija i travu je ajmo rec prihvatila.
dalje:negativna strana je ta kada sam previse pusio, svaki bozji dan vise godina za redom i bio sam ajmo rec za nista.ucenje neceg novog me nije zanimalo samo je bilo bitno napusit se.
Tesko da cu se sjetit jos neg stvari al , evo ,recimo taj prokleti duhan kojeg moras uvlacit dodatno te truje, nekako najvise volim zapalit jox od svih preparata za pusenje.

a sad malo pozitive:
totalno mi je promijenila pogled na svijet, pogled na prirodu, zivotinje. Nekazem da prije nisam gusto u tome, ali vuva je uvelike pojacala taj filing na puno visi nivo.Znate ono, gledas u drvo i divis se kako je sve to stvoreno.Mnogo komplicirano i fascinantno.
Pomogla mi je da ublazim depresiju i prilikom tolikih napusavanja, dozivio sam "prosvjetljenja", neka zivotna nebitno sad, uglavnom samo pozitivno i kasnije se ravnas po tome sto mi se "otkrilo" u tom trenu a vjerojatno bi ostalo "zakljucano" u meni jos duze vremena.Dakle nekako prije #odrastes" uz vuvu, nekih par godina unaprijed.
Trava te spusti na zemlju i stvari gledas samo onako kakve jesu, bez maski i namjernih prikrivanja, kao prije recimo.
Naucio sam drugacije ljude puno vise prihvacat nego prije (ok, narodnjake i dalje nemogu provarit nikakao pa da popusim kilu nekakvog brainstorma:) )
Ima toga jos al tko bi se sad sjetio svega odjednom, uglavnom pozitivnih stvari ima puno vise nego negativnih i zato na vutru gledam sa vedre strane.
pozz:maryjane:
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Pomogla mi u toliko sto me mozda nisu izzivcirale neke stvari koje me bi u normalnim okolnostima (al tu dobro pomazu i kojekakve tablete) tak da mi i nije nesto puno pomogla.. a odmogla mi je malo vise, i to time sto me skoro pretvorila u biljcicu sebi slicnu ;). Tako da vec godinu dana pauziram od nje.. No nemam nista protiv zelene biljke ko voli nek se uguši u njoj.. peace
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Te kojekakve tablete koje spominjes ce se zblizit s tobom vise nego sto zelis. Frendica je bila ovisna o benzodijazepinima s 14 godina, ne preporucam ta smeca nikome. Zivciranje je zdravije.