mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Evo referendum je prošao pa možemo ponovo malo uzburkati strasti...:sun2:
http://www.youtube.com/watch?v=QrY9eHkXTa4&feature=related
Obožavam raditi jednu stvar, a to je rušiti predrasude. Kod ljudi oko mene (rodbini i prijateljima) to mi nije problem, na ulju ste ionako otvoreni. E ovo je moj doprinos u borbi protiv predrasuda i kod ostatka populacije (barem kod onih koji imaju internet, a nadam se i šire):sun2:
Lije?enje u ilegali - Ljudska prava - H-Alter
Možda će ovaj članak nekima zadati glavobolje, ali... ...ništa što se ne rješava jednim lizom:sun2:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Super, pa treba jednom kreniti i mora postojati način da se ljudi izbore za svoja prava te se nadam da će to imati odjeka i polučiti dobre rezultate.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Mazare svaka čast, pokrenit ćeš revoluciju! :icon_lol:
U zadnje vrijeme sve je više ovakvih vijesti, nadam se da će ljudi progledati, samo naprijed.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
opa mazare...eto tebe u medijima...sad kad paparazzi navale ;-)

odlican clanak i vrlo poucan...svaka cast kolega na borbi...drzi se
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Uf.... kako se ja dobro osjećam sad kad sam vidio ovaj članak.... Mazar... mislim da smo ti svi mi dužni jako puno.... nemogu ti opisat riječima kako se sad osjećam stvarno...

:)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Hvala svima, kao što vidite bio je to jedan revolt, na ulju naravno:2flip:
To je moj otpor, morate me razumijeti da bi ja išao imenom i prezimenom van , bez problema. Ali imam dvoje malih anđela za koje ne želim da imaju problema, ne želim da im neki primitivac govori da im je otac junkie. To je tako u lijepoj našoj...:sun2:

Pitali su me i za onu izraslinu na nozi, nisam je više mazao, svo ulje je otišlo na prava mjesta, ona je itako samo vizualno ružna (meni ne smeta)...:pat:

Vidio sam da nas je prenio i monitor.hr, ali net.hr je prenio jedan drugi nadasve zanimljiv članak (koji mainstream)
Sigurno niste znali da i ovako mo
e pa ližite ulje i nema raka...:vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L
24.05.2011
229
111
0
Stari razvalio si...:bis:
...reći ću ti samo jedno: postoje poznate i nepoznate stvari u ljudskim životima između kojih su željezna vrata, a ti si ta vrata otvorio...:thankyou:
 

woman_teatar

Banned
Banovan
25.01.2012
8
0
0
39
Mazare svaka čast kaj si se odvažio napraviti ulje, nadam se da ti je bolje sada... Ostavi i meni malo da ližem :)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Evo i mene na forumu nakon skoro mjesec dana, prvo sto sam procitao su vasi dnevnici (mrkvicin i naravno tvoj).. Respekt za to, a pogotovo za tvoj istup u javnost i zelju da se pokaze prava istina!
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Hvala još jednom svima; stalnim članovima na forumu , a i onima izvan foruma (ima i njih, starih i novih gostiju):sun2:
Imao sam gužvu jučer i danas; telefoni, mailovi, skype...
Dobivam hrpu pozitivnih reakcija na članak, svi bi htjeli saditi :maryjane: i raditi ulje
Zadovoljan sam, oni koji su htjeli, čitali su... Oni će širiti glasine dalje, tako to ide...
Ako se samo jedna osoba odluči da se izliječi uljem nakon ovog članka, mogu reći da je uspješan bio:hotpants:
A sa svih strana samo slušam kako su neki napravili ulje i liječe se na taj način, samo što mi je žao da je 90% karcinom u pitanju, koja pošast.
Moram priznati da je malo i E popustila, sad moram loviti krivine i pokušati tu i tamo odspavati:vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Calimero333
08.11.2011
8
2
0
52
mazare,
svaka čast za objavu. želim ti da se nadješ u prvoj, zelenoj koloni
ucinkovitost+ulja.png
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
kozolec je napisao(la):
mazare,
svaka čast za objavu. želim ti da se nadješ u prvoj, zelenoj koloni

Zahvaljujem na dobrim željama i ja si želim prvu kolonu:sun2:

natura je napisao(la):
skidam kapu druze za intervju i nastavi da javljas kako si, ziveo!
:thankyou:

Minka-pinka je napisao(la):
Get up, stad up - get up for your rights

Don t give up the fight
Baš sam na Marleyu ovih dana...

