Meditacija, trans...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
aaaa, zakomplicirao sam, pitanje je bilo kaj ako se netko stalno budi iz sna, ali da zna da drugi put nije zaspao, znaci da se probudis 2 puta u jednom danu, s tim da drugi put znas da nisi zaspao,,,neznam kako da objasnim...

jebiga kompliciran sam, vecina ljudi me ne razumije,

ili samo ja neznam komunicirat, nemam pojma
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Stvar je jako komplikovana zato sto mi ljudi posmatramo nas fizicki svet kao realan, a sve ono drugo kao nesto sto se desava tamo negde u snu, halucinacije, tripovi... A realno je samo kad si budan.

Sve je to realno- sve se to desava. Moze da se desi da imas jak lucidan san i da mislis da je to java i kada se probudis "za stvarno" skontas da je to bio lucidan san. To je objasnjenje koje pije vodu ako cemo da posmatramo iz covekove perspektive.

Ako ti nije problem da odemo malo "Far Out" sve je to stvar paznje. Ti imas paznju i usmeravas je na razne "stvarnosti". Fizicku, astralnu, mentalnu... Posto smo navikli na to da desavanja idu linearno osetimo te prelaze u nasoj paznji jasno- ali to uopste nemora da bude tako. Kada bi dozvolio sebi sada bi mogao da se prebacis u drugu realnost i desilo bi se to sto kazes PUF! A onda ti to mozes da objasnis sebi kako hoces... Recimo kao da si spavao i da si se probudio za stvarno ili sta vec...
Realnost je da sve to postoji, a ti odrzavas paznju na ono sto zelis... Sve ostalo su objasnjenja da bi zadovoljio svoj UM, ego, racionalnost...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
A reci mi dziba.. onaj dio gdje se govori o trecem oku, astralnim letovima i slicno.. dali preuzimanjem kontrole nad njima u biti samo preuzimamo kontrolu nad svoim snovima?
I ne gubi li se time smisao meditacije, preuzimanjem inicijative. Mozda mozak u nedostatku potrebe da usmjerava kapacitete na sadasnju stvarnost tu energiju preusmjerava u stvaranje alternativnih dimenzija/stvarnosti.

No ako je to slucaj, znacilo bi da takvo iskustvo nasu vibraciju udaljava od ovakvog nacina postojanja. To moze biti lose u drustvenom smislu, jer egzoticna znanja kreiraju egzoticne karaktere koji cesto ne pasu na Jure. Stipe i Ive ekipu iz kvarta.

Dugim rijecima zasto je to znanje i iskustvo koje stjecemo o kozmosu kroz meditaciju uopce na visoj razini od ovog kvartovskog kozmosa? Mozda smo mi iznad svega po kriterijima koje ne poznajemo. Po cemu se uopce odredjuje smjer "duhovnog uzdizanja" i cemu uvjek pretpostavka da smo mi na dnu?

Nemoj me krivo shvatit.. meditirao sam par puta u zadnja 2 dana i uspijem se resetirat al onda mi se javlja stanje ko da sam u snu a znam da nisam.. i nakon nekog vremena samo pocnu letjet neki filmovi ali ko snovi.. apstraktni cudni.. pa se trgnem i fokusiram samo na disanje i onda opet uletim u zonu gdje me nema.. ne cujem disanje niti misli, al ne potraje dugo.. opet pocnu filmovi prat.. imas neki savjet za mene?

Hvala :)
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
elephant0r je napisao(la):
A reci mi dziba.. onaj dio gdje se govori o trecem oku, astralnim letovima i slicno.. dali preuzimanjem kontrole nad njima u biti samo preuzimamo kontrolu nad svoim snovima?

Jako mi je tesko da odgovorim na ovo pitanje jer je pojam kontrole i nasih snova vrlo nedefinisana stvar. Prvo snovi- mogu biti iz nase subjektivne podsvesti, iz kolektivne podsvesti, a mogu biti i iz mnogih drugih nivoa svesti. Zavisi u kom snu se nalazis. Kontrola isto tako nije bas odredjena. Cesto se moze ciniti da imamo kontrolu ali u sustini smo prepusteni vodjenju. To sto mi smatramo kontrolom je cesto samo nas ljudski, bahati, egoisticni nacin da zamolimo da budemo vodjeni i ponekad nam se uslisi zelja.

