Levijatani

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Pozdrav ljubitelji zivotinja :) Moj post se vjerovatno ne bazire bas striktno na ovoj temi ali je sigurno usko povezan ...
Uglavnom evo jedan kratki dokumentarac koji sam pogledao prije odprilike dvije i pol , 3 godine , cisto onako informativno na preporuku cure ... Nisam planirao da ce taj dokumentarac toliko utjecati na mene i na moj zivot i svatko tko voli zivotinje bi mu preporucio da ga pogleda .
Nakon tog dokumentarca , nisam jeo meso a bio sam najveci mesojed koji postoji vjerujte mi , znaci svaki obrok je bio meso ... nedugo nakon toga , poceo sam malo dublje proucavati i odlucio sam da cu izbaciti sve namirnice zivotinjskog podrijetla , vegan sam vec dvije godine . Da mi je neko prije tri godine rekao da cu postati vegeterijanic a pogotuvo vegan rekao bi mu da nezna sta prica i da je budala :) Obozavam okus mesa , jaja , sira , mlijeko sam pio uz svaki obrok koji sam jeo pa cak i uz pizzu i nije da mi se meso gadi niti da mi je neukusno , necemo se lagati daj ko ne voli poderat cevape u lepinji :) Iskreno jedino sta mi je u te 3 godine zafalilo su jaja , drugo nista , niti sam ikada zalio za time . O tome kako se osjecam i koje beneficije osjecam na svome tjelu o tome necu sada jer cu previse otici offtopic pa onda nije ok da ne userem drugu Hazeriju temu :) Uglavnom htio sam reci da smo mi ljudi ti koji sudjeluju u tome da se zivotinje maltretiraju i da se tretiraju na te nacine na koje se tretiraju samo zato jer ih mi jedemo . Onaj tko pogleda film neka ne misli da je to tako samo tipa u drugim drzavama i da u Hrvatskoj nije tako , istrazivao sam jako puno , gledao , citao i svaka mesna i mlijecna industrija se tako odnosi prema zivotinjama dali je to u Hrvatskoj ili u Americi totalno nebitno. Evo da ne palamudrim previse , tko zeli neka pogleda dokumentarac , kratko traje a mozda nekome i otvori oci . Tko god voli zivotinje i ima osjecaje u sebi ce duboko znati da nije u redu to sto radimo , a to se desava iskljucivo zbog nas , ljudi , potrosaca , odnosno u kratko receno radi novaca .

Neka se nitko ne uvrjedi , nije da ja nikoga ni mrzim ni hejtam svako radi sta mu pase ali evo ako barem jedan , dvoje ljudi pogleda taj video i makar se malo zapita u sebi dali je to ok , ja cu biti sretan :)
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Mene ekipa zna zajebavati kao pa i biljka je zivo bice sta ces sada , pa ju opet jedes :) Razlika izmedu biljke i zivotinje ili covjeka je ta sto biljka nema savjest , ne zna ko joj je brat , ko joj je mama , ko joj je tata a ko joj je sin :) Evo ovo je jedan od najboljih govora , ovaj tip je faca zesca , i evo ko se zeli malo educirati o tome sto unosimo u sebe i u svoj organizam a mislimo da je zdravo jer su nam tako isprali mozak , mesna industrija , farmacija kojima pase da ljudi oboljevaju od raka i od srcanih bolesti ...

Uglavnom , jedino sto mi se kod njega ne svida je to sto je ipak malo prebrutalan i preosudljiv , zato nekada ljudi misle da su vegani ludi i totalno razumijem zasto to ljudi misle i zasto to ljudi kritiziraju , jer pojedinci na krivi nacin to prenose drugim ljudima , agresivno i bez postovanja , ali sve sto kaze je istina i sama logika govori da je tako .
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Mladog gospodina sa slike je juce su napala 3 mix pitstaforda, inace Drnda kako se zove je svaki dan na toj livadi de se to desilo, dosta kuckara tu dnevno prodje nijednom za evo nekoliko godina koliko ga ja znam nije se desilo da ga napadnu drugi kerovi koj imaju vlasnika... Naravno vlasnik im je neki bilde, dosao tu pored skole da muva klinke... Dva ta cuda od kera su imali korpu pa su ga vise iznabadali, ovaj treci nije imao... Kako mi Zenka moja kaze lik se nije ni potrudio da naredi svojim psima da prestanu jos se i smeskao. Nazalost bio sam na poslu u to vreme... Prijavljen je slucaj Gospodi Levijatanima. Policija nam se bukvalno nasmejala preko telefona. Tako, dok je takvih budala bice i nas dobrih...
 

