Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Znam da neki koriste, nisam rekao da ih ne koristiš već ja osobno takve stvari ne koristim, jer se meni čine nepotrebne s obzirom na okoliš u kojem sadim. To je outdoor, divljina...bilo bi čudno da ju nešto malo ne gricne, ne možeš očekivat da će biljke biti kao u stakleniku.:D Moje biljke su do sad uglavnom rasle vani bez da sam išta špricao.
Biljke se također mogu i same brinut za sebe, šta misliš kako druge biljke rastu i preživljavaju u prirodi.
Inače ima svakakvih bio preparata za kupiti, a možeš ih i sam napraviti (pronađi na forumu).
Trenutno koristim...
rogisgarlic500ml.jpg
Rogis Garlic - organski insekticid je 100% prirodan prirpravak od soje i češnjaka, namijenjen kontroli i uklanjanju biljnih insekata, kao što su spidermite, thrips, uši i sl. Svi znamo kako nam nametnici mogu uništiti kompletan nasad. Rogis Garlic je potpuno prirodno sredstvo, neštetno za biljku i za čovjeka.

Može se koristiti u svim fazama rasta biljke, preventivno i kurativno. Koristi se za insekte u suspstratu i na samoj biljci. Iako ne utječe na okus, preporuča se ipak isprati susptrat i biljku u zadnjem tjednu cvata, prije berbe.
Preventiva:
jednom tjedno razmutiti 1ml otopine u 1 litri vode, te s dobivenom otopinom zaliti biljke.
500ml boca je dostatna za izradu 500l otopine, kada se koristi preventivno
Kurativa (liječenje):
1. dan – razmutiti 5ml otopine u 1 litri vode i s tom otopinom zalijte biljke
2. dan – razmutiti 5ml otopine u 1 litri tople vode, s dobivenom otopinom dobro poprskati biljke sa prskalicom (mister)
3. i 4. dan – ponoviti postupak prema potrebi

500ml boca je dostatna za izradu 100l otopine kada se koristi za liječenje već napadnutog bilja
 
Poslednja izmena:
23.01.2018
66
208
33
33
Super, korisna informacija slazem se u potpunosti da je bolje organsko nego kemije razno razne, ali eto malo je i panika kad sam vidio na sto su spale nakon prvog i jedinog dana vani. Pa sam si umislio da ce mi pojest skakavci i bube sve :D:crazyd:
Potrudit cu se ovih dana ili nabaviti ili napraviti taj pripravak!
Hvala Badi jos jednom veliki :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
603
8.723
233
Pozdrav Badi !
Evo ovako, pošto na forumu nigdje nisam pronašao da itko koristi ovaj supstrat, a ti u većini slučajeva odgovaraš brzo i opsežno na raznorazna pitanja, mene zanima što misliš o istom?
Naime, radi se o Terra Brill TYP 4 zemlji, u poljoapoteci mi je gospođa rekla da je to najbolje što imaju.
Unaprijed hvala na odgovoru!
brill-typical-4-supstrat.jpg

• fina struktura
• pH-vrijednost (CaCl2):5,5 – 6,0
  • 80% crni treset
  • 20% bijeli treset
  • EC 45 mS/m
  • Sadržaj soli: 1,1 – 1,6 g / l
  • Dušik, N: 170 – 290 mg / l
  • Fosfor, P2O5 : 200 – 330 mg / l
  • Kalij, K2O:250 – 410 mg / l
  • prihrana 1600 g NPK-gnojiva / m3, uključujući mikro elemente
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Nisam koristio, ali izgleda ok...jedino što fali u sastavu, perlit ili tako nešto.
Perlit se dodaje u supstrat kako bi se osigurala labavost, poboljšala izmjena zraka i vlage i općenito poboljšala kvaliteta supstrata.
Zahvaljujući perlitu u supstratu, uspostavlja se optimalna ravnoteža zrak-voda, zemlja nije zbijena i ostaje mrvljena (rahla).:)
 
