Koristenje sjemena za hranjenje ribe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blueprint420

Banned
Banovan
17.11.2015
2
1
3
27
Ovako zanima me jel istina da se moze koristiti sjeme od konoplje za hranjenje ribe ? , bio sam radio na sezoni i kolega mi prico da je on zasadio to sjeme i da su procvijetale sve kao normalno moglo se pusit i to, sad nemam pojma jel to istina ili nije ma da mislim da laze, ali eto zato sam otvorio ovu temu da se ipak uvijerim jeli to istina ili nije :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
dok sam imao akvarijum ribe nisam hranio semenom, bilo kakvim. a papagaja jesam hranio semenom konoplje. ako ima riba koje jedu semenje onda sigurno moze, mada nesto ne znam koje ribe jedu semenke, mozda neka recna i proguta. a ovo drugo, pa sta je cudno ako je zasadio i biljke nikle i procvetale. pitanje je smo koje je seme zasadio, jer to koje se koristi kao hrana nejcesce je od industrijeske konoplje. a i jedna i druga se mogu pusiti, samo je razlika u efektu ogromna :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
mozda ako smrvis ili skuhas mognu sve :D
al ja nebi tako skupo sjeme ribama davao radije bi ga sam jeo (odličan protein i puno korisnih masti)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Hranjenje u akvariju ili hranjenje za ribolov? :D
Uzmi u obzir da bi se trebalo prokuhat isto kao psenica i kuruza...da omeksa i da potone....inace sjeme pluta na povrsini ;)
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
867
93
Koristi se pogotovo u hranjenju šarana. Znamo svi koliko je bogato sjeme konoplje,daleko nutritivno vrijednije od kukuruza,pšenice i ostalog sto se koristi za ribolov. Cijena je oko 20ak kuna u prosjeku za kilogram sjemenki. Procedura je da se prvo namoči dan u vodi i onda skuha. Odlicno za hranjenje sarana, jer izgled konopljinog sjemena podsjeca sarana na njegovu prirodnu hranu,a to su mali vodeni pužići.Problem je staviti sjeme na udicu ali ima nekih sistema ali nebih o tom vamo..prvenstveno jako dobra prihrana..samo pripaziti da se ne hrani bas u velikim kolicinama na sam dan ribolova jer saran se toliko uhvati konoplje da ostale mamce nece ni pogledat,zato prije ribolova slobodno hranite konopljom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: markokurizarko

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
:D aj da obrazlozim.... semenke mozes kupit od konoplje i one se koriste za prihranu ribe,a ne kao mamac... imam mlevenu konoplju,a imam i konpolju u semenkama... mlevena se koristi za belu ribu,ja je uglavnom ubacim kao dodatak u prihrani i uglavnom je koristim za deveriku... a sto se tice semenki,njih koristim kad pravim bojle,isto je izmrvim,pa onda ubacim u smesu... to je za sarana,a moze se i prokuvati pa spremiti sa peletama onako celo seme... ili sa kukuruzom itd... :) peace edit: razlog je miris samo,privlaci ribu...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: markokurizarko
19.03.2016
65
69
18
26
Pozdrav drugari naisao na ovu temu pa vidim niste upuceni a ja puno znam o ribolovu, čak i na takmičenja idem... Konoplja onu koju je drugar spominjao je industrijska, kila semenki je 3e ako se zasadi može i da nikne... Ja sam se zabavljao pa sam sadio industrijalku i nema thca tako da nevredi....

Lood ja isto pecam i sarandzija sam i feederas :D mislim da je dosta reci ugo pod nash siren ultegre prologic fastwater limited edition
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD