Lemon Haze & Chocolate Haze under LED

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Hvala jos jednom svima i drago mi je ako je neko nesto naucio iz mojih dnevnika :)
takoder jedva cekam full dnevnik hans panel :)
Drug prestajem sa dnevnicima ali ce biti koja slika u galeriji :)
nadam se da ce biti nekog smouk riporta, ova cokoladna hejzica mi se smjesi nesto.:drull:
Nisam neki sa smoke reportom ali cu nastojati da koju rijec napisem
Reci nam jesi li probao charas posto vidim ima ga...:respect:
Samo sam sa nozeva od skara skino a ostalo je sve zavrsilo u smecu zajedno sa trimom
@Stipe
:joint:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Odlicno kao i uvijek al malo mi zao sto prestajes sa dnevnicima :( al znam da ti ovaj sigurno nije zadnji tako da sa nestrpljenem cu cekat iduci :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
svaka čast .Koja je razlika između led i hps,osim struje koji su prednosti a koje nedostaci po nekom tvom iskustvu?

Reci cu ti ono sto sam procitao. Trose vise od 50% manje struje za ekvivalent hps-a, s druge strane taj ekvivalent je uvijek subjektivan i uglavnom marketinski napuhan, tako da slican hps sistem uvijek daje nesto vise svjetla.
Led je definitivno dugotrajniji i nakon 50.000 radnih sati pocne gubiti intenzitet, dakle 7,5-10 godina (vecina hps nakon 1,600 sati izgubi 10%, prosjek im je negdje 3 godine rada). Kazu jos da led ima bolju penetraciju svjetla kroz listove. Manje se griju, automatski eliminira potrebu za cool tubama / jacom ventilacijom te se mogu vise pribliziti biljkama.
Glavni nedostatak je veci pocetni trosak, za 400w hps sistem ces platiti 90-ak eura, za led varira debelo, od 300 - 600 (pa cak i 800 za recimo Budmaster). Jos jedan nedostatak je indirektan a to je da na trzistu postoji i krdo jeftinjara cime se ljudi zavaravaju.
Kao sto rekoh, to je ono sto sam procitao, evo krecem i ja polako uskoro s ledom pa cemo vidjeti sto ce jos iskustvo pokazati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Farmeru ok je to sto si napiso ali isto tako kako postoje led paneli za veliku paru postoje i paneli koji su jeftini ali se moze s njima fin rezultat napraviti. Ali isto tako ako ces dobar reflektor za hps treba izdvojiti sto i vise eura za njega plus dobra prigusnica,onda dobra lampa pa mh lampa za vege i kad to sve stavis na papir ne ispada ni to 90tak eura ;)
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ma naravno, mos ti i pozlacenu CT kupit, hehe (sala al kuzis sta mislim). Nisam ciljao na upgrejd sistema, al po mom 90 eura je za standardni hps i sad ako hoces kvalitetan led u istom rangu, tj. da ti uzgoji istu kolicinu cvjeca morat ces dat barem 400-500 eura. Opet, dajem samo svoja promatranja videa i foruma gdje sam vidio sta su ljudi dobivali sa raznim ledarama i ovo sam zakljucio :)

btw, fulo sam za budmaster, 640 Eura je, i to bi po meni bio dobar ekvivalent 400w hps-u.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Neces morati dati 500€ za panel!
Moja prica sa led panelima je krenula prije skoro 4 godine i mogu reci da imam dosta iskustva oko tog nacina uzgoja i to prilicno dobrog. :)
Znaci ja kad sam kupovo led tad na ovom forumu nije bilo ovoliko informacija niti si imo koga pitati za neki info,nego je bilo tuci po internacionalnim forumima. E sad,tu su bila razna iskustva oko toga pa je trebalo potrefiti kome vjerovati i gdje potrositi 2000kn(oko 250€) a dobiti koliko toliko dobru stvar. Znaci tu dolazimo do toga da ne treba dati 500€ da bi dobio panel koji se moze nositi sa 400w hps,jer ono sto sam ja skido s ovim kinezom od 160w neko ne skida sa 400w hps bilo da krenemo od kolicine pa do kvalitete. I evo tek nakon tih par godina sam odlucio dati malo vise love za neke led panele i tu sam se odlucio za te Hans panele jer lik ih prodaje za neku razumnu cijenu kad se pogleda kakve komponente daje.
Normalno to nije od pocetka tako,godina napredujem iz growa u grow kao i svi ostalihjer niko nije rodjen naucen :D
Znaci ovo sto sam gore napiso nije procitano niti pogledano na youtube nego je moje iskustvo koje je prikazano na vutri.org kroz neke od mojih uzgoja ove prekrasne biljke :)

Ne ljutim se @Farmer uopce,samo ti govorim o mojem iskustvu i nista vise.
 
Poslednja izmena:

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Oke oke, nemoj da se srdis, naravno i ja kazem da je osobno iskustvo vrednije od bilo kakvih rekla-kazala. Respekt na rezultatima, nadam se da cu imat isto uspjeha sa svojim hansom.
Pis :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya
10.08.2014
57
55
18
Skazem se sa zlatnom himalajom, "onaj tko kaze da moze i onaj tko kaze da nemoze, obicno su oboje u pravu" - konfucije.
Ja, da sam iso u uzgoj sa led sa stavom "led nemoze sto i hps moze", nebi uspio puno jer bi si podsvjesno iso dokazat da sam u pravu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.882
1.098
Trøndelag
Jaoo,ne spamate covjeku dnevnik. Informacije su lako dostupne na netu,nije potrebno ovdje kaciti nekakve tehnicke karakteristike i usporedbe. Covjek vam daje iskustvo i savjete iz prve ruke i to treba cijeniti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya