Bitcoin / BTC - Ponešto o svemu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.12.2009
26
188
28
Saznao sam za BTC 2013god i nabavio prvih 0.0002 BTC iste god kad sam se registrovao na Coinbase-u davali su toliko free :)

Verovao sam da ima priču, uglavnom sam koristio kripto za nabavku semena, a za vreme korone sam kupio 10etc (Ethereum-a) po 200$ i odma ih pretvorio u dolare, nakon par meseci čekanja odlučio sam da kupim nešto da trgujem i prvo veče izgubio 500$. Krenuo sam da se udubljujem sve više i više, da trgujem, dižem kredite na leverage 10X sve sam pokušao kako bi nešto zaradio i na kraju sam sve puko i bio presrećan što sam ispao iz igre, jer mi je glava pucala od cele priče trgovanja, cifara, dolara, informacija. Da sam ostavio samo tih 10eth što sam kupio za 2000$ imao bi preko 40 000$ kad je najviše vredeo, ali to je sve puka sreća kao kazino da sam igrao. Shvatio sam da je to napravljeno da se budalama kao što sam ja izvuče lova, što i treba kad sam ovca :) Žao mi je samo što sam dobrih 6meseci do godinu dana protraćio kako bi shvatio priču. Bogati se bogate, siromasi jedu palačinci bez orasi :D

Evo jedan dobar dokumentarac i kanal na YT, možda se nekom svidi a možda i ne :)

Svako dobro!
Jammi

 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
@Jamiroquai zao mi je sto si izgubio lovu, ali drago mi je da si dosao do nekog zakljucka. sve to ima svoju pricu koja nije toliko poznata masi kao ona financijska strana. radi se o drugacijem putu koji se ne dotice financijske vrijednosti. to je put ucenja, stvaranja, inovacija, novih tehnologija, napredovanja. slazem se da je tesko napraviti jasnu liniju izmedju ta dva aspekta. ima godina a neke projekte i dalje vrtimo i to ne zbog zarade vec inicijalne ideje. naravno potegne povremeno i drugacija misao jer treba od necega i zivjeti. povremeno mi je zao sto sam ovoliko duboko usao u svijet kompjutera.. ali u tom razdoblju zivota sam trazio bijeg od svijeta u kojem se nisam snasao, i koji mi nije odgovarao. ali mozda o tome nekom drugom prilikom na nekom drugom mjestu. :)
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
18.10.2023, nakon dvije godine faze istrazivanja, komisija je odlucila da se projekt euro cbdc nastavlja. 11/2023 zapocinje faza pripreme. mislim da ce potaknuti interes za implementacijom kod srednjih i vecih firmi kako bi firme ustedile na troskovima transakcija uz moguce dodatne povlastice i eventualno nove potrosace. jos koju godinu pa bi se mogle pocet nazirati nove distopijske nijanse, ali smatram da smo jos daleko od izbacivanja casha iz upotrebe.

 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.984
34.290
2.598
povremeno mi je zao sto sam ovoliko duboko usao u svijet kompjutera.. ali u tom razdoblju zivota sam trazio bijeg od svijeta u kojem se nisam snasao, i koji mi nije odgovarao. ali mozda o tome nekom drugom prilikom na nekom drugom mjestu. :)
:respect:ovo mi je tuzno,ali mi je drago da si se snasao u virtualnom svijetu..
Ja nisam dobar sa kompom,ali sam kao mirko..imam gdje pobjeci
ali smatram da smo jos daleko od izbacivanja casha iz upotrebe.
a ovo mi se svidja:razvaljen::
 
Poslednja izmena:

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
ukratko, nemam love da bi ista kupovao. natjerao sam se kodirat za trecu osobu dok je btc bio izmedju 17k-19k pa tu jos uzeh nelosu kolicinu jer covjek placa u btc, to je jedina promjena stanja. od drugih valuta imam litecoin od 2016 godine i monero od 2018 godine, inicijalno zbog ukljucenosti u tehnicke stvari. kroz zadnjih dva mjeseca kontaktiran sam od strane nekoliko pojedinaca sa pitanjima oko ulaganja, a nitko da upita kako postaviti btc full node i pomoci mrezi.. o_O og sjecam se, dobar odabir i predvidjanje, s tim da se isto sjecam price o 10k. ;) cuvajte se trejderi, sretno vam bilo.

https://insights.glassnode.com/ -- vrijedi upratit btc onchain glassnode statistike to jest kretanje po adresama.

razmisljao sam da napravim jedan direktorij kvalitetnih sajtova koji imaju veze sa kriptovalutama ali i drugim manje poznatim interesantnim sajtovima koji prihvacaju kriptovalute, primarno bi na popisu bili sajtovi tehnicke prirode, sa kratkim opisom svakog sajta. ako nekoga zanima da pomogne, mozemo istrazit sta i kako preko privatnih poruka da tu ne spamamo. monetizacija nije u planu, ideja je za community.
 
Poslednja izmena:
13.10.2023
38
226
33
56
Pozdrav ekipa,
Ako sam krivo napisao izbrisite slobodno.
Dali ima zainteresiran da mi prodaju coine,altove?
Zanimaju me chainlink,xrp,polkadot,eth..
Placam gotovinom.
Ako nije takva tema..brisite i oprostite
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
13.10.2023
38
226
33
56
Hvala Prater,nisam clan niti jedne grupe vezano za kripto.
USDT imam.Mene zanimaju ljudi koji bi se rijesili kripta za gotovinu bez provizije.Lako ja prebacim kripto u novcanik koji kupim.Platim gotovinom i skeniram kod za prebacaj u walet
Hvala na infu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
sumnjam da ces ovde naci nekoga s obzirom na tematiku foruma sto je dodatni razlog da se ljudi ne nalaze licno. na gore spomenutoj grupi ima desetak oglasa dnevno sa balkana pa sam siguran da ces prije naci nekoga tamo nego ovde. kao sto sam vec spomenuo vecina oglasa je bez provizije ili sa veoma malom provizijom. kako bi sacuvao svoju anonimnost mozes koristit online servis za verifikaciju broja za telegram, https://5sim.net radi dobro inace jedino telegram malo steka iz mog iskustva dosta tesko dobit broj, jeftine verifikacije po 5-30 rublji. sretno sa potragom.
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
mediji su poceli da pisu, stoga tko planira neka oprezno ulaze u btc i ostale valute. po proslogodisnjim kalkulacijama april bi mogao biti prevrtljiv. cestitam tko je izdrzao bear market. ne stignem sad puno tipkat, drugom prilikom. @Boškarin jeste li zainteresirani da pomognete oko podizanja free p2p non-kyc sajta? mozemo detaljnije na pm. edit: ili bilo tko drugi.

Uh1oCKY3.png
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Boškarin

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
ideja je napraviti jednostavnu varijantu. sam bi kodirao i odrzavao masinu. kao najveci problem vidim prosirivanje rijeci. za pocetak bi trebalo smislit logiku. ako te interesuje mozemo detaljnije na pm.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Boškarin

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
77
253
53
29
vracamo se opet na isto pitanje, imas li kapitala? sajt nije problem, masina je maltene besplatna ovih dana a ni kodiranja ti nece trebat nista spec ako je p2p ali svakako ti treba kapital (kako u kesu tako i u kriptu) da pokrenes tu pricu... ne mozes ti dici sajt i reci ljudima evo koristite, ne ide to bas tako...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Boškarin

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
razumijem te i u pravu si nije lagana prica, ali mislim da ti mene mozda nisi razumio.

kapital mi ne treba jer ja osobno razmjene necu radit. servis je besplatan za svih. nema nikakvih provizija sa moje strane. ne zanima me zarada. ko hoce neka koristi - ko nece ne mora.

danas sam pricao sa covjekom koji otvara firmu za razmjenu fiat-usdt, ugovorio je kako kaze dvjestotinjak fizickih lokacija za razmjenu. eto njega prvog koji bi koristio. edit: to jest se oglasavao kao exchanger.

dio traffica mogu pregurat preko nasih crypto-related projekata, jedan 600k usd prometa mjesecno, drugi 80k usd prometa mjesecno, iako vecinom se tu radi o strancima.

znam, nije to sve samo tako. nista se diglo preko noci nije. ovaj prvi projekt guramo od 2017, drugi od 2019.

a i da propadne kao i velik broj projekata koje sam zapoceo, nesto cu naucit. :)
 
Poslednja izmena:
13.10.2023
38
226
33
56
mediji su poceli da pisu, stoga tko planira neka oprezno ulaze u btc i ostale valute. po proslogodisnjim kalkulacijama april bi mogao biti prevrtljiv. cestitam tko je izdrzao bear market. ne stignem sad puno tipkat, drugom prilikom. @Boškarin jeste li zainteresirani da pomognete oko podizanja free p2p non-kyc sajta? mozemo detaljnije na pm. edit: ili bilo tko drugi.

Pogledajte prilog 500185
Postovanje,pozdrav:thumb:
Drage volje ali nisam bas u tome ful niti imam bas vremena za net nazalost.
Ja sam ti vise tip "ciklusa".Ovo je treci koji cekam(pocetak 2025 god)i dizem novce pa ponovo DCA furam preko beara dok ne dode cetvrti ciklus..i tako uzimam.
Moj porfolio je;
Eth,dot,link,xrp(taj me muci vec godinama:zvezda::,fantom i usdc-a za koju dojavu.
Ovaj bear sam kupio par eth-a na 900,linka na 6,dota na 4,7 i fantoma i xrp-a oko 2000 konada na 0,2 i 0,3.
Vec sada sam u dobitku ali znam da kraj 2024-e pocetak 2025 ce biti abnormalno gore.
Uff..raspiso se ja..ugl hvala ti al zbilja nemam vremena..puno putujem pa sam na DCA vecinu vremena automatik.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater