Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
353
462
63
Mentore, ove dve opet prkose. I dalje se izduzuju, a ova jedna gospođica i dalje raste ukoso. Osim toga, ova sta raste ukoso ima i nesto tanju "stabljiku". Inace, izgledaju pristojno.
Sto da se radi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Spusti svjetlo još niže. Rekao sam ti da pratiš da li je dovoljno što si već spustio ali očito nije.
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
353
462
63
Pratim....
Svjetlo je sad s 65 na 56 cm.
Ako nastave s izduzivanjem, da ih opet zatrpam?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Nemoj dozvoliti da se više izduže, regulišeš sa visinom. Spustio si i to bi trebalo biti dovoljno
 
05.04.2020
232
213
43
34
Pozdrav .Pocela bi raditi moj treci grow sa feminizanim sjemenima ,dosad sam imala auto sjemena.Posto sad prvi put radim sa foto biljkama trebala bih mentora ,pa ako ste za to.Imam sjeme femi big bang,planiram topirat ,lst i scrog.Dali moze mentorstvo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
ej pozdrav, zanima me dali imaš vremena, mjesta i živaca za još jedno mentorstvo ::ludak::

nisam iskusan sa uzgojem al sam voljan naučit, početnički setup mi je drug pomogao uradit, ali bi mi nadalje dobro došla pomoč
uglavnom box je nekorišteni ormar sa ugrađenom venitalicjom unutra

dodatne informacije:

Biljka je nepoznati strain, 2 i pol tjedna vegetacije pa prebačena na 12/12, nakon otprilike 3 tjedna vračena u vegetaciju i završila kod mene (26.1)
Svjetlo je Led COB 6500k 100w (za vegetaciju)/ HPS250W (za cvijet)
Ispuh u boxu je PC vent, PC vent za mješanje zraka i još jedan PC vent za hladnjak na COB, upuh je pasivan
COB je udaljen 40cm od biljke

Box:
visina 130cm iskoristivog prostora,160 sveukupno
dužina 90cm
širina 70cm

Gnojiva:
-Plagron Alga grow
-Organic Nutrients Big start
-M1 mikroorganizmi

Zemlja je oko 14l, nije do kraja puna posuda, napunim je do kraja čim nabavim zemlje
Sa zemljom je umješan Big plant od Organic nutrients.
Folija još nije instalirana u box al ču sutra poljepit (Mylar folija)

26.1 zaliveno sa efektivnim mikro organizmima i Big start punom dozom te litra i pol vode
sinoč obavljen LST

photo_2021-01-30_02-54-38.jpg

photo_2021-01-30_02-56-02.jpg
IMG_20210129_233844.jpg

IMG_20210129_233835.jpg

hvala ti unaprijed! :respect:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@Vutra1990 naravno da može, iznesi svoj plan pa da vidimo kako dalje :thumb:

@Bromergon može mentorstvo naravno ali se mora dosta stvari promijeniti jer biljka ne izgleda baš najbolje.
Prva stvar, box ti je adekvatne površine za dvije lijepe biljke i to je super. PC ventovi su realno slabi za ispuh i tu nema neke fajde. Neki jači ventilator ide na ispuh i to bi sa tim bilo riješeno, te jedan ili dva jača ventilatora koji bi puhali po biljkama.
Ne znam kakav ti je taj cob ali ne izgleda mi baš kao najbolje rješenje. Hps 250w mi se čini bolje rješenje pa čak i za vege nego taj cob jer biljci nešto ne štima.
Imaš gnjojivo samo za vege a biljka ti je počela cvjetati. Imaš li šta za cvjetanje?
Moraju se osnove pročitati kako bi mogli dalje growati a evo ti par linkova pa preleti malo da imaš otprilike predstavu kako bi to trebalo da bude
 