Evo ovako, moram priznati da sam pogriješio kad sam rekao neki dan da je to zadnja faza, hahahhahahahaha
e sad sam u zadnjoj fazi (nadam se), samo bi knjavao, spavao, ali ne mogu...
Imam obveza - djeca, netko mora na njih paziti, oni mi i daju na momente neku E, pa izdržim, ali...
Brijem da je ovaj vikend moj, provest ću ga u krevetu...
Još ga blago osjećam u sebi (ulje), kako to sporo odlazi...
Već sam i lagano nestrpljiv (to ovaj umor čini)...
a evo nas i u susjedstvu
Lije-
Lije
 
06.01.2012
23
1
0
44
Mazar, možeš li reći koje simptome multiple skleroze si izlječio ovom terapijom (od onih koje si naveo da imaš), koji su se smanjili a koji su ostali (ako su ostali)?



Inače se kod MS-a simptomi dijele po sljedećim kategorijama, a pravilno odrađenim neurološkim pregledom se ustanovljava njihovo prisustvo ili odsustvo, tako da nije magnetna rezonanca jedini pokazatelj stadija bolesti:

1 motorički simptomi:
pareze (slabost mišića, djelomična ili blaga paraliza), plegije - paraplegija, tetraplegija i sl. (potpuni gubitak mišićne snage), spasticitet (gubitak tonusa mišića uslijed čega dolazi do ukočenosti, boli, ograničene pokretljivosti slobodnog pokreta zahvaćenog ekstremiteta), dizartrija (govor uz "frfljanje" i povezani problemi govora), atrofija mišića (uslijed nekorištenja), spazmi i grčevi (nevoljne kontrakcije mišića), hipotonija, klonus (problemi s držanjem), mioklonus, miokimija (mišićni tikovi), sindrom nemirnih nogu (posebno noću), vučenje stopala (po podu prilikom hoda), disfunkcionalni refleksi (Babinski, Hoffman itd.)

2 vidni simptomi:
optički neuritis (zamagljeni vid, bol, neraspoznavanje boja, sljepoća), diplopija (dvoslike), nistagmus (grčeviti pokreti oka), okularna dizmetrija, intranuklearna oftalmoplegija (manjak koordinacije između oba oka), pupilarni defekt (abnormalni odgovor zjenica), bljeskovi (kao odgovor na naglo pomicanje oka ili zvuk)

3 simptomi koordinacije i ravnoteže:
ataksija (gubitak koordinacije), intencijski tremor (drhtanje kod finih pokreta), dizmetrija (konstantno promašivanje kod pokreta), vestibularna ataksija (abnormalna funkcija ravnoteže srednjeg uha), vertigo (mučnina, povraćanje, bolest putovanja), govorna ataksija (problem koordinacije govora), distonija (spor odgovor pozicioniranja udova), dizdijadokinezija (gubitak sposobnosti brze promjene pokreta - kao npr. nemogućnost plesanja)

4 senzorni simptomi:
parestezije (parcijalna utrnutost, "odrvenjenost", trnci, mravinjanje, vibracije), anestezija (potpuna utrnutost, gubitak osjeta), neuralgije, neuropatski bolovi (bezrazložna bol, pečenje, svrbež, strujni udari), lhermittov znak (osjećaj poput strujanja, strujnog udara pri sagibanju glave), proprioceptivna disfunkcija (gubitak osjećaja gdje se nalazi pojedini dio tijela), neuralgija trigeminusa (bol u licu)

5 kognitivni simptomi:

kognitivna disfunkcija (zaboravljivost, problemi s dugoročnom i kratkoročnom memorijom, teško prisjećanje riječi), demencija, depresija, promjene raspoloženja, emotivna labilnost, euforija , bipolarni poremećaj, anksioznost, afaksija i disfazija (oštećenja u razumijevanju govora)

6 simptomi mokraćnog mjehura, crijeva i seksualne disfunkcije
učestala mikcija, spasticitet mjehura (urinarna inkontinencija, žurno mokrenje), flacidan mjehur - disinergija sfinktera (urinarna retencija, "oklijevanje" pražnjenja mjehura), erektilna disfunkcija, impotencija (kod muškaraca i žena), anorgazmija (nemogućnost postizanja orgazma), retrogradna ejakulacija (ejakuliranje u mjehur), frigidnost (nemogućnost seksualnog uszbuđenja), konstipacija (zatvor), fekalna urgencija (hitno pražnjenje crijeva), fekalna inkontinencija (nemogućnost zadržavanja stolice)

7 ostali simptomi
umor, Uthoff sindrom (pojačavanje simptoma s toplinom), refluks kiseline (želudac), umanjen osjet okusa i mirisa, problemi s gutanjem, epileptički napadi, problemi s disanjem, poremećaji spavanja, neprikladno hladni dijelovi tijela, problemi autonomnog živčanog sustava


hvala, pozdrav!
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Svaka čast samo nek se piše i širi u javnosti to je potrebno da bi ljudi shvatili neke stvari, i ja sam linkao tekst iz novina na 2 foruma da se zna:sun2:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
MirtaD je napisao(la):
Mazar, možeš li reći koje simptome multiple skleroze si izlječio ovom terapijom (od onih koje si naveo da imaš), koji su se smanjili a koji su ostali (ako su ostali)?