01.04.2020
14
28
13
Biljkicama sam dodao par ledica da im svijetle uz sunce i zalijevam ih homeogarden gnojivom za cvijet svako drugo zalijevanje sa po 1ml na 1,5l vode(znaci svaki 7 dan dobiju gnojiva)jel mogu je njima svako zalijevanje dat?Nisu nesto velike ali ja sam za prvi put zadovoljan :)
Da li pomaze ova aluminijska folija ili trebam nabavit nesto bolje? 20200614_200056.jpg 20200614_170701.jpg 20200614_200036.jpg
 

Prilozi

  • 20200614_170701.jpg
    20200614_170701.jpg
    253 KB · Pregleda: 0
22.04.2020
20
21
3
24
Pozz badi,evo malo od mene, biljcice sam jucer premjestio na sajt, nakraju sam koristio substrat homeogarden substratica,ali brine me ova jedna sto sam ju supertopirao,evo slika od prije 4 dana 20200614_165253.jpg lose sam poslikao ali se vidi ovo smeđe na lijevom listu,znaci li to da nije dobro podnesla supertoping?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Paddy Pimblett

Banned
Banovan
11.04.2020
92
95
18
Badi moj
Autosi dobili full dozu boost+phospor plus svaka po 5L pa cemo vidjeti. Sljedeci put onda ide hydro bloom Koliko cesto da ih zaljevam?

Fotosi gutaju TNT+powerzyme ko manijaci. Bas im odgovara. Ovaj put nisam slikao jer sam bio u zurbi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
fleks
Osobno rađe ne bih gnojio svako zalijevanje, "bolje je manje nego više".:)
Svako drugo zalijevanje ili svakih tjedan dana je taman, samo nastavi tako.:thumb:
Što se tiče aluminijske folije, to ti i nije baš najbolje riješenje jer aluminijska folija radi "hot spotove".
Kad već koristiš aluminijsku foliju nadam se da si je barem okrenuo na mat stranu.
Ubuduće, za bolju refleksiju svjetlosti, mylar folija (imaš za kupiti sigurno kod sponzora ili u bilo kojem grow shopu) ili samo bijela podloga.:)

hashishar420
Ne bih rekao da je to od Supertoppinga, ne znam zbog čega i šta je, ali meni to ne izgleda zabrinjavajuće.:)
Osim te flekice, biljka izgleda zravo. Opusti se, uživaj i promatraj kako raste.;)

DigitalniNomaf
Kako misliš koliko često da ih zalijevaš...ili si mislio koliko često gnojiti?
Ovisi o puno toga, ako npr. kao kod mene, kiša pada barem jednom tjedno (da ne kažem i češće), što se tiče vode biljka je osigurana i najvjerojatnije neće biti potrebno zalijevati. Kada i koliko često gnojiti, to biljke same pokažu. Otprilike jednom tjedno pognojiš i pratiš situaciju, ako žuti ili blijedi vjerojatno fali hrane, ako je biljka tamno zelena ili spaljena na vrhovima listova vjerojatno ima previše hrane, ali vani nećeš tako lako pretjerati sa hranom.:)
Fotose samo nastavi tako.:thumb:
 
Poslednja izmena:
08.07.2018
65
242
33
25
Mordor
4F63D764-5E5D-47DC-8960-568CCB98CE74.jpeg
40CA269B-FFAC-4BFC-9969-DC6A9FD5B5A0.jpeg
Evo Badi oporavila joj se stabljika, i dalje je tanka ali se ispravila. Mislio sam da joj radim topping uskoro, da li misliš da je dobra ideja?
Što se tiče listova dao sam joj neki organski preparat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Narcotic

Aktivan Član
03.05.2017
258
1.154
143
U ponedeljak sam dao punu dozu blooma biljkama koje cvetaju i pola doze TNT-a i roota biljkama koje sam skoro presadio . Međutim odmah sutradan ujutru je pljustala kiša kao i sinoć ... Ovo vreme je strasno . Imam fosfor hesijev nadam se da ću do subote da odem bar da slikam pa da vidimo šta da im damo sve u ponedeljak. Pozdrav
Edit : Tol'ko sam se napusio da sam zaboravio ono glavno da pitam. Da li su kupim plantela sticks da ih pobacam okolo biljaka , mislim da kod mene najavljuju ovako nestabilno vreme još 15dana min..
 
Poslednja izmena:

Paddy Pimblett

Banned
Banovan
11.04.2020
92
95
18
Badi sorry ja sam krivo procitao prijasnji post i zalio ih s boostom i phosporom danas i to 20ml boosta i 25ml phospora u 10l i svakoj je islo pola.
Mislis da sam ih predozirao?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Aragorn
E sad to već izgleda kako treba.:thumb:
Može, ako je foto dapače slobodno je topiraj.:)

Narcotic
Slikaj biljke, pa ćemo vidjet šta dalje.
Osobno ne bih koristio te štapiće, jer sam negdje pročitao da to zna bit prejako, ali ako hoćeš eksperimentiraj.:)

DigitalniNomaf
Ma sve je ok, nisi ništa zeznuo s time. :)
Uglavnom, samo prati tablicu sve je označeno.
Phosphorus Plus još ne daješ (nema veze što si već dao, neće se ništa desiti).
Boost ok što si dao jer i ide sad na početku (1. tjedan), kasnije ga također daješ u zadnjim tjednima.
Bloom daješ od početka do kraja cvjetanja (to je osnovno gnojivo).

Bloom + Phosphorus Plus daješ tek u kasnijoj, drugoj fazi cvjetanja kao i Boost.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Aragorn

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
Ako je biljka već u fazi cvjetanja, što počinje za nekih 10 - ak dana od prebačaja (ovisi o strainu), tad daješ zajedno Bloom Complex i Phosphorus Plus, sljedeće zalijevanje daješ samo Powerzym. Boost ponovno ubaciš tamo negdje krajem 3. - početka 4. tjedna cvjetanja (kad biljka prestane sa izduživanjem i počne debljati hedove) i daješ ga do kraja.
Dakle kasnije u cvjetanju bih ovako, Bloom + Phosphorus, pa sljedeće zaljevanje Boost i treće zalijevanje Powerzym. SuperVit daješ slobodno kao dodatak svako zalijevanje.;)
Prlekralj
Ne zamjeri, sad vidim da sam ti neke stvari krivo napisao, danas kad sam ponovno gledao tablicu vidim da sam pogriješio.
Zanemari ovo gore.
U prvoj fazi cvjetanja idu Bloom i Powerzym. Boost također daš jednom na početku i ubaciš ga ponovno u drugoj fazi cvjetanja kad se počnu debljat hedovi.
U drugoj fazi cvjetanja uz Bloom ubaciš i Phosphorus Plus.
Powerzym slobodno daješ svako zalijevanje bilo sa nutrijentima ili boosterima, kao i SuperVit.:)

Da napomenem još jednom, sve ovo što sam napisao je iz tablice. Mislim da je dovoljno jasno sve označeno, kada, šta i koliko, prema tome čitajte tablicu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Still Dre

inganjawetrust

Aktivan Član
22.02.2019
54
376
53
Poz Badi evo trenutne situacije. Biljke su prije 14/15 dana prebacene na 12/12 i dosta su se izduzile morao sam dizat panele jer sam primijetio par light burnova po listovima(imam dva panela od zeusa na 110w rade oba i jedan easygrow s600 na 60w, dali se isplati povecat snagu ili je i ovo dosta ?. Trenutno dobe po 3l svaka, a svako treće zalijevanje ubacim bio growa i bio heaven ( zanima me doziranje ako dam 3l vode jel ide 9ml bio growa ili 3ml i kad da stanem s bio growom i krenem sa bloomom i topmaxom ?

Edit: i da vlaga mi je kod zalijevanja uvijek preko 70%, jel to puno ili bi trebao smanjivat ?
 

