Konkretni predlozi povodom izmena na forumu sa ciljem poboljsanja rada

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Da, ali ne kao tema, već kao zasebni podforum na recimo forumu marihuana
ne vidim svrhu toga, za skoro 9 godina koliko tema postoji tamo nema ni 20 postova. da je tamo 20 il 200 strana teme pa da razmisljamo o tome, ovako narod pobere i ... malo ko se seti ili mu lezi da nesto o dimu napise.

sto se tice pretrage, prvo pretrazite samo naslove tema
2015-06-02_070012.jpg
na ovaj nacin dobijete 26 tema, kada udjete u neku temu pretrazite rec unutar te teme (prva opcija) ili tog podforuma (druga opcija)
2015-06-02_070134.jpg
kada selektujem u temi Zemlja da trazi plagron dobijem 5 linkova gde se spominje plagron u toj temi
2015-06-02_070731.jpg
nakon sto sam pronasao gde se pojavljuje npr. zemlja, pa trazim plagron a selektujem da pretrazi ceo forum, dobijem 30 rezultata
2015-06-02_071101.jpg

kad trazite rec, ne zaboravite da se moze pisati i ekavicom i ijekavicom, tako da za svetlo dobijate sledece rezultate, ima 8 tema
2015-06-02_065911.jpg

a za svjetlo sledece dobijete drugih 9 tema
2015-06-02_065940.jpg

+ bas sada sam odgovarao u ovoj temi https://www.vutra.org/threads/mentor-powerseed.10863/page-79#post-364120, mozete znaci traziti gnojivo ili gnojiva, dobijate razlicite teme u zavisnosti od toga kako su napisali autori u naslovu kada su pokretali temu.

ja ne vidim problem kod pretrage, niti mislim da je problem to sto morate otici na pocetnu stranu. zapravo, sada sam bio u tem Zemlja i trazio pojam Svetlo, selektovao da mi pretrazi samo naslove i dobio istih onih 8 tema sto se gore vide i koje dobijem i sa pocetne strane
 
Poslednja izmena:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ubacio sam da je checkirano search titles only - Pretrazi samo naslove tema (po defaultu)

Sto se tice drugih stvari ne mogu iskljuciti search teme kada si na temi jer dosta ljudi ce htjeti pretraziti samo tu temu. Suludo je limitirati nesto zato sto neko nece da procita par rijeci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and Bizzzo

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
@Bizzzo, planiram napraviti temu koju sam vec spominjao, neke osnovne smernice o snalazenju i koriscenju foruma pa ce taj link isto ici u onu poruku koju je genjo koncipirao za nove clanove, samo da malo uhvatim vremena
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero and Bizzzo
10.04.2015
35
33
18
48
ok. Meni je sada jasno,ali do sada nisam znao da treba sa pocetne da se trazi pa opet iiz foruma. A a 6 god sam ovde samo pod drugim nickom. treba onda napraviti nesto kao (vodic ili pojasnjenje) ukratko kao i ovo iznad od powerseed.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
napisao sam da je u planu i bice, samo pravi "vodic" zahteva vremena, nije to bas sat~dva i eto ga. treba obuhvatiti sve bitne momente sa kojima se srecu clanovi kad pristupe forumu. malo strpljena molim, radim i druge stvari kad sam na forumu, za ovo zaista moram odvojiti par veceri kad mi se ne bude spavalo, al krenuo je godisnji pa bude verovatno tokom ovog meseca :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@Vutragenjo Mal0 ti dosadjujem, al moram :) Jeli moguće da se post koji član objavi može editovati nakon značajno dužeg perioda, a da se edit ograniči na 2 puta ??? Ovo sadašnje vrijeme je prekratko, a kasnijim editom bi imali brojne benefite... pogotovu kada neko nešto kategorički ustvrdi, a praksa mu kasnije pokaže da nije bio u pravu ! Ili da se doda fotka uz neki dobar tekst koji smo napisali, ako je nijesmo imali dok smo pisali isti ! Ko će smarat moderadtore svaki put kada pomislite da može bolje, ili nam nešto zasmeta ! Takodje bi se smanjila potreba za pisanjem novih objava, a samim tim bi se izbjeglo pretrpavanje tema nepotrebnim i suvišnim komentarima :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Meni nije pravo da ti kažem... uvijek sam poslije nešto nezadovoljan :) Zato sam i predložio da se nadomjesti sa limitom od 2 edita, da ne bi bilo "zloupotreba".... Samo predlog, a i ko će svima ugoditi ;) Gdje bi nam onda kraj bio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zorozoric

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Sada gledam opet @PowerSeed post gore o pretrazi i na pamet mi pada da negdje treba naglasiti da moze pisati u pretragu gore "svetlo" ali isto tako i "svijetlo". Slicna je shema i sa čćšđž i csdz.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan and Bizzzo

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Opet ja :D Jeli moguće da svaki član na svom profilu dobije opciju "NOTES" ili nešto slično ??? Puno je novih sadržaja svakog dana, puno je ovih starih.... a ima i dosta korisnog i edukativnog materijala. Ko će pohvatati sve gdje šta piše, a svidja mu se, tj smatra da je korisno ! Zato svaki član ima svoje notes, citira tu objavu koja mu je značajna, ili samo kopira,nije bitno kako.... i na svom profilu, na jednom mjestu ima sve što misli da je relevantno. Tu može i da priprema updatove, da ih modifikuje, te da ih odatle šalje gdje treba .... Dobra ili loša ideja , moguće ili nemoguće ??? @Vutragenjo
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
@VenloNL je pa da mu drugi spemaju notes :lol:

A ideja i nije loša, ali možda malo prizemljiti tipa ne notes nego tipa watchlist/todo-list, ono, tema/post me zanima ali nemam sad cajta pogledati pa ću poslije - u svakom slučaju nešto što se ne može baš tako jednostavno izvesti na žalost.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@VenloNL Aaaa đe si jadan ne bio :D Uželio sam te, xaxaxa..... Nije funkcionalno, ja ću upisivati, indijanci će komentarisati, ja ću zatezati i doći će do svadje... ti ili Power popizdite pa udarite ključ.... i ode mast u propast :) Ovo moje, ako može je najfunkcionalnije, jer je unutar mog profila, jedan zatvoreni sistem koji se nikoga ne dotiče ;) Ili makar drafts u porukama da može, bilo šta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.