Medical selection project by Mich

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ova avantura počinje inspirirana našim dragim kolegom Mazar :respect: i možda bi početak bio najbolji mojim izdvojenim postom iz njegovog treada
https://vutra.org/topic/8463-top-16-medicinskih-strainova/
"Svega lijepog ima navedenog u treadu,ali nigdje ne vidim Z8 X Afghan Haze? Z8 je u biti selekcija Z6 i Z7,odnosno baza im je Cannatonic x Nordle,što za sobom povlači možda najkvalitetnije vrste cannabisa hvaljenog i opjevanog u zadnjih 40g...G13,Haze,Master Kush Ultra,Afghani,Skunk#1. U principu radi se o dijelu svijeta koji se vrti oko indijske Hindu regije,Afganistana i Pakistana...Za Z6 i Z7 Fem seeds je kao male korištena fem Cannatonic(resin seeds),a za regular seeds je korišten Nordle male(resin seeds). Z8 je u biti jedan selektirani ženski fenotip koji je skoro pa uvenuo,ali ga je Shantibaba oprašio sa Afghan Haze male i kao F1 dao na aukciju da bi mi amateri mogli istraživati i eventualno selektirati željeni odnos thc-cbd. Traži se zlatni odnos(golden ratio) 1:1618 a to bi trebalo biti 12% CBD i 19,5% THC.Afghan Haze (Shantibaba)male koji je korišten u crossingu ima odnos 1:1 thc/cbd je odredio okus, grmoliki rast (malo neobičan za haze) i on je fenotip koji se traži.Kažu da je jako dobar za pljugu iako je male:) Zaključak bi bio da je Z8 jedan vrlo kompleksan i bogat hibrid kod kojeg u osnovi tri različita fenotipa daju potpuno različite odnose nama najvažnijih CBD i THC. Golden ratio bi trebao biti rastom kao Indica,a okusom i tipom djelovanja kao Sativa,s tim da je potpuno operiran od bilo kakvih paranoja i ubrzanog rada srca.Pravi feno ima efekt kao da ste uključili HD,i općenito sva čula diže na viši level.Vrlo dobar je za daily use.Thc nivo dosta visok,vjerovatno pokupljen od G13. Ovi ostali naginju ili čistoj sativi ili čistoj indiki,ali također bez negativnih efekata. Onaj tko se uhvati sa recrossingom i stabilizira fenotip je kralj Cannabisa!!! Uvjeren sam da bi uz adekvatan tester kit kroz 2 g. stvar bila riješena. cca 50 regular sjemenki i udri :) Nikad se ne zna,možda jednog dana ?!?!
Zato se nemojte čuditi toliko različitim biljkama kada uzgajate z8 ;)
Lp"
Ukratko o setupu
klone i Motherplant box 40 x 40 x 80 2 x 42W Phillips 6500K plavi spektar i pc ventovi za ispuh i mješanje zraka.
glavni box 1 x 1,4 x 2,4
od rasvjete na raspolaganju sve! Balasti i propaljivači Phillips,Reflektor, CT,2 x hps 400 Phillips master pia plus 52000Lum više komada ,Phillips SonT i Sylvania MH. Do zimskih dana radi samo jedna sijalica,znači 1x 400w..
Upuh pasivni, trenutni ispuh 2 x 120mm Ultra Kaze 3000rpm,u dolasku BB turbo vent 125mm. vent za mješanje zraka u boksu je neki čajniz šit,ali radi :) TDS metar,Ph metar Hanna.
Zemlja: Plantella Balconia i Poljoposavec supstrat za cvijeće hahahaha sve skupa 14€ za 130L
Potovi 5L
Gnojiva: cijeli arsenal Hesi i dvije vrste Guano gnojiva.Guano iz Perua,i Bet Guano nepoznatog porijekla.
Voda bunarska,u vege fazi ponekad namjestim ph na 6.5,ali u biti ni ne gledam na to jer ZNAM da mi je nebitno ;)
Ruže su Z8XAH regular, Mango haze regular, jedan provjereni Master Kush i jedan CBDSH.
Radim paralelno više stvari tako da nekog ne buni to što imam tri straina nevezano za Z8.
Z7 slijedi nakon Z8.
Uglavnom krećem u potragu za "Golden ratio" :ridinghorse: i cijeli projekt je usmjeren isključivo u medicinske svrhe!!!!
Kad stupidni zakoni ne dozvoljavaju legalno,onda sam prisiljen ovo raditi ilegalno,ako zbog ičeg,onda zbog toga da se ljudi koji boluju od teških i kroničnih bolesti educiraju i eventualno sami upuste u uzgoj biljke koja im može pomoći da ozdrave, ili makar olakšaju patnje,a ne da kupuju od dilera ulje sumnjive kvalitete i truju se!!!!

