Konkretan prijedlog "Mentorski kutak"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Jack-Sparrow je napisao(la):
E da na kraju..ljudovi da znate nisam se ja ovog sjetio i smislo..lol...nemam vam ja baš smisla za takve stvari..kompletnu stvar sa mentorstvom sam vidio na jednom stranom forumu gdje to funkcionira već...tako da nebi mislili da je Jack inovator :)...ja sam vam samo napuseni Truck Driver..i to je to :)

Ne brini znali smo :ludaci_lol:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Znali smo da si napuseni truck-driver :thumb: sa iskustvom...ideja je odlicna.trebamo samo eliminirati strah od letenja po forumu i nema zime.Meni se cini da je paranoja suvisna i da se nemamo cega bojati.Nove stvari nove ideje su uvijek dobro dosle i sa ovom "mentor" idejom mozemo sloziti ladice da nije vise razbacano "po sobi"
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Vutragenjo je napisao(la):
Pa malo teze ce povezat ime clana sa IP adresom.

Recimo da padne clan i kaze eee mario339 mi je pomagao. Oni dodju na forum i vide ime mario339 ali kako da saznaju dje mario zivi? Kako da saznaju tvoj IP?

Sajt se hostuje u Americi gdje je sve ovo veoma legalno.
Nažalost, sve ostaje u logovima, preko IP adrese, koju svi mi možemo nekako probati zamaskirati, te MAC adrese mogu doći do skoro svakoga i u najdaljem kutku svijeta. Jedino pomaže neki dobar VPN servis, ali koji na kraju preko ugovora ili ne znam ti ja čega, neće odati podatke o nama.
Veliki brat sve gleda i sve zna :smoke18:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ok. Jasno je da neko moze vidjeti koja IP adresa ide na vura sajt ili bilo koji drugi. Ali opet kazem mnogo teze ce doci do samog vutra.org imena/nicka korisnika koji stoji iza tog IPa. Morat ce dekriptovat sve i cak i da krenu tim putem, sto bilo apsurdno gubljenje vremena, doce do tacke kad skapiraju da ipak nas posjeti 3000 ljudi dnevno ko sta i kako i odkuda. Bezveze gubljenje vremena mnogo je lakse nekog klinca iscimat da kaze sve sto zna o tebi i svima koje ti znas.
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Vutragenjo je napisao(la):
Bezveze gubljenje vremena mnogo je lakse nekog klinca iscimat da kaze sve sto zna o tebi i svima koje ti znas.
Hehehhe, ti k'o da si nekad to zbilja i radio :rofl:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Bosnafaria to je logika i najjeftinija i vjerovatno najucinkovitija metoda..
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Vutragenjo je napisao(la):
Pa malo teze ce povezat ime clana sa IP adresom.

Recimo da padne clan i kaze eee mario339 mi je pomagao. Oni dodju na forum i vide ime mario339 ali kako da saznaju dje mario zivi? Kako da saznaju tvoj IP?

Sajt se hostuje u Americi gdje je sve ovo veoma legalno.
ako nemaju nacina da dodju do mog IP onda nema straha a ti najbolje znas kako funkcionira sistem :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Najgluplje i najednostavnije metode su najucinkovitije. Neko sa foruma moze da ti posalje link ka nekoj strainici. Link koji ces samo ti dobiti i niko vise (preko poruke recimo). Ti kliknes na recimo blablanekaglupost.com a pojavi ti se google.com Pitas se jbt sta sad sta ovaj clan lupeta. Medjutim izmedju googla i tog linka ima jos jedna stranica koja je pokupila podatke i poslala te na google.

Posto si ti dosao na neciji sajt i server. Ta osoba ima pravo da vidi tvoju IP adresu. Jer si dosao u neciju kucu. Namjestio ti je da apsolutno nista ne provalis. I tako naprave log file ipova ljudi sa vutre. Nazalost od toga se ne mozemo odbranit. Svi znamo ili bi trebali znat kako izgleda ok link. Ako ste nesigutni odete na hidemyass.com pa provjerite odande.

Konfuzno malo ali recimo da imam sajt i na njemu napravim tri stranice od tri clana cije zelimo ipove.

vutraiplog.com/powerseed.html
vutraiplog.com/mario339.html
vutraiplog.com/opacupa.html


Posaljem im poruku kazem ej zdravo nasao sam neku stranicu koja opisuje koliki si ti car. I dam mu naravno samo njegov link.

