Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@Bromergon htio sam te pitati jel u pitanju revegetacija jer mi je cvjetić tako izgledao ali sad je sve jasno :thumb:
Odluči sam da li se isplati biljku sada ponovo kroz čitav proces provesti ili ćeš saditi novo sjeme, ako imaš naravno :)

@Troma1 super da je lampa stigla. Sada je dovoljno i 50% od ukupne jačine na 40cm udaljenosti od biljaka i prati kako će biljke odreagirati :thumb:
 

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
e super,
neznam iskreno bi probao je provlacit kroz cjeli proces kad je vec ovdje, isplati probat jelda haha

a za sjeme imam jednu trenutno koju čekam da proklije, a za druge se dogovaram nešto tako da cu vidit u kojem ce procesu ova biljka biti kroz neko skorje vrjeme, al bi definitivno probavao od pocetka sadit!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Ti treba da znaš da li ti se isplati ili ne, ja ću te podržati u bilo kojoj tvojoj odluci:)
Super, onda je ostavi i neka rastu onda zajedno:thumb:
Pošto si tek stariju damu presadio ne treba znači 3 sedmice gnjojiti. Idemo samo sa dodacima koje imaš (za korijen poželjno).
U koliki si pot planirao manju damu da zasadiš i hoćeš li je odmah u završni pot zasaditi?
 

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Tiča, I hev konfužn...

Pošto sam provalio da sve više i više ima mušica (prstima sa rovao po površini zemlje i roj mušica je izašao ali iz samo jednog pota, iz ostalih ništa nije izletelo), ostavio sam da se zemlja skroz osuši kako bih usporio razvoj larvi i ubacio zamku od jabukovog sirćeta za odrasle. Izbacio sam vlažne peškire i vlažnost mi je sada na 40 %. (bila je 57%). Box sam ponovo detaljno dezinfikovao i naprskao biljke i površinu zemlje sa SMC.

U procesu suzbijanja mušica savet je da se ne zaliva odozgo nego preko tacne. Pošto imam potove od tkanine, da li mogu da ubacim ceo pot u lavor koji sam napunio sa 2 l vode? Sa tom količinom sam prošli put zalivao jače biljke i ništa nije procurelo. Ove druge dve, slabijeg razvoja, isto su zalivene sa 2l vode i dalje je zemlja vlažna.

To sam sve uradio juče. Sada, kada sam ovo ufotkao, primetio sam da uopšte nema mušica u zamci i po zemlji.

1612088195900.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Neka si smanjila na 400w, to ti je dovoljno za sada, vidjet ćemo za dvije biljke poslije, u skladu sa potrebom.
Tu situaciju koju imaš ti je u suštini super da dvije odmah ubaciš sa velikom koja ubrzo završava jer trebaš ih svakako držati na većoj udaljenosti nego veliku a to možeš lako uštimati.
Što se tiče treninga, ja bih ti preporučio toping i lst, scrog je nepotreban. Dva puta ćeš topirati, vezati koju granu i dimenzije koje imaš za jednu biljku, 60x60, će biti brzo popunjenje.
BioBizz je odlična linija gnjojiva, topmax uzmeš i Bio Heaven ako si u mogućnosti ili ako već nemaš. Koju zemlju koristiš?
Ovdje sam ti odgovorio :) samo pitaj što te još zanima.

@skimmer ako si uspio suzbiti mušice na taj način, odlično. Ako ih nema, ja bih nastavio sasvim normalno zalijevati.
I kod mene su se pojavile, jednom našpricao sa sredstvom koje sam ti preporučio i nestale su. Uslovi u boxu su ti ok, 40% vlaga je malo niska ali računaj da će i same biljke povećati vlažnost kako budu rasle. Lijepo biljke izgledaju:thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: skimmer
05.04.2020
232
213
43
34
Hvala.mislila sam na odgovir kako bi postavila ventilator i svjetlo postavila sam slike ,al nema veze ,da ne dosadujem.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
U mentorskom uglu nema dosađivanja, zato sam ti i napisao ovo ispod a može se desiti da mentor nešto propusti :thumb:
samo pitaj što te još zanima.
I tek sam sada vidio da si mi pisala i postavila slike.
Lampu si dobro sastavila, sve je ok a najlakše ti je sa ovim pomagalima iz linka "objesiti" nešto u boxu i tako je možeš najlakše centrirati jer bi onda pokrila komplet box.
Ventilator pozicioniraš između biljaka i lampe tako da puše po biljkama, kao što si već i uradila.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra1990

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Jel kad radim lst topiram samo sporedne vrhove a glavni privezujem ili mogu i glavni , i da li moze vise grana odjednom da topiram ili fimam
Planiram da im fimam glavne vrhove sada ,a sporedne topiram ,sta mislis?
Malo konfuzno IMG_20210131_132623.jpg IMG_20210131_132608.jpg IMG_20210131_132553.jpg :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
353
462
63
Update:
Biljke napreduju. Ova sto se krivila, ona se ispravila, a ova druga se jos minimalno izduzila. Mislim da napreduju dobro. Pocele su da izbacuju i drugi par listova, Evo i fotki
DSC_7386c - Copy.JPG DSC_7387c - Copy.JPG DSC_7389c - Copy.JPG DSC_7390c - Copy.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@Misko21 ništa ne topiraj/ne fimaj još, pusti biljku da naraste sada pošto si počeo lst. Biljka treba da raste sada i da ti popuni pot pa ćeš onda topirati/fimati radi više vrhova.
Što se tiče lst-a, trebao si biljku kontra saviti ili ti na suprotnu stranu. Ako si biljku posadio više na lijevu stranu pota onda biljku savijaš na desnu, kontra.
Zemlja ti je ispucala, kako zalijevaš?

