mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
VenloNL je napisao(la):
:thumb:
hehe,sve najbolje ti želim u novoj godini druže :spliff:

:thankyou: Ven:drink:i tebi i svima:spliff:
Na ovom ulju mi odoše oči :icon_rolleyes::icon_eek::signs051::facesjump:, svako oko u svoju stranu, sad to i drugi primijete, pa moram paziti da ono desno usporeno ne odšeta, čak sam i na jednoj fotki ispao razrok, kao prvo užasno isušuje oči, a k tome ih još i smanji i pretvara vas u kineza:sun2:
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Mazare kako napreduješ...daj malo updejta ;)...Jesi probao pusiti CBDovku i kakav efekt ima...Daj nam malo i o criticalu smoke reporta, ajde imas o cemu pisati, a ljudi su željni reportova :dada...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
pigtail je napisao(la):
Mazare kako napreduješ...daj malo updejta ;)...Jesi probao pusiti CBDovku i kakav efekt ima...Daj nam malo i o criticalu smoke reporta, ajde imas o cemu pisati, a ljudi su željni reportova :dada...

CBDovka je dnevna pljuga, lagana, zapališ i nitko ne zna da si pušio – izgledaš normalno, ja sam i inače jako društven, ali cbd to još pojača, malo razvezeš jezik i nekakvo lagano uzbuđenje te drži...:eek:vca
Critical je dobar, baca, ali na momente si skroz priseban trezven sve možeš , a onda opet na momente zašora.:ludak
Nisam si puno toga ostavio, sve je išlo u ulje, dobro osim Jackija koji je ultra mega car:b_woot:. Neki dan sam jednom Msovcu dao i objasnio mu da ga čistog na pipe uzima. Ne moram ni pričati koliko je bio oduševljen, njegove riječi su bile
„Cistak izmedu prsta sam stavio u pipe. Za 3 dima. Super je bilo. Bilo me malo prpa kak cu razgovarat. Ali rijeci su same izlazile. A niko me nije skuzio. Mene je bas pralo i dobrano sam osjetio, ali kada sam sjeo u auto, a auto sam vozi, dodem u firmu a posao se sam obavlja, mrak“

Što se same konzumacije tiče pokušavam 3x dnevno, al nekad ne uspijevam nego samo 2x. Čudan je osjećaj totalno drukčiji od PCa, na momente se uhvatim u nekoj neobjašnjivoj (CBD) energiji, npr. počnem trčati????? I onda sam sebi kažem ej uspori da se ne preforsiraš. Teško mi je to objasniti, s jedne strane shvaćam da ću opet vidjeti neke veće pomake tek kad prestanem s konzumacijom, al nisam skroz s tim na čistu – kad ću prestati. S druge strane došao sam u kontakt s jednom dr. koja se bavi Msom i s kojom ću se naći slijedeći tjedan, pa ću biti pametniji nakon tog razgovora. Al super mi je što zna da sam na ulju i ona je bila ta koja je napravila prvi korak u našem skorom poznanstvu, tako da vjerujem da ću uskoro imati stručnu medicinsku pomoć – kad mi se Mirta više ne javlja:sick:
 
06.01.2012
23
1
0
44
Mirta nema s medicinom nikakve veze... ;) Sori. I nisam to nigdje nikad tvrdila. Ja samo čitam o stvarima koje me zanimaju.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
MirtaD je napisao(la):
Mirta nema s medicinom nikakve veze... ;) Sori. I nisam to nigdje nikad tvrdila. Ja samo čitam o stvarima koje me zanimaju.
Javila se, joj, kak si me obradovala:ludak, mislio sam da si pobjegla negdje, nemoj se ljutiti, ja sam ti rijetko kad ozbiljan:dada:eek:vca
Ali nekako pamtim debate s tobom, ja te prije svega cijenim, ne sprdam se s tobom, evo :cvetak
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Mirta otako je poceo sa pojacanom kurom svi smo postali doktori i znanstvenici u njegovim ocima hahahaahha....ne zamjeri mu sve je to normalno :)
 

quz

08.01.2013
3
1
0
55
Prvo: najdublje poštovanje i najsrdačnija podrška i Mazaru i Mrkvici i Snježani i svim borcima...
Vutru sam otkrio prije nekoliko dana, za ulje čuo netom prije.
I naletio na Mazarov dnevnik. Ta-daam! Pa to je jedno od najzanimljivijih točaka na netu!
Vezujem tagove: medicina, aktivizam, eksperiment, 'ljudska drama', melodrama, obrazovanje, reality show...
a sve zgusnuto oko čvrste teme, uz humor i iskrenost, i svekoliku 'pozitivu'.
Uz kandidaciju za best net-topic, primjećujem: ovako nešto ne bi bilo ostvarivo ni u jednom drugom mediju
-okupljanje većeg broja ljudi, na duže vrijeme u real-timu- (a Mazar će najbolje znati koliko znači takva podrška...)

Ipak,... predlažem (naravno, uz Mazarovu suglasnost) da se od cijelog topica napravi ulje, dakle izluče samo
njegovi postovi i zaheftaju u obliku pdf-a. (Uz ozbiljniju redakturu dalo bi se složiti i papirnati samizdat).
A sve kao podrška oboljelima na istom tretmanu, a koji nemaju blagodati neta, niti snage za sjedenje pred ekranom,
a ni interesa (u svom stanju) za mnoštvo pratećih vokala i obrazovnih momenata... Uff...
...oprostit ćete mi, nisam baš u najboljem izdanju, umoran, nervozan i nestrpljiv u isto vrijeme...

(kukanje) Imam dva paralelna karcinoma u obitelji, po dvije kemo-terapije obavljene.
Grow-a će jednom biti (o biljci sve najbolje,-eh, mladosti-), ali ne sada.
Vrijeme nije na našoj strani, niti je begenners-luck konj na kojeg bi se kladio.
(prošla godina je izvrsno rodila, a pogotovo karcinomom, i to na sve strane)

Ulje od trave sa ceste neću: ne znam što kupujem, niti vrstu, niti kvalitetu (pušenjem se da samo vrlo površno provjeriti),
a od mix-a headova, lišća i šemedikana (hrana za ptice) bi se vjerovatno dalo izlučiti toliko ulja (vidi testove, mislim, Joze Berača)
da bi to, uz isto kockanje s najvišim ulogom, kao i kupovina gotovog ulja, bilo i skuplje (sva sreća da mi je kredit u francima).

Dakle: kupovina gotovog ulja (šta kupim-kupim, a THC?, a CBD?, a stoned?, a high?).
A sad me najviše brine to što sam uvjeren da moji bližnji neće moći podnijeti RS-Mazar-Mrkvica doziranje:
gđa od +70 god. i samohrana majka 2 djece,
i uz to ja i oni geografski u trokutu stranica više stotina km (baš su bližnji), pa me nema za pripomoć (i s uljem preko granice...).
Sad je jasnije i ono sa pdf-om (a sigurno bi im bio korisniji od RS-videa, knjige i sl.)

Razbijam glavu, a odgovora (znam da) nema:
pa i bez izlječenja (malodušno), neka im je bar kvalitetniji život, jel'da, jel'da? (a stoned?, a high?, a manje doziranje?)
I kad kupim to je to, nema popravnog.
A treba odlučivati za druge, s njihovim ulogom...

Sorry, svi. Ali, trebalo mi je ovo.
(suznih očiju) A kome ću kukat ako vama neću.
Ispunih vam stranicu. I još prvi post.
(brzinsko čitanje, neufuran u regule i tempo foruma)
A vi brišite. (bar neću nikoga tlačit na PM)

Neka ostane ovo:

Bravo, svi. Mazare, bravo i za H-alter...
VUTRU U SABOR! (yipii!)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
quz je napisao(la):
Ipak,... predlažem (naravno, uz Mazarovu suglasnost) da se od cijelog topica napravi ulje, dakle izluče samo
njegovi postovi i zaheftaju u obliku pdf-a. (Uz ozbiljniju redakturu dalo bi se složiti i papirnati samizdat).
A sve kao podrška oboljelima na istom tretmanu, a koji nemaju blagodati neta, niti snage za sjedenje pred ekranom,
a ni interesa (u svom stanju) za mnoštvo pratećih vokala i obrazovnih momenata.

(kukanje) Imam dva paralelna karcinoma u obitelji, po dvije kemo-terapije obavljene.
Grow-a će jednom biti (o biljci sve najbolje,-eh, mladosti-), ali ne sada.
Vrijeme nije na našoj strani, niti je begenners-luck konj na kojeg bi se kladio.
(prošla godina je izvrsno rodila, a pogotovo karcinomom, i to na sve strane)

Dakle: kupovina gotovog ulja (šta kupim-kupim, a THC?, a CBD?, a stoned?, a high?).
A sad me najviše brine to što sam uvjeren da moji bližnji neće moći podnijeti RS-Mazar-Mrkvica doziranje:
gđa od +70 god. i samohrana majka 2 djece,
i uz to ja i oni geografski u trokutu stranica više stotina km (baš su bližnji), pa me nema za pripomoć (i s uljem preko granice...).
Sad je jasnije i ono sa pdf-om (a sigurno bi im bio korisniji od RS-videa, knjige i sl.)


Sorry, svi. Ali, trebalo mi je ovo.
(suznih očiju) A kome ću kukat ako vama neću.
Ispunih vam stranicu. I još prvi post.
(brzinsko čitanje, neufuran u regule i tempo foruma)
A vi brišite. (bar neću nikoga tlačit na PM)

Neka ostane ovo:

Bravo, svi. Mazare, bravo i za H-alter...
VUTRU U SABOR! (yipii!)

Imao sam već neke primisli o tome (o pdfu) , ali sad fakat nemam vremena:ludak....

Ne vjerujem da ako već budeš kupovao ulje da možeš naručiti kakvu bi ti htio... Ali za obje osobe bi preporučio cbdovku, na ovom ulju na kojem sam sad sve radiš... Puno pozitive, a to im treba, pogledaj u apotov dnevnik: „Ali u jedno sam ubeđen što se ulja tiče , a to je da joj je kvalitet života u ovim njenim kritičnim danima (poslednjih 11 meseci) izuzetno poboljšan. Psiha pre svega i mogućnost spavanja bez gutanja svakojake hemije koja je često pre konzumacije ulja nije uspevala uspavati.“ Čak su mi neki koji su probali CBDulje rekli da bi komotno mogli izgurati po Simpsonu.:dada

I ne brini za suzne oči, i ja sam prošlu konzumaciju suzama lepio tapete, ali uvijek dođe :sun2:
 

quz

08.01.2013
3
1
0
55
da, da, shvatio sam za cbd...
znam da ne mogu birati:
nije 'šta da kupim?' nego 'šta kupim>kupim' a nastavak opisuje da ne znam šta kupujem

nego, Apotov topic - prekoristan
ako sam dobro shvatio iz tvog odgovora na njegov prvi post ti smatraš da ubijanje po RS-u nije nužno?
važno nam je to, jasno ti je zašto.
isto tako, predlažeš 4x5 zrna kao neku top-dozu, a molio bih za info koliko je zrno u gramima.
(to je na desetke puta manje od one tvoje gvalje na vazi)
isto tako, postoji li neki konsenzus o načinu uzimanja?
prazna pilula; iza prednjih zuba s vodom; pod jezik; u mlijeku; (ubijanje okusa slatkim ne dolazi u obzir)
a gvaljice se valjda istisnu iz šprice pa se drže u frižideru da se malo stvrdnu?
gledajte, nemojte me, molim vas, smatrati lijenim: zadnjih par dana sam po sate na forumu,
dosta toga sam naučio, ne bih se ni javljao potpuno nepripremljen, ali cajtnot je...
znam (i čitao sam) da se o ovome raspravljalo i sad ne mogu naći...
dajte ovih par praktičnih savjeta
mada, kad bolje razmislim, fali nam takav topic: medicina>ulje>doziranje i način konzumacije
(naravno da doziranje ovisi o snazi ulja, ali bi se iz različitih iskustava i mišljenja
na jednom mjestu moglo izvući nekoliko općih uputa...)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ne da nije nužno, nego Msovcima to ne savjetujem, a kod težih oboljenje tipa raka, ne usudim se prognozirati, ali po toj shemi od 5 zrna po konzumaciji znam za osobu koja je riješila melanom na taj način:dada...
1 gram sadrži cca 50ak zrna
Ja još uvijek stavim prstom na donje zube i popijem s mlijekom ili vodom ovisno da li bi da me pukne odmah ili kad idem spavati onda s vodom uzmem.
Ulje ne mora stajati u frižideru, ali ako se stisne onda špricu pod toplu vodu. Ali ako je u pitanju ulje cbdovke neke, onda nema straha od predoziranja, to se dešava ukoliko radite ulje od , po mogućnosti, najjače moguće indice (u tom slučaju su nam savjetovali PC i LSD kao strainove – tu je opasnost od predoziranja:drink:
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Dragi mi je da trčiš definitivno ;)... A koje je bio breeder od tog tvojeg Jack Herrera (Sensi, Greenhouse ili neki treći)?.... Pozz
 
21.11.2011
42
34
18
52
Prvo isprika svima što ovaj post koristim za osobne svrhe.
MAZAR ovo je poruka za Vas.
Molim Vas neki mail ili nešto slično jer Vas ne mogu dobiti s PP na forumu.
Trebam Vaš savjet u vezi nekih stvari.
Hvala unaprijed i još jednom isprike zbog ovog posta.
 
14.01.2013
48
217
0
45
Noord Holland
Evo sam nabasao na ovu temu.Moram reći da mi je drago što ima entuzijasta sa mudima,zato Mazar i svi ostali,svaka čast,držite se i sretno.

Pročitao sam par stranica,za sada.Bogu hvala zdrav sam ko dren tako da ne moram koristiti ulje kao lijek.Al zato volem da dunem:dada
Ne znam dali je jasno naglašeno i istaknuto ovo što bih napomenio.
Koliko se sjećam Simphson je u više navrata napomenio kako za proizvodnju lijeka koristi sorte koje su čiste ili skoro pa čiste indike.On je čini mi se uvijeren da je CBD ono što pomaže a taj sastojak se uglavnom u velikoj količini nalazi u smoli indika a ne sativa.

Mislim da se kada je riječ o uzgoju za medicinske svrhe(a i inače:icon_lol: ) isplati uložiti u kvalitetnu genetiku.
Mazar i ostali koji se liječe,jel ste probali nešto tipa Sensi Star(Paradise Seeds),Northern Lights,Maple Leaf Indica(Sensi Seesds),White Russian(Serious Seeds)Mazar(Dutch Passion) i slično...znači što čišće indike...??

Jel sušite biljke prije pripreme ulja?
Ako sam dobro zapamtio,Simphson ne suši biljke..to je isto bitno,pošto se kemijski spojevi sa sušenjem mjenjaju,tako da se vjerovatno mjenja i ljekoviti potencijal.

Sretno i sve naj svima koji se na ovaj način bore sa bolestima!:thumb:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
pigtail je napisao(la):
Dragi mi je da trčiš definitivno ;)... A koje je bio breeder od tog tvojeg Jack Herrera (Sensi, Greenhouse ili neki treći)?.... Pozz
GHS

schmizla je napisao(la):
Prvo isprika svima što ovaj post koristim za osobne svrhe.
MAZAR ovo je poruka za Vas.
Molim Vas neki mail ili nešto slično jer Vas ne mogu dobiti s PP na forumu.
Trebam Vaš savjet u vezi nekih stvari.
Hvala unaprijed i još jednom isprike zbog ovog posta.
SCHMIZLA OVO JE PORUKA ZA VAS - Budite mi idalje lijepi i pametni:thumb:

Katsu je napisao(la):
Evo sam nabasao na ovu temu.Moram reći da mi je drago što ima entuzijasta sa mudima,zato Mazar i svi ostali,svaka čast,držite se i sretno.

Pročitao sam par stranica,za sada.Bogu hvala zdrav sam ko dren tako da ne moram koristiti ulje kao lijek.Al zato volem da dunem:dada
Ne znam dali je jasno naglašeno i istaknuto ovo što bih napomenio.
Koliko se sjećam Simphson je u više navrata napomenio kako za proizvodnju lijeka koristi sorte koje su čiste ili skoro pa čiste indike.On je čini mi se uvijeren da je CBD ono što pomaže a taj sastojak se uglavnom u velikoj količini nalazi u smoli indika a ne sativa.

Mislim da se kada je riječ o uzgoju za medicinske svrhe(a i inače:icon_lol: ) isplati uložiti u kvalitetnu genetiku.
Mazar i ostali koji se liječe,jel ste probali nešto tipa Sensi Star(Paradise Seeds),Northern Lights,Maple Leaf Indica(Sensi Seesds),White Russian(Serious Seeds)Mazar(Dutch Passion) i slično...znači što čišće indike...??

Jel sušite biljke prije pripreme ulja?
Ako sam dobro zapamtio,Simphson ne suši biljke..to je isto bitno,pošto se kemijski spojevi sa sušenjem mjenjaju,tako da se vjerovatno mjenja i ljekoviti potencijal.

Sretno i sve naj svima koji se na ovaj način bore sa bolestima!
Nemoj da se uvrijediš, ali...
Imam osjećaj da prije komentiranja, bi trebao pročitati cijeli dnevnik:sun2:
PC je dosta jaka indica sadrži 25% thca, ali ja sam se polakomio za RS i sveopćim izlječenjem, ali shvatio sam da to nije za MS, daljnjim proučavanjem sam došao do onih biljaka čiji je omjer THC : CBD - 1:1, tako da zaboravi na najjaču moguću indiku u slučaju MSa.
Ova sad cbdovke tj., njeno ulje mi je pomoglo da stavim retenziju mjehura pod kontrolu (i to moram priznati bolje nego što je bilo pod kortićima:dada)
Dosad sam ih sušio tjedan dana samo na tavanu, ali sljedeće ulje ide sa svježom:vb_wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.