Meditacija, trans...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.09.2008
0
0
0
35
mogu meditirati i otvorenih ociju,gledam u jednu tocku i sve ostalo povezujem sa tom jednom tockom,polako sav prostor pocinje izgledati kako ja zelim,kad dulje to radim,osjecam da su svi jedno tu neku tesko opisivu savrsenost i sklad sa svime i da je sve ostalo vezano za prostor/vrijeme(znaci lokacija velicina,itd.) recimo iluzija,ali opet ovisi ako to gledas dok si u ovoj objektivnosti,ili kad si osloboden tih barijera,naravno.
imam jedan problem,kad mi neko sere to osjecam ful izrazeno,i obratno kad neko misli dobro o meni,osjecam tu ugodu,uglavnom ne mora mi ni reci sta misli jer to osjecam.tu neugodu nekad osjecam i kad sam sam,i siguran sam da me jedna osoba mrzi jer misli da sam napravio nesto sta nisam,i ljubomorna je na mene zbog nekih stvari..e kako sad zaustaviti utjecaj njenih negativnih misli na mene,znam se obraniti od toga,ali ne da mi se cijelo vrijeme to raditi kad osjetim tako nesto,pa ako znate sta bi mogao napraviti da to vise uopce ne osjecam,,,sta god kazem toj osobi ona i dalje brije po svome
 
30.10.2008
8
9
0
35
dobar topic..pročitala san i vaša mišljenja i iskustva, jer se mislim bavit meditacijom malo intenzivnije..dosad sam samo povremeno,al to je predobra stvar i nešto prevažno da bi se zanemarivalo..pa barem pola sata,sat dnevno..i tako trošimo svoje vrime na puno drugih gluposti i stvari koje su smatrane bitnima,a zapravo nas vraćaju unazad što se tiče razvoja duha i oduzimaju nam svu pažnju.
evo,upisala san se na yogu i mogu reć da je dobar osjećaj..naravno,treba vremena dok uskladiš držanje,tok misli i tehniku disanja koja je prebitna(potpuno joginsko disanje je idealno-udišeš zrak tako da ti se prvo podiže stomak,a zatim grudni koš,a pri izdisanju se prvo spušta grudni koš,pa onda stomak.može se usporedit s lijevanjem vode u vrč-prvo dno,pa onda vrh i izlijevanje vode iz njega..prirodno..)..al eto.neću puno o tome,jer sam u biti početnik.
i uglavnom,volim kad je tišina.jer "samo šutnjom priča se"! :)
a šta se tiče meditiranja dok si napušen,nisan pokušavala,al pretpostavljan da mi ni ne bi uspilo..kad se moraš potpuno smirit i usporeno disat,a srce ubrzano kuca i previše informacija iz okoline na koje obraćaš pažnju.ne bi to bilo to.
tila bi uvježbat i astralnu projekciju,jer mislim da je astralna razina jednako bitna kao i ova,ali je ljudi zanemaruju jer su robovi svojih fizičkih osjetila koja su koncentrirana na ovoj razini,pa druge razine ni ne uzimamo u obzir.npr.kad nešto sanjamo mislimo da se nije dogodilo.stvar je u tome da se to jednako stvarno dogodilo kao i bilo šta (npr.pisanje ovog posta),al na astralnoj razini.a to je naš problem šta smo tako ograničeni i zatupljeni.
moja prijašnja iskustva se svode na nekoliko pokušaja.ni jednom nisan uspila,al san svaki put primijetila bitan pomak i mislin da to i nije tako teško,samo traži vježbu i otkrivanje prave tehnike koja ti odgovara.čitala san prije par godina jednu dobru knjigu o a.p. i ona mi je pomogla.
al glavni mi je problem odvajanje od tijela,vidila san da je lucid dream spominja to.e,saznala sam za jednu dobru tehniku šta se toga tiče,koja me prošli put dovela najbliže odvajanju.ukratko,zamisliš da nad tobom visi jedan konop i pokušaš ga primit i penjat se sve dok ne uspiješ i duh se odvoji.naravno,ne fizički,da digneš ruke i mašeš :)
to sam čula jednom na emisiji na rubu znanosti.al to me dovelo do toga da sam se na toj nekoj granici razdvajanja počela trest i odma je cili pokušaj propa,vjerojatno jer sam se bojala,jer je to bila jedna nova situacija iako znam da ljudi različito opisuju taj prijelaz i da može doći do toga da se treseš.strah je izvor masu loših stvari i triba ga se riješit,inače ništa.treba ga kontrolirat i kad se uspiješ projicirat..ljudi tamo znaju susretat likove kojih se boje,al o tome ću drugi put..mislin da mi je ovo najduži post u životu :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ataraxia je napisao(la):
...al to me dovelo do toga da sam se na toj nekoj granici razdvajanja počela trest i odma je cili pokušaj propa,vjerojatno jer sam se bojala...
to što kažeš da si se počela tresti se događa tik pred uspjeh prelaska u OBE ili AP, tijelo počne jako vibrirati, kao da si priključena na struju, to je normalno i nesmiješ se preplašiti toga, strah sve upropasti. praksa čini savršenstvo, ništa bez vježbe. To vibriranje tijela se pojavljuje i pri WILD (the wake initiated lucid) načinu postizanja lucidnog sna (kad je tijelo u snu a um budan, svijesni prelazak iz budnog stanja u san, bez imalo gubitka svijesti). To vibriranje je vjerojatno normalno pri svakom šiftanju između različitih svjetova :)
 
30.10.2008
8
9
0
35
Weedran je napisao(la):
to što kažeš da si se počela tresti se događa tik pred uspjeh prelaska u OBE ili AP, tijelo počne jako vibrirati, kao da si priključena na struju, to je normalno i nesmiješ se preplašiti toga, strah sve upropasti. praksa čini savršenstvo, ništa bez vježbe. To vibriranje tijela se pojavljuje i pri WILD (the wake initiated lucid) načinu postizanja lucidnog sna (kad je tijelo u snu a um budan, svijesni prelazak iz budnog stanja u san, bez imalo gubitka svijesti). To vibriranje je vjerojatno normalno pri svakom šiftanju između različitih svjetova :)

a znam,informirala san se dosta o tome prije nego šta san pokušala i probala sam reducirat strah u potpunosti šta mi je i uspilo,al kad sam se počela trest,ta mala pomisao na strah koju nisan mogla kontrolirat me vratila i propalo je sve..možda je tu bila i zabrinutost kako se vratit kad izađem.malo san se čudno osjećala nakon toga.to je bilo zadnji put kad sam pokušavala prije par mjeseci,al sad znam šta očekivat drugi put i definitivno ću vježbat dok ne uspijem :D
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Samo disanje...i uspravna kičma. Ako te baš neide i tilo se buni, posluži se mantranjem. Mene je spasilo u nedavnoj "krizi". A i zaboravija san koliko je to dobroooooooo :eyebrows: Uglavnom jednostavno rješenje je pravo rješenje.
Samo naprid...i kad dođeš u onu točku u kojoj se počneš trest (ili propadat, dizat se ili već kako kome), nemoj stat!!!! Nego naprid...sempre drito :hehe:
PS
Dobar avatar, beskonačan... :signs046:
 
05.11.2008
1
0
0
35
eo ja se počeo baviti meditacijom.. (preciznije 3 puta pokušao..)
i sad zadnji put mi se neš čudno dogodilo jer neznam dal da tu sitnicu registriram kao misao :D
nije mi problem ubiti svoju misao mantrom,makar ih ima pun ***** ali radim na tome da ih očistim i smanjim broj..jer im znam korjen,tojest ja sam im korjen :D
zadnji put uspio sam doći do tog stanja meditacije,ali kratko je trajalo jer sam čuo neki glas..glas kojem nisam ja bio izvor,i kojeg nisam mogao nikako "ubiti"..pokušao sam mantrom,ali bio je "iznad",pokušao sam ga čak i ugušiti svojim mislima,ali opet je bio iznad tih svih mojih misli ili buke.Nije bio moj glas,nit je to bilo neš smisleno koliko se sjećam...ali bio je izvan moje domene,neznam kako da bolje objasnim..Mantrom sam mogao ubiti druge misli koje su navirale,ali ne i taj glas..jednostavno neznam di mu je bio izvor.sličan dijalog sam čuo u jednom snu kojeg pokušavam uhvatiti..jer mi je po nečem važan.taj san je zapravo i cijeli razlog zašto želim podići svoju energetsku razinu i zašto se okušavam u meditaciji.Sad me zanima što sam ja tu spetljao... :D
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Evo elephant0r i Weedran- pesma samo za vas: http://www.youtube.com/watch?v=gkftr4fbmMc&feature=related


I'd rather be a sparrow than a snail
Yes i would, if i could, i surely would
I'd rather be a hammer than a nail
Yes i would, if i only could, i surely would

Away, i'd rather sail away
Like a swan that's here and gone
A man gets tied up to the ground
He gives the world its saddest sound
Its saddest sound

I'd rather be a forest than a street
Yes i would, if i could, i surely would
I'd rather feel the earth beneath my feet
Yes i would, if i only could, i surely would
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Pozdrav, Panawa.

Mislim da pre svega treba da radis na mentalnoj strani... Prava blokada je psiholoske prirode, a sa obzirom na tvoj stav "meditacija je meni pre*ebena samo je trebam vise puta prakticirat i bit ce bolje ali fora e i kad si upusen pa zablokiras" deluje kao da zelis da flertujes sa meditacijom, a to ce tako tesko ici... Moras da zapitas sebe, onako iskreno- najiskrenije, da li zelis da ti se zivot promeni i u kom smeru da se promeni. Obrusices lavinu i bolje da budes siguran da to i zelis!
Sve najbolje u istrazivanju!
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Astralna putovanja imas svaki put kad spavas. Da li se desilo da neko umre u snu? Moze se reci da je umro u astralnoj projekciji. Ali to su takvi ekstremi da se nemogu uzeti kao neki ozbiljni parametri...

Sve je moguce ali ogroman broj ljudi koji ima svesne projekcije, kao i svi koji imaju nesvesne i koji su zivi i zdravi govori da to nije nesto o cemu treba ozbiljno brinuti.

Strah koji neki "ucitelji" potenciraju po meni je vise nacin na koji oni drze paznju onog koji se inicira na sam trenutak nego na objektivnu opasnost koja postoji.
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
znaci ako se osjetis ugrozeno u astralu, tvoje fizicko tjelo povlaci ono u snu, budis se na pomisao da se blizi smrt, osjecas se nesigurno,
moje misljenje je da se nemoze umrijeti nego da se samo malo losije osjecas poslje loseg astralnog putovanja, nakon budjenja naravno....
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Sustina je da sve sto dozivis odrazava tvoje unutarnje stanje. Tako je i u "realnom" zivotu ali u astralu je to direktno- ono sto nosis u sebi to ces i doziveti! Trenutno!

Mozes da pobegnes, mozes da se boris, dobro-lose...

Sve su to odrazi tebe licno i tvog stanja svesti- to je ono sto je bitno da se shvati.
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
ajmo ovako, npr, malo "dublje" gledano i na neki malo cudniji nacin...
npr ako je netko "vjecito" pod utjecajem meditacije i transa, uzmimo u obzir sada mene ili tebe... kako da saznamo koji je "realan" zivot, i stvari koje se dogadjaju, jer kaj ako se ja budim svaki put bio to san ili stvarno...znaci sanjam da sam negdje di mi je lijepo i onda se probudim u uvjerenju kako je to bio odlican san, i onda odjednom PAF, budim se ponovo, u saznanju kako je i ovo bio san...ima kakvih odgovora na ovo pitanje

Pod "vjecito" mislim dosta vremena, a ne doslovno vjecito