@selectio biljke izgledaju super, redovno po dogovoru špricaj a ne bi trebalo biti izgleda više problema sa izduživanjem ali prati uvijek
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
@Misko21 ništa ne topiraj/ne fimaj još, pusti biljku da naraste sada pošto si počeo lst. Biljka treba da raste sada i da ti popuni pot pa ćeš onda topirati/fimati radi više vrhova.
Što se tiče lst-a, trebao si biljku kontra saviti ili ti na suprotnu stranu. Ako si biljku posadio više na lijevu stranu pota onda biljku savijaš na desnu, kontra.
Zemlja ti je ispucala, kako zalijevaš?

@selectio biljke izgledaju super, redovno po dogovoru špricaj a ne bi trebalo biti izgleda više problema sa izduživanjem ali prati uvijek
Juce sam zalio po 1.5l ,svetlo radi 20/4h ,Pot je 20l .
Probacu sutra po 2L vode, promenicu pravac.Zanimalo me hst ako ne topiram nemam vise grana koje ce da rastu i da se širi biljka tako da džaba ja razvlačim biljku ako ima novih grana jel sam upravu?ili kako biljka raste kada se napravi novi sprat dobiju se po dve nove grane iz onih malih nodova?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Provjeri onda samo jel zemlja vlažna ispod prvog sloja, zabij prst i ako je suho onda zalij a ako ne ostavi još jedan dan.
Ti si zasadio na stranu biljku pripremajući je za lst, zato je sada razvlači kako sam ti gore već napisao i kada se bude dovoljno *raširila* primjeniš toping. Za toping nikad nije kasno, cilj je da biljka dobije oblik kakav želiš i onda ide duplanje vrhova:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
Ti treba da znaš da li ti se isplati ili ne, ja ću te podržati u bilo kojoj tvojoj odluci:)
Super, onda je ostavi i neka rastu onda zajedno:thumb:
Pošto si tek stariju damu presadio ne treba znači 3 sedmice gnjojiti. Idemo samo sa dodacima koje imaš (za korijen poželjno).
U koliki si pot planirao manju damu da zasadiš i hoćeš li je odmah u završni pot zasaditi?

uglavnom ovu biljku ču definitivno zadržat do kud ide
sjemenka je danas krenula klijat pa sam je prvobitno mislio stavit u manji pot pošto trenutno nemam dovoljno zemlje, al ču je nabavit veoma ubrzo :)

i ponovo, hvala ti na pomoči! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Provjeri onda samo jel zemlja vlažna ispod prvog sloja, zabij prst i ako je suho onda zalij a ako ne ostavi još jedan dan.
Ti si zasadio na stranu biljku pripremajući je za lst, zato je sada razvlači kako sam ti gore već napisao i kada se bude dovoljno *raširila* primjeniš toping. Za toping nikad nije kasno, cilj je da biljka dobije oblik kakav želiš i onda ide duplanje vrhova:thumb:
Jasno kapetane,mislio sam da se istovremeno rade dva treninga ,hvala na objašnjenju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@Bromergon neka onda ostane, znači nova je zemlja, nutrijenti ne trebaju i treba malo strpljenja dok ne krene. Novu damu presadi u manji pot zasada pa ćeš je poslije presaditi u veći. Mislim da znaš proceduru kada staviš sjemenku u zemlju :) ali ako šta zatreba tu sam.

@Misko21 možeš ali ako počneš sa topingom i biljka je centrirana u potu, odradiš toping pa lagani lst i tako u krug.
Kod tebe je drugačija situacija i zato idemo ovako:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bromergon

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Misliš da glavni vrh da usmeravam kruzno kao na slici? IMG_20210131_195131.jpg
Ili da vrh usmeravam po sredini prema drugom kraju saksije
Drawing_1612120155107.png
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Pozdrav da li bi mi zelio biti mentor, prvi mi je grow, pa ne zelim sve upropastiti, malo me muci sto biljkice se malo nakostresile okrenule listive prema gore, mars ts1000 je bio na 50 % 50 cm od pota,, doduse ja sam se zeznuo pa sam dodao ali blagi rastvor hesija sa tnt om, ili mozda prejak vjetar u boxu, unaprijed zahvalan, pozdrav.
 

Prilozi

  • 16121223759586219462233820208643.jpg
    16121223759586219462233820208643.jpg
    722,3 KB · Pregleda: 28
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Može naravno :thumb: vidim da si otvorio dnevnik al napiši mi ovdje sa čim sve raspolažeš pa da vidimo kako dalje.
Biljke su ti se nakostrešile ali zato što uživaju, nema tu nikakvih problema.
Ako imaš hesi onda idu root, zyme i super vit. Na 1l vode staviš 5ml root, zyme 2ml i super vit kap. Sa ove tri komponente ides skoro do cvjetanja, s tim da se dodaje TT eventualno. Ali to ćemo poslije. Sad špricaj svaki dan oko biljaka, ta rqzdaljina od 50cm i 50% snage im odgovara. Ja bih tako ostavio naredne dvije sedmice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.