Marihuana i mozak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Volim kada me ceska po mozgu, bas volim kad onako zagolica, pa kao nekakvi trnci krenu od potiljka malo te lupi pa vaskrsnes :)
pa se zagledas u sagovornika, a njemu se face smjenjuju, od magarece, zecije, lavlje, pa do nilskog konja, a bogami i do ove nase obicne domace kljusine.

A lijepo je i kada spoznas citav univerzum u jednom drvetu, ihhaaa :)
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
mene je prala da me neko prati i to dosta dugo :S. nisan nikad sazna radi cega, ali sam uvjeren da ima veze sa podsvijesti, jer je trava izvlaci na vidjelo. tijelo je cak mirnije u REM fazi, a to je kao dio sna vezan uz podsvijest. ili pusis vanka pa te paranoja da ne padneš ili nisi raskrstija sa sobom sta ti trava donosi, zasto je pusis itd itd...moj savjet, napuši se sam i sjedni i razmisljaj :D
peace out
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
dite_splita je napisao(la):
mene je prala da me neko prati i to dosta dugo :S. nisan nikad sazna radi cega, ali sam uvjeren da ima veze sa podsvijesti, jer je trava izvlaci na vidjelo. tijelo je cak mirnije u REM fazi, a to je kao dio sna vezan uz podsvijest. ili pusis vanka pa te paranoja da ne padneš ili nisi raskrstija sa sobom sta ti trava donosi, zasto je pusis itd itd...moj savjet, napuši se sam i sjedni i razmisljaj :D
peace out
Baš to. Ako mu je tako, neka sam u sobi s nekom glazbom koju voli, i uziva, i nakon sto počneš kontrolirati to, onda neces imat problema vani.
I da, ako ides vec vani, normalno da ce te prati paranoja ako imas u sebe. Zato doma ispušiš, i miran si.
 
26.09.2011
50
7
8
33
Uglavnom, dosao sam do stanja totalne ludosti...Kako?
Jednostavno sam odgacio kontrolu nad vlastitim mislima. Ono kao "daj saberi se".. Cak mislim da je bio period kada nisam htjeo da uspostavim bilo kakvu kontrolu. Znaci totalno odsustvo kontrole.. Pa da vidim gdje me misli vode...

I tako bi, recimo, setao sa nekim i on mi spomene (u razgovoru) npr. "Nojevu barku".. Moj mozak: "Nojeva barka?!, pa onda krenem da zamisljam Noja, pa barku, pa zivotinje, pa koje zivotinje, a koje ne, pa onda odakle meni informacije o Noju, zasto sam ga zamislio kao bradatog lika, pa se sjetim da sam gledao neki film ili negdje procitao da je bio bradat, pa sto ovo, pa kako ono, pa gdje sve to........................", a pored toga jednim malim djelicem mozga pratim njegovu pricu dalje, cisto da bi ostao u toku, i na kraju dam neki odgovor, totalno ljevi, cisto da bi nesto rekao..

Ajde ako je neko strucan da mi objasni koje je to stanje sjvesti i da li je to bolest i kako se zove...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDIĆ and tovi

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja bi rekao klin se klinom izbija. Radim navaren, spavam navaren, budim se navaren i ništ mi ne fali. Ja bi rekao da je to sve od osobe do osobe, a kome škodi nek neduva i riješen problem. Kad duvaš godinama, 10-15-20 godina svakodnevno više niti ne primjećuješ razliku između stanja naduvanosti i nenaduvanosti. A to što šteti mozgu zajebite to su priče alkoholičara koji su privrženi boci pa im je cijeli pošten svijet kriv. Jedino što utjecaj marihuane ima na mozak, al nakon dužeg perioda konzumacije jest slabije dugoročno pamćenje a sve drugo su notorne laži onih koji već desetljećima provode prohibiciju i pune svoje džepove novcima uvijek nam moćnih farmaceuta.
 
