Legalizovanje svih droga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.01.2013
0
0
0
32
Recimo da se na čitavom planetu lagalizuje droga..
Vlada se tu normalno ugradi.. porez, firme, drogerije, ministar za droge, ceo fazon..
Na taj način bi recimo sjebali kompletne mafije, narko bande umiješali bi im se u posao i preuzeli ga na nivou države..
Nešto slično kao sa cigaretama i alkoholom.. i sve fino legalno ali naravno samo za 18+
I pustiš ljude fino da sami biraju da li žele da konzumiraju droge ili ne.. uz to napraviš prodavnice za droge, da ljudi ako to žele, mogu doći uzmu katalog nađu drogu koja im se sviđa i onda to kupe.. i još čitav biznis bude u vlasništvu države..

Da se tako nešto ostvari, država bi napunila budžet da valja, jedno pedeset posto stanovništva bi pomrlo od predoziranja, trideset posto nesposobnih za bilo šta, ostatak bi se snašao.. najjači opstaju, nije mater priroda glupa. Posle nekog vremena kad se ljudi malo skontaju kad to sve postane normalno stanje bi popravilo i živjeli bi razumno sa drogama sretno do kraja života,
a ako se ne popravi i izumremo svi komplet od droga.. onda nismo bolje ni zaslužili..

Šta vi mislite?




 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.541
298
Dobro zboriš, al ne bude to tako kako si zamislio ;)
Prvo je bitno da shvatiš kako se "država" ne može upetljati, jer "državu" ne čine političari. Političari se neće tu upetljati, jer su oni tek paravan upravo za te mafije i narko bande :) (i još poneke "bande")
E sad, pošto smo to rješili, logićno je da neće biti uplitanja i promjena po tom pitanju. Samo pojedinci mogu nešto napraviti, a udruživanje se već bezbroj puta pokazalo kao promašaj. Ako želiš da se nešto napravi, kreni sam, pa se možda još netko priključi. Eto, ovdje se već preko 20000 ljudi priključilo ;)
A ova "prirodna" selekcija... koliko god da si u pravu, dali ti se sviđa ideja da ti netko blizak odapne na taj način?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zoka and crunkisi
01.01.2013
0
0
0
32
Država kao takva je zapravo samo sitem..
hipotetički govoreći..
Legalizovanje svih droga bi svakako moglo da se desi.. mislim.. ovi koji drže taj monopol, kada bi htjeli mogli bi da naprave legalan posao sa drogom bez problema.. samo marketing i onda kažeš od nove godine je tako i tako.. narod i onako ništa ne odlučuje..
Od danas pa na dalje i u buduće imate drogu u prodavnicama.. gotovo..
i i dalje bi "država" funkcionirala "normalno" sve bi se posložilo..

ma lupam onako bez veze.. neki dan sam razmišljao nešta o ovome, šta bi bilo, kad bi bilo..

što se tiče prirodne selekcije, nije mi bitno ko će da odapne na taj način
ima nas skoro osam milijardi, mnogo je kume..
to je naravno samo moje mišljenje..
 

ZelenaBanana

Aktivan Član
02.03.2010
51
8
0
33
Anarchism:
Stands for liberation of the human mind from the dominion of religion; the liberation of the human body from the dominion of property; liberation from shackles and restraint of government. It stands for social order based on the free grouping of individuals.

" The concept was pure, simple, true, it inspired me, led a rebellious fire, but ultimately I learned the lesson that Goldman, Prudot and the others learned. That true freedom requires sacrifice and pain. Most human beings only think they want freedom. In truth they yearn for the bondage of social order, rigid laws, materialism, the only freedom man really wants, is the freedom to become comfortable. "


 
  • Sviđa mi se
Reactions: maverick
01.01.2013
0
0
0
32
Anarhija je kul, ali to je skroz druga tema.. po mom mišljenju pojedinci bi mogli da zapravo funkcionišu u anarhiji,
ali osam milijardi ljudi, to je već SF. Volio bi ja da nije tako, ali takva nam narav..

Moja zamisao je: dozvoljena droga u sistemu.. sve ovako kako jeste, samo još i droga legalna i kako bi to funkcioniralo..
 

