Moj grow kutak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
Hm sad tek vidim da si već imao ko i ja privezano, isto razmišljamo :) jesi to od nekog vidio ili si se sam sjetio kao ja :)
slike su bolje a neki zoom da baciš ili fotoaparat :D (šala) ja kupio sony 700 i kusur kuna i ima samo inteligentni zoom koji većinom mutne radi, ako maknem steady shot malo rjeđe. ova zadnji biljka ti je ista ko i moja fimana i lst. tvoja je samo lst jel?
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.184
5.166
258
somwhere over the rainbow
Molio bi nekoga tko je radio i tko zna nešto više o lilipopanju..


Koliko sam shvatio..to je uklanjanje najdonjih hedova i listova da ne troše energiju?

Činjenica je da mi taj "krš" dolje ne dobiva bog zna što svjetla i ne raste nešto specijalno.

biljke su u 3 tjednu cvjetanja
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
na knap si za lolipopanje...evo ti filmic nekako ce ti to najbolje objasniti ja ti mogu reci da je lolipop trening do jaja

http://www.youtube.com/watch?v=lv0OqqHhbGg
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.184
5.166
258
somwhere over the rainbow
eh..meni vec velki budovi...relativno :)


al evo nađoh neki uradak di se to radi

http://youtu.be/wvHsjYJacZI

mislio sam poskidati one najdonje budove...ne grane, tako da biljka ne troši energiju na njih vec da pumpa gore..doslovno pahuljice sa par dlačica
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.184
5.166
258
somwhere over the rainbow
Kad sam se vec raspisao...hehe

da napravim rezime kraja 3. tjedna cvjetanja i pocetak 4.

Biljke su strašno razgranate, sa LSTom su popunile prostor od 50x90 cm, svaka ima preko 12 grana iste visine, te "sunce" prodire kroz njih. Trudim se da dobiju max svjetla sa svih strana. Svakodnevno ih okrecem oko osi za 1/4 te vežem da svaka grana bude udaljena 15 cm od lampe.

Tu mi se čak javlja problem, jer kad nabijem lampu skroz dolje, fokusira mi svjetlost na malu površinu... sa svega par cm razlike u visini lampe, na oko se gubi dosta lumena. Također tu dosta veliku ulogu igra i reflektor koji nije sjajno rješenje za svoju namjenu da reflektira svjetlo...ali zato jako dobro hladi lampu. Ja stvarno vrucinu ne osjecam na ruci ni svega par cm od lampe...možda pretjerujem, ali par CFL ki po meni više zagrije nego ovo čudo..kao malo jača žarulja..ništa specijalno. Dovoljno je staviti jedan jaki pc vent da puše između lampe i biljaka, problema sa vrucinom nema (naravno na ovoliki prostor i konstantnu vanjsku temp od 21C)

Budovi.... :bale

na biljka broj 1. (pogledati slike - tamnija smeđa tegla) dosta su flufaste strukture, dlačice su "krivudave" te vec postoji poneka brown pistila...kaliksi se lagano naziru te ce se sa vremenom i pravilnim hranjenjem napumpati bez sumnje. Kristala ima u budovima, te se vide pod HPS svjetlom..svakim danom sve ih više primjecujem. Main cola je negdje izgubljena sa strane u lst šumi, te se trebam ponekad skoncentrirat da ju nađem...ustvari veličinom ne dominira naspram ostalih, jer nije u "centru pažnje", odnosno točno ispod lampe.
Miriše po travi koju bi rado htio zapalit. jednostavno kad ju izvadim iz boksa i zabijem glavu u nju..miris opija :)

biljka broj 2. (pogledati slike - svjetlija smeđa tegla Također jaki LST ali ne toliko dobro napravljen kao na biljci broj 1. Main cola se bori, te je dominantna spram ostalih, kako u visinu tako i u veličinu :) . malih vrhova, ali jako dugih i isključivo bjelih pistila svukuda. Od vrha pa do dna grane..sve je u budovima. Lisne mase ima jako puno, ali listovi imaju duge petiljke te ne rastu blizu stabljike kao na biljci broj 1.
Borba sa LSTom je svakodnevna, zaklanjam listove, okrecem ju, savijam....nekad me toliko izmuči da bi joj najradije stavio HPS 70w u sredinu samo da dopre svjetlost kroz nju.. također ima zaseban PC vent koji puše odozdo kroz nju, da nebi bilo frke sa vlagom...Trihome ne primjecujem još u nekom velikom broju, ali također uzimam u obzir da je procvjetala malo kasnije od biljke 1. te je totalno drugačiji fenotip, makar poticu od istog sjemena...totalno drukcija biljka! Miris...neznam opisati :) nešto između metvice i bora + limun.

