Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.07.2018
65
242
33
25
Mordor
Haval na brzom odgovoru. Onda ću videti da skuvam duvan ili neki organski preparat za to. A što se tiče sunca pokušaću da očistim što više budem mogao da može sunce svuda da prolazi. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Zvijerko

Aktivan Član
01.07.2019
70
257
53
24
Da da to je ta izvuko si joj glavu inace bi pusio albanku u Italiji, hvala druze :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
23.01.2018
66
207
33
33
Njokic
Ako si ih presadio prije tjedan dana, čemu već gnojivo? U zemlji imaš hranjiva za par tjedana. :)

Da znam, nego na forumu negdje naletio da toliko kise moze isprati zemlju od korisnih hranjiva, pa reko hajde da pitam ipak si ti iskusnjak:rasta:

Bio maloprije na sajtu biljke i dalje suhe,objesene i zute ovih 6 dana jos uvijek stagniraju nema nikakvog pomaka. Nista cekamo da vidimo sto ce se desiti strpljen-spasen:D
Hvala na odgovorima:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Fahret

Aktivan Član
01.02.2019
122
317
63
28
Mentore danas je 35 ti dan vege i vec radi 12 sati svjetla i danas ide na spavanje 12 sati, znaci prelazimo na cvjetanje, samo cini mi se kao da joj fali nesto danas? Danas mi nije bas toliko vesela.kao do sad. Sad me zanima nakon flipa nakon koliko dana da pocnem sa gnojivom? Meni se cini da imam substral gnojivo cvijetno to sam koristio za amensiu haze prosli put. Pozz
20200615_154122.jpg 20200615_152808.jpg 20200615_152805.jpg
 

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
Hvala mentore, napravit ću tako. :D

Indoor je u pogonu, pročitao sam da je 31-32% premalo i da je mogu podignuti ako ostavim vodu u posudi u boxu. Uspjelo i dignuo sam dnevnu vlagu na 39-40%
IMG_20200615_161129.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Fahret
Taj SUBSTRAL što imaš za cvjetanje, njega daješ tek kad biljka procvjeta, za cca. 10 dana (ovisi o vrsti) kad na vrhovima ugledaš prve pupoljke.
Kao što rekoh, možda će ti do tad trebat još i neko gnojivo za vegu, ali imaš pravo najbolje je da pratiš biljke, pa ako će im falit daš još dozu za vegu jer kako kažeš prošlo je već 35 dana, zemlja je sigurno već pri kraju sa hranjivima + prebacio si na 12/12, sad će se počet naglo "stretchat".;)
Ako misliš da će imat dovoljno hrane do kraja vegetacije nemoj davat ništa za vegu, ali kad prebaciš na 12/12 biljka naglo krene sa izduživanjem, a tad ima i puno veće potrebe za dušikom.
Njokic
Nisi mi odgovorio, da li si možda prskao biljke po suncu?

420weedman
To je normalno, tako bude i kod mene.:thumb:
Dobro si napravio, biljkama u vegetaciji odgovara viša vlažnost zraka (60 - 70 % idealno). Možeš još podići vlagu...stavi što god ti padne na pamet, što više mokrih ručnika, veša ili sl. u prostoriju u kojoj je box, a možeš i u sami box ako imaš još mjesta. Podići će se vlaga još dodatno kad biljka nabije lisnu masu.:)
 
Poslednja izmena:
28.11.2019
23
4
3
33
DigitalniNomaf
Daš npr. Bloom + Posphorus, zatim Boost + Powerzym...ili Bloom + Posphorus, drugo zalijevanje Boost, a zatim još treće zalijevanje daješ samo Powerzym i tako u krug.
Njokic
Ne znam kakav ti je plan, ali nadam se da si pročitao pravilnik...jer sa ovoliko biljaka u cvatu bit će banana.:D
Nije od Bio Killa, ali moguće da je od prskanja po suncu.:)

sure
Koliko često zalijevaš?
Nema potrebe dodavati ništa u Terra magmu a kamoli ne stiropor. Terra magma je već sam po sebi prozračan supstrat, sadrži granulat islandske lave koji omogućuje optimalnu opskrbu vodom, kisikom i hranjivima.:)
Poprilicno cesto zalijevam, gledam da mi uvijek bude vlazno kad stavim prst 2 - 3 cm duboko u zemlju.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
E to nije dobro, vjerojatno i žuti od prezalijevanja. Zemlja ne smije biti stalno vlažna.
Kad se posuši zalijevaš, korijen mora imati zraka. Nešto si očito pobrkao, pravilo je...kad gurneš prst, ako je vlažno ne zalijevaš...ti radiš suprotno.:)
 
