Mentor Jednomsemora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Može naravno :thumb: samo mi napiši sa čim raspolažeš pa da se dalje možemo organizirati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FullHde
25.09.2017
62
56
18
31
Hvala na mentorstvu
Dan: 34
Vegetacija: 1mesec
Cvjetanje: 3dan
Rezim: 12 / 12h
Temp.: 26/27°c
Djubrivo: Plantela (lista + cvijet), Slavol.
Growbox: 100x70x45cm
Led rasvjeta 50w trenutno, imam i od 200w nju sam mislio kasnije spojiti.
Lonac su 30x25cm
Zemlja obična za cvijeće miksana sa stiroporom i krupnim kamencima.Za koji dan treba da mi stigne Klasman pa cu zamjeniti zemlju.
Na biljci sam radio toping da sto vise izvucem bagova. IMG_20201230_142025.jpg IMG_20201230_142113.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
29.12.2020
56
111
33
29
Ovako mislio sam da stavim 2 northern lights automatik u saksije po 15 litara. Ne znam mnogo o tim e27 panelima kontam da se poveze par grlica i na njih se navije par slabijih sijalica. Ako bih ti mogao da mi kazes koliko mi je dovoljno sijalica za panel i sta se dogadja kad predje biljka na fazu cvetanja dal onda moram i crvene da ubacim. Cisto otprilike da mi kazes sta mi treba za panel taj, koliko sijalica po koliko wati i kako da ih poredjam na kojoj udaljenosti da budu jedna od druge. Hvala ti sto ucis dunstere kao sto sam ja pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
sa stiroporom i krupnim kamencima.Za koji dan treba da mi stigne Klasman pa cu zamjeniti zemlju.
Stiropor i krupno kamenje ne trebaš, radije ostavi zemlju takvom kakvom jeste i eventualno da nabaviš perlit ako možeš, a ako ne ja bih radije ostavio zemlju kakva jeste bez tih dodataka. Klasman je odlična zemlja, PotgrondH svakako za naše biljke klasa i ako možeš da je nabaviš ne treba ti ništa više. Ja bih stavio tu od 200w već jer tu lampu koju vidim, a imao sam je istu, bih samo za vege koristio a jaču za cvjetanje.
Ono što me interesuje jeste kako i koliko zalijevaš? I da li imaš automatik ili fotosicu? Po sistemu svjetla 12/12 pretpostavljam da je fotosica a ako jeste, ja bih nju još malo u vege ostavio da je razvijemo i da bude veća. Izgleda mi još da se zemlja oko ruba osušila, malo previše pa mi treba taj podatak. Biljka je trebala biti veća ali ne izgleda loše.
Baci mi te podatke pa da možemo dalje planirati.

u saksije po 15 litara.
To je odlično, dvije biljke u tim potovima staviš i bit će odlično, ne treba bolje:thumb:
Što se tiče svjetla i e27 panela zaljepit ću ti par linkova pa pogledaj šta ti više odgovara. Uglavnom, suština je postaviti grla na 15cm jedan od drugog i što je veća jačina sijalica (9w,11w...itd) treba veća udaljenost od biljaka. Ali preleti malo teme iz linkova kako bi dobio približniju sliku kako bi to trebalo izgledati. Ako ti se čini komplikovano onda možeš svjetlo kupiti gotovo. Možda će ti se učiniti skupljim ali je dugoročno rješenje i imat ćeš manji račun za struju i tako ćeš kroz par growowa isplatiti više uloženog novca na početku. Razmisli :)



 
Poslednja izmena:
29.12.2020
56
111
33
29
Stiropor i krupno kamenje ne trebaš, radije ostavi zemlju takvom kakvom jeste i eventualno da nabaviš perlit ako možeš, a ako ne ja bih radije ostavio zemlju kakva jeste bez tih dodataka. Klasman je odlična zemlja, PotgrondH svakako za naše biljke klasa i ako možeš da je nabaviš ne treba ti ništa više. Ja bih stavio tu od 200w već jer tu lampu koju vidim, a imao sam je istu, bih samo za vege koristio a jaču za cvjetanje.
Ono što me interesuje jeste kako i koliko zalijevaš? I da li imaš automatik ili fotosicu? Po sistemu svjetla 12/12 pretpostavljam da je fotosica a ako jeste, ja bih nju još malo u vege ostavio da je razvijemo i da bude veća. Izgleda mi još da se zemlja oko ruba osušila, malo previše pa mi treba taj podatak. Biljka je trebala biti veća ali ne izgleda loše.
Baci mi te podatke pa da možemo dalje planirati.