Prilozi

  • IMG-ad7e331d61986acc0c8ea85cd2b0f323-V.jpg
    IMG-ad7e331d61986acc0c8ea85cd2b0f323-V.jpg
    184,9 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20180116_212506.jpg
    IMG_20180116_212506.jpg
    203,1 KB · Pregleda: 36

Eustahije22

Aktivan Član
17.04.2016
100
341
63
37
Evo da i ja podjelim svoje iskustvo
Imam dosta prijatelja koji rade sa zivotinjama, sta u azilu sta ovako kao treneri i setaci il kako vec, i sam imam pase, macke, vjeverice, papige...oko sebe od kako znam za sebe, nagledao sam se svakakvih izmaltretiranih zivotinja i naravno pomogao kolko sam mogao
Cijeli svoj zivot molin boga da bar jednom ja naletim na te redikule, i prosle godine zelja mi se ostvari
Naletim na tru tipa sutaju mamu macu i njene male, izderem se na njih uz laganu prijetnju, medutim njih troje me stanu gura kao u stilu sta tebe briga za njih i slicne pizdarije okrenu se i nastave trazit macice koji su se u meduvremenu posakrivali i ne odustaju idioti, mozete zamisliti tu zelju za nanosenjem boli nekom manjem i bespomocnom kad su se toliko trudili da ih opet pronadu
Ugl stanem tu jos malo kao cekam da odu i jednom trenu jedan od debila zgrabi malog macmaca i vadi upaljac i dzepa, sta je tija s tim upaljacem neznam a i nisam dozvolio da saznamo, okrenem se oko sebe i vidim okvir od prozora, jbga bilo ih je troje(teretana boks ovo ono) udarim jednog po glavi drugog po nogama a treci pobjegne, i naravno kako mene sranje u zivotu prati kao vjeran pas evo ti plavih drugova, sta se dogada, momak jesi normalan ubit ces ih itd, skupe u postaju i mene i njih i naravno macke niko nije vidio a njihove rane vidimo svi, lagano mene u pritvor njih kuci, i sutra na sudu dobijem godinu dana uvjetne i novcanu kaznu za nanosenje teskih tjelesnih ozljeda, jer je ovaj imao potres mozga a ovi drugi slomljenu nogu
Inace stvarno nasilje biram kao zadnju zadnju soluciju a al zivotinje obazavam i jednostavno kad vidim tako nesto probudi se vrag najcrniji u meni
Ugl eto tija sam pomoc izija san govno, al neka, bar su macmaci dozivili jos koji dan
Podrzavam ekipu sto posto, samo neka nastave jer i zakon i njegove provodnike boli uvo za nekog psa il macku, ako sami to ne zaustavimo nece niko
Veliki pozdrav za ekipu levijatan a i tebi hazeri, super tema :respect::respect:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Zato za sljedeci put znas kome se obratiti...ljudima koji poznaju zakon i ne pribjegavaju fizickom nasilju..ali te potpuno razumijem..imao sam slicnu situaciju..mene nisu prijavili muriji...i nije mi zao...:respect:
Zato postoje Levijatani...doci ce vrijeme kad ce ti zlostavljaci samo na pomisao da ce netko zvati Levijatane odustati..jer nisu hrabri niti imaju m...a..kukavice..
Kako god..:thumb::thumb::thumb:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Imam frenda u tom pokretu, i podržavam ih u potpunosti. A gore što kolega veli veganstvo, haha, to mi je komedija. Vegetarijanstvo Ok, ali veganstvo čisti idiotizam. Pa nemože mi netko nejesti med samo iz razloga što je životinjskog podrijetla, van svake pameti. Dragi moji vegani uništavate si zdravlje i destabilizirate si imuni sustav, znanost potvrdila. I pazite se smokava, mnoge vegane sam uhvatio da ih jedu. Smokve bez jedne vrste mušice nemogu oformiti plod, tako da imaju čisto životinjsko podrijetlo, stoga oprez.
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Imam frenda u tom pokretu, i podržavam ih u potpunosti. A gore što kolega veli veganstvo, haha, to mi je komedija. Vegetarijanstvo Ok, ali veganstvo čisti idiotizam. Pa nemože mi netko nejesti med samo iz razloga što je životinjskog podrijetla, van svake pameti. Dragi moji vegani uništavate si zdravlje i destabilizirate si imuni sustav, znanost potvrdila. I pazite se smokava, mnoge vegane sam uhvatio da ih jedu. Smokve bez jedne vrste mušice nemogu oformiti plod, tako da imaju čisto životinjsko podrijetlo, stoga oprez.[/QUO
No Joke nije lijepo to sto si upravo rekao da sam ja idiot i izvrjedao ono sto ja radim , iako sam ja naveo da nemam nista protiv ljudi koji jedu meso niti sam ikoga vrjeda , to govori samo o tebi kao i osobi nista drugo tako da je daljna rasprava suvisna ;)
Istrazi malo , googlaj , procitaj koju knjigu pa ces shvatiti da si ti ispao idiot i da nemas pojma o cemu pricas , sto sa humanih a sto iz zdravstvenih aspekata ;)
E da ja sam probao jesti meso odnosno , bio sam svejed cjeli svoj zivot , jesi li ti probao biti vegan naprimjer na tjedan dana ? ;) Nisi , jer da jesi nebi naveo sve ove gluposti koji nemaju veze sa bilo cime , prema tome pricas o necemu o cemu zapravo nemas pojma i samo seres kvake a nikad probao nisi ;) To je kao da ja pricam o travi i solim pamet i govorim da si ti idiot jer pusis travu a travu nikad probo nisam ;) Nadam se da si shvatio poantu price ;) Zivio

