Može pomoć, prvi pc grow??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.11.2012
1
0
0
30
Znači, pušin otprilike već 5 godina, od toga 2 godine svaki dan. Potrošija san milijune na med do sad i doša san na ludu ideju da počnem uzgajat! Provrtija san po internetu i najbolje mi izgleda za početak pc grow. Rastavija san sve dok mi nije ostala samo konstrukcija, nabavija san onu foliju iz pro boxeva za odbijanje svitla, sve oblipija, stavija san 2 velika ventilatora (12V) jedan je za usis i drugi je za ispuh (sa ugljenom, da se prekrije miris) i stavija san 1x 100W cfl, 1x 23W cfl i 1x 12W neonsku cijev, pričvršćeno za krov, 1 tajmer!

Zanima me slijedeće: na kojoj temp da bude otprilike, jeli dovoljna ova jačina svitla, kako (koliko) da držin svitlo tijekom vegetacije i cvitanja, vaši rezultati ako ih ima...

Hvala!!

Iman super skunk feminizirano sjeme i iman gnjojiva hesi za veg. i cv.:icon_lol:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sretno s growom, ali sve odgovore imas na forumu, samo ih moras potraziti.
Trebat ce ti par sati citanja da polovis osnove, samo naprijed. :angry015:





I otvori dnevnik uzgoja, pa kad zapnes mi ti pomognemo.

:wave:
 
04.08.2012
24
0
1
28
Degenerico je napisao(la):
...kako (koliko) da držin svitlo tijekom vegetacije i cvitanja, vaši rezultati ako ih ima...

Hvala!!

Koliko se ja razumin tokom vegetacije režim svitla je 18/6(18 svitla, 6 mraka), a u cvjetanju 12/12
 
08.11.2012
1
0
0
30
Jo šta ode ima dobrih ljudi, fala svima :icon_biggrin:

vutranko je napisao(la):
Koliko se ja razumin tokom vegetacije režim svitla je 18/6(18 svitla, 6 mraka), a u cvjetanju 12/12

Ali nije obrnuto, 12/12 veg. 18/6 cv. ??
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Degenerico je napisao(la):
Znači, pušin otprilike već 5 godina, od toga 2 godine svaki dan. Potrošija san milijune na med do sad i doša san na ludu ideju da počnem uzgajat! Provrtija san po internetu i najbolje mi izgleda za početak pc grow. Rastavija san sve dok mi nije ostala samo konstrukcija, nabavija san onu foliju iz pro boxeva za odbijanje svitla, sve oblipija, stavija san 2 velika ventilatora (12V) jedan je za usis i drugi je za ispuh (sa ugljenom, da se prekrije miris) i stavija san 1x 100W cfl, 1x 23W cfl i 1x 12W neonsku cijev, pričvršćeno za krov, 1 tajmer!

Zanima me slijedeće: na kojoj temp da bude otprilike, jeli dovoljna ova jačina svitla, kako (koliko) da držin svitlo tijekom vegetacije i cvitanja, vaši rezultati ako ih ima...

Hvala!!

Iman super skunk feminizirano sjeme i iman gnjojiva hesi za veg. i cv.:icon_lol:

bratko ako neznas koliko traje svetlo u vege,a posebno u cvetanju bice gorko i za tebe i za seme il citaj do jaja il ne kreci da ti ne propadne to extra seme.moras biljki napraviti extra uslove ima tona faktora citaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Degenerico je napisao(la):
Ali nije obrnuto, 12/12 veg. 18/6 cv. ??

Ovo su prava pitanja za Balkan Smoke:icon_lol:
steta sto ga nema da baci koju pametnu:ludaknekako fali ovom forumu ta doza surove ironije....


@Degenerico -zimi su valjda dani kraci a leti duzi.aj' sad izvuci zakljucak,i pocni da citas jerbo srljas u katastrofu ako TOLIKO ne znas:vb_whip:
 
08.11.2012
1
0
0
30
@loop - Pa zato i pitan da nesto naucin :)

A neznan, meni je dosta ljudi reklo da su uzgajali sa 12/12 veg. i da in je uspilo. Nego proklijalo mi je sjeme, sutra ću započet dnevnik pa očekujem pomoć :)))
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Vidim ja momak da si ti pogubljen do kraja sto se tice bilo cega vezano za uzgoj...znaci ovako i procitaj ovo dobro:
Može se uzgajati 12/12 od starta nitko nije rekao da nemože...ali to nije vegetaciska faza razvoja biljke....pa prema tome urod je manji itd itd....

Režim rasvijete odnosno sve što je 13/11 14/10 15/9 16/8 17/7 18/6 ...itd je vegetaciska faza razvoja ili rasta biljke....

Režim rasvijete 12/12 11/13 10/14 znaci sve što je 12 sati mraka ili 13 sati mraka ili 14 sati mraka je cvijetanje

Znaci ajmo rec da je to tako i nikako drugacije...sretno!
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
Svaka cast za trud oko boxa itd...ALI ako tebi stvaraju problem fotoperiodi mislim da bi trebao jako dobro procesljati linkove koje si dobio od ekipe i uciti, uciti i samo uciti..pozdrav i sretno...nemoj sta zamjerit na mojim rijecima ali vjeruj mi bolja je kritika nego ispravljanje necega sto je mozda otislo u nepovrat
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Degenerico je napisao(la):
@loop - Pa zato i pitan da nesto naucin :)

A neznan, meni je dosta ljudi reklo da su uzgajali sa 12/12 veg. i da in je uspilo. Nego proklijalo mi je sjeme, sutra ću započet dnevnik pa očekujem pomoć :)))

ostavi se tih profesionalaca sto su uzgajali sto ti kazu da je vege.12/12 ako ovako nastavis banovace te osecam nepitaj gluposti imas pretragu foruma sve ti pise treba samo kuckati i citati

neznam zasto si stavljao sema naklijanje dok se malo ne edukujes.jadno seme krv ce propisati

al sretno
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
DEgenerico....evo druze najprostije i plasticnije da objasnimo.
18/6 vegetacija (cak neko ide i 20/4)-period kad deca sisaju,rastu im zubi,pocinju da bauljaju,krecu u obdaniste
12/12 cvetanje 1 nedelja...krenulo u skolu,2 zavrsilo 3 razred,3 nedelja krenulo u 5 razred....4 nedelja ...pubertet......8 nedelja udade se devojcica
E sad koliko je ovo glupo sto sma ti napisao nemogu ni sam da sagledam ali kod tebe ovo izgleda ovako....ti bi da kad se rodi bude sa sisama Pamele Anderson i guzom KOKO TI a tek kasnije da pocnu da rastu zubi...e pa ...biga nemoze tako drug

Postoji odredjena vrsta-seme mare koja je po svojoj prirodi AUTOMATIC i ljudi njih guraju na 12-12 rezim od pocetka do kraja a ti ako zelis kako rekose kolege i to kolege nacitane...sa ovom materijom u malom prstu sacuvas ove biljke...slusaj i citaj...nece da ti skodi posto slova nisu sitna (nesteti vidu)a nestampa se na toksicnoj hartiji tako da za tvoju neobavestenost nema opravdanja!
POzdrav i ako vec pitas ..onda i saslusaj i poslusaj savete!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane.html

[FONT=&amp]3. FOTOPERIOD I CVIJETANJE[/FONT][FONT=&amp]

Za uzgajivača trave bitno je znati povezanost biljke s njezinom okolinom, odnosno reakcija biljke na fotoperiod. Fotoperiod je dnevni broj sati svjetla u odnosu na mrak (noć).U prirodi duže noći (jesen) upozoravaju biljke, da je vrijeme za početak cvjetanja i stvaranja sjemenki, prije negoli dođu zimski mrazevi. Dok su dani dovoljno dugi (više od 12 sati), biljka je u vegetacijskoj fazi, pa čak i ako se pojave cvijetovi, oni oče biti malom broju i nedovoljno razvijeni (to se inače u prirodi vrlo rijetko događa). Nasuprot tome, ako su dani previše kratki (manje od 10 sati dnevnog svijetla), biljka brzo počinje cvjetati, no cvijetovi su također slabo razvijeni.

Osjetljivost biljke na duge noći u izravnoj je vezi s hormonom cvjetanja. Hormon cvjetanja biljka stvara, od trenutka klijanja, ali samo tokom noći. Dovoljno je kratkotrajno i vrlo slabo svijetlo da hormon cvjetanja postane neaktivan i počne se raspadati. Kada su noći dovoljno duge, hormon cvjetanja prelazi kritični nivo, te biljka počinje novi režim razvoja, odnosno počinje cvjetati.

Prirodni fotoperiod mijenja se kroz godišnja doba. S prvim danom proljeća, dnevna svijetlost raste s 12 sati svijetla, da bi dosegla svoj maksimum 21.06. (početak ljeta). S prvim danom ljeta broj sati dnevnog svijetla postepeno pada, da bi 21.09. (jesen), došao na 12 sati. Broj sati dnevnog svijetla od počeka jeseni i dalje pada, da bi 21.12 iznosio svega 9 sati (45° geog. širine, naša hemisfera).

Osim gore navedenog, fotoperiod ovisi i o terenu, pokrivenosti neba oblacima i geografskoj širini. Teren, koji je brdovit, ima nešto kraći fotoperiod od terena koji se nalazi na ravnici. No, ovi su utjecaji manji kada je u pitanju uzgoj, ali ih svakako treba uzeti u obzir.

Cannabisu je općenito potrebno do dva tjedna svijetlošću neometanih noći da bi se pojavili cvijetovi. Period potreban za pojavu cvijetova u uskoj je vezi sa (1) vrstom, (2) starošću biljke, (3) spolu i (4) uvjetima uzgajanja.

(1). Vrste konoplji, koje se uzgajaju, na višim geografskim širinama, zbog kratkoće sezone uzgoja, brže reagiraju na duže noći. Tako primjerice neke varijacije konoplji reagiraju već pri devet do deset sati trajanja noći, varijacije s umjerenih geografskih širina obično reagiraju s jedanaest do trinaest noćnih sati. Ekvatorske varijacije reagiraju s 12 do 13 (pa i više od 13 sati) sati dugih noći. Dakle sa 13 sati dugih, svijetlošću neometanih noći, sve će vrste Cannabisa procvjetati u vremenskom razdoblju do dva tjedna.
(2). Starije biljke brže, (zbog svoje razvijenosti) reagiraju na duže noći. Tako primjerice, biljka stara 3-5 mjeseci, može početi cvjetati s već 4 duže noći. Mlađe biljke, sporije reagiraju.
(3). Muške i ženske biljke, sigurno će procvjetati, ako su noći duže, u vremenu do dva tjedna. No za razliku od ženskih biljaka, muške biljke često će početi cvjetati sa starošću od 3 do 5 mjeseci, potaknute svojim unutrašnjim biološkim satom, a da pri tom
[/FONT][FONT=&amp]noć može trajati svega 6 sati.
(4). Hladnije temperature (ispod 10°C), usporavaju pojavu cvijetova, ali i sam proces cvjetanja. Osim toga, loši uvjeti uzgajanja, s nižim temperaturama od prosjeka, loše utječu na razvoj ženskih cvijetova. Cvijetovi se često neće razviti u svojoj punoj veličini.

Dva su osnovna načina primjene fotoperioda kod uzgoja Cannabisa: 1.) produljivanje dana i 2.) produljivanje noći.
1.) Cvjetanje Canabisa može se odgoditi ako se pomoću umjetno dobivenog svijetla produlji dužina dana. Tako ako uzgajivač, uzgaja Cannabis u posudama na otvorenom prostoru, može iskoristiti Sunce kao osnovni izvor u proljeće i ljeti, a koncem ljeta biljkama produžiti trajanje dana tako da ih ili u predvečer osvijetli umjetnom rasvjetom ili da ih potpuno nastavi uzgajati pod rasvjetom. Drugi način je uzgajanje Cannabisa pod umjetnom rasvjetom u zatvorenim prostorima gdje nema prirodnog izvora svijetlosti. Na taj se način Cannabis može uzgajati onoliko vremena koliko to uzgajivač želi 3,4,5 mjeseci pa i godinu dana.
2.) Sklanjanjem biljke u mračan prostor, može se produljiti noć i potaknuti biljku na cvjetanje, prije nego što bi sam proces počeo prirodnim putem.

Dakle, uzgajanje u zatvorenim prostorima može početi i završiti u bilo koje doba godine pod uvjetom da biljkama ponudite umjetnu rasvjetu i što je najbitnije uzgajanje traje onoliko koliko to uzgajivač želi. Pod umjetnom rasvjetom biljkama se daje od 14 do 18 sati pa i 24 sati svijetla dnevno dok ne postignu željenu razvijenost, a zatim da bi ih se potaklo na cvjetanje pruža im se oko 10-11 sati svijetla
[/FONT]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sisaj mala
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.