Majmunov Zion

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Pa gledaj sve biljke su bile u istoj zemlji i sve su isto tretirane ali dobro sta je tu je sad ... verovatno je nesto preseklo koren u flasi ili nisu izdrzale jako sunce.. kako god bilo growa se dalje :)
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
I ove nove su dobre nego su ispale na slikama malo zuckaste , a ovog tutana super topiranog sam danas presadio u pot h , mravi su mu pojeli skoro sav koren , neki sitni ja reko nisu opasni kad ono shok...
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Neki sitni... motali su se u kanti oko biljke njih dosta a i na listovima su gajili neke larve , jajasca sta god.. ja reko neka ih znam i ja da mravi ne jedu biljke a ta jajasca sam uklanjao rucno.. i onda je pocelo lisce da zuti i da stagnira skroz. I danas sam izvadio biljcicu isprao zemlju sa korena kad ono od korena nista.. mali busencic i vidi se kako ga nema koren , odatle odakle bi trebao da krece samo bele tackice ostale. Nije mi jasno , presadio sam danas u novu zemlju pa cu da vidim
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
pa samo sam mrave naso u toj zemlji , rovca nisam naso jedino da je neki popac uso i izgrickao ali to mi je malo verovatno :D Inace na sajtu imam mnoooogo mrava , od sorte.. i ispod hashice su poceli da se okupljaju sad... oni i skakavci ce da mi budu problem x)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nisu mravi sigurno, meni su mravinjaci na sajtu pod 2 biljke i to na sve strane, ne želim ni pomišljati šta je ispod zemlje, ali biljke lijepo cvijetaju i ništa im nefali. Mravi jedino znaju napasti korijen u outu ako tretiraš biljku sa medom pa ga zasladiš, zato i nisam pobornik meda u outu. Kad pogledaš zapravo mravi su i više korisni nego štetni po korijen jer svojim tunelima pospiješuju dotok kisika u korijen. Ako hoćeš potamanin mrave uzmi neo-pitroid i pospi po mravinjacima, oni će ga brižno nositi zrnce po zrnce u jazbinu i na kraju će sami sebe pobiti tim potezom. Za skakavce uzmi actaru, jednom ošpricaj i miran si do kraja growa i možeš biti siguran da ti više neće taknuti lišće jer biljka apsorbira insekticid u sebe, pa nemaš ni briga da će je kiše isprati. Evo meni 5 dan nakon actare nema više niti jednog skakavca po biljkama iako po okolnom bilju ih skače na tisuće svakojakih, od malih zelenih, irokeza, onih boje drveta do nekih šarenih. Za sve postoji riješenje ;)
 

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
No joke i ja gotivim mrave jer ubijaju puzeve i ostale bubice , jedino ne znam sta to gaje po liscu.. verovatno neke vasi pa ih posle jedu xD Verovatno sam se istripovao onda da su oni pojeli , kako god necu da ih ubijam a actarom veceras idem da oprskam. Moze samo malo obrazlozenje kako se prska actarom ?? :D
Loodi nema slika , presadio sam je bio odmah.. ako ugine biljka izvadicu pa cu da slikam