ZelenaBanana

Aktivan Član
02.03.2010
51
8
0
33
anarhija je najbolji sistem za zivot.
koja demonocracy, kapitalizam i svi debilni nizmi.

e vidis da ljudi nisu retardini i da si pomazu medusobno, a ne da se kolju ko da smo zivotinje i da se zna granica izmedu dobrog i zla...
kaj nam bi falilo ? danas nistko nije slobodan ko kak citat veli mislis da si slobodan, a ustvari si jadan, izades van na cestu vec nisi slobodan zato jer imas znak koji ogranicava neke.
malo banalno al kuzis kaj ocu rec :D
 
01.01.2013
0
0
0
32
i dalje si offtopic ^^
Anarhija je samo teoretski moguća.. to je utopija ako sve posložiš kako spada..
ali i to nije potpuna sloboda..

potpuna sloboda bi bila da nemaš nikakvih pravlia, radiš sve što želiš u to pored jako lijepih stvari nažalost spada i silovanje, mučenje, klanje i slične stvari..
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.433
188
Eternia
Malo bi se primjenom vaših razmišljanja na današnje doba vratili u srednji vijek dok kažeš keks. :icon_lol:

Ljudi su ovce, ovce trebaju pastire, zakone, pravila i pse čuvare da ih provode i štite od nedaća.
Krajni cilj je postizanje savršene uzajamne simbioze između istih, sve drugo su gluposti.
Jer s današnjim statusom tehnologije i stanja svijesti ovce nikada neće postati delfini i početi razmišljati za sebe i svoju okolinu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

ZelenaBanana

Aktivan Član
02.03.2010
51
8
0
33
Son of the Morning je napisao(la):
i dalje si offtopic ^^
Anarhija je samo teoretski moguća.. to je utopija ako sve posložiš kako spada..
ali i to nije potpuna sloboda..

potpuna sloboda bi bila da nemaš nikakvih pravlia, radiš sve što želiš u to pored jako lijepih stvari nažalost spada i silovanje, mučenje, klanje i slične stvari..
ma moguca je da ljudi nisu glupi, ne bi se bas slozili da su mucenje i silovanja cak i klanje dobre stvari koje mozes radit u zivotu :D
mozemo se tu prepucavat 100god. i opet se nist na bolje nece promijenit nego ce samo ic na gore tak da :D ode ja iz ove teme :D
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Son of the Morning je napisao(la):
potpuna sloboda bi bila da nemaš nikakvih pravlia, radiš sve što želiš u to pored jako lijepih stvari nažalost spada i silovanje, mučenje, klanje i slične stvari..

vidiš, potpuno si u krivu.. :) zar stvarno misliš da bi takve nemoralne radnje bile prihvaćene u anarhistički uređenom društvu? problem je šta termin anarhizam uz sebe nosi lošu konotaciju u današnje vrime pa ljudi anarhiste zamišljaju kao šporke smrdljive pankere koji jedva čekaju napraviti neki kaos.. let me explain.. anarhija bi bila društvo bez vlasti, prisile i autoriteta, ali društvo blagostanja, u kojemu bi vlast i autoritet bili zaminjeni samoorganizacijon, ravnopravnošću i ravnopravnom raspodjelom svih resursa.. život u potpunoj slobodi, uz potpunu odgovornost prema slobodi druge osobe..
 

grow_man_

Aktivan Član
13.06.2012
82
13
8
42
ma treba donijeti zakon u kojem je marihuana legalna a za ostale droge se sijece k***c muskima a zenama dojka ... zzz
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
bilo bi manje predoziranja nego šta ih sad ima, i boleštine bi se smanjile... pogledajmo švicarsku gdje slobodno dođeš kod doktora na šut kad ti zafali, čista igla, čista roba, kontrolirana doza, uljudno osoblje ... hm
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
ma mislin da to nebi funkcioniralo..smanjia bi se broj overdosa i bolescina, al bi li se smanjia broj ovisnika? hmm..
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ali opet nema nista korisno ni u krimilalizaciji heroina ili bilo koje droge, jer bolje da zaradjuje drzava (ma kakva bila) nego tamo neki sto mucka hemikalije kako zna i ume.

Pogledajte video... OSHO smeker lepo objasnio.Drzava treba da legalizuje sve droge i ulozi u to da se uklone sve posledice droga i naprave bolje, savrsenije droge. Onda ljudi koji hoce da probaju, mogu, i samim tim bi se smanjio broj korisnika, posebno kod maldjih generacija koje imaju potrebu da se dokazu u drustvu jer nije fazon kad odes kod doktora da ti da malo kokaina...
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
ljudi uvik sve zloupotrebljavaju.. nađu način, bilo da se radi o legalnim ili ilegalnim stvarima.. a u ovom slučaju, samo je narkoman na gubitku.. oni na dobitku.. ne sviđa mi se takav pristup problemu ovisnika..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ja bi sve legalizirao, prvo bi počeo sa lakim drogama i prostitucijom, a onda sa svim ostalim. Ko šta radi, sebi radi. Nek se naši ugledaju na Švedsku i Švicarsku di đaneri imaju "pucaone" dobiju čisti dop i opremu, odrade se i mogu sjediti kljucati, gledati tv i bar su na toplom, a ne ko kod nas što valjaju ljude uokolo, klošare se i kradu po crkvama da bi se odradil. Bilo bi dobro da i oružije legaliziramo pa da pucam kad povučem lajnu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: s0va