Malo Umjetnosti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Veliki australski umjetnik hiperrealistike, psihologije te majstor skulpture u natprirodno velikim dimenzijama- Ron Mueck
Mueck radi skulpture uznemirujuće sličnosti s pravim, živim ljudima, razrađene do najsitnijih detalja. Materijali kojima postiže zapanjujući naturalizam svojih likova su fiberglas, silikon, poliuretan.

in_bed_542.jpg


Mueck%20boy%2001.jpg


mueck2.jpg


906439412_8c547a0472.jpg
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
oh juzernejm, svaka cast na odabiru..upoznata sam sa njegovim radovima, imala prilike malo malo nabasat na njegove velike ljude...svaka mu cast...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
I ja sam naišo već na njegove skulpture, prebolesna i predobra stvar
Inače taj hiperrealizam u kiparstvu mi je totalno super dok ne shvaćam ga uopće u slikarstvu, ne vidim smisao slikanja fotografije, to mi ispada ko čisto da služi da se poaže da netko to može mah
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Meni jedan od najjacih umjetnika ovog doba...
Neznam jel ste cul za njega ali lik je stvarno legenda po pitanju arhitekture i umjetnosti...
Covjek je spojio graditeljstvo i prirodu, nazalost nikad nisam vidio njegovo djelo arhitekture ali moje frend je i kaze da je predobro jest da kuce nisu za zivjeti ali da ti usred kuce raste drvo i da je pod neravan kao imitacija zemlje je po meni nesto sto se treba vidjeti...

BIO:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Friedensreich_Hundertwasser

SLIKE:
Arhitektura:
http://www.kulker-online.eu/upload/hundertwasser_7.jpg
http://www.artchive.com/artchive/h/hundertwasser/hundertwasser_house.jpg
http://www.utip.info/cheesetoastie/images/artists/hundertwasser_bldg.jpg
http://www.cringel.com/files/images...interior-new-zealand-kawakawa-cringel.com.jpg

Slike:
http://www.brickwallviews.com/photos/uncategorized/2007/0/31/hundertwasser_fax.jpg
http://www.graphissimo.com/html2/hundertwasser and I_small.jpg
http://www.poster.net/hundertwasser...densreich-pavilions-und-bungalows-9700554.jpg

Evo nadam se da sam vam docarao ako vas jos zanima samo googlajte....

P.S. I ja volim umjetnost
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Šaman Šandor je napisao(la):
Inače taj hiperrealizam u kiparstvu mi je totalno super dok ne shvaćam ga uopće u slikarstvu, ne vidim smisao slikanja fotografije, to mi ispada ko čisto da služi da se poaže da netko to može mah

Upravo tako...hiperrealizam je upravo to. jer netko moze a 99% ljudi ne moze reproducirati fotografiju na takav totalno realistican nacin. to samo znaci da umjetnik ima ogroman talent i koristi ga do maximuma sto i pokazuje :)))

vise cijenim to nego apstrakciju. aptrakciju moze Mujo prodat u Luvr pod imenom Don Mujo de Kajlaš ali mujo nikada ne moze kopirati fotografiju :)) simple as shit.

ljudi se vole hvaliti da su likovno podkovani jer kao slikaju u svoje slobodno vrijeme, apstrakciju. to ih ispunjuje to ih veseli i to je super.
razlika izmedu slobodnog umjetnika i umjetnika je ta...sto umjetnik moze nacrtat zrno graška kao da je stvarno tamo na stolu a moze se i odluciti da radi apstrakciju. on to moze, on ima tu slobodu. ali slobodni umjetnik (neki ne svi) nikada nece moci nacrtati/naslikati nesto vise od apstrakcije a da to valja u omjerima, perspektivi....... ah ta umjetnost...muka mi je :)))
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
RedSh je napisao(la):
razlika izmedu slobodnog umjetnika i umjetnika je ta...sto umjetnik moze nacrtat zrno graška kao da je stvarno tamo na stolu a moze se i odluciti da radi apstrakciju. on to moze, on ima tu slobodu. ali slobodni umjetnik (neki ne svi) nikada nece moci nacrtati/naslikati nesto vise od apstrakcije a da to valja u omjerima, perspektivi....... ah ta umjetnost...muka mi je :)))

a nije ta razlika samo u ekonomskom aspektu? umjetnik koji se odluci prijaviti kao djelatnost, napravit si neki ugovor o djelu, ima pravo mjesecno uplacivati si doprinose.. on postaje 'slobodni umjetnik'. to nema veze sa njegovim umjecem crtanja. Cak su mi takvi umjetnici puno iskreniji jer žive iskljucivo od umjetnosti tj nisu već u radnom odnosu.. negdje na šalteru pa u slobodno vrijeme črčkaju nešto.
idealno bi bilo da svi radimo za zadovoljstvo a ne korist i iskljucivo ono do cega nam je stalo, al to je tako jebeno teško.. grgr
živjela umjetnost :)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma stoji taj dio sa vještinom ali ja osobno preferiram baš apstraktnu umjetnost, a hiperrealizam mi je u slikarstvu uglavnom totalno nezanimljiv
Mogo bi povuć paralelu s glazbom(inače radim tako za svašta)
Hipperrealizam mi je kao da neko nenormalnom brzinom solira na gitari nešto što ne zvuči ko ništa, mislim vještina je tu ali to nije za ništa jer je to samo vještina i navježbana sposobnost dok on tim sviranjem(slikanjem) nije izrazio apsolutno ništa
Ali to je samo moje skromno mišljenje

