Moj prvi PC projekat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Na kraju krajeva, dzaba sva prica. Dok ne probas, ne znas. Preostaje ti samo da proklijas sjemenku, i zabodes je u zemlju.. :)