Prehranjujem ih sa 2/3 plantele cvet i malo folijarno slavol poprskam sa ex-parfem sprejom pažljivo po listovima.
zaljevam kad se sjetim, ne više od 2x tjedno. Ph vode je stabilan, 6.3

Za sada sam prezadovoljan i presretan kako sve napreduje, problema nemam apsolutno nikakvih... više sam nego zadovoljan. Biljke su zdrave, rastu kao lude...yeild bi mogao premašit moja očekivanja-nadanja. Na početku growa, da mi je netko pricao da cu biti ovako sretan i ispunjen,zadovoljan...bio bi skeptičan :)

Oprostite što sam se raspričao too much, napušen sam ko guzica i neke emocije me peru dok virim u svoj box...

Hvala Vam što pratite i pomažete mi da izguram svoj indoor

voli vas Smak :common028:

PS u četvrtak stiže dobar digitalac, pa ce biti malo kvalitetniji fotosešn
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.184
5.166
258
somwhere over the rainbow
12/12 37 dan..4 tjedan cvjetanja...valjda... :spcartman:

4GfCu33l.jpg

88dUeZHl.jpg

nlS8B0al.jpg

KH2qn3sl.jpg

ifBVbxPl.jpg


http://imgur.com/Tonfhwe,NPP0DIz,MxtRBCg,4GfCu33,88dUeZH,nlS8B0a,KH2qn3s,ABaYIKd,jRrgPVb,bzM7Jdp,ifBVbxP#0

još ništa od digitalca par dana :shit2:
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.184
5.166
258
somwhere over the rainbow
CrazySmoke je napisao(la):
prvo što slikaj s novim je cijeli kadar da steknemo bolji uvid šta si to dobio sa 70 w jer izgleda stvarno masno :) i donje vrhove fotkaj
70w hps je bio samo za seedleng fazu, sada je 250w hps, a zadnjih 3 tjedna cvjetanja ce biti 400w HPS ili 400w HPS + 250w MH ako budem imao volje napraviti aircooled hood

mislio sam stavit tu 70w između biljaka da prodire do donjih grana, ali mi se neda petljat sa žicama
 

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
a ja mislio kakva to čuda izvađaš sa 70 w :D ljepo to tebi ide :) nego tu po slikama izgleda box veće, nego na početku u opisu. lako bi mogao duplo veći box imat za tu watažu.

nego ovo si rekao zadnje "12/12 37 dan..4 tjedan cvjetanja...valjda..." to znači da je nakon samo 11 dana procvjetala a to mi se čini nemoguće..
u svakom slučaju duža vegetacija je puno bolja radi prinosa duplog...

18. 10. si rekao da su pistile prve, dakle je 28 dana, aha sad kužim da su od tad u tom peroiodu :D prenaduvan sam :)

to me brka kad se spominje koliko su dugo u 12/12 umjesto kad su počele cvjetat. korisnije je znat koliko su stare biljke do cvjetanja bile.
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.184
5.166
258
somwhere over the rainbow
box je 50 x 90 x 160 cm piše sve na pocetku

EDIT:

A ovo sto si rekao je istina..necu pisat koliko dugo cvjetaju, jer stvarno nemam pojma :)
Pogubio sam se, loše evidenciju vodim.. Al nema veze...dovoljan je info o 12/12....trihomi ce reci kad je kraj, tjedni su mi u biti nebitni..
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.184
5.166
258
somwhere over the rainbow

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Video slabe kvalitete.... Inace je ok : )
Bilo bi fora kad bi svi poceli sto vise ubacivat koji video uz fotke, ne znam za ostale ja sigurno hocu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.184
5.166
258
somwhere over the rainbow
molim malu pomoc..

Biljke su 47 dana na 12/12...pustam ih do 68 dana na 12/12 ili nekih 57 dana cvjetanja...mora tada ici dolje jer mi dolaste gosti i rodbina u kucu :sadbanana: , tako da jbg...

Plan je iduci..posto sam samo do sada davao plantelu cvet i slavol jednom u 8 dana...

pognojiti još jednom na dan 49 12/12 sa plantelom cvet 20 ml na 3L, pa dan 55 flush pod tušem sa jako puno vode + žlica meda zadnje 3-4l flusha i ostavit desetak dana da se suši zemlja, mrak 2 dana i cap cap?..

trihoma vec sada ima prozirnih i milky

jel to ok?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.