EDIT : Koja znanost je to potvrdila molim te ? Kada citas istrazivanja pogledaj odnosno izgooglaj ko finincira to istrazivanje , odnosno tko je platio da se istrazivanje provede , vecinom mesne industrije , citao , vidio , provjerio . Znanost je potvrdila i da je trava losa i da od nje predes na jace droge i postanes heroinski ovisnik i u to vjerujes ili ti je to ok ? Hmmm pitam se zasto u to ne vjerujes mozda zato jer si isprobao na sebi pa znas da nije tako . Najbolja znanost si sam sebi , ne vjeruj sve sto citas .
Argumenitraj mi navedeno odnoso reci koji su razlozi da je veganstvo idiotizam i da si time unistavam zdravlje ?
Zivimo u 21.stoljecu , tako da ne moras ubijati zivotinje da bi prezivo , jesti voce , povrce , mahunarke , orasaste plodove i cjelovite zitarice je sasvim ok , ali opet kazem neznas ako nisi probao , a vidim da probao sigurno nisi .
Ovo sto pricas za smokvu je cisti idotizam i vidi se koliko zatucano gledas na to , odnosno vidi se da nemas pojma ni sto znaci biti vegan . Naravno da se necu osjecati lose ako sam ubio musicu koja je bila u smokvi i naravno da cu ubiti hebenog komarca koji mi pije krv cjelu noc i neda mi da spavam , hocu li radi toga sutra dan plakati i rezat si vene ? Naravno da necu isto kao sto se necu osjecati lose ako me u sumi napadne divlja svinja i zatucem joj noz posred cela kako nebi ona mene pojela :) Ali ako uzmem telca od krave koja ima osjecaje i koja ima majcinski instinkt samo zato da bi mogao musti kravu i prodati mlijeko ( a sam ti naziv kaze kravlje mljeko znaci mljeko za malu kravu a ne za covjeka jer onda mozes piti i macje mlijeko i psece mlijeko koja je razlika ? ) onda cu se naravno osjecati lose i misliti da to nije humano i da nije uredu . Ljudi su sisavci kao i neke zivotinje i nakon sto prestanes sisati majku mlijeko ti vise nije potrebno ( sam ti anziv govori sisavac ) .
Problem je sto smo balkanci i sto smo zatucani , u bilo kojoj drzavi di sam bio vani ( govorim za Europu ) ljudi sasvim gledaju normalno na to i nema predrasuda kao i ovdje ako si vegan vegan si ako jedes meso jedi meso kog briga , cak imas i jako puno fast foodeva i restorana za vegane ali takve predrasude i vrjedanja i ismijavanja tudeg izbora sam dozivio samo kod nas na balkanu :)

Dobrobiti koje mi je veganstvo donjelo : bolje spavam , brze trcim , imam vise snage , poboljsala mi se probava , prehladen nisam bio godinama , vadim krv svakih 6 mjeseci i sve je ok , cak je zeljezo i iznad prosjeka , ne fali nicega , a najbitnije od svega je to da imam drukciji pogled na svjet i na ziva bica koja nas okruzuju a nisu ljudi ali to ti nemogu objasnjavati jer to je nemoguce da shvatis dok ne probas . Kada geldam moje roditelje i vecinu ljudi njihovog godista svi imaju problema sa krvnim tlakom i sa kolesterolom makar vecina njih a to nije doslo od povrca i voca sigurno ;)
Cak i najbolji bodybuilder svih vremena Arnold Schwarzenneger podrzava veganstvo , radi se i novi dokumentarac koji ce upravo izaci zove se Game Changers .
 
Poslednja izmena:

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Slazem se sry drug ali bas me nanerviralo ovo ismijavanje . Ja se gasim odnosno necu vise komentirati u ovoj temi o tome , a ako druga No Jokea zanimaju zdravstveni aspekti neka se slobodno javi u inbox , pa cu mu objasniti sta god ga zanima i dati mu odgovor :) Zivili :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri