Loop's little factory - GHS "el Nino" + "unknown strain"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Drugari pozdrav, ;)

grow tent 100 X 100 X 180 cm (mylar)

svetlo -vegetacija MH 250w (prvih 15 dana ) + MH 150w (do kraja)
-cvetanje HPS 250w + MH 150w

ventilacija 150mm intake + 120mm out (zasad nema potrebe,eventualno u cvetanju,i isključivo zbog mirisa ;))
+ naravno, "kućni" fan,da meša vazduh unutar boxa

posude "smart pot" 3 gallona (oko 10 litara)

zemlja substral "terra magma" / dodat perlit (3:1)


seme 4x GHS "el Nino" + 4x neka uličarka,OPASNA...,razmišljam se da je i za sledeći grow ubacim opet :D
koga zanima detaljnije "el Nino" evo linka
http://www.greenhouseseeds.nl/shop/el-nino-feminised.html


semenke stavljene direktno u posude od cca 2,5l - 13.05 - "pokazale" se u periodu od 17.05 - 21. 05 ( 3 "el Nina" se malo vukla),tako da, eto, računam da im je 19.05.prvi dan..presađene u smart potove pre 5 dana,odrađen LST,od prihrane nije išlo ništa (Slavol,tu i tamo)-do danas,častio sam ih sa malecnom dozom "Flore guano" :D reda radi,cca 7 ml na litar-dakle ništa spec.
slika boxa - sve na okupu full rezolucija,slobodno kliknite zoom ;)
dsc00513xj.jpg


planiram ih držati još MAX. 5-7 dana u vegetaciji, 'em nisu preterano velike posude (3 galona bi trebalo da je 11 litara,ali teško se nabije tu 11 litara zemlje,verujte mi ...staje 10 u vr' glave) 'em,što postoji ozbiljna verovatnoća da posle neću imati mesta-ako se makar 3 ženke pojave međ' "uličarkama"....a najvažnja stvar "El Nino" se NE MOŽE sputati,nikako..toliko mu se zadebljala stabljika,da je LST sve teži...no,dobro..videćemo narednih dana kako se razvija situacija..

eve vam još malo slika



jedna pre današnjeg LST "session"-a

dsc00521cz.jpg



i posle (izrotirane,zamenjena mesta)

dsc00527q.jpg



jako lepo reaguju na trening,no,k'o što rekoh,ne smem preterivati,ne znam koliko ću imati mesta posle,tako da za nedelju dana ide 12/12 i novi update
ostajte mi zdravi,lepi,debeli i srećni ;) :abducted:



:wave:
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
lijepo izgleda...pogotovo potovi gdje rastu....samo da je lampa od 400 ili 600 w .....ali i ovako ne sumnjam u tebe
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
El Ninjo obecava :D sudeci po thc-u i gramazi.btw sta ti je ovo pored kucnog venta,stoni mh :D ?pripazi na visak vode iz potova,zbog instalacija itd. Srecno i pratim!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ne brine me visina,on ionako ide do 60-70cm nego ako se mnogo "ražbunaju"(pogotovu "uličarke"-a zamisli da sve budu ženke :) ),,zauzeće mi prostora dosta...zato gledam da LST odradim "dozirano",a i da skratim malo "vege" fazu ....
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
super loopus ovo izgleda samo stavi koje su koje, ja nisam mogao da provalim koje su
ulicarke medju ninjama :D sretno :D
a mesani spektar je mozda i bolji nego samo hps, Power je odradio pod mh auomatik tako da :D
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
sretno loop...nego htio sam da pitam u vezi tih smart potova, nisam se s tim još sretao...izgledaju mi propusni pa mi nije jasno kako to ide kod zalijevanja, curi na sve strane?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ma kunem se u njih,sam' tako....teraju koren da se grana u,kao dlaka tanke niti...obezbeđuju kiseonik,drže i temperaturu,i da,u pravu si,prilično su propusni,tako da kod zalivanja treba lagano sipati,sa tankim mlazom,kako bi ravnomerno zalio svuda..i onda je sve ok,nema prskanja na sve strane
Odlična strana je "flush",voda samo projuri kroz njih...tako da se može koristiti i 2 X 1 odnos bez problema :)

@WeediC gde god vidiš crven končić,to je "el Nino"...a i,vidi po opisu kod njih na sajtu (indica dominant,short,bushy plant,thick WIDE leaves) već sad se razaznaju,imaju listove k'o da su palmini :D
dakle,na prvoj fotki-to su (u gornjem redu) prva i druga,kao i (u donjem redu) prva i treća -s leva,naravno
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Odlicno...i moj ti je predlog cepaj FiM...ja sma uradio na mojima i iskreno nisma bio svestan koliko je dobra tehnika.Na mesto jednog dolazi po 5-5 novih vrhova u proseku po biljci imam od 20-25 vrhova (uz scrog naravno)....malo li je :)
Sretno i pratim!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: loop

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
svojevremeno sam, kad mi se zemlja totalno posušila i odvojila od ruba i bilo je problem zaliti jer sva voda proleti sa strane, "zalijevao" tako da ih potopim u kantu i pustim da zemlja popije koliko joj treba...ovi smart potovi mi djeluju idealni za tu tehniku zalijevanja
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
da znaš da sam i sam razmišljao o tome.....
čak sam i kontao neku vrstu "hidro" uzgoja -tipa,napunim ih "lava" granulama,ili čime već,potopim u posudu,uključim pumpu i rokaj- dobro je što bi korenje bilo odvojeno,dakle nema petljanja,mogu u istu posudu sa vodom sve,ali se bojim da bi potovi istrulili vremenom.....
videćemo....svakako se oštrim za hidro....
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ako ikad budes prolazio nekom velikom trgovinom gdje prodaju sadnice razno razne vidjeti ces da oni tako zaljevaju sve svoje biljke. Umoče u kantu i puste da popije vodu te nakon toga samo vraca na policu! :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
sto se tice zalivanja, ja kad se rub odvoji od saksije polako zatrpam taj prostor da voda ne moze proci
pa prvo pocnem zalivanje spricem(imaj onaj najveci od 12ml) i kad se zemlja nakvasi dobro onda zalijem iz
bokala po malo, mnogo vise biljka primi vodu kad prvo pocnem spricem ovako sva voda projuri kroz saksiju i biljoza se ne hidrira
dovoljno.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
fantastican napredak,pogotovu kod "el Nina",porasle u proseku 6-8cm za ova 4 dana...
tako da sam ipak odlucio da predjem na 12/12 vec danas :) nema se sta cekati,lepo su se formirale

y8n5.jpg



i jos malo fotki



doradjen LST i prebaceno na 12/12 (HPS 250W + MH150W)
gl6l.jpg





uskoro MH reflektor ide na plafon,i naravno,nastavlja se LST trening jos barem prvih nedelju dana rezima 12/12,taman dok se "ulicarke" polno ne opredele ;) a za posle,videcemo

ostajte mi zdr. do sledeceg vidjanja
:vb_wave:
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Pošto sam ja njubara što se growanja tiče, htio bih te pitati od čega su ove žute fleke po donjim listovima, pošto i ja imam na jednom listu te žute flekice?

Inače, bašta ti je 5 :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
nista to nije,dokle god se ne siri na ostale listove,ne brini..
meni je to samo na toj biljci,a ona napreduje oke..
i hvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp