Koliko zalivati i kolike saksije?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.01.2014
8
0
0
Zdravo!

Prvi put sadim indoor pa mi treba pomoc

Treba da zasadim 4 biljke power plant indica. imam growbox 1x1m, MH za rast i HPS za cvetanje 400W.
Saksije sam shvatio da mi trebaju 12 litara - da li je to tacno i da li je dobro da od pocetka krenem u velikim saksijama?
Posto cu koristiti ventil sa tajmerom treba da znam koliko treba cesto da se zaliva i koliko vode treba sipati?

Hvala!
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
bolje kreni u casi 0.5l da se malo koren razvije,pa onda posle 15tog dana presadis u 12l i zalivas kad se zemlja osusi(saksija postane lagana-zemlja se odvaja od rubova),na 12l sipas 2l taman ce tad da procuri dole,u vegetaciji redje u cvetanju cesce i to je to :D

edit: sad vidim imas 4 biljke, bolje rokni 20-25l i malo duze izvegetiras i taman se popuni taj prostor od 1m2 :) a da li se isplati videces i sam na kraju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dedosin
28.01.2014
8
0
0
Procitao sam vodic kroz unutrasnji uzgoj i koristio sam search ali nisam nigde nasao tacan odgovor.

Hvala na odgovoru uradicu tako!

edit:
ne znam zasto ne mogu da odgovorim na temu - verovatno ne mogu dva odgovora za redom. Znaci mislio si 20-25l da stavim u jednu toliku saksiju sve 4?
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Nije li power plant mostly sativa? :) prejebena je to sortica, sretno!

Nemoze ti rkj odgovorit jer je tema zavrsila u graveyardu.. Ni ja nisan sigurna el mislia da sve 4 stavis u jedan pitar, il svaku pojedinacno..
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
svaki put kad ti se zemlja osusi haha.sad kad ce ti se osusit zavisi od velicine biljke relativne vlage u prostoriji da li ventilator puse u nju temperature... al uvjek ces ocima vidit da se odvoji od ruba onda polako zalijes i opet cekas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.