Medical selection project by Mich

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Vidio sam da se spominje taj postotak i zasjalo mi je u očima,jer 12 je savršen broj!!! Kao da znam da je to baš onaj pravi,inače bi moglo biti xy kombinacija,a i kod tvog je manje CBD-a :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
koliko ja znam savrseni broj je 6 (pa 28, 496, 8128), mozda bi mogao da se zadovoljis sa 6:9.5
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
očigledno imamo različita gledišta!?!? 12 sati,12 mjeseci, 12 apostola,dodekaedar,12 zodiaka itd... a tu je br 3 duhovnost,kreativnost,optimizam,zdravlje,pozitiva itd...

naravno da bi bio zadovoljan sa 6:9.75,ali 12:19.5 je cilj ;) Hoću li ga ostvariti nemam pojma(najvjerovatnije neću),ali isto tako neću ni znati ako ne pokušam...
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Jučer zamjenjen MH sa HPS-om i prebačeno na 12/12. #3 najvjerovatnije izlazi iz igre,ali još nisam siguran 100% Ima jako tanašne listove,i nekakav čudan nježno žućkasti osip po jednom dijelu lista.. klon,MP i treća biljka isti simptomi na istim mjestima. MP je u TM zemlji,tako da je problem sa zemljom isključen. Najvjerovatnije genetika..
#1 ima odlične fizičke karakteristike. Hibrid,kratak razmak između grana kao indica,bushy stabljika,a struktura fan lista naginje na sativu. Obećava


#3 za kojeg sam rekao da mi je favorite,na žalost pada u vodu... Sve je isto kao i kod ostalih,ali jednostavno ima neku manu!?!? Sav je nekako slinav..degenerik !?!?



Ovaj početak se i ne može zvati nekom pravom selekcijom,nego zagrijavanje za selekciju.Ono pravo tek kada prođe ljeto,jer po onoj ljetnjoj paljevini nema smisla uništavati dobro sjeme ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
6 dan 12/12 gnojenje isključivo Guanom,i tako će ostat do kraja. Neke sam ubacio u 10L potove,a neke sam ostavio u 5L. Moguće da ću u 4 tjednu cvatnje ubaciti malo fosfora i kalija,ali ne znam u kom obliku? Možda se budem koristio juhom od pepela i fermentiranim kokošijim gnojem. Ph juhe ću spustiti na 6.8,pa kako bude,ili Hesi... Bitno je da samo najjače opstanu.Nije me briga za količinu uroda,već potraga za pravim fenotipom i kvalitetom. Osim Z8 u boxu je 1 x Master Kush,1 x CBDSH i 2x Mango Haze. Obzirom da je Master Kush prava indica 95% i ima ozbiljan rad,odlučio sam uraditi malo fem sjemenki od svakog straina.
grupna,u prvom planu lijevo Z8#1,desno Z8#2,

Master Kush,prva grančica se tretira koloidalnim srebrom

Z8#1 u dnu...Veliki fan listovi i zdrava kao dren :)

Z8#4 Haze dominira
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Vrh Miče,vutra.org ti kliče..hehehe :)
Vidim na #4 i tebe malo muči vrućina.

A šta ti je ovo?

untitled.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
temperatura u boxu je max 26c pod lampom,a 20 u mraku... Vjerovao ili ne,rastu na očigled ;) Ovo što je žuto na vrhovima to su mladi izdanci. Lampa je udaljena 40cm od vrhova i nema frke s toplinom.. ono malo je jedan pelcer Masterkusha koji sam ubo u zemlju da se okorjeni. nekad prođe,a nekad ne. Vidjet ćemo,bilo mi žao baciti.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Znam znam,ali vidiš ivice listova kako se blago kovrdžaju ka gore,mislim da je to od temperature,tako je kod mene ,ali kod mene je 28-30 stepeni,jbm li ga ali ako im ne smeta samo cepaj :)
Sve naj
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
slikao sam ih prije paljenja lampe?!?! Ma ko ga šljivi,nek se frče,meni ne smeta :snooze: Ionako će fan listovi uskoro zaginut :)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Da ne bi bilo zabune imam po dvije iste biljkeZ8#1 i Z8#2
Feno #1 sam topirao i ostavio 4 grane,to je ona u sredini u dnu, tamno zelena i ova u sredini lijeva.Ovu u sredini nisam ništa dirao,nego sam je pustio da raste bez topiranja.Feno#2 sam isto pustio na 4 grane,to je u dnu krajnje lijeva ,i u sredini desna koju također nisam dirao.Kod ove u dnu gornje dvije grane su krenule ko blesave pa sam još jednom topirao. Imaju dosta velike internode,i ili je prozračna sativa kao kod mario339,ili će pohermiti?To su samo moja nagađanja.Ova u sredini desna do 4 internode baca po tri lista i tri grane,pa mi je i to malo sumnjivo... generalno je katastrofalno nestabilna sorta..
Malo sam proučavao Z7 i Z8 na mr nice forumu i zaključio da je ovaj #1 dosta dobar kandidat. U jednoj analizi je jako slična biljka imala 7%THC i 6% CBD,a druga isto slična 11%THC i 9% CBD to bi bilo kao 1:1.
Imaju tri tipa biljaka:
1.visok thc i nizak cbd,do 22-23%
2. odnos thc-cbd 1:1, do nekih 15%
3. nizak thc i visok cbd.do 20%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Snjezana1971

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Bit ces ti vraski grower Micurine,ali ne znam mislim da je jedina tvoja greska sto cekas da ti biljke pokazu kako trebas raditi.Jedan od najjaci growera na svijetu Koma Trihoma je izjavio da je vrijeme kljucno a u indoor uzgoju ga imas malo.Nemoj da vrijeme ide protiv tebe iskoristi dane,jer kad jedan dan prode nemozes ga vise vratit.Vidio sam prosli grow prave hedove si skino,vjerujem da ces i ovaj sa svojim metodama samo pripazi na adaptaciji svojih tehnika jer svaka biljka drukcije odgovara i to je ono sto ti zelim reci.Nemam prigovora na tvoj grow stvarno dobro radis a vidim da mozes i bolje,jako mi cudno sto recimo ne treniras bas dobro ili se varam,kolko sam skuzio nisi ni topirao ni nista a i sam znas koliko to uveca prinose.Sa svojim hranjenjem i brigom da uvedes posten trening sam sebe bi iznenadio.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
0Owerdoze0 je napisao(la):
jako mi cudno sto recimo ne treniras bas dobro ili se varam,kolko sam skuzio nisi ni topirao ni nista a i sam znas koliko to uveca prinose.

mičurin je napisao(la):
Feno #1 sam topirao i ostavio 4 grane

Ovu u sredini nisam ništa dirao,nego sam je pustio da raste bez topiranja.

Feno#2 sam isto pustio na 4 grane,to je u dnu krajnje lijeva ,i u sredini desna koju također nisam dirao.

Kod ove u dnu gornje dvije grane su krenule ko blesave pa sam još jednom topirao.
mičurin sorry na spamu, odlične su ti biljoze, sretno i poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
mičurin je napisao(la):
6 dan 12/12 gnojenje isključivo Guanom,i tako će ostat do kraja. Neke sam ubacio u 10L potove,a neke sam ostavio u 5L. Moguće da ću u 4 tjednu cvatnje ubaciti malo fosfora i kalija,ali ne znam u kom obliku? Možda se budem koristio juhom od pepela i fermentiranim kokošijim gnojem. Ph juhe ću spustiti na 6.8,pa kako bude,ili Hesi... Bitno je da samo najjače opstanu.Nije me briga za količinu uroda,već potraga za pravim fenotipom i kvalitetom. Osim Z8 u boxu je 1 x Master Kush,1 x CBDSH i 2x Mango Haze. Obzirom da je Master Kush prava indica 95% i ima ozbiljan rad,odlučio sam uraditi malo fem sjemenki od svakog straina.
Tarzan hvala :)
Tko je taj Trihoma? Mislio sam da smo Opa i ja najbolji na svijetu :ridinghorse:
nemam više komentara

p.s.
napisao sam cijelu knjigu,ali na kraju pobrisao ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and Tarzan

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Veoma lep grow I lepe bilke. Sretno do kraja. Da li si merio PH? Vidim da si napisao bunarska 6.5, ali zanima me da li si merio PH vode jer su meni listovi slicni tvojima, a imao sam problema sa povisenim PH. Dakle cisto sebicno zbog svog grow-a :)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Voda je bunarska i ph joj je od 7.2 do 8 ovisno o kišama...trenutno je 7.2 i ne spuštam. Primjetio sam da u vege fazi u mom slučaju to i ne igra neku ulogu. Biljke su u gornjim dijelovima žućkaste jer izbijaju mladi izdanci. nakon par dana potamne. Sada,osim što je proljeće i biljke to osjete,mjesec raste,tj puni se,a to je vrijeme kad im se uključuje turbina :) Obično kada se poklopi to dvoje malo kasni cvjetanje.Kod mene je takav slučaj. Tek su pokazale predcvjetaje,tako da tek za 7 dana očekujem početak floweringa.
Mango Haze će kasniti min 10 dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.