Mini Growbox (proces izrade)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Posto za sebe radim jedan box manjih dimenzija, zabiljeziti cu ovdje sto sam i kako radio. Mozda nekome dobro dodje.:) Takodjer cu biljeziti troskove, bas da vidim kolko ce me na kraju kostati.Od materijala sam koristio drvo, vecinom stari namjestaj.

Za pocetak, na papiru bi to izgledalo otprilike ovako:
DSCN0070.JPG

Ovo je alat kojim cu se sluziti:
DSCN0047.JPG

Sad kad sam odredio dimenzije i imam alat, odrezao sam 4 stranice (lijeva i desna bocna strana, ledja i podnica) koje sam spojio kako bi dobio "kostur" box-a.
DSCN0048.JPG

Za gornju stranicu stavio sam plocu 2mm, sto je sasvim dovoljno za gornju stranicu jer hocu cim manju ukupnu tezinu box-a. Da ga mogu kasnije lakse premjestat (kad cu ga skrivat od gostiju itd.) I da, u obliku nogometnog terena je da mogu slagati taktike kad se jako napusim. :)
Sa bocne strane sam napravio rupu za upuh i za hidrometar/termometar.
DSCN0060.JPG DSCN0062.JPG

Nakon sto sam izbusio rupe, stavio sam ventilacijski otvor i hidrometar/termometar. To dvoje mi je za sada i jedini trosak. Ventilacijski otvor= 4€, hidro/termometar= 8€.
DSCN0056.JPG DSCN0065.JPG

Vrata su takodjer spremna, ali njih cu montirati pri samom kraju da mi sad ne smetaju.
DSCN0059.JPG

To bi bilo to za sad, nastavak slijedi iduci tjedan kad nabavim vent za ispuh i jos nesto od opreme. Ima tu jos posla, za sad izgleda ruzno i prljavo, ali bit ce pravi ljepotan kad dodje do kraja. :)
DSCN0066.JPG
 
Poslednja izmena:
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Pozz, jako lijepo to tebi ide, zanima me kako će biti kad bude gotovo. Jedino je što si morao uzeti sve keramička grla. Vidim da imaš jedno keramičko.

Vidiš kako ima dvije rupice na tom grlu da možeš montirati na što god želiš. Plastična to nemaju pa ih je teže negdje montirati, pogotovo na neku ravnu površinu. Žarulje tako blizu jedna drugoj će se više grijati pa je bolja preporuka keramička grla.

Kako si nacrtao po nacrtu žarulje, uzmeš pocinčani lim, presavineš ga na 90 stupnjeva, izbušiš rupe da možeš instalirati žarulje i još po jednu rupicu za žicu prema žarulji.

Evo ovako sam ja zamislio prema ovoj shemi što sam nacrtao, nadam se da si skužio:


Pofarbaj box iznutra u bijelo ili si nešto drugo imao u vidu?
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Sva su grla keramicka, ono sta si mislio da je samo jedno keramicko, to mi je zamjensko jer mi se jedan od ovih 6 razbio (bas su osjetljivi ti keramicki, pao je sa 30cm visine). Nikad ne sa plasticnim grlima u box.
Naravno da sam skuzio, tako nesto slicno sam i ja zamislio. Al nisam jos nista radio po tom pitanju jer nemam lima za sad. Iznutra ce biti oblijepljen diamond mylar folijom.
Sta se tice reflektora i folije, bit ce slicno kao u prvom box-u kojeg sam napravio. (nazalost nemam ga vise).
11hs400.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Aha, jer na slici iz prvog posta su mi se ona ostala grla učinila plastičnima kako su lijepa bijela. Možda neki drugi dizajn s kojim se još nisam susreo. To za lim odeš u radnju gdje se bave željezarijom pa ti odmah izrežu i savinu za par desetaka kuna. Da ti to clean izgleda.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Danas sam napravio i namontirao reflektor od komada bakrenog lima i postavio jedan dio folije. Na slici reflektor izgleda malo izguzvano, to je zato sto sam ga malo pobrusio jer tako bolje reflektira. Danas sam malo pre high pa mi se nije dalo prckati po grlima i kablovima, to cu rjesiti sutra.

DSCN0100.JPG DSCN0102.JPG

Kad vec imamo nogometni teren, napravit cemo udarnih 11 za tzv. FC VUTRA :joint2::)
DSCN0111.JPG DSCN0106.JPG
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Postavljen je vent za ispuh (90 m3/h) i grla. Nemam jos CFL pa sam isprobao sa obicnom zaruljom. (Grla= 8€, Vent= 12€)
11.png
DSCN0124.JPG
DSCN0125.JPG

Polako ide prema kraju, jos treba postaviti foliju i vrata, zakrpati negdje ako curi svjetlo i malo ga usminkati izvana. Iako ga nece gledati niko osim mene, mora pristojno izgledati. :) Update za koji dan.
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Odlicno si ti ovo napravio :thumb: Spica mi odgovara tu se najmanje trci haha al vidi ovo !Tu imas u cfl-u oko 150w .Imas odlicnu ventilaciju i box ima dovoljno visine..fali ti jedna od 150w hps-ica i onda nju fizicki odvojis sa nekim staklom,ubacis taj jaci vent u taj prostor gdje je ona i drži gace haha.
Ali nije ni ovo lose sa temp.neces imati problema sigurno .Cfl navlaci masu lisca pa to lijepo izgleda i lijen je u cvijetanju ali ok :thumb:bit ce to odlican boksić
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and baobab

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Hvala, to sam se i dvoumio da idem sa ovim stednima ili HPS 150W, odlucio sam se za CFL prvenstveno radi lakse nabave. Odradit ce jedan grow ovako, onda ga lako modificiram za 150w HPS. Pa cemo jednom usporediti rezultate.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Osuseni list

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Evo da zavrsim ovu pricu sa ovim boxicem. Spreman je za koristenje (naravno kad kupim zarulje:)) trebao je izgledati ljepse izvana jer sam ga mislio polijepit naljepnicama koje sam imao doma al izgleda da mi ih je mladji buraz vec maznuo, al nece priznati djubre malo.:) Najbitnije je da je funkcionalan, a vec cu ga nekako uljepsati.
Vidimo se uskoro u testnom dnevniku!

DSCN0152.JPG
DSCN0158.JPG
DSCN0201.JPG
DSCN0204.JPG