28.11.2019
23
4
3
33
E to nije dobro, vjerojatno i žuti od prezalijevanja. Zemlja ne smije biti stalno vlažna.
Kad se posuši zalijevaš, korijen mora imati zraka. Nešto si očito pobrkao, pravilo je...kad gurneš prst, ako je vlažno ne zalijevaš...ti radiš suprotno.:)
Ahaaa, fala fala. Ima smisla
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
Aha, razumijem :cool23:
E vidi ovak, inače muku mučim s vlagom u toj sobi - zna biti do 80%, a u boxu s upaljenom lampom ne ide preko 40%, bez nje do 70%..
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Mislio sam da ti je inače u prostoriji niža vlaga kao kod mene, ali ako je viša to je već druga priča. Visoka vlaga je veći problem, u cvjetanju bi mogao imat problema.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420weedman

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
Da, nažalost je takva situacija.. No, dok ona dođe do faze cvjetanja riješiti ću nešto protiv vlage, Ceresit ili takvo što jer me živcira što mi zidovi brzo odu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
23.01.2018
66
207
33
33
Njokic
Nisi mi odgovorio, da li si možda prskao biljke po suncu?

Pa i nije bilo sunce, bilo je poluoblacno temperatura vanka vec tjednima stoji oko 22,23,24°C preko dana.
Sad neznam jeli to moglo naštetiti:(
Danas je opet nakon sto sam bio na sajtu sastavio pljusak, ne veselim se sljedecem dolasku. :watch:
 
25.05.2020
48
20
8
Pozz @Badi jedno pitanje mozda smaram ali bolje pitati nego riskirati faza cvatnje je krenula kod mojih biljaka koje sam naknadno posadio imam 4 komada prvi im je dan žalio sam power zyme i TNT kao sto sam radio prethodnima zanima me Slijedeće.. kada gnojim u fazi cvatnje posle preflowera naspem u posudu kojom zalijevam 10L da li dodajem sve skupa i hesi boost i bootcomplex i phospor plus i supervit i power zyme mogu ih sve izmješati u jednu tekućinu od 10 L naravno praćenjem tablice i militrazom koja je napisana tj koja odgovara za rastvor od 10L ili moram posebno svako gnojivo rastopiti
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Njokic
Istina, svako malo je oblačno i kiša ali nije baš svaki dan tako, npr. za vikend je bilo sunca.
Kao što rekoh, kapljice vode + sunce i spržilo ih...slike sve govore, ako ovo nije na suncu onda stvarno ne znam.
1592287735600.png 1592287791500.png 1592287818000.png 1592287838400.png

Ne šprica se tijekom dana, najbolje je na kraju dana pred zalazak sunca.
Svoje biljke špricam gotovo svaki obilazak...možeš vidjeti u dnevniku, nemaju opekline.
Da se razumijemo, osobno nikad ne bih stavljao niti Neo-pitroid a kamoli Biokill, ali to je moje mišljenje.

Prlekralj
Nabitnije je, da li je biljka u fazi cvjetanja ili je još u predcvjetanju? Ako si tek prebacio na 12/12, biljka je još uvijek u fazi predcvjetanja. U tom slučaju jedno zalijevanje daš TNT kako si i napravio, pa sljedeće Powerzym. Između također jednom ubaciš i Booster (otprilike par dana nakon prebačaja na 12/12). SuperVit ide cijeli grow, od početka do kraja.
Ako je biljka već u fazi cvjetanja, što počinje za nekih 10 - ak dana od prebačaja (ovisi o strainu), tad daješ zajedno Bloom Complex i Phosphorus Plus, sljedeće zalijevanje daješ samo Powerzym. Boost ponovno ubaciš tamo negdje krajem 3. - početka 4. tjedna cvjetanja (kad biljka prestane sa izduživanjem i počne debljati hedove) i daješ ga do kraja.
Dakle kasnije u cvjetanju bih ovako, Bloom + Phosphorus, pa sljedeće zaljevanje Boost i treće zalijevanje Powerzym. SuperVit daješ slobodno kao dodatak svako zalijevanje.;)
 
23.01.2018
66
207
33
33
Bas cu baciti oko na dnevnik da vidim s kojim pripravkom spricas :D
Ma stvarno neznam sto je i zasto, moze biti i da je to nekazem dapace, a za bio kill sam vidio da koriste na forumu njega i neopitroid pa mi je on bio pri ruci...
Ako imas neko bolje rjesenje vici prihvacam sve savjete :rasta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.