To je odlično, dvije biljke u tim potovima staviš i bit će odlično, ne treba bolje:thumb:
Što se tiče svjetla i e27 panela zaljepit ću ti par linkova pa pogledaj šta ti više odgovara. Uglavnom, suština je postaviti grla na 15cm jedan od drugog i što je veća jačina sijalica (9w,11w...itd) treba veća udaljenost od biljaka. Ali preleti malo teme iz linkova kako bi dobio približniju sliku kako bi to trebalo izgledati. Ako ti se čini komplikovano onda možeš svjetlo kupiti gotovo. Možda će ti se učiniti skupljim ali je dugoročno rješenje i imat ćeš manji račun za struju i tako ćeš kroz par growowa isplatiti više uloženog novca na početku. Razmisli :)
Citam postove vec pola h sigurno. i koliko sam dosad shvatio je da mi treba panel 40x40 da bi ostalo i sa jedne i druge strane po 10cm do ivice boksa. Stavio bih 9sijalica po 13w u 3reda 117w ukupno i taman bi razmak bio 13,14cm izmedju svake. Jedino sto je ostalo da me muci je koliko plavih i koliko crvenih da stavim u vegetaciji i koliko u cvetanju naprimer u vegetaciji 6 plavih 3 crvene i u cvetanju naprimer 6crvebih i 3plave. Ako mozes da mi kazes samo koliko kojih u kojoj fazi da stavim. Hvala buraz znam da sam te ubio u pojam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
25.09.2017
62
56
18
31
Klasman definitvno dolazi, tek je prebacena u veci pot.
Zalivanje sam obavljao svakih 2/3dana pot je bio od 0.5l
A sjeme nadjeno pa da vidimo oce li biti zgoditak, zato sam je prebacio na 12/12 rezim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
@Padredepitabulla ja bih radije išao 16kom po 9w (4x4), 10 komada staviš 6500k, plavi spektar i 6 komada 3000k, crveni spektar za vege a za cvjetanje obrnuto uradiš. To bi ti bilo dovoljno :)

@FullHde Zalij odmah tako da voda procuri u tacnu, stavi slavol samo pošto je tek presađena u veći pot i novu zemlju. Koliko ima litara novi pot? Pošto si pronašao sjemenku i već prebacio na 12/12, ne bih je više presađivao u novu zemlju, radije je ostavi za sljedeće growowe. Jesil mislio kupovati sjemenke ili?
 
25.09.2017
62
56
18
31
@Padredepitabulla ja bih radije išao 16kom po 9w (4x4), 10 komada staviš 6500k, plavi spektar i 6 komada 3000k, crveni spektar za vege a za cvjetanje obrnuto uradiš. To bi ti bilo dovoljno :)

@FullHde Zalij odmah tako da voda procuri u tacnu, stavi slavol samo pošto je tek presađena u veći pot i novu zemlju. Koliko ima litara novi pot? Pošto si pronašao sjemenku i već prebacio na 12/12, ne bih je više presađivao u novu zemlju, radije je ostavi za sljedeće growowe. Jesil mislio kupovati sjemenke ili?
Dobro danas ide zaljevanje sa 2l vode + 7ml slavola ??
Pot je 15l.Mislio sam uzeti ali ne znam zbog ove situacije dali je moguce ??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Samo ti zalij sa toliko količine vode da procuri u tacnu, to ti je bitno. Zalijevaj polako. Daješ 10ml Slavola na litar vode i trebao bi pot od 15l da popije otprilike 3-4l. Sjemenke se mogu naručiti ali zbog trenutne situacije će trajati sigurno duže nego inače. Možda bi bilo dobro da već naručiš što želiš.
I ne moraš citirati text u mentorskom :)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: FullHde
29.12.2020
56
111
33
29
Hvala brate legenda si. I ja skontam sinoc bolje vise malih sijalica da stavim ionako mi je puna kuca fasunga ne kosta me nista. Jos jedno pitanje hoce li mi biti dosta 3 pc venta od 12 w skinuo sam sa starih kompova ? Kacim ti slike za par dana kad pokupujem jos neke sitnice sad ovi praznici svuda haos. Hvala jos jednom i sve najbolje u novoj godini pozdrav.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Također sve najbolje u 2021.:)

Eh odlično onda, još bolje ako je sve pri ruci, tri venta od 12w će biti dovoljna sigurno, tako da je i to onda riješeno. Bavimo se ostalim sitnicama kad dođu na red :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Padredepitabulla

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Pozdrav svima! Srećna Nova godina i sve najbolje!