08.01.2013
1
0
0
36
smokegreen je napisao(la):
Uglavnom, dosao sam do stanja totalne ludosti...Kako?
Jednostavno sam odgacio kontrolu nad vlastitim mislima. Ono kao "daj saberi se".. Cak mislim da je bio period kada nisam htjeo da uspostavim bilo kakvu kontrolu. Znaci totalno odsustvo kontrole.. Pa da vidim gdje me misli vode...

I tako bi, recimo, setao sa nekim i on mi spomene (u razgovoru) npr. "Nojevu barku".. Moj mozak: "Nojeva barka?!, pa onda krenem da zamisljam Noja, pa barku, pa zivotinje, pa koje zivotinje, a koje ne, pa onda odakle meni informacije o Noju, zasto sam ga zamislio kao bradatog lika, pa se sjetim da sam gledao neki film ili negdje procitao da je bio bradat, pa sto ovo, pa kako ono, pa gdje sve to........................", a pored toga jednim malim djelicem mozga pratim njegovu pricu dalje, cisto da bi ostao u toku, i na kraju dam neki odgovor, totalno ljevi, cisto da bi nesto rekao..

Ajde ako je neko strucan da mi objasni koje je to stanje sjvesti i da li je to bolest i kako se zove...

Poznajem dosta ljudi s takvim problemom, mene isto zanima jel to od hajcanja ili nešto drugo?
Možda su te osobe psihički malo nestabilnije, stalno se nećkaju i sl. pa se onda još deknu i problem nastaje kad krenes razmisljat o tom kak ne razmisljas dobro.
 
12.01.2013
36
9
0
44
Ja naprimjer kad ispusim sa ekipom frulu meni to potice koncentraciju.Jednom sam doso kuci napusen ko majka i probo ucit i super mi je islo ucio sam 2 i po sata i onda pod tus i na spavanje,jest da je to bilo malo sporije sve ali ne usporedivo sa tim kad nisam napusem,onda mi se jos vise neda ucit...no uglavnom,moje misljenje je da to utjece na svaku osobu posebno.Nema sad tu nekog pravila da se trava na sve osobe jednako djelovat ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Neznam odgovore, ali znam da meni pomaze kod bolesti, nekada davno - cerio se kao kreten bez kontrole, danas ipak drzim konce u svojim rukama :)

I da, uopce necu da se smaram kako djeluje, tu mi gubi sve svoju car... pa naravno marihuana je spustalica, i nije za svakoga!...

osim naravno ako se ne zaleti neka sativa pa promjeni to, uglavnom se ljudima spava kada se naduvaju i to je cinjenica zato sto puse travu iz paketa i to mora biti tako.

Zato pravac kod doktora specijaliste, reci da imate problema sa spavanjem i da imate barem nekakav papir kod sebe, uzmes mali sator xs i jednu sativu vitku :) tj visoku, a i debelu... dobro ovo vec gledam pod medicinske svrhe, i naravno opcenito drugacije gledam na travu odkako je sadim.

Dakle postao sam zbog sigurnosti egoist, te konzumiram samo ja sam u zatvorenom prostoru na sigurnom, tako da nemam lose tripove... :) dakle bas istrazivanje.

dakle daleko je to od cerekanja, :) ipak, ja dugo nisam osjetio head high... vecinom body stoned sto i nije nesto napeto, ali meni pase jer imam takav zivotni tempo, usporeni, nije da mi nepase, drugo je kad radis, a drugo je kad krades bogu dane...

i da ako znas voziti dobru travu to je puno puno bitnije od samog djelovanja...

kaze covjek dubokog glasa :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SkyHighatrist
13.06.2013
9
13
0
Suzat
Evo ja sad došao napisati svoje iskustvo vezano uz duvanje i učenje.
U mom slučaju djeluje fenomenalno. U pozadinu si pustim neke meditacijske klipove sa YouTube-a i prihvatim se knjige. Obzirom da volim podcrtavat (zapravo precrtavat) svakakvim šarenim markerima i bojicama, knjiga izgleda dosta stimilativna i zanimljiva.

U mom slučaju treba dosta učenja, imamo puno literature, puno toga se mora logički razumjet, a ne "naštrebat".
Jebiga tako je to na našem faksu (ako si prosječne inteligencije i skromnijih radnih navika).

Ono što mene fascinira u učenju pod naduvanosti je sama fascinacija svakom riječi, i onom ugodom kad shvatiš nešto. Dosta je zanimljivo iskustvo i pamćenje je relativno dugoročno. U mom slučaju moglo bi se reći da pali, iako sam vidjeo da su ljudi imali, ajmo reći, lošijih iskustava sa takvim metodma. Nekako se udubim u knjige, udubim se u bit.

Eto, toliko od mene zasad. BTW ja sam novi ovdje iako vaš forum čitam neko vrijeme već.
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Jurisimus je napisao(la):
Ono što mene fascinira u učenju pod naduvanosti je sama fascinacija svakom riječi, i onom ugodom kad shvatiš nešto. Dosta je zanimljivo iskustvo i pamćenje je relativno dugoročno. U mom slučaju moglo bi se reći da pali, iako sam vidjeo da su ljudi imali, ajmo reći, lošijih iskustava sa takvim metodma. Nekako se udubim u knjige, udubim se u bit.

I u mom slučaju je ovako. Završio sam kosmologiju, gde ima strava puno matiša i fizike, i ekipa iz kampusa se čudila kako mogu da deljem zadatke kad sam napušen, ali eto, kod mene radi k'o bog :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤
13.06.2013
9
13
0
Suzat
Meni je nekad potrebna motivacija takvog tipa, iako sam prije imao pravilo da ne duvam sam.

Trenutno učim kazeno pravo i smijem se kad čitam kakvih sve bolesnih primjera ima u našoj sudskoj praksi.


Da, što se tiče redovitnog duvanja na dnevnoj bazi, nisam baš neki pristalica. Imam kolegu (od najboljeg prijatelja brat) koji duva na redovnoj bazi. Mislim da svaki dan po nekoliko puta. Što bi babe rekle "ne trijezni se", ali se vidi da je lik malo propao. Kad nije naduvan, skroz je neki razdražljiv, ima onaj tupavi pogled u daljinu, i čini mi se da sporije kopča neke stvari....
A ne znam možda je to zato što se lik češće napušava ko afganistanac kakvi. Ne znam, ne znam... al dojma sam da nije baš dobro pušit svaki dan u kontinuitetu više godina. Ipak valja napraviti neku pauzu da se malo udahne zraka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nenash and usrname

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
Vlex je napisao(la):
Ukoliko maloljetnik u kojeg se i dalje mozak razvija konzumira travu IQ mu opada, dok za one kojima je mozak već dovoljno razvijen ništa ne šteti tj. za starije
Gluost.

Dok sam klinac bio ,otac majka nonstop trubili ,koristi kondom,pazi , ostace trudna.Posle kad sam se ozenio godinu ipo sam pokusavo napraviti djete ,posvadjo se sa roditeljima .Zena majci skresala sve u lice.
Steta para na kondomima(ako ste u dugoj vezi)
hehe

Sve u granici normale,sve dok ne pocne stetiti porodici,tebi,okolini ..........
 
23.10.2012
7
12
3
29
Svuda pomalo
Pa svi su u pocetku ta vrsta pusaca, napadi smijanja, kucanja, daj da se najedem, daj dobar film, neke furke pronalazati itd. Dok, kad gledam raju koja je nesto iskusnija, svako mi je unikat za sebe.

Da se vratim na temu. Nakon ovog navedenog perioda sam poceo puno razmisljati dok sam na travi. Kao da sam dolazio u dodir sa podsvjesti. Shvatao sam neke stvari i gledo ih iz drugog ugla. Iz pocetka me i strah bilo, al' kasnije sam to koristio da rjesavam probleme u stvarnosti. Iako sam bio u tom nekom tripu, znao sam sve iskulirati i furati se s rajom bez obzira. Al' jednostavno, nema nista bolje, nego kad imas lijepu kontrolu nad travom, ljepota. Kad znas psihicki okrenuti stvari na svoju stranu. Ne samo high, neko kasnije kad se normala. Jedino sto bi se trebo nakaniti je da uzmem papir i svesku i da zapalim jednom sam. Da neke stvari zapisem, da se neceg i sjetim kad budem "normala".
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Interesantan članak do jaja, ali mislim da tu ima puno više za napomenut:
Prva stvar o utjecaju marihuane na povećanje inteligencije. Inteligencija je širok pojam. Druga stvar je da kanabinoidi nisu dovoljno istraženi neki uopće nisu. Ali to su rasprave za stručnjaka. Moje osobno iskustvo govore da povećava "inteligenciju". Ono što odmah možemo svi reći da otvara um za nove ideje van kutije, povećava koncentraciju, ali ako misliš da ak se napusis i uzmeš biologiju indoeuropskh kopitara il nešto drugo što ti je dosadno možeš zaboravit da ćeš puno ucit. Ali dosta ljudi i inače vole primjer matematike fizike ili sl i njima će trava pomoć. Bitno je pitanje kako se um razvija pod utjecajem trave kad high prestane. Ako niste napušeni to neznaci da više nemate kem spojeva u sebi koji i dalje stvaraju reakcije u tijelu. Osim kratkoročne promjene treba uvidit i dugotrajne. Možda je to promjena stila muzike, općeg razmišljanja, primjer ja od kad pusim imam želju za čitanje knjiga koju prije nisam imao.

Nek znanost nastavi radit ovakve hokus pokuse ali najbitniji smo mi pioniri korisnici koji mogu vidjeti razliku na svojoj koži...
 
13.06.2013
9
13
0
Suzat
Nas su iz pshihologije učili da postoji fluidna i kristalna inteligencija. Fluidna inteligencija je sklona rastu i promjenama. To je ona inteligencija koja, uvjetno rečeno, raste do cca. 20 - 25 godine, ovisi o subjektu. Ona ostaje na toj razini do kraja života, iako sumnjam u to. Kristalna inteligencija je, sa druge pak strane, ona inteligencia koju doživljavamo u nekim kasnijim godinama, starijoj životnoj dobi. Ta inteligencija se kod nas može najbolje prevoditi kao "mudrost" što se manifestira kod onih bradatih filozofa, starih baka koje znaju sve o svemu i imaju alternativnu medicinu u malom prstu (rakija je uz čajeve lijek za sve!) :D

Apropo svega toga, mislim da trava ne utječe previše na inteligenciju. Niti pozitivno niti negativno. Ono što fascinira u konzumiranju travom je to da se može doći u doticaj sa onim unutražnjim "jastvom". Meni je, recimo, zanimljivo gledati moje slike iz trenutaka naduvanosti. Inače sam tudum za slikanje, 3 sam imao iz likovnog u osnovnoj školi, ali kad se naduvam stvaram takva djela da bi se moglo reći da graniče sa ekspresionalizmom i fascinacijom fantazije. Imam, recimo, prijatelja koji obožava svirati. Svira gitaru kao Petrucci, a inače je prosjek sa ptencijalom.

Da ne duljim previše. Imam neku svoju teoriju da trava stvara jednu zasebnu inteligenciju, i ako ju znaš koristiti to postaje predivno.
...vjerojatno postoje neki bolji kultivati trave koji koji to još više naglašavaju, ali složit ćete se sa mnom, da je kod nas pravo umjeće i hašiš naći a ne sad neki npr. lemon haze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
659
3.093
163
Osetim miris vasih hedova
Ja sam ljudio naduvao se i otisao polagati za automobil i naravno iz prve polozio (testove) a ucio nisam, samo sam ponovio veceras za sutrasnji ispit i to sve naduvan, i od sada uvek duvam pre nekih vecih obaveza, stavim kapi u oci i meni super. :)
A probleme sam imao, jer sam 3 meseca svaki dan vario po ceo dan i onda sam upao u neku depresiju ljubavnu i prestao sam jedno 2-3 nedelje i skroz sam se oporavio a ljubav doveo na normalu, jednostavno cudna je biljka, i imam problem kad se naduvam danas a sutra sam str8 onda mi ceo dan prodje smoren..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: olidoboli