Midi tower grow, FIRST TIME :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
eto me. . maleni opdate. . .

biljka je posadena 24.03. i danas, 7 dana nakon . . to izgleda ovako :)



3 su biljke razvijene i dobro su krenule, a ove dvije mislim da su gecrk . .
nadam se da ce bar jedna od njih bit curica. . .

za koliko dana mogu ocekivat da ce pocet pokazivat svoje musko/zenske sklonosti ?
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
omg .. dosta ..

onda cu ovak, presadit cu sve 3 u ovu veliku teglu. svaku cu odmaknut po 5-10cm, i pustit ih tako u vegetaciji, kad se razviju, prebacit ih na cvjetanje i onda kad se pokazu sta su, onda cu muzjake porezat, nekako fizicki unistit a da ne unistim korjen ovima. . a ako i budu sve 3 zenke, najslabiju cu isto tako ubit da ove dvije imaju prostora u tegli za razvijat korjen. . se slazete ?

i jos, dali im je vrijeme da ih presadim u veliku teglu ili da stoje jos par dana u casicama ?
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
NEMOJ IH SADIT U ISTU TEGLU!!!!Svaku posadi u svoju teglu rađe....Bit ce ti pre malo mjesta za dobar razvoj...BIljke ce ti na kraju ispast male zbijene...Svaka u svoju teglicu i to je to
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
gle, imam ogromnu teglu, zato sam odlucio 2 u jednu. . .cak ju ako je problem mogu i podjelit u 2 sa nekom plasticnom plocom.. jer stvarno imam dosta veliku teglu za dvije biljke ;)

kad da ih pocinjem presadivat ?
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
..moje mišljenje, ako ti odgovara (a nemaš ništa drugo) onda komotno zasadi,
ubaci pregradu u sredinu!? i raširi ih max jednu od druge...
kolko vidim....možeš ih odma presadit! ;) (što pre to bolje).

...prebaci ih sa sto više zemlje na korenu! , posli toga zalij, i pussti ih nek rastu...


...ja sam 4kom zasadia u istu posudu! ali samo zato što mi jeoblik i dimenzije odgovarale veličini box-a!!! tako da sam isoristia max širinu i dužinu box!!!
na dnu posude sam napravia dobru drenažu da odvodi višak vode! i to je to.

sretno.
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
pa tako sam i ja planirao ..

presadit cu ih sutra ili prekosutra . .nek se jos malo goje u casicama :)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
evo. . mali update. . .
znam da cete mi sad svasta rec al ovako sam samo mogao . .

dakle, 3 komada sam nagurao u jednu teglu . . . danas im je 12ti dan . . presadene su prekjucer. . sa doslovno svom zemljom iz casica. . .nije se ni raspala (lagano sam ogulio casice i ostala mi zemlja i samo sam to nagurao u teglu gdje su bile rupe)

stavio sam sve 3 jer dobro izgledaju, one dvije su proklijale ali sam ih bacio.. sad cu probat nekakav lst radit da ih ne zapetljam, i tako nek rastu kroz vegetaciju, kad predu na cvjetanje, koji se pokaze kao muzjak . . toga cu iscupat van oprezno da ne shebem korjenje od zenke. . .nadam se da ce bar jedna bit zenka. .

evo jedne slike od danas. .


i sad jos pitanje, posto su stare 12 dana, kada ih pocet gnojit ?
odlucio sam se kupiti gnojivo Plantella - List. ., koliko sam skuzio, to je za vegetaciju dobro ? jel tak ?

i onda kad predu na cvjetanje, gnojiti cu s Plantella - Cvjet. .

eto . .svi komentari dobrodosli ;)
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Ajde ako si odlucio sve u jednu teglu neka ti bude,nemam sta govorit :D..Nemoj bzvz gnojit,gnoji kad budu stare oko 20-25dana ,znaci za koji tjedan...Uostalom same ce ti pokazati kad im fali hrane..za sad izgledaju prilicno dobro i zdravo..
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
HVALA Ivory. . .;)

kasnije cu samo sa skaricama jedno 2 cm ispod zemlje capnut muzjaka :)
kojih ce kakve sam ja srece bit :S
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
do vremena kad ti biljek pocnu pokazivati spol korjenje ce ti vec biti toliko isprepleteno da jednostavno neces moci iscupati bez da i drugo korjenje ne poveuces..ako se ispostavi da je koja muska pokusaj je otkinuti 1 cm iznad zemlje...znaci samo stabljiku otkines bez vadenja korjena
moga si zemlje do vrha staviti, ovo ce ti biti premalo, neznan ....
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
pa tako je, i planiram capnut stabiljku bez cupanja korjenja. . mislim da cu je tako ubit. .ali mrvicu ispod zemlje da kasnije taj "batrljak" nema svjetlosti . .a korjenje ce ostati netaknuto ..