Hmm sad sam pročito nanovo Redišin post i kontam šta si htjela zapravo reći da apstrakciju može svatko našvrljati a ovu figurativnu ili kako se već to zove umjetnost baš i ne
Ali stvar je u tome da kad netko poput meni(likovni antitalenat) nacrta apstrakciju da će to biti teško smeće i ne može baš svako radit dobre apstrakcije, nije ni malo lako
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
razumijem te juzernejm, moj termin slobodnog umjetnika se odnosi na zensku/musku osobu koja u zivotu nije prodala svoju sliku, niti ce prodavati, vec se sa time bavi iz svog osobnog zadovoljstva i nalazi srecu u tome i nije vazno jel ima talent ili ne i jel skolovan...to je za mene slobodni umjetnik... ajmo reci svoj sam mali umjetnik... a sada u ostalo ne ulazim jer mi se taj "svijet umjetnika" gadi :p

tuzno je sto se danas NE MOZE zivjeti od umjetnosti. pogotovo slikari/ kipari/ graficari. svi oni moraju raditi extra posao ili predavati negdje ili sl. a kada i ne rade slikaju jer moraju neku normu ispuniti od par izlozbi ili sl na god..ma uzas. to opet ubija slobodu. u biti nema slobodnih umjetnika osim one bake Luce na pjaci sto prodaje jaja a u slobodno vrije crta mrtvu prirodu :) ma salim se..razumijem te potpuno...

u one finese oko -tko zaraduje a tko radi iz ljubavi..se ne petljam :) davno sam izgubila nadu u umjetnost...davno...rijetko naleti dobar moment---rijetko! o ovim nasim da ne govorim...pozeri svi od reda...

@shamane dragi... sto god da nacrtas i to ti daje neku uzivanciju u procesu a ni ishod nije los, nije vazno sto je i kako je, ako je tebi to NESTO, to je to..tvoja umjetnost i uzivaj :) ah sve je to tako relativno: ljepota je u ocima promatraca :)
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Ah ta relativnost....
Inace umjetnost je svigdje oko nas i nije bitno sto je (osuseno drvo, nacrtana crta, slozeni zvukovi, napisane rijeci,...) ili tko ju je napravio (priroda, neki tamo, glazbenik, pjesnik,...).
Fora je u tome sto umjetnost je ono sto smo mi i to je tema o kojoj se ne vode rasprave vec umjetnost je kako kaze RedSh relativna i nekome ce nesto biti dobro dok se ja s tim necu moci poistovjetiti i necu to shvatit i to je bit. S onim s cim se poistovjetimo ili u cemu se nadjemo to ja za nas umjetnost uopce nije bitno sta je....
A i umjetnost je za pokazivanje sad da li se prodaje ili ne to nisu krivi umjetnici vec drustvo koje ih je uvelo u sutav...
Pusek ljudi...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
slazem se, fino snimljeno nema sta. mada sam negdje vec vidjela tu foru sa besplatnim zagrljajima. jednom davno je bila neka reportaza na tvu ili negdje gdje neki ljudi nude besplatne zagrljaje, i sto je zanimljivio nije propao projekt :) a i vidimo da se ni ovdje ljudi nisu bas ustrucavali :)

najs....
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Za one koji nisu vidjeli u......ummm....gdje god da sam to vec postao, ne sjecam se

MyEternity.jpg


Ova slova su bila pogreska
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
RedSh je napisao(la):
slazem se, fino snimljeno nema sta. mada sam negdje vec vidjela tu foru sa besplatnim zagrljajima. jednom davno je bila neka reportaza na tvu ili negdje gdje neki ljudi nude besplatne zagrljaje, i sto je zanimljivio nije propao projekt :) a i vidimo da se ni ovdje ljudi nisu bas ustrucavali :)

najs....

pa idaja i nije toliko originalna ali fino je to sklopljeno...ps hrvati vole da se grle:common028:
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Veoma svidja mi se ovo sto je ROX napravio ali vidjeh to u pic temi... A tek ovo sto RedSh postala bolesno ali lijepo bolesno svidja mi seeee....
P.S. nikad preferirao Sepulturu