Početak 4. nedelje. Zalivene su sa po 250 ml pre skoro nedelju dana i od tada mi je zemlja vlažna pa nisam zalivao. Temperatura u proseku 25 C i trudim se da održim vlažnost iznad 60 % uvek. Planirao sam danas da zalijem sa istom količinom. Da li da dodam nutrijente ili ovo zalivanje da koristim običnu vodu?

Evo slika:

20201231_001214.jpg 20210101_140328.jpg

Krenuo sam sa treniranjem pre 3 dana. Samo sam ih savio, pinovao, i skinuo po jedan list na svakoj biljci kako bih osvetlio donje grane. Spustio sam ih na zemlju i stavio stiropor od 5 cm ispod. Panel mi je sada na 80 cm.

Strawberry mi je nekako najjača od svih.

20210101_140024.jpg 20210101_140036.jpg

[Brace yourself for this one]
Primetio sam fleke po listovima pa sam u blagoj panici krenuo da čistim box, ponovo, i svaku biljku sam prebrisao sa rastvorom organskog sapuna, vode i alkohola. Voda i 96 % alkohol u razmeri 1:2. Nakon toga sam ih naprskao ispod i iznad listova sa rastvorom org. sapuna, neem ulja i vode. Juče sam ponovio sa rastvorom neem ulja (sačekao sam da prođu 3 dana) a sutra bih sa ruzmarinom preprskao, i to pred gašenje svetla. Prvo kupanje je bilo u sred dana pa sam neke listove spržio.
Nadam se da nisam mnogo pogrešio, jednostavno, tada u glavi bilo da delam brzo, plus, obaveze u poslednjoj nedelji decembra su bile haotične. Ovo mi je za nauk, da, ako već imam mentora, prvo se posavetujem pa onda delam. Sada mi je žao jer mislim da sam ih usporio i mučio. U tom procesu su mi se saksije prevrnule, koje su bile na drugim saksijama i dosta zemlje je ispalo i njih sam ponovo sadio. Neke listove sam precvikao.

Ta blaga panika je rezultat dešavanja iz prošlog, test growa, koji mi je ceo pojedan od spajdera. Meni je bašta puna njih i imam mačke pa mislim da mi je teže da održim čisto. Nabavio sam zaštitnu odeću i presvlačim se kada uđem u grow sobu. Stvarno mislim da mi je pest control i time management ključan za ovaj grow.

Ostale tri biljke nemaju fleke po listovima. Novi stemovi se nakon 24 h vidno povećaju i izviju na gore, pa ih ja opet blago prisilim na dole.

GSC, prelepotica, moj favorit.

20210101_140521.jpg



Lemon:

20210101_140141.jpg

Orange drugačije raste od drugih, nije tako žbunasta.

20210101_140147.jpg



Mislim da će ovo biti finalan broj biljaka jer mi seme Cannatonic ne stiže i posle mesec dana od Seedsman.

Suma sumarum, I fcuked up...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Prije svega sve najbolje u 2021g :thumb:

U životu postoje prioriteti i to je jasno, naše biljke su bitne i zato ih uzgajamo ali neke životne situacije ne možemo kontrolisati i tada smo tamo gdje je bitnije:)

Razumijem tvoj strah od spidera ali treba odreagirati kada se pojave, treba i preventivno ali ne treba to raditi kada je svjetlo upaljeno. Malo si ih i osakatio sa listovima . Bojim se da će ih još više usporiti ali šta je tu je.
Ja ti mogu ovo sredstvo preporučiti i nećeš imati sa njim problema, dva puta našpricao biljke i nisu se više pojavili. Biljke mi bile na balkonu pa onda u box :)

Mene najviše brine tih 250ml zalijevanja na sedam dana. Tu nešto nije ok. 2-3 dana su sasvim ok ali 7 je baš previše. I trebalo bi već skroz potove zalijevati po starosti biljaka ali ne možemo tako.
Gledao sam ostale dnevnike iskusnih growera i moje malo kasne i nisu tako velike za ovo vreme, ali mislim da je to zbog toga što sam ih
Vjerujem da ih je to od početka zakočilo i sada se nastavlja problem sa sušenjem supstrata. Svejedno bi sljedeće zalijevanje povećao na 500ml, kada se osuše i dao bi za veće najmanju dozu gnjojiva za vege, ne bi li ih malo pogurali.
Trenirat možeš i neka izlaze novi vrhovi, bit će vjerovatno manje biljke ali ti preporučujem da pustiš ubuduće biljku do 4-5 sprata i treniraš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skimmer
07.04.2020
76
113
33
26
Pozdrav @Jednomsemora. Gdje se mogu prijaviti, trebam mentora. Do sada sam bio kod mentora Mr. smooke_allot, no on već duže vrijeme nije aktivan na forumu.
Jel primaš "rookie" ?
Nemam iskustva u sađenju, naručio ww i čitam, čitam, čitam i upijam. Pišem bilješke, želim učiti i napredovati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
07.04.2020
76
113
33
26
Može naravno, reci mi šta si otprilike planirao :thumb:
Dakle,

Sjeme:
Treehoma seeds - White widow

Start box
60x60 visina 150
Oprema za box:
Svjetlo - Sylvania HPS Agro Grolux 250 W 2050 K 2
Ventilator VKO 150 - https://www.hempatia.hr/ventilator-vko-150

Gnojenje:
Bio bizz paleta za početak (try pack indoor)
Bio bizz grow
Bio bloom
Top max
Slavol
Melasa (kasnije)


Visina svjetla bude 35-45cm od biljke
Ventilator sastrane
18/6 režim početak
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Budeš li growao ovako kako si sve informacije dao, nema tu brige, za primjer:thumb:
Sve je odlično isplanirano, nedostaje ti samo koju još zemlju i pot si planirao. Ja bih išao sa jednim potom od 20l, dva sa do 10-ak litara ili 4 sa 5-7l. Ti odluči sam šta ti je najbolja opcija pa ćemo dalje.
Evo ti link za temu o zemlji pa preleti da znaš koju da nabaviš

 
07.04.2020
76
113
33
26
Budeš li growao ovako kako si sve informacije dao, nema tu brige, za primjer:thumb:
Sve je odlično isplanirano, nedostaje ti samo koju još zemlju i pot si planirao. Ja bih išao sa jednim potom od 20l, dva sa do 10-ak litara ili 4 sa 5-7l. Ti odluči sam šta ti je najbolja opcija pa ćemo dalje.
Evo ti link za temu o zemlji pa preleti da znaš koju da nabaviš

Zemlju za pot sam uzeo Terramagmu, pardon, nisam napisao. Krenut ću ovih dana... Moram sastavit box i proklijati svoj prvi automat.

Što se tiče zemlje, čim proklijaju idu u teglice 2l ispunjene light mixom,a zatim 15l samo Terramagma. Jel to dobra ideja.

Za Metodu klijanja sam odabrano klijanje u maramici. Zamislio sam to na način da stavim na plastični tanjur, stvorim mrak i stavim na ruter da bude temperatura dovoljna.

Pitanja:
Jel da klijam destiliranom vodom ili običnom.

Možda još koji savjet za mene?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Odlično, zemlja je super
Što se tiče zemlje, čim proklijaju idu u teglice 2l ispunjene light mixom,a zatim 15l samo Terramagma. Jel to dobra ideja.
Ideja je super, tako i uradi

Za Metodu klijanja sam odabrano klijanje u maramici. Zamislio sam to na način da stavim na plastični tanjur, stvorim mrak i stavim na ruter da bude temperatura dovoljna.

Pitanja:
Jel da klijam destiliranom vodom ili običnom.
Najbolji način ali možeš i direktno u zemlju, kako želiš. Obična voda, nema potrebe za destilovanom.

Sve si sam lijepo isplanirao i nema potrebe za dodatnim savjetima :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.