Prilozi

  • IMG_20200617_192034.jpg
    IMG_20200617_192034.jpg
    542,4 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20200617_192009.jpg
    IMG_20200617_192009.jpg
    297,7 KB · Pregleda: 28
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
25.05.2020
48
20
8
@Badi mentore ovako stoje stvari drugi dan cvatnje dat im je power zym i TNT samo bez regulacije pH zanima me da li zalijevam svaki dan ili svako 4 dana a gnojim s nutritijentima tj hesi svaki 8 dan tj svako drugo zalijevanje da se vratim sada na normalno zalijevanje običnom vodom-kako sam čitao da je bolje svako 4 dana je zaliti obilnije nego svaki dan po malo prije ce podnijeti sušu nego toliku količinu vode cak imam j iskustva s tim listovi budu kao napuhani sto ti predlažeš .. i jos jedno pitanje od potova mi se odvojila zemlja trebam li te šupljine popuniti novom zemljom ? Uradio sam to vec ali pitam ako sam pogrijesio da znam za ubuduce mislim da nisam .
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.020
2.598
Nevada, USA
inganjawetrust
Ne razumijem se dovoljno u LED rasvjetu, do sad sam koristio samo CFL.
Tek nedavno sam prešao na LED i odradio prvi grow pod LED rasvjetom.
Pitaj u nekoj od tema o LED rasvjeti, tamo će ekipa znat.:)
Što se tiče gnojenja, prati BioBizz tablicu.
Znači, u tablici imaš dvije rubrike. U gornjoj rubrici su navedene slabije doze, u tim omjerima gnojiš ako uzgajaš u nešto jače pognojenom supstratu (All - mix). Ti imaš Light - mix, znači daješ ove veće doze, u rubrici ispod.
Koliko vidim, za Bio Grow tablica kaže da na početku cvjetanja stavljaš 2 ml/l, što bi na 3 litre vode bilo 6 ml.
Bio Grow ne prestaješ davati skroz do kraja (pogledaj tablicu). Biljka počinje sa cvjetanjem, slobodno odmah sve ubaci.
U cvjetanju daješ sve; Bio Grow (2 - 4 ml/l) + Bio Bloom (1 - 4 ml/l) + Top Max (1 - 4 ml/l) + Bio Heaven (2 - 5 ml/l).
I slobodno gnoji svako drugo zalijevanje, ne boj se nećeš pretjerat.
Previsoka ti je vlaga za cvjetanje, spuštaj kako god možeš jer riskiraš kasnije plijesan. U cvjetanju je idealno 40 - 50 %.
Ako ne ide niže, barem da ne prelazi 60 % i neka ti ventilacija radi maximalno cijelo vrijeme.:)

Prlekralj
Prije koliko dana si prebacio na 12/12?:)
Naravno da ne zalijevaš svaki dan, to bi već trebao znati al dobro. Svakih 4 dana je ok.:thumb:
Daj sliku, da vidim na šta točno misliš.
Inače je normalno da se zemlja pomalo odvaja od pota kako se supstrat pomalo suši.
Ako se baš jako odvojila moguće da ti je zemlja potpuno suha, kad zaliješ ponovno bi se trebala priljepiti uz rub.:)

Njokic
Naravno, sve žuto i osušeno skini od toga biljka nema koristi...to je već otpalo lišće, neće se oporaviti.
Lišće koje je samo pojedeno od skakavaca, a još uvijek je zeleno ostavi.:)
 
08.07.2018
65
242
33
25
Mordor
Badi otkrio sam da imam lisne minere. Istraživao sam po forumu vidim da neem ulje dobro deluje ali ja ga nemam nigde u blizini. Da li imaš neku drugu preporuku za njih?
CD2DCD26-ED90-4C5F-AA7B-E967AD1A2FAF.jpeg

Video sam da mogu prstima da ih ubijem i da isečem taj deo ali kako da ih sprečim od ponovnog dolaženja?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.