Lowryder #2 - PC GROW - CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
u pon im je drugi tjedan od klijanja... mislio sam poceti sa dozom manjom od pola propisane... znaci, da niti nepomisljam na gnojenje jos? kada bi preporucili? da pratim po njoj ili da sacekam jos tjedan?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.685
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
kada se jos malo razvije...jos je mlada cura, ja inace pocnem sa pola doze kada je stara oko 25-30 dana ... cekj da dobije jos koji kat listova ...kada bude imala vise lisne mase i veci korjen ..onda ces joj pomoc u hranjenju ...za sada je jos rano...
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
da, sve sam ih spojio na jedan, nista posebno, ogolis zice i picis crvena na crvenu, crna na crnu... moras samo pazit da ti je adapter dovoljno velike amperaze da moze izdrzati sve ventilatore...
Stavio sam ih na jedan adapter tako da mi je lakse kontrolirati propuh u kucistu, a time vlagu i temperaturu, sto ti je najbitnije.

Gaucho je ovdje jako lijepo objasnio spajanje ventilatora sa ATX napajanjem, mozda bi te zanimalo:
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...t-ventilaciju-modifikacija-atx-napajanja.html
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
i dalje svaki 2/3 dan zaljevane sa 200ml + 0,5ml peroksida, napreduju ali kao sto sam rekao, ocekivao sam brze... vjerovatno im fali lumena... to je cijena koju placas sa ovakvim malim stash box-om...

#1 je puno zdravija i veca, pretpostavljam zato sto je vecinu vremena ona ta koja prakticki svjetlo dobiva sa 3 žarulje dok #2 zbog polozaja posuda dobiva manje svjetla... sad sam ih jos malo rasporedio pa je ujednacenije

#1___________________#2


....ukoliko ste primjetili neke bijele flekice na listovima, nije paucina nego ostatak vode koji se sasusio na listovima... voda u stanu mi je jako tvrda... ovaj ovlazivac moram cistiti svaka dva dana jer se nakupi poprilicno kamenca... sa listicima koje sam kupio mjerim 7-8 PH pa ga smanjujem sa limunom i to 15 kapi na 1,5L vode... mislim da cu poceti kupovati flasiranu vodu... svakih dva do 3 dana mi treba pola litre, i to zbilja nije puno ako cu si ustedit muke kamenca i djelomicno PH. Se netko raspitiviao za PH flasiranih voda u RH? ima kakvih razlika?




Edit: pocela je mirisiti... ne intenzivno, ali kad se uđe u sobu moze se nanjusiti... nisam pusio vec skoro dva mjeseca, i moram reci da mi sline cure.... mislio sam nepusit dok nezgotovim grow, ali me "kucka" izluduje...
 
11.02.2009
20
0
0
41
opa freddie pa nisam znao da ti vodis svoj mali pc stealth park..fino fino..uf kasno je sad al vidim da se kontas u sve to imam ja sta radit,mozda se i ja odlucim za tako nesto...al koce sve te zice ventilatore lampe sklepati..nas sta pocni ti to radit pa prodavat bilo bi kupaca:icon_lol:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
ako je osim KAmENCA voda OK(po pitanju Ph;) nek
odstoji malo cca. dan dva i to je to brijem...tj poprilično sam siguran
al uvek ima ALI...!!!?!!!:icon_arrow:
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
primjetio sam nesto cudno, pa sad mi recite dal sam paranoican ili je vrijeme prevenciju... naime, na donjim listicima su se pojavile tamno smeđe flekice na vrhovima...




Eo` odma i koja fotka cura...

#1______________#2
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Kakva ti je vlaga u box-u? Pitam jer mi ovo ne sliči na hloroza nego na nekroza. Donji( a možda i ostali ako LST-raš) listovi koji su blizo zemlje u slučaju velike vlažnosti nekroziraju. Nije tak strašno ne brini. Prati je, update češće i ćeš uskoro slavit berbe :prof10:
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
vlaga je oko 30-60%, biljke nisu vlazne, ali izmaglica iz isparivaca prelazi dijelom i preko njih... pretpostavljam da govoris o "smrti stanica" i vrlo je vjerovatno da je uzrokuje ne toliko velika vlaznost koliko ta para koja postoji u boxu... jos jedan podatak koji ide u prilog tomu je to sto listici zute na biljci koja je blize tom isparivacu...
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
FreddyF je napisao(la):
vlaga je oko 30-60%, biljke nisu vlazne, ali izmaglica iz isparivaca prelazi dijelom i preko njih... pretpostavljam da govoris o "smrti stanica" i vrlo je vjerovatno da je uzrokuje ne toliko velika vlaznost koliko ta para koja postoji u boxu... jos jedan podatak koji ide u prilog tomu je to sto listici zute na biljci koja je blize tom isparivacu...[/quote

nedaj da vlaga pada, gledaj da pude tu negdje izmedu 45-60% jer zato moze biti da listovi zute
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
jel možeš promijeniti mjesto tog isparivača?
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
bas i ne, mogu sprijecit prijelaz pare preko biljke i pokusat ju "razbit" tako da se sva para pretvori u vlagu...
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
da napravim mali update...

flekice na listovima koje su se pojavile vise se nesire, vjerovatno iz razloga sto sam uklonio izvor problema.
24 dan od klijanja, 4. tjedan, jucer prvi puta dodana prihrana, 3ml Guano 4:5:6 na 600ml vode. (preporucena doza 10ml/1L). #1 je dosta veca i zdravija, sto je i logicno obzirom da ima vise zemlje i dobiva vise svjetla. Obje su pustile pistilice i ulaze u fazu cvjetanja... mislim ih jos jednom ili dva puta hraniti sa Guanom (tokom sljedeca dva tjedna) a onda prijeci na FOSFOR+

#1





#2





 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.