Majmunov Zion

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Hvala No Joke :))
@bajo777 Vec sam presadjivao tutana iz flase i jeste bogami muka ziva jos mi je ostala dole malo vlazna zemlja nego se koren i nije bas puno razvio pa sam uspeo nekako :D
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Jel imao neko losa iskustva s composanom? Zemlja i ovako deluje ekstra i mekana je i kad polivam kao da tone bas je ful mekana ali nekako biljke nece na pocetku da odbace seme kao da nema snagu da pogura ... a realno tad joj i ne treba sunce.. sad se ja pitam mozda zemlja ne stima.. evo drugom super hasu sam ja skidao opnu i seme iglom i nece da proklija fresh candy vec mozda 7. 8. dan . Jel kad stavim seme u zemlju jel da bude zemlja skroz mekana ili da je slabo potisnem (sabijem) ?!??
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Gle ja kad napunim posude ili tako prerezane boce zemljom uvjek lupkam dnom od pod pomalo da zemlja secuje, inače bi mi se prvim zaljevanjem već smanjila razina zemlje. To što ti sjemenka isklija a neuspije odbaciti ljusku se najčešće događa kad bude plitko posađena, pa zbog tog što brzo iznikne ljuskica se ne omekša i ne skine se sama putem dok se probija kroz zemnlju. Gotovo uvjek se događa i meni ukoliko plitko posadim, ali nije nikakav problem pincetom skiniti ljuskicu i iglicom opnu.
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Tako sam i skidao pincetom ljuskicu i iglom opnu i nije se ostetila.. U pravu si za to plitko - duboko nema sta drugo.. i pogresio sam izgleda sa zadnja 3 semena , posadio sam ih u jogurtske case i malo sam pritisnuo zemlju od 3 semenke samo super hush izaso i on jedva posle 4 5 dana a daqiri sam posadio juce u flasu i evo vecdanas izaso...
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
No Joke kolke rupe da kopam za super hash , video sam u tvom dnevniku da se jedino kajes sto nisu bile vece rupe... Kolke rupe mi preporucujes ? I jel mislis da je dobra kombinacija da pomesam composanu i potground h 30 /30 % i zemlja sa sajta 40 % ?
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Imam ja nego treba i za druge.. ali stavicu za njega 30 l pola pola comp i pot h da mi bude favorit a za ove ostale cu da se krpim posle.. ostace mi 40 l.. Sta da stavim na dno rupe ako ne nadjem konjski shit ? sta je dobra zamena?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja sam imao od 15-tak litara rupe za SH. Ispod 30 nemoj, meni su bile male rupe pa i male biljke. Mislim da je prošle godine kolega "golub mira" imao isto dnevnik sa SH u većim rupama i biljke su mu bile pravi monstrumi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Evilmage007

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Presadio sam ga danas u 40 litra composane i potground h ... Ali mi se desio peh , kad sam presadjivao 1/3 zemlje je bila mokra i jedan deo korena se otkinuo.. nisam smeo da secem da ne isecem koren a na kraju sam napravio jos vecu glupost... nadam se da ce da nastavi da se razvija jer je bas lepo krenuo a ja sam ga ukebao :/
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Neće mu ništa biti. A što se tiče sječenja, ja sječem uvjek. Zavučem škare između plastike i zemlje i sjeckaj, normalno da ćeš odsjeć pokoju nit koja je zaljepljena uz plastiku. To ti višemanje dođe kao da tebi netko odsječe nokat, od tog se ne umire.
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Uf HVALA ti :D Malo mi je pao kamen sa srca... bas sam se obradovao jer je napredovao i onda sam se ubacio u bedak zbog toga.. Crko mi je mobilni pre 15ak dana pa ne mogu da slikam.. uskoro cu da uzmem neki mob pa cu da slikam... peace :)
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Nemam cime da slikam vec 20 dana sam bez moba, slikao bi ... izadje oko 1 cm klica i tvrda je.. ja reko da nije nesto drugo to i uhvatim prstima i sve se pomera. Ne znam dal da se smejem il da placem :D Tutankamon je u pitanju mada to i nije tolko bitno
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Hteo bih da napravim mali presek ovog mog dnevnika posto je bas neuredan ovako bez slika. Slike kroz par dana obecavam : D
Ovako stoje stvari , borba je zestoka ali ne posustajem. Od 3 Super hashice fotoperiodne , jedna je odlicna sa minimalnim povredama od bubica raznih i moja je omiljena za sad. Ima oko 30 cm i solidno velike fan listove.Stara je 35 dana. Ona je u rupi od oko 50l composane i poth. Druga hashica je stara oko 8 dana i fino cepa a treca hasica na zalost umire. posle 3. dana je krenula da skroz zuti a na samom pocetku je imala belkaste listove tako da sam siguran da je do genetike , imala je iste uslove u composani kao i ostale. Jack herer fotoperiodni prvi je star 20 ak dana i super cepa danas sam ga presadio na drugi sajt u zemlji sa sajta. On je bez trunke povreda i pravi je potencijal po meni, nadam se da nisam promasio sa sajtom. Drugi jack je star kao i drugi super hush 8 dana i isto je dobar. Jedan Jack na zalost nije isklijao. Tutankamon auto prvi je bio dosta zakrzljao zbog vremena i odradio sam mu eksperimentalni super toping i uspeo sam sa tim ali je na zalost poceo da zuti posle malo napretka. Drugi tutankamon je star 27 dana i zadovoljan sam s njim, nije preterano veliki ali jos nije usao u cvetanje. Treci tutankamon je star 1 dan i najmladji od trojice sinova mojih i verujem u njega. Posle drugog vracanja klice u zemlju iz vazduha nije vise izlazila tako da sad cepa laaagano. Prvi auto daquiri je na izdisaju, od samog starta je pokazivao pravi geneticki potencijal a onda je samo od jednom poceo da umire zajedno sa trecom super hushom u drustvu sa starosti oko 7-8 dana. Nije mi jasna ta pojava mislimda nisam nigde pogresio ali sta je tu je. borimo se. Northern light je danas stavljen na klijanje. To bi bilo to za sad. Slike uskoro. Peace :))
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nemože biljka počet da žuti zbog genetike, to je nemoguće. Može stat u razvoju, biti manja, kržljavija. Žutilo je od nečeg drugoga, po svemu što si napisao u nečem si pogriješio jer od svake sorte si faktički izgubio po jednu. Razumjem da si je izgubio zbog vjetra, poplave, požara, nametnika i slično, ali iz čista mira je uglavnom glavni krivac onaj koji ju uzgaja. Ja bih rekao greška u koracima. Nema veze, bitno da ima preživjelih, tako da samo piči :thumb:.