On klikne i sajt ga registruje i zabiljezi IP i moze cak i da zatvori stranicu tako sto ce zabiljeziti samo prvu posjetu.

Nije bitno ni dan ni vrijeme kad ce doci. Sta znam mozda sam nekome dao ideju ali ovo su bas osnove tako da ako imaju nekog ko je zavrsio dva razreda informatike znace ovo.


Na vama je da budete pametni. Mi cemo vas cuvati koliko mozemo.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Evo jedna iz telekomunikacija i interneta. Do necije javne IP adrese je tesko doci za popizdit. Slucaj gdje smo trebali otkriti od kojeg je operatera dosao jedan poziv, a predstaviio se kao Anonymous, trajao je tjedan dana s teskim procedurama.... Tako da ne brinite sve dok imate dinamicki dodijeljene IP adrese iliti da se svakih 24h router restarta i obnavlja IP. A isto tako se neki nuuuuub mogao nakaciti na vas wireless i prosurfati si malo po pedofilskim stranicama npr. Skoro pa nemoguce je dokazat da je bas u tom trenutku, tocno taj covjek bio na toj stranici i to napisao, HVALA NAT-u!!

Isto tako ja koristim net, a nisam vlasnik prikljucka, jos jedna stvar gdje mi mogu lagano.... Sve skupa je to jako tesko i dugotrajno za naci tako da s time i ima jako malo uhvacenih na netu. Vise se to odnosi na klevete i prijetnje na facebooku... A i neda se "njima" zajebavati sa tamo nekim stonerom na vutra org jer kaj ce s njim? Nit mogu veliku ribu uhvatiti nit razbit neki lanac... A sve to i kosta i traje....
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Postoji gomila nacina da se dodje do necijeg IP-a(skoro svi chat programi),sto kaze vutragenjo,najlakse je da vas navuku na neki sajt i batica posle pogleda logove u svom cpanelu i dodje do IP-a,zatim snifovanjem tog IP-a moze doci i do mac adrese,tako da je dzabe dinamicka ip adresa kad ce vas naci preko mac adrese.mac adresu isto mozete lako promeniti.E sad jednom kad su saznali vasu IP adresu oni imaju pravo (pederasi iz visokotehnoloskog kriminala-srbija) da traze od vaseg ISP-a sve logove i tu je kraj.Problem im predstavljaju sajtovi hostovani kao ovaj u cikagu-americi i tesko mogu dobiti dozvolu za pristup istom,normalno nece traziti dozvolu od admina sajta,nego od vlasnika host masine...postoji jos nacina da dodju do svih logova, a to je da pogledaju sve sajtove hostovane na serveru,nadju jedan pogodan za sql injection,rfi,lfi,upoaduju shell,nadju exploit za taj kernel linuxa(vecina masina je na linuxu,postoje win serveri,bsd etc...) i eto oni su ownali serv.
Pametna stvar sto je ovaj sajt hostovan sam na jednoj ip adresi,tako da sto se tice tog nacina upada popusili su u najavi.jedino ako nadju expolit za ovu verziju cms-a IP.Board 3.4.5 ...sto se tice cms-a vbulletin je prakticno unhackable i dosta je skupa licenca jer nije "open source"
Za vas koji se plasite svega toga,postoji gomila proxi servera,najpouzdaniji je cyberghostvpn koji menja IP celog kompa,ne samo browsera vec svega sto koristite i sto ima izlaz na net...free verzija ima neki protok oko 5gb mesecno,ne secam se tacno nisam ga koristio dugo...al je nenadjebivi program koriste ga defaceri,hackeri,lameri etc...i sto je najbitnije sta god da uradite "lose" cyberghost vpn nikom nije duzan da daje vase podatke.btw ovo vec odlazi u offtopic
P.S. radi vuja opasno pa sam hteo da podelim sa vama malcice informacija :) i za kraj znacke sto hapse je*em vam mater! A.C.A.B
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A sta ce netko s tvojom MAC adresom? Vidjeti da imas Intelovu mreznu karticu ili Broadcomovu?! Sta ce im to? A vidjet ce samo routero-ovu MAC adresu i opet neznaju tko sam i sto sam jer sam iza NAT-a.

