Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.11.2020
8
21
3
24
Hvala drug. Trenutno improvizirani grow box dok ne dodje naruceni. Za sad 50x75 sa led rasvetom 100w. 2 biljcice su unutra u vege su
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Aha misliš na one manekenke?:D Nema se tu šta reć, sve je jasno...biljčice su se izdužile jer nemaju niti približno dovoljno svjetla. Najbolje ti je da kreneš ispočetka, ali najprije prouči forum kako spada i osiguraj adekvatno svjetlo inače ćeš opet imat manekenke.:) Ne znam kakvo ti je to svjetlo, ali po biljkama se vidi da tu nešto ne štima...jer svjetla ne da im fali, nego izgledaju kao da ga niti nemaju.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88
13.02.2020
35
39
18
48
Imam i ja manekenke,sad sam dodala svetlo i stavila u dečiji šator
Aha misliš na one manekenke?:D Nema se tu šta reć, sve je jasno...biljčice su se izdužile jer nemaju niti približno dovoljno svjetla. Najbolje ti je da kreneš ispočetka, ali najprije prouči forum kako spada i osiguraj adekvatno svjetlo inače ćeš opet imat manekenke.:) Ne znam kakvo ti je to svjetlo, ali po biljkama se vidi da tu nešto ne štima...jer svjetla ne da im fali, nego izgledaju kao da ga niti nemaju.:)
Imam i ja manekenke,sad ih stavila u dečiji šator, temperatura oko 24,proklijale pre 10-ak dana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88 and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA

Tanja 76

Daj molim te sliku, da vidim te manekenke :)
EDIT:
Aha, vidio sam...16. 10. u temi za probleme ;)...pa ekipa ti je već sve rekla...izguraj to do kraja kako je da je, imat ćeš za koju frulu na kraju, a sljedeći put od starta osiguraj pravo svjetlo i ostale uvjete.:)
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA

Gazo187

Nemam, prouči forum...vrste rasvjete koje se koriste za uzgoj, kao i koji tip svjetla je za vegetaciju, a koji za cvjetanje, koliko ti svjetla treba za tvoj prostor, itd.
Uzmeš ono što ti je dostupno, a financijski prihvatljivo.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tanja 76

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
O jbt. sve same manekenke:fuck:..Tanja 76 pa gdje je ona biljka koju sam vidio u "ako imate problem..."? (ona što je u cvjetanju)...nju završi do kraja kako je, a ove bi ja iskreno sve bacio i krenuo ispočetka kako treba. Ljudi moji, jel vi išta pročitate prije nego krenete u nekakav pothvat? Za mene je ovo krajnje neozbiljan pristup.:( Ako te stvarno zanima uzgoj kanabisa, baci se na čitanje...jer ovako ništa od toga. :(

1. Imaš više biljaka u jednoj posudi (gredici) koja je btw. preplitka.:)
Uzmeš normalnu posudu/pot zapremnine min. 10 l, ako sadiš više biljki svaka biljka mora imat svoju posudu/pot.
2. Zemlja se uvijek napuni do vrha posude, a ne kao kod tebe na slici.
3. Ne znam kakva ti je ta zemlja/supstrat, ali zemlja mora bit kvalitetna (naći ćeš na forumu kakav supstrat trebaš kupiti)
4. Biljke moraju imati dovoljno svjetla od samog starta kako bi se razvijale kako treba...u suprotnom se samo izdužuju za svjetlom, kao kod tebe.;)

Popravi sve greške, posadi u kvalitetnu zemlju, pobrini se da im je uvijek toplo (20 - 30 °C) i za prvih mjesec dana (ako ne i više, ovisi kakva je zemlja) nemaš šta osim zalijevat ih sa vodom kada zatraže, naravno ubaciš još neki trening i da vidiš rezultate na kraju.;)
 
Poslednja izmena:
16.11.2020
8
21
3
24
O jbt. sve same manekenke:fuck:..pa gdje je ona biljka koju sam vidio u "ako imate problem..."? (ona što je u cvjetanju)...nju završi do kraja kako je, a ove bi ja iskreno sve bacio i krenuo ispočetka kako treba. Ljudi moji, jel vi išta pročitate prije nego krenete u nekakav pothvat? Za mene je ovo krajnje neozbiljan pristup.:( Ako te stvarno zanima uzgoj kanabisa, baci se na čitanje...jer ovako ništa od toga. :(
Bit bolje drugi put sad se malo neozbiljno uslo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88
13.02.2020
35
39
18
48
O jbt. sve same manekenke:fuck:..Tanja 76 pa gdje je ona biljka koju sam vidio u "ako imate problem..."? (ona što je u cvjetanju)...nju završi do kraja kako je, a ove bi ja iskreno sve bacio i krenuo ispočetka kako treba. Ljudi moji, jel vi išta pročitate prije nego krenete u nekakav pothvat? Za mene je ovo krajnje neozbiljan pristup.:( Ako te stvarno zanima uzgoj kanabisa, baci se na čitanje...jer ovako ništa od toga. :(

1. Imaš više biljaka u jednoj posudi (gredici) koja je btw. preplitka.:)
Uzmeš normalnu posudu/pot zapremnine min. 10 l, ako sadiš više biljki svaka biljka mora imat svoju posudu/pot.
2. Zemlja se uvijek napuni do vrha posude, a ne kao kod tebe na slici.
3. Ne znam kakva ti je ta zemlja/supstrat, ali zemlja mora bit kvalitetna (naći ćeš na forumu kakav supstrat trebaš kupiti)
4. Biljke moraju imati dovoljno svjetla od samog starta kako bi se razvijale kako treba...u suprotnom se samo izdužuju za svjetlom, kao kod tebe.;)

Popravi sve greške, posadi u kvalitetnu zemlju, pobrini se da im je uvijek toplo (20 - 30 °C) i za prvih mjesec dana (ako ne i više, ovisi kakva je zemlja) nemaš šta osim zalijevat ih sa vodom kada zatraže, naravno ubaciš još neki trening i da vidiš rezultate na kraju.;)
Hvala, zaista sam neozbiljno počela,čak nisam mislila ni da će proklijaju tolike semenke, ali svejedno ću ih pola baciti,jer nisu sve ženke, sigurno ima i manekena.Zemlja je ok,kupljena za to,samo ih zalivam vodom za sada, temperatura je oko 24,a imam i još semenki koje klijaju,pa će biti bolje, Svakako hvala
 
14.11.2019
60
55
18
40
Listovi jedne biljoze mi se savijaju u kanđe. Temp i vlaga ok, 24/51.
Riknuo mi vent pa sam imao jedan manji u boksu oko 7 dana. Sad neki dan stavio natrag veliki ali kanđe su i dalje tu. Nez uopce dal je zbog toga ili nesto drugo.
Ostale 3 biljke su ok.
Imam i problem s musicama, rijesavam ga vec 15 dana s krumpirom i octom.
Puno ih je mrtvo ali ima ih jos.
3i tjedan cvata. Bojim se musice ne krenu u cvijetove posto su sad vec lijepe velicina.
Help, pls
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88
13.02.2020
35
39
18
48
Ljudi,vi ste genijalni, promenila sam sve otprilike što ste mi rekli, situacija je mnogo bolja za samo dan,ne znam zašto ne mogu da uploudujem fotke, iznenađenje je fantastično, što ste savetovali ovako, što u privatnim porukama,zahvaljujem se iz sveg srca!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88 and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA

lemonkick

Slika govori 1000 riječi. Kandže na vrhovima listova mogu biti iz više razloga, daj sliku molim te.:) Najčešće je riječ o pregnojavanju...ako je biljka cijela izrazito tamno zelena i ako su uz to vrhovi listova uvijeni prema dole - previše dušika (N), ako su listovi na vrhovima spaljeni - previše PK. Isto tako vrhovi mogu biti spaljeni i ako je svjetlo preblizu, itd...zato daj što više informacija (o kakvom je svjetlu riječ, zemlja, potovi, itd.) i ono najvažnije slikaj!
Za mušice ne znam šta bih ti posebno rekao, osim ono što već ima na forumu...nisam se još s time nikad susreo.:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.