Grow je namjerno osmišljen za male potove od 5L jer ne idem na količinu nego selektiram fenotip i radim crossing! Sutra kreće režim 12/12 tako da u 2 mjeseca,par dana gore dole bude gotovo.
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
buraz sretno(ne sumnjam u tebe) a i vidim da je oprema tip top!!!


samo peglaj!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
867
93
Ovo ce biti prva liga, drzim ti fige da uspijes u projektu :)
Vidi se da znas sto radis, GOOD LUCK :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Jedan od boljih uvodnih postova. Samo naprijed.
Kažeš napravio bi ti pauzu, ali ovo je u medicinske svrhe pa moraš.
Obavezno pratim, sretno!!!!!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Normalno da se lampa nije ohladila :),i fakat mi je namjera "Medical"! Mene je CBDSH digao iz mrtvih,a ovo je logičan slijed..Nego još čekam da netko njake o zemlji...ova valja ova ne valja,ova najbolja itd... Samo nek je fresh i za cvijeće,najbolja je!!!
Ovo je bez ikakvih gnojila,samo zemlja.Neka vas ne buni što su samo 4 komada Z8 x AH!?! Sve su fem,i imam neku blentavu sreću da ubodem baš neki dobar fenotip..kako i zašto nemam pojma? Z7 će biti puno ozbiljnija selekcija ;) Uglavnom dvije su sativaste,jedna predominant koja bi mogla biti hermie,i dvije hibridne s tim da mi se čini da je #3 najbolji. Vidjet ćemo na kraju ;)
Z8#1

Z8#2

Z8#3 My favorite

Z8#4 sativa dominant topirana

grupna


 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
U fazi nabave sam,i nadam se za cca 10-tak dana imati ga kući. kit je za 8 mjerenja
Nego ajmo dalje...
Z8#2

Z8#3

Master Kush

Mango Haze izvađen iz mrtvih. 2 komada i ne znam spol,Trebali bi stići ove odrasle koje imaju cca 40 i sitno cm

jedna grupna ili ti na gomili :) ova mala prva je CBDSH


Za neiskusne,ovi žuti izdanci nisu nikakav manjak nekog minerala ili mikroelementa,nego izbijaju listovi ko blesavi.Rastu na očigled!!! U zemlju sam kod presađivanja umiješao jednu jušnu žlicu bat guana i to je sve... gnojenje kreće tek kad mi to kažu biljke :dada
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
prekjucer su SinCity seeds izbacili 4 jako zanimljive sorte

Harlesin ( harlequin x ac/dc ) THC 5-8% CBD 10-15%
IncrediblePower ( omrita x blue power x ac/dc ) thc : cbd je 1:1 tj. oba 10-15%
Thunder Struck ( ac/dc x ac/dc ) THC 1-2% CBD 16-22%
Tresure Island ( swiss gold x ac/dc ) THC 2-4% CBD 8-16%
+ mozhe ih se iz europe naruchit tj.imaju dilera u europi...


i da...i mene je CBDSH odushevio..doslovno sam se zaljubila u tu sortu.
( i sada imam jednu biljku..btw. ovaj moj se -za sada-gotovo nishta ne izduzhuje u cvjetanju..po tom pitanju je najbolji do sada..nekih 7-8sjemenku sam probala do sada..i ujednachene su...zato me ova mala razlika iznenadila..ugodno ! )
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Zvuči zanimljivo,ali traži se golden ratio. CBD bez THC-a nije toliko zanimljiv... Narodnim jezikom rečeno jedan bez drugoga su kao odvojeni jednojajčani blizanci :(
CBDSH sam skoro pa doktorirao i prilično je uniformiran,jer je F1 hibrid koji se ne razlikuje bitno od Z6 i Z7.Mislim da bi se dalo izdvojiti fenotip koji bi mogao svojim sastavom proći kao da je Z7.Nije stabilizirana sorta,što i nije neki problem jer su danas dostupni analysis tesovi i izdvojeni fenotip se može čuvati u obliku MP godinama,s tim da se uvijek u rezervi ima jedan mali klon ;)
Ovaj tvoj koji se ne stretcha je možda malo više u korist kusha,ali samo po rastu,dok po radu nema šanse da bude kao klasična indika.G13,tj Cannatonic nemaju tog u sebi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
kad narodski pricas ja te nista ne razumem. gde ima o tom golden raciju thc-a i cbd-a malo vise da se procita
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Mič, ispadam namicatelj uzgoja..............
ccccccccccc
ali ako sam te ja jučer napalio, kako to da su neke biljke tako velike :nana:
naravno da pratim :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and mičurin

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Bogme ćudna neka sorta kao da je "sutra" narasla :rofl:

Ali uredno se prati i super sve to izgleda :respect: milina za čitati sve te opcije i nove podatke i to na "razumljivom" jeziku a ne google translate i sl. opcije :dada pošto mi je engl. doveden do savršenstva nerazumljivosti :shit:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nemam pojma? Ja sam došao do nekih zaključaka da bi to bio idealan omjer inspiriralome kad sam pročitao u nekom postu na MNS forumu post od lika koji je to spomenuo...Inače nisam nigdje vidio ništa sl. osim toga ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: matia
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.