Sorry na off.
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
na osnovu mac adrese ti ISP dodeljuje IP svaki put.i tamo pogledaju logove sa tvojim mac-om nebitno da li je ruter ili modem...na ruteru mozes lako da menjas mac adresu...i to im je dokaz da si upravo ti sa tog kompa sa tom mac adresom pristupao sajtovima,nebitno dal je intel,realtek lan kartica(gleda se modem i ruter)ako koristi WLAN oni dodju do logova samog rutera i opet vide sve korisnike i njihove mac adrese...al vecina ljudi ovde ima adsl i kablovski net(home users),zato pricam...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Los je taj ISP koji na temelju MAC adrese dodjeljuje IP adrese... Ni jedan, barem u CRO to ne radi! Skoro svi ISP-ovi otvaraju PPPoE konekciju (tunel) i dodjeljuju ti jedinstvenu IP adresu (iliti /32 masku). MAC ih ne zanima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo and Big L
03.07.2009
1.740
2.317
188
Đeki, možda da budem fešn guru? :). Na raspolaganju sam uvijek kad imam neta...koj ije jako slab ali sudjelovat cu koliko mogu...a oce li me tko cinkariti ili ne....."sutra mi sudeeeeee, zbog ljubavii luuudeee" :happy031:(biti cu mentor samo u ženskom razredu...potencijalne učenice prvo prolaze video identifikaciju na skajpu :p )
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
dakle što se ideje tiče podržavam iako se nevidim u skoroj budućnosti kao Mentor u bilo čemu,predpostavljam da Administrator zna u šta se upušta inače nebi podržao ideju...no ipak da se ja trenutno nalazim u Administratorovoj koži nikad nebih dopustio da mi se sajt ili ime Vutra.org vuče i spominje po sudovima te služi kao neka izlika "oni su me podučili i tako rekli"....no to sam ja mali čovac...
onu poruku što je Jack dobio,mislim odkud znamo da već neko nije spomenuo Vutru.org na sudu,pa možda i taj ko ti je poslao tu poruku,no ništa se nije desilo inače vjerujem da bi Genjo već nešto spomenuo....

eh da pitanje za Genju,dali postoji ikakva mogućnost i da hvatski sud ili policija,neznam kako to već proceduralno ide,zatraži od Američke policije ili suda,neznam ni tamo kako to funkcionira,da od tebe dobiju ispis i.p. adrese od člana protiv kojeg se vodi slučaj u HR?

ako nemože ,te ako se samo nekim hack-ingom može jedino doć do te i.p. adrese,onda sam u potpunosti za ovu ideju :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
opa kad bi u pitanju bile kile i dilanje djeci te uzgoj istog kod kuće u mentorstvo Vutre.org,ništa nije nemoguće tako da uzmimo sve u obzir...te ako te nije strah,što si se prebacio u anonimne korisnike ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
ako su u pitanju kile onda mu i nije mjesto na ovom forumu.....osobna upotreba i nema zime za eskime :popworm: al opet tko zna sta ovaj drugi ima u boxu...3 biljke ali puta 10 redova...oftopicarimo bit ce po njonji :pilot ja sam s Vutre sve naucio i bez mentora
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
nemoš ti znat jel ti meni mentoriraš jednu ili 150 biljki lol....znači ja u dnevniku vodim jednu biljku i po njoj ovih ostalih 150 koje ti nevidiš....ja se ispričavam al mislim da se ovo mora još malo prožvakat.. :)

ma ok Opa ko pita taj ne skita...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
ma ja mislim da smo malo zakomplicirali cijelu stvar..ideja je dobra .odlucit ce gornji dom...tako bi mogli gledati za svaki post koji je stisnut kao savjet....zali,prehrani,presadi...svaki vodic koji je napisan..vec bi odavno zavrsio na sudu da je to tako.Neka se paranoja uvukla u redove...tema o sigurnosti foruma je prozvakana 100 puta i sve je jasno.....Svaki dnevnik je svojevrstan mentorski rad...samo prepisi i vozi,sta stim???..cuvajte se sami i Bog ce vas cuvati:) A i tko to moze kile uzgojiti u boxu ? da si pikaću mozda vani skines sa 10 komada 2-3 kile
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.