05.04.2020
232
213
43
34
Hvala na mentorstvu.E ovako juce sam stavila klijat 2 sjemenke big bang feminizirane.Imam sator š:120, d:60, v:160. Trenutno imam jednu biljku u satoru od northen light auto ,koja je u sredini cvjetanju od pocetka na rezimu 20/4.
Mislila sam kad ove dvije niknu ,da jih stavim u manje potove ,pa da jih stavim pored ove Nl ,dok ova ne zavrsi.Ova je pod lampom hps 600w ali je smanjena na 400w jer sam sa 600 imala previsoku temperaturu.Kad bi ove dve malo porasle stavila bi jih u zavrsne potove .Dali bi bio veliki problem ,da ove 2 zapocnu vegetaciju pod Hps,jer ovoj Nl auto treba jos minimum 3 tjedna da zavrsi.Imam ja 250i mh sijalicu al je ne mogu stavit radi ove u cvjetanju.
Inace imam bio biobizz grow i bloom i nabavit cu jos Top mix .Planiram topirat ,lst in scrog.Dosad sam radila brez treninga ,pa bi mi tu mozda malo trebala pomoc ,jer bi prvi put to radila naravno sa vasim uputama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Neka si smanjila na 400w, to ti je dovoljno za sada, vidjet ćemo za dvije biljke poslije, u skladu sa potrebom.
Tu situaciju koju imaš ti je u suštini super da dvije odmah ubaciš sa velikom koja ubrzo završava jer trebaš ih svakako držati na većoj udaljenosti nego veliku a to možeš lako uštimati.
Što se tiče treninga, ja bih ti preporučio toping i lst, scrog je nepotreban. Dva puta ćeš topirati, vezati koju granu i dimenzije koje imaš za jednu biljku, 60x60, će biti brzo popunjenje.
BioBizz je odlična linija gnjojiva, topmax uzmeš i Bio Heaven ako si u mogućnosti ili ako već nemaš. Koju zemlju koristiš?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Odlično, pronašao si im potrebnu udaljenost i sada znaš kako ćeš u buduće da radiš sa malim biljkama. Ta koja je nakrivljena, ispravi je slobodno dodaj malo zemlje još oko nje, pritisneš zemlju oko biljke i trebala bi se ispraviti.
Sada nastavljaš špricati samo oko biljaka u narednih nekoliko dana
 
05.04.2020
232
213
43
34
Zemlja je terra bril ,ovaj zadnji grow sam imala dvije Nl ,jedna je brzo izklijala i razvila se ,a ova za njoj dosta zaostaje ,onu sam izvadila jer je vec pri kraju a ova jedna ostaja jos minimalno 3 tjedna u boxu ,a pri tom bi stavila i ove dvije.Dal ce biti problem ,ako ove odrade vegetaciju uz hps ?Cekam da ove dve proklijaju .Da i potovi su bili od 25l kante.Ove dce bi stavila prvo u manje potove pa bi onda kad porastu dala u 25 l pot.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
05.04.2020
232
213
43
34
Imala bi jos jedno pitanje box mi je sirine 120 cm ali imam ventilaciju i svetlo postavljeno tako da mi je svjetlo nekako vise na desnu stranu ,pa mi ljeva strana slabije dobija svjetlost.Dal mi mogla nekako to svetlo stavit da je vise na sredinu ,inace kupila sam box ,od jarana i nije bilo uputa ,mislim da sam dobro sastavila ,al da svejedno pitam ,jer bih ovaj grow odradila ,da je sve kakp treba dosad je vise bilo ,da malo naucim o svemu tome.Evo stavit cu i slike .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Bromergon

Aktivan Član
26.01.2021
68
251
53
@Vutra1990 naravno da može, iznesi svoj plan pa da vidimo kako dalje :thumb:

@Bromergon može mentorstvo naravno ali se mora dosta stvari promijeniti jer biljka ne izgleda baš najbolje.
Prva stvar, box ti je adekvatne površine za dvije lijepe biljke i to je super. PC ventovi su realno slabi za ispuh i tu nema neke fajde. Neki jači ventilator ide na ispuh i to bi sa tim bilo riješeno, te jedan ili dva jača ventilatora koji bi puhali po biljkama.
Ne znam kakav ti je taj cob ali ne izgleda mi baš kao najbolje rješenje. Hps 250w mi se čini bolje rješenje pa čak i za vege nego taj cob jer biljci nešto ne štima.
Imaš gnjojivo samo za vege a biljka ti je počela cvjetati. Imaš li šta za cvjetanje?
Moraju se osnove pročitati kako bi mogli dalje growati a evo ti par linkova pa preleti malo da imaš otprilike predstavu kako bi to trebalo da bude

hvala ti puno :)

uglavnom biljka je još od početka bila na 250w i tek sad ide na reveg i pod plavi spektar
tek prije 4 dana je stigla kod mene tako da vjerujem da joj treba još vremena da se navikne,
tek prije 4 dana je isto stavljena u veči pot nakon što je cjelo vrjeme bila u 0.5

što se tiče ventilatora, obavezno sam mislio nadograditi čim se ukaže prva prilika!
kaži ako sam još nešto izostavio

onda te updejtam dalje kako ide, hvala ti na pomoči. :respect:
 
16.12.2020
18
17
3
31
Mentore care, stigla lampa mars hydro ts1000, kaj misliš koja bi optimalna udaljenost od biljki bila, i koji postotak svjetlosti pošto ju mogu dimat, evo slike dolje
IMG-20210130-WA0017.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.