elephant0r je napisao(la):
I ne gubi li se time smisao meditacije, preuzimanjem inicijative. Mozda mozak u nedostatku potrebe da usmjerava kapacitete na sadasnju stvarnost tu energiju preusmjerava u stvaranje alternativnih dimenzija/stvarnosti.:)
Postoji vise vrsta meditacije, ali kao sto ces primetiti to u tom trenutku izlazi van tvojih mogucnosti kontrole. Kada dodje do toga da ti svest prima informacije bice tako. A moze i cista meditacija- na nista (jedinstvo)... Iz ovog ugla to deluje nama kao izbor ali cini mi se da ima neko ko zna sta je bolje za nas...
Stvar je u tome da ti objedinjujes sve te stvari u jedno. Na sadasnji momenat. To sto je sadasnja stvarnost sada i ono sto je tamo se sjedinjuju u jednu vecu sadasnjost.

elephant0r je napisao(la):
No ako je to slucaj, znacilo bi da takvo iskustvo nasu vibraciju udaljava od ovakvog nacina postojanja. To moze biti lose u drustvenom smislu, jer egzoticna znanja kreiraju egzoticne karaktere koji cesto ne pasu na Jure. Stipe i Ive ekipu iz kvarta. :)
Sve se menja, pa i fizicko okruzenje... Nije to tako jednostavno... Dobijas visu percepciju u kojoj imas razumevanje za mnogo sire polje od ovog nacina postojanja- bolje receno setis se nekih stvari koje si zaboravio, a kad se setis necega sto je tvoja proslost bude ti drago jer znas da je istina koju si cekao i to postojanje u drustvenom smislu, kao sto je bilo do tada, nema ti toliko mnogo vrednosti... Ima ali na sasvim drugaciji nacin...

elephant0r je napisao(la):
Dugim rijecima zasto je to znanje i iskustvo koje stjecemo o kozmosu kroz meditaciju uopce na visoj razini od ovog kvartovskog kozmosa? Mozda smo mi iznad svega po kriterijima koje ne poznajemo. Po cemu se uopce odredjuje smjer "duhovnog uzdizanja" i cemu uvjek pretpostavka da smo mi na dnu? :)
Videces, stvar je u tome sto se ti setis necega, necega sto si zaboravio, a jako ti je vazno...

elephant0r je napisao(la):
Nemoj me krivo shvatit.. meditirao sam par puta u zadnja 2 dana i uspijem se resetirat al onda mi se javlja stanje ko da sam u snu a znam da nisam.. i nakon nekog vremena samo pocnu letjet neki filmovi ali ko snovi.. apstraktni cudni.. pa se trgnem i fokusiram samo na disanje i onda opet uletim u zonu gdje me nema.. ne cujem disanje niti misli, al ne potraje dugo.. opet pocnu filmovi prat.. imas neki savjet za mene?:)

Hvala :)

Da, imam savet. Na pravom putu si. Samo tako nastavi.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Htio bi samo napomenuti da je meditacija stvarno bolja od bilo koje droge; dmt-a, gljiva, lsda. Ne želim reči da su te droge koje se nazivaju "entheogeni" bezvrijedne, itekako su vrijedne i zaslužuju svoj naziv, al kak bih reko... nisu ni "do koljena" stanju svijesti u koje vas dovodi čista meditacija. Svi ti spirtualni dodiri koje mogu pružit entheogeni su zapravo blijeda (iako može biti itekako snažna), kratkotrajna, konfuzna simulacija (iako itekako vrijedna) onoga što radi meditacija svijesti, ljudskom umu. Entheogeni su vrijedni jer mogu čovjeku (a da on praktički ne uloži nikakav napor) pružiti opis tog osjećaja, da čovjek zna što može očekivati, mogu mu pokazati surovu istinu o njemu i svemiru ali uz to voze mozak kroz lunopark, poslije tripa se vratiš svojim uobičajnim brijama, makar, ako nisi glup zapamtit ćeš iskustvo.

Jedini problem je taj što je početnicima vrlo teško meditirati, kao da morate kamen od sto kila odgurati uzbrdo sto metara, ali ipak nije neostvarivo ni toliko daleko kako se čini, samo netreba odmah odustati čim se malo zaznojiš. Ljudi najčešće sjednu u stolac ili legnu u krevet s ciljem da meditiraju i dojam kroz par minuta je "bezveze", ili "šta god da jest ta meditacija, to ne funkcionira za mene". Ne funkcionira zato jer nisi ni počeo meditirati već si vjerojatno razmišljao o prijašnjim razgovorima s prijateljima ili šta si jeo za ručak prekjučer, - jer to jesu uobićajne aktivnosti uma u koje zapadne kad se nađe sam sa sobom. Opet, uspjeh ovisi od osobe do osobe, ovisno koliko ste ovisni o svom egu i drugim faktorima s kojima se držite za svoj precjenjen svijet.

Osjećaj napredka je kao da se sve više udaljavate od sobe u kojoj ima mnogo ljudi i svi razgovaraju a vi ih sve pokušavate razumijeti. Znači čut ćete "zvukove" sve manje i sve ćete teže skužiti šta govore, a to dovodi do toga da vam u "vidokrug" svijesti dolaze nove stvari koje su oduvijek bile tu ali ih nikad niste bili svjesni. To su trenuci koji će vas zainteresirati, a kako se sve više udaljavate od "glasova" tako ćete doći do točke kad oni uopće više neće biti unutar pažnje svijesti i tad će se početi događati neopisive stvari.
Taj aspekt vašeg uma iz kojeg proizlazi sve što zovete sobom i u kojem su svi nacrti vašeg ponašanja (kao i sve ostalo) se napaja pomoću vaše svijesti, ako svom umu oduzmete i preusmjerite energiju on se gasi po tom aspektu, gase se stari obrasci razmišljanja i shvačanja, stare neuronske veze kroz koje teće energija. Nova iskustva svijesti stečena kroz meditaciju počnu graditi nove slobodnije neuronske veze.

Meditacijom doslovno trgate te neuronske veze, doslovno fizički preuređujete svoj mozak (i zato nije baš najlakše)(to se događa i uvijek kad radite nešt novo što nikad prije niste napravili), dovodite svoj um u stanje otvorenosti kakvo ste imali kao malo dijete, ali tada mozak nije bio razvijen i zato nije mogao biti medij svijesti kakav sad može biti kad vam je stopostotno razvijen, sad kad ste sazrijeli emocionalno, mentalno i svakako drugačije osim spirtualno. Jedina nevolja (pomalo i ironija) je to što je sad um isprogramiran iskustvima u životu i raznim osobnim iluzionarnim brijama - što za rezultat ima to da su se i vaši neuroni tako povezali, uz sve pozitivne stvari što su vam iskustva u zajednici s drugim ljudima donjela ta veza vam omogućuje da razmišljate samo kroz taj jedan reality tunel. Netko se tokom tog procesa zatvori više, neko manje, ovisno o ogromnom broju okolnosti. Ali svi se "pripitomljujemo" da se uklopimo u sliku civilizacije u kojoj živimo, njezin pogled na svijet, sebe i načine razmišljanja.

Heh evo pokušao sam to malo ilustrirati iako nije to točno tako u znanstvenoj praksi, ali predpostavimo da su neuroni posrednici između vas i beskrajnosti; crte predstavljaju neurone, zamislite da se u sredini nalazi izvor svijesti, a izvan vanjski svijet:

mozak.jpg


[video=youtube;sazSAnwkj8A]http://www.youtube.com/watch?v=sazSAnwkj8A[/video]

Sve što treba napraviti je udobno se smjestiti i shut the fuck up and listen :) Ugasi um ili bolje rečeno bilo kakvu aktivnost razmišljanja i SLUŠAJ, a pod "slušaj" mislim na svijesnu pažnju svih osjetila koje posjeduješ (možda ćeš osjetiti i one za koje neznaš uopće da ih imaš). I za to treba napora i prakse da dovede do rezultata, ali mali uspjesi budit će vam sve više znatiželje. Teško je jer svi samo cjeli život brbljaju i vode vječne unutarnje dijaloge. Ali nije nemoguće, to je samo navika, kao hard-core pušači.

Nema boljeg osjećaja nego kad nađete sebe u stanju proširene svjesnosti i tada uspijevate vidjeti kako zapravo vaše razmišljanje funkcionira po nekim obrascima, vidite da vi zapravo niste vaše misli, osjećaji i emocije, vi ste nešt više, neopisivo, iako je sve to dio vas, vi niste to, i otkivate koliko vas ti "programi" sputavaju. Tu se zbog toga javlja ogromni terapeutski potencijal, možete riješti svoje razne strahove i psihičke bolesti za koje se inaće ide psihijatrima. Opisao bi to kao da promatrate sebe iz drugog lica i uviđate na koji način funkcionira, ne samo sebe nego čitav svijet. Ali ništa ne komentirate već sve jednostavno osjećate promatrajući svijesnom pozornošću. Čim počnete komentirati, svijest počne ponovo napajati um i uvlačit se u njega i zatvarat se u obrasce razmišljanja. S praksom svijest postaje vladar nad umom, a ne obrnuto - kako je sad.

peace
 
26.11.2009
22
2
0
35
Pozdrav svima
vidim da se puno ljudi raspisalo o meditaciji i svojim iskustvima itd. Svako iskustvo u meditaciji je subjektivno i nema smisla analizirati tuđa iskustva. Najbolji savjet koji vam mogu svima dati je da očistite um od svih misli (to ne dolazi lako, nekima trebaju i godine da to postignu) i da se potpuno opustite i da vam je ugodno u položaju u kojem se nalazite. I onda se samo prepustite bilo čemu što vas čeka.
I najbitnije: NEMOJTE PUNO ČITAT I "UČIT" - JEDNOSTAVNO MEDITIRAJTE

Ako je vaša glava puna informacija o tome što bi se trebalo dogodit u kojem stadiju blablabla... Onda će vam proradit mašta i neke stvari koje ćete doživjet će bit kreacije vašeg uma ili ćete propustit bit nekog saznanja.
 
18.06.2007
25
3
0
39
Da,od pisanog teksta nema kruha...samo sa ego se zabrije i nis ne postigne..ne napravi se korak naprijed vec se stoji na mjestu od kud krenuse...to je bio moj najveci problem..
 
30.10.2008
8
9
0
35
uglavnom, ljudi, htjedoh reć da će se možda danas od 20 do 21 sat dogodit velika transmisija energije i meditativna vizualizacija..ukratko, prvi kolektivni iscjeljujući događaj između dvije civilizacije u modernoj povijesti čovječanstva. možete sudjelovat cili sat ili samo nakratko, bar 15 minuti..pripremite se kao i za normalnu meditaciju i prijenos energije..vizualizirajte da ste otvoreni za iscjeljenje i otvaranje srchane chakre..vizualizirajte novi svijet pun mira, ljubavi i harmonije. fokusirajte se na sadašnji trenutak tijekom cijele meditacije.

p.s. nisu baš neke bezvezne informacije i izvori, a i da je potpuna izmišljotina, malo meditacije ne šteti. ;)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
A što si očekivao da ćeš osjetiti? Nemojte se previše zamarati s ovakvim new age forama. Zaista nije bitno kad ćete slati pozitivnu energiju van u svemir, ali bitno je da šaljete, koliko za vas toliko i za druge. Uostalom promjena svijesti i sve u svemiru je transcendentalno, znači i reverzibilno, ništa nije "one time only", prosvjetljenje i promjena svijesti isto tako. To je stanje uma, svijest je prikačena na um, a um je dinamičan, maštovit i podložan utjecaju drugih umova i razno raznih sila i energija. Zato nije važna točka u vremenu, ni u prostoru. Važno je ono što se događa sad s vašom svijesti, zato uvijek nastojte biti pozitivni i svjesni. Ne za tjedan ili godinu dana kad se neka grupica sjeti organizirati nešto, nego svaki dan, svake minute koliko god uspjevate.
 
30.10.2008
8
9
0
35
naravno w, slažem se..ne možeš očekivat da ćeš iz tog nekog trenutnog pozitivnog stanja izać kao neki novi prosvijetljeni čovjek a da si do tad bio mrtav, neosjetljiv zombi po defaultnim postavkama uma, zatvorenih ochiju i ne radio ništa da se probudiš..nisam ni ja osjetila ništa extra, al naravno, bolje se osjećala nakon meditacije..a mislim da je ovo saznalo relativno dosta ljudi, pa sad bilo to izmišljotina ili ne, nema ništa loše u njoj, opet je dosta ljudi sjelo i meditiralo..ne može bit negativno.
a aspiracija pozitivi uvijek i svugdje tj. sad..u jednoti, definitely :)
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
ataraxia,nisam bio mrtav do tad,vec duze vrijeme meditiram i bavim se slicnim stvarima :))
nego sam ja samo odgovaro kresi na pitanje.

E da jesi to mozda vidla na ohalu forumu :))
 
30.10.2008
8
9
0
35
hehe, pa drago mi je da se bavish..nisam mislila na tebe nego opchenito..nisam vidila na ohalu, al mislim da imamo zajednichkog izvora :)
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
a ste napali covjeka^^ pa nije ni bilo za ocekivati da ce biti nesto posebno ali zasto ne probati nemoze skoditi:)
 
13.01.2010
25
0
0
33
Pozdrav svim ljudima na ovom forumu...evo moglo bi se reci da sam kreno na taj "put".Probao sa meditirat nekoliko puta..osjetio sam neku razliku neku blagu cistinu ali i shvatio kako u glavi imamo jedan veliki i teski kompleks misli i rijeci (ego)...pa eto treba biti uporan i pocet cu trenirat i sanjanje..Pozz svima jos jednom