Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Koliko vidim Hesi ispadne jeftinije pa sam možda mislio uzet Hesi i Substral Terra Magma Blumenerde? Mislim da sav bio vidio da si ti koristio tu zemlju? :idea::joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Mislim da ću onda prvi grow s time krenuti :thumb:
Nabere su te dobar iznos za prvi grow :whato::
Našao sam okrugle tegle 55cm i 55litara i mislim da ću ih uzet. Osmislio sam i način za flush pošto planiram raditi ScrOG ako sve bude po planu pa neću moć vadit biljke iz boxa kad se krenu granat na sve strane :bocni:: Plan za flush je sljedeći: Teglu ću stavit na neke letvice da bude iznad podloška i vodenu pumpu spojim da izbacijue vodu dok ja zaljevam :joint2: Ima pumpa od 240l/h što ispadne 4l/min što mi se čini sasvim ok, ako bude trebalo lako kupim drugu od 10eur.

IMG_3274.JPG IMG_3279.JPG
IMG_3277.JPG + 41v9fMo5B8L.jpg
Tegle: 4 x 55litara
Supstrat će onda biti: 70% Terramagma 15% Plagron perlite 15% Plagron Cocos.
Gnojivo: Hesi Starter kit + ako još šta preporučaš da dodam?

Sad mi je još samo ostalo odabrat sjemenke, najradije bi otišao do Amsterdama da probam tamo pa da znam šta da kupim :let::fuck:

Planiram zasadit 2x LSD + 2x neki Haze, imaš koju preporuku za neki dobar Haze za kroz dan?
Za lsd sam čitao da nije prezahtjevan i da nije osjetljiv pa mi se čini ok.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ako planiraš kemijat svoj supstrat, savršena kombinacija ti je kod @Imbra Presvetli u trenutnom aktuelnom dnevniku a imaš i u nekim završenim.
Rađe onda odi PotH +perlit+coco, ja jesam korstio TM ali nisam nista miješao niti dodavao u smislu coco/perlit. Uz taj hessi paket uzmi si dodatno još hesi boost i ako imaš para uzmi root jer bus to najbrze potrosio, iz prve ruke ti govorim tj prenosim.
Kaj se tice pumpe, ja neznam dali ona ima neki filter jer imam felling da bu ti se štopala non stop, jer kada zaljevaš čestice svega izlaze dolje pa ak se malo zaštopa bu ti i motor pregorio...mozes probati no neznam kako bu u praxi funkcioniralo. Kod flusha pogotovo.
4x55 L je...brutalno puno... sad si kontam kaj su ovalne ?
Jbte to bi moglo biti tricky kad bilje podivlja :)
LSD ti je ok ak imaš para uzmi si i g13 haze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Meni se učinilo da je tako ispravno dodat u zemlju perlit i coco, tako sam vidio kod drugih pa reko pomješat ću i ja :) Šta misliš da bi bilo ok samo Terramagma bez perlita i coco? Sad čitam da TM ima u sebi islandsku lavu. Mogu ja ići i samo sa TM bez da dodajem išta ako će biti ok tako? Mislio sam da treba dodati perlit za protok vodo a coco da zadrži malo vlage. Ali ako TM ima sve u sebi onda neću dodavat.

Kupit ću si onda i dodatno Hesi boost i root, jel dovoljno po 1L o svakog dodatno?

Normalno su okrugle, ima 2 vrste, jedne su dolje uže a druge su na dnu skoro isto široke kao i gore i mislim da ću te uzet da ima više zemlje i samim time više mjesta za korjene i bolji urod. Meni je uglavnom plan ako je ikako moguće da growam jednom godišnje i da sam na miru onda tako da ću probat odmah prvi grow dat biljkama maximum i siguran sam da će se na kraju pokazati uspješnim. E sad ako baš neki nametnici krenu prejako onda nemogu ništa ali mislim da ću uspjet dobit ono šta želim ako ću imati malo sreće da izbjegnem velike probleme.

Da puno je to, složio sam ih u dučanu 4 kom jednu do druge i strah me pomislit šta će izrast iz toga :bocni:::eek: Pripremit ću motornu pilu kraj boxa za svaki slučaj :lol:

Planiram ih topirat i držat što niže i razvući što više u širinu, uglavnom malo se igrat s njima :D Vremena imam tako da nije problem.

Sad ću malo proguglat G13:thumb:

EDIT: Jesi mislio na G13 Haze od Barney's Farm?
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Meni se učinilo da je tako ispravno dodat u zemlju perlit i coco
Ako več misliš mixat..mixaj provjereno kvalitetne sastojke u smislu zemlje perlita i cocosa.
Ja sam radio bez dodavanja bilo čegai bilo je ok.
Kupit ću si onda i dodatno Hesi boost i root, jel dovoljno po 1L o svakog dodatno?
Bit ce dosta za grow.
EDIT: Jesi mislio na G13 Haze od Barney's Farm?
Da.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Ajde vidjet ću još za mixanje, čitam sad malo po forumu pa ti javim ideju za mix ako mi se učini šta od toga dobrim.