Inače se kod MS-a simptomi dijele po sljedećim kategorijama, a pravilno odrađenim neurološkim pregledom se ustanovljava njihovo prisustvo ili odsustvo, tako da nije magnetna rezonanca jedini pokazatelj stadija bolesti:

hvala, pozdrav!

Evo ovako (svaki drugi post ovako započinjem), mislim da nije gotovo, jer ako je to to, onda nisam zadovoljan. Čekam da se očistim skroz, da svo ulje izađe onda ću ti znati reći sve, hahahahahaha, i ja sam nestrpljiv više:crash:
Sa debelom sigurnošću mogu potvrditi da je odmah nestao sindrom nemirnih nogu, a mogu ti reći samo koja dva simptoma imam, blagi oblik neuritisa (ne smeta mi) i slabost na desnu nogu koja je malo povezana s koordinacijom, al se ona javi nakon par minuta intenzivnog napora. Drugih simptoma nemam...Moraš znati, ponavljam, a čuo sam i sa više izvora mojih 45 dana na 1 g su kao da rokam litru rakije dnevno. Nikad mi ti simptomi nisu bili ovako izraženi kao na ulju (ili rakiji). Ako sam tri mjeseca rokao po gramu, treba mi vremena da se očistim. Ja bar tako mislim, ako nije tako onda sam u žešćoj banani...:sick:
Makar čisto sumnjam, a mislim da se i Mrkvica sa mnom slaže, trebamo se očistiti...
Drukčiji se proces odvija u tijelu za razliku od raka, oni nemaju fizičke smetnje...
Joj, bacaš mi bube u uho, šta ako ću morati pojesti ***** koje kenjam zadnja tri mjeseca, hahahahahahahaha. Vidjet ćemo...
Uz MR jedino sam ću znati šta me smeta, zar ne? Ili bi to dr. znao bolje od mene?
Bit ću iskren i za mjesec dana kao što sam i sada.:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ShroomsMrka
06.01.2012
23
1
0
44
Hvala na odgovoru.

U ovom dnevniku naveo si još nekoliko MS simptoma, pa me zanima jesu li oni još prisutni, konkretno mislim na ove:

-vožnja bicikla (simptomi koordinacije i ravnoteže)
-osjećaj da je noga kao drvena (parestezija, odnosno senzorni simptom)
-teškoće pri pražnjenju mjehura
-nemogućnost plesanja (dizdijadokinezija, također simptomi koordinacije i ravnoteže)
-promjene raspoloženja i euforija (kognitivni simptom, s tim što je moguće da je to od THC-a)

Hvala i pozdrav.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
MirtaD je napisao(la):
Hvala na odgovoru.

U ovom dnevniku naveo si još nekoliko MS simptoma, pa me zanima jesu li oni još prisutni, konkretno mislim na ove:

-vožnja bicikla (simptomi koordinacije i ravnoteže)
-osjećaj da je noga kao drvena (parestezija, odnosno senzorni simptom)
-teškoće pri pražnjenju mjehura
-nemogućnost plesanja (dizdijadokinezija, također simptomi koordinacije i ravnoteže)
-promjene raspoloženja i euforija (kognitivni simptom, s tim što je moguće da je to od THC-a)

Hvala i pozdrav.

-Nisam još sjeo za bicikl, budem, al ne još
-to s nogom sam naveo zajedno s koordinacijom (desna noga je u pitanju), kod hodanja me zanese, i nakon nekog vremena ju počnem vuči, ne osjećam ju
-to je bilo radi ulja, sad šoram ko lud:bis:
-vidi po 2
-isključivo od thca
al ponavljam, zapravo sam uvjeren da će sve to proći, daj mi još mjesec dana:sun2:
Evo opet mi je stari frend nenajavljen banuo, i opet je oduševljen mojim izgledom, a onaj drugi s foruma se ne javlja s dojmovima od sastanka, smrad, hahahahaha, nije nego je stvarno zaposlen, naravno da mu je oprošteno:crash:
A tebi Mirta sve najbolje želim i hvala ti što si se javila, nadam se da si dr., a ne sapatnik:vb_wave:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Samo hrabro naprijed sve će se to posložiti samo treba vremena:sun2: uz ovaku ekipu ima da letiš, a ne hodaš:icon_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.