Konzumiranje marihuane u trudnoči

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.05.2016
12
6
3
38
Malo kasnim ali ipak imam korisnu imformacinu za tebe draga iz prve ruke Ja sam citavu trudnocu pusila do dve buksne dnevno, zadnji mesec trudnoce nisam povukla niti jedan dim zbog laktacije/mleka, ako planiras da dojis mladunce omda nemoj pusiti mesec dana do termina i svo vreme dok bebica sisa i to cisto da se bebac ne osamuti od thc-a. Inace nema nikakvih opasnosti, cak moze pozitivno da utice na razvoj malisana, ja sam rodila pravu, zdravu curu, sa jakim imunim sistemom! Srecno draga
P.s. porodjaj je mnogo laksi ako je majka u trudnoci konzumirala maru ☺, govorim o prirodnom porodjaju
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Razmisljam na glas.
Kada se tocno fetusu razvije endokanabinoidni sustav u mozgu?
Racunam nesto...ako se fetusu razvije za vrijeme majcine konzumacije kanabinoida, da li ti isti kanabinoidi utjecu na fetus u smislu promijene broja otkucaja srca i krvnog tlaka. Psiholoske promjene su vjerojatno zanemarive.
Sto ako se endo.can. sustav razvije prije krvozilnog ili za vrijeme...da li te promjene tlaka i otkucaja srca mogu imati kakve posljedice?
I da li uopce to sve stigne do fetusa.

Nisam jos cuo da je netko imao problema zbog vutre u trudnoci.... al mi uvijek prodju ova gore pitanja kroz glavu.
 
24.05.2016
12
6
3
38
Iz mog iskustva a na temu tvog razmisljanja na glas : sigurna sam da uticu na fetus isto kao i na majku, i sto se tice otkucaja i krvnog pritiska... Kad god sam bila napusena u trudnoci beba je bila mirna, nije me sutirala niti se okretala...to sam analizirala citavu trudnocu... pitanje je da li to moze lose uticati na plod? Iz licnog iskustva NE, iz iskustva mojih drugarica koje su isto tako konzumirale u trudnoci isto se zakljucuje da nema losih posledica Jedino sto nam je zajednicko je lak porodjaj koji smo pripisale mari jer opusta citavo telo :thumb:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Negdje sam već pisala o tome i ne podržavam nikako.
Svaki dim je štetan pa tako i taj.
Da ima nešto pozitivno.....pa recimo da ima...možda....
Ili je to samo jedan oblik utjehe za majku koja se ne želi odreći svog zadovoljstva...hmmm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Liliboo and 1310
24.05.2016
12
6
3
38
Pusenje svake vrste naravmo da je stetno.. takodje ne podrzavam iako sam i sama pusac, ali koliko sam razumela ovu temu, pitanje je bilo da li steti fetusu, dakle majci ce da steti standardno, bebi ne ide na pluca vec u krvotok, a tu dospeva samo thc i opet moram.da ponovim da iz mog i iskustva monih drugarica nije se lose odrazilo na nasu decu peace&love
 
24.05.2016
12
6
3
38
Apsolutno se slazem, niko ne kaze pij i pusi, ali ako se pitanje postavlja u zonu "da li smem da pusim maru u trudnoci" ko sme da odgovori?
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma gledaj...nije bitna vrsta,to je najmanje bitno u ovoj priči.
Bitan je savjet koji si dala..a taj je da se komotno možeš napušavati cijelu trudnoću.
Doći će neka nadobudna mulica i naći svoju utjehu u tome.
Pogotovo što si naglasila da je "iz osobnog iskustva"
I da je bebica super (hvala bogu da je)
Ne uzmi mi za zlo jel žensko sam i moram ovako nešto komentirati.
Trava na ulici je puna pesticida i gnojiva.....a i ko zna čega.
Uostalom i sam dim sadrži jako puno kemikalija koje su opasne..
Dali možeš sa sigurnošću reći da je to zdravo za bebu i da je poželjno.....mislim da ne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joca and Stipe

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Moram se složiti sa tamarom... ipak tribalo bi vidit kako i šta sve utječe na bebu prije upuštanja u svakodnevno konzumiranje. Neka bebama bude dobro ali nije lose ni malo disciplinu istrenirat kad su već visoki ulozi u igri...