kad se biljke malo dignu, nadodat cu jos zemlje, a i bilo je vise samo sto se zaljevanjem ova 3 dana malo spustila valjda "sabila"...

a ispostavit ce se sigurno da je koja muska :D
 
28.02.2009
49
0
0
44
tak sam ja stavio 4 u2 tegle pa dvije muske.znas koji bed a bile su naj vece itd.sva sreca pa su dvije muske bile u istoj.,trebo si ipak svaku u svoju nebi puno izgubijo na prostoru
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma bice to ok samo si malo zemlje stavio to je to sto mene nervira inace ok su biljke i bice dobre samo ces zbog toga sto si ih stavio zajedno morati puno paznje daim posvetis ....
a to sto ti pises da ces zemlju jos staviti nije isto kao kad posadis u vise zemlje mada stavi nece skoditi.. al kad dodas zemlju nemoras ponovo gnojiti jedno vreme..
jos bi ti preporucio da tu saksiju obmotas alu-folijom da se sto manje zemlja greje i to je zbog vlage zemlje...
ajde pa cemo videti sta ce da budne od taga..pozdrav..
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
nek stoje sad ovako jos par dana, necu ih puno dirat jer su prije samo 3 dana presadene i jos su vjerojatno u procesu navikavanja. . :)

samo nek one meni budu zdrave i dobre. . .na kraju, nek jedna bude cura, nek mi da 10 gr i ja presretan . .eto . . :)

photo update kroz par dana kad se jos malo razviju . . .a za sad samo lagano lst usmjeravanje :)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
evo jedne slike od danas, malo su jos narasle .. .
ovu najvecu sam dobio i receno mi je da je neki skunk . . a ove dvije manje su domacice. .
isprva nisam vjerovao da je ska, ali kako napreduje i drugacija je. . puno niza etc, cini mi se da je neka sobra sorta :)

danas im je 16ti dan, navecer cu nadodat zemlje i malo to uredit. . jos par dana mi moraju izrast da bi ih mogao lst-irat kako spada ...

posto cu im nadodat zemlje, rekli ste mi da ih opet nemoram gnojit par dana. . sad si razmisljam, dali da ih gnojim ili da ih ostavim jos 10 dana i prebacim na cvjetanje ? pa da ih onda pocnem gnojit gnojivom za cvjetanje. . jer kako se razvijaju, ne cini mi se bas kao da im nedostaje bas gnojiva ?

evo slikice od danas:
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
ljudi help . . .

nisam siguran, jos je u vegetaciji a neznam dali se mozda pokazalo da je ova cura. . ? ili se ja tripujem ? :D lol

evo slike da vidite . . hvala





i jos pitanje, dali su mi se listovi podvili prema dolje radi temperature ?
sad je porasla oko 31, pa to sredujem . .
hvala
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
MUSKA JEEEEEEEEEEEEE....haahahahah.......Sinko pijan si, ajde lipo leci...nema tu jos niti s od spola, to ti se samo novi listovi formiraju, nebrini se jos .....nego ajde stavi koju sliju od pc boxa da vidim kako je to uradeno..
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36


evo ti slike . .

lampe su odvojene pleksijem, i i slozio sam tunel za zrak koji hladi lampe, gore mu je ispuh a upuh je ovo ruzno slozeno od kartona odostraga, jos na to iza ide jedan vent da bolje pospjesi protok zraka . . sad je tepm na 28-29 ali kada stavim jos taj jedan vent, bit ce i niza. .

iza tog kartona odostraga je filter i ispuh samog zraka iz kucista .. a ova 2 venta naprijed su upuh. .

eto. . nadam se da ces skuziti ;)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
ljudi, po stabiljci se fotmiraju male grancice. . .ali cini mi se da je ovo vrh. . nisam siguran zato postam slike da vidite. . .
se po ovome moze odredit sta je ?