Odlučio sam se za LSD & G13 Haze, oboje Barney's Farm :thumb: Vidim da si growao LSD, kakav ti je za pušit?
 
13.07.2017
20
35
13
50
ea profesore,ja narucio od sponzora royal kush automatic,pa kad dodje,stavljam na klijanje..el imas jos kakvu ideju sta kupiti da povecamo sanse za uzgoj? imam samo dvije plantele od gnojiva,znam da nije idealno,pa reci ako se sjetis cega..
 
13.07.2017
20
35
13
50
narucujem uglavnom s hempatije..ima hrpa toga,al ne vidim da ima takvih paketa,neg sve pojedinacno.ne merem se snac sa svim tim kerefekama,aj malo detaljnijje reci sta da gledam..
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Pa ako imas love uzmi plagron,hesi,bb,biotabs...imaš ih koliko zelis, meni se jako dopao plagron linija hrane...350 -370 kn cca. Cijeli start paket.

Jel možeš napisat u kojim mjerama si kupio ova gnojiva? Jer zbrajam sad cijene pa mi nekako uvijek ispadne puno puno skuplje, vjerojatno jer odaberem veće pakiranje :) Jel možeš nadopisat u kojim količinama kupiš koje hrane da bude dosta za grow?

Koliko vidim kupio si:

alga bloom
alga grow
vita race
green sensation
lemon kick
sugar royal
 
13.07.2017
20
35
13
50
ok profesore,snalazim se pomalo..vidim da imaju na hempatiji dva takva paketa,bio i terra,da uzmem ovaj drugi?
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Koliko vidim kupio si:
alga bloom
alga grow
vita race
green sensation
lemon kick
sugar royal
AB 1L
AG- 1 L
VR-100 ml
GS -100ml-250ml
SR -100ml-250 ml
Lemon kick ti netreba, jer plagron gnojiva sama imaju korektore u sebi.
To su sve dodatci koje ne koristis u isto vrijeme niti ih koristis u istim mjerama..

Po meni dosta ti je AB-1L , AG -0,5L, GS 250 ml---> skup ali itekako učinkovit u kombinaciji sa SR radi najbolje(100-250ml), VR 100ml. Za 4 biljke bu to ok.
Osnovno gnojivo ti je AB,AG, ostalo su dodatci i bosteri.
Uglavnom ako kupuješ rimfuzo u smislu pojedicne nabave cijena je veća jer je i litraža veća i neke nejdu kao standardni sadržaj paketa koji je u ponudi.

bio i terra,da uzmem ovaj drugi?
Terra ti je mineralno gnojivo a bio ti je organski.
Ja sam probao organic i zadovoljan sam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
15.09.2017
47
31
18
I odes na 2 sajt kojem de manje nadas i ono svinja dodje i jebe sve za sto si odo pola godine crkle dabogda pocinjem u kl ici. Nisam se puno nadao ali sam izgubio opet, krenuo da prihranim zadnji pit ove godine i eto
 

Prilozi

  • 20170925_122748.jpg
    20170925_122748.jpg
    375,1 KB · Pregleda: 47

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
@Zelenko63 mislim da cu ipak ic sa zemljom i gnojivom kao i ti u ovom najnovijem dnevniku, krećem growat za 20-ak dana pa imam vremena vidjet kako ce se kod tebe pokazat :thumb:

Jedino me zanima jedna stvar, posto cu imat kante 55 litara, uzeo bi 4 paketa i onda mi fali po 5 litara u svakoj pa razmišljam dal bi bilo dobro dodat plagron coco brick ili prelit? Ili da ne kompliciram i uzmem jos paket zemlje?
Neznam dal mogu dobit kakvu korist od toga ako dodam jos perlita i cocos...
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ponavljam ako misliš miješat uzmi zemlju koja nije do sada miješana ničime.
Ako možeš zaobiđi plantelu za početak, uzmi poth pa miješ i cocos i perlit.Perlit zadržava vlagu a cocos daje prozračnost supstratu.
Ako ideš mješat več mješano samo buš sjebal omjer i ko zna kako bu biljka reagirala..Znaci ili gotov supstrat ili zemlja bez ičeg pa mixaj,perl/coc.
Ako kupis gotovo,kupi jos dodatnu vreču zemlje i nadopuni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
15.09.2017
47
31
18
Izrovile pola sume, samo podigle ko da je neko rukom izvadio majku im jebem... ali ostala mi je 1 biljka sto je dobra sreca nema ih blizu ovog sajta gde su glavne ali steta. Sad ih valja trimet da se suse a nemam volje moj mentore
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.