Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Narcotic

Aktivan Član
03.05.2017
258
1.154
143
Pravio sam ice hash prošle godine , nisam baš bukvalno bacio budjave , u zamrzivaču su ::listomahanje:: Rekao mi je čovek da uz insekticid ubacim mineralno ulje jer rastvara ovu mednu rosu od cvrcka, e sad u dilemi sam da li da prskam jer je već ušla u cvetanje. Na prvih 3 automata nije bilo cvrčka pa samim tim ni budji , javlja se budj tamo gde je njihova paučina..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
19.06.2020
59
24
8
39
Hvala badi na pomoci!biljka se osusila puklo stablo!idemo iz pocetka :)!sta da krenem cokolada haze,amneziju,kritikal ili da stavim jos jedan ww?
 
25.05.2020
48
20
8
Pozz badi radio sam jedan low budget Grow i zaboravio sam te pitati
Sto ti mislis o prelasku s leda na hps da li je to dodatni stres za biljke led u vegi a hps u cvatnji da se koristi zanima me tvoje misljenje .. :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
bexpa
Šta se dogodilo?:confused:
Stavi White Widow ponovno.;)

Prlekralj
Zašto bi to bio neki problem? :)
Ako je temperatura u boxu cijelo vrijeme ugodna to jest u normalnim granicama, nemaš br
ige.:thumb:
 
17.05.2020
24
25
13
100
Mentore evo mene posle 20 dana, mislim da je sve super, nema napasti biljka ima lepu boju.
Pocela cvetanje pre nedelju dana od prilike.
2,5 metra u precniku pola metra u visini.
Nisam imao dovoljno materijala treba da spustim jos 5 grane i da bude top.
A zanima me dali posle ovog LST-a da nastavim sa LST-om ili da je pustim da cveta na miru .
Pozdrav mentore kralju
 

Prilozi

  • 20200818_171715.jpg
    20200818_171715.jpg
    656,1 KB · Pregleda: 49

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pogledao sam malo tvoje prijašnje objave, vidim da si prije bio kod Pante u njegovom "mentorskom kutku".
Prema tome, trebao bi već znati kako funkcionira "mentorski kutak".:)
Molim te napiši mi što više informacija o growu, nemoj da moram izvlačit iz tebe jer ipak je to tebi u interesu, zar ne :)
Vidim da se boriš stalno sa visokim temperaturama što nije ni čudo, jer je vani vruće a ti imaš HPS. Koliko pokazuje taj mjerač na podu, ne vidim baš? Temperaturu mjeri negdje pri vrhu biljke pogotovo ako uzgajaš pod HPS, to ti je i Panta već rekao. Neki temperaturu mjere čak i na više mjesta...ispod, iznad...ali najbitnije je da znaš kolika je pri vrhu gdje je najviše vruće. Koliko je udaljena lampa od biljke? U kojoj zemlji uzgajaš, zapremnina pota? Pretpostavljam da nisi još gnojio ako jesi kojim slučajem, navedi sa čime? pH, korigiraš ili ne? Režim zalijevanja, koliko često zalijevaš i sa koliko vode? Nisam nikada uzgajao pod HPS ali koliko sam naučio čitajući, dosta grije i preko ljeta je sa time teško growat bez jake ventilacije, pa čak i klime. Informacija ima svakakvih, ali ti sam prema svojim mogućnostima moraš procijeniti da li ti se i na koji način isplati.
Kakvu ventilaciju (ispuh) imaš uopće, koliki ti je protok zraka, nešto?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
19.06.2020
59
24
8
39
da kod pante sam ali on nije cesto tu!box 80x80x170,imam dva venta jedan je za filter tt100[187m3/h] a drugi je za cooltube fi125 aspirator[185m3/h],zalivam tj koristim easy2grow ili samo zalivanje-sipam 10l vode i dve nedelje traje odpr,jednu nedelju sam dodao cep hesi rot i tnt na 10l, 2 pota od 10l!lampa je udaljena preko 80 cm znaci bukvalno na vrh box!stize mi kroz 2 sata fi150vent 565m3/h jebo sam mu mamu 10 soma sam dao,valjda cu sad da spustim temp!da ph stelam ali posle 3 dana opet se vrati na 8 i zamuti se voda dal je to lose?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ma znam...nego, znaš da trebaš napisati što više info. na to sam mislio.:)
Hmm...sumnjiv mi je taj easy2grow, nisam to nikad koristio, ali ovo mi prvo upada u oči...voda ti stoji u spremniku 2 tjedna, pH skoči abnormalno i da..to ne valja.
Ne bih se zezao sa tim čudom, samo si kompliciraš nepotrebno. Natočiš frišku vodu, zamiješaš gnojivo ako je na redu i odmah zalijevaš.
pH ne bih uopće dirao, još imaš Hesi...sam proizvodžač kaže da kod uzgoja u zemlji bolje ne dirat pH.:)
 
19.06.2020
59
24
8
39
Ma znam...nego, znaš da trebaš napisati što više info. na to sam mislio.:)
Hmm...sumnjiv mi je taj easy2grow, nisam to nikad koristio, ali ovo mi prvo upada u oči...voda ti stoji u spremniku 2 tjedna, pH skoči abnormalno i da..to ne valja.
Ne bih se zezao sa tim čudom, samo si kompliciraš nepotrebno. Natočiš frišku vodu, zamiješaš gnojivo ako je na redu i odmah zalijevaš.
pH ne bih uopće dirao, još imaš Hesi...sam proizvodžač kaže da kod uzgoja u zemlji bolje ne dirat pH.:)
iskreno uzeo sam taj easy2grow da se ne bi cimao nisam uspeo da nadjem na forumu koja kolicina ide nedeljno!ako sam te dobro razumeo da ne diram ph ako koristim hesi?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Tako je, bolje ne diraj pH, ali voda ti ne smije stajat dugo, pola sata max. Zato i kažem, ne znam kako ćeš sa tim easy2grow na taj način zalijevat.
Koliki ti je inače pH vode, kad natočiš frišku vodu? Ako je cca. 7 - 7.3, to je recimo ok, eventualno pustiš da odstoji pola sata, zamiješaš gnojivo ako treba i zaliješ.
Ako voda stoji u tom spremniku, čak i samo jedan dan pH će ti ponovno skočit previsoko, a to naravno ne valja.:)
Nisi napisao, kolika ti je temperatura?
 
Poslednja izmena:
19.06.2020
59
24
8
39
Tako je, bolje ne diraj pH, ali voda ti ne smije stajat dugo, pola sata max. Zato i kažem, ne znam kako ćeš sa tim easy2grow na taj način zalijevat.
Koliki ti je inače pH vode, kad natočiš frišku vodu? Ako je cca. 7 - 7.3, to je recimo ok, eventualno pustiš da odstoji pola sata, zamiješaš gnojivo ako treba i zaliješ.
Ako voda stoji u tom spremniku, čak i samo jedan dan pH će ti ponovno skočit previsoko, a to naravno ne valja.:)
Nisi napisao, kolika ti je temperatura?
e da to sam zaboravio oko 30 nekad bude 32 a kad se ugasi oko 27!vlaga mi je izmedju 60 i 70 kad spava oko 60 bude i manje!koliko sipas vode nedeljno i koliko puta u toku nedelje zalivas
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ako je tolika temperatura pri samom dnu, prevruće je...jer je pri vrhu biljke puno viša.:)
Kažem, nisam taj easy2grow koristio. Nisam niti vidio da to netko ima. Zna se kako se inače zalijeva. Pot od 20l zalijevam svakih 3 - 4 dana (ovisi kad se zemlja osuši) sa nekih 5 l vode, dok je ovako manja sa nešto manje, ali ne može nikako biti isto kod tebe i kod mene :D. Dosta toga utječe na to kojom će se brzinom supstrat sušiti...temperatura, svjetlo, ventilacija, kvaliteta/sastav samog supstrata, itd.
 
Poslednja izmena:
19.06.2020
59
24
8
39
Ako je tolika temperatura pri samom dnu, prevruće je...jer je pri vrhu biljke puno viša.:)
Kažem, nisam taj easy2grow koristio, meni se da izvineš to čini njesra. Nisam niti vidio da to netko ima. Zna se kako se inače zalijeva. Pot od 20l zalijevam svakih 3 - 4 dana (ovisi kad se zemlja osuši) sa nekih 5 l vode, dok je ovako manja sa nešto manje, ali ne može nikako biti isto kod tebe i kod mene :D. Dosta toga utječe na to kojom će se brzinom supstrat sušiti...temperatura, svjetlo, ventilacija, kvaliteta/sastav samog supstrata, itd.
probacu onda sa dve litre nedeljno!sutra ubacujem jaci vent tri puta pa cemo videti!box mi je otvoren non stop,zatvorim preko 35 bude!a reci mi 10l pot jel dovoljan nije auto!
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
2l vode tjedno, to je premalo. Da se razumijemo, govorim u slučaju da imaš normalan pot, a ne taj easy2grow...o takvom načinu uzgoja nemam pojma, ali 2l tjedno je svakako malo.:confused: Zalijeva se dok ne procuri, na pot od 10l bi bilo recimo ok nekih 3l vode, ali ne gledaj na to tako možda će trebat i više, kažem najbolje da zalijevaš skroz dok ne procuri od ispod, kad se posuši za cca. nekih 3 - 4 dana ponovno zaliješ. Kod tebe sa tako visokom temperaturom možda bude potrebno i češće zalijevat, ali to ćeš već sam vidjeti. Imaš box 80 X 80 i jednu biljku, savjetujem ti da to presadiš u normalni veći pot cca. 20l možeš i veći (obavezno mora imat rupe od ispod, ako nema izbuši ih)...jer što veći pot, veća biljka, pa tako i prinos. Ako se to uopće da normalno presaditi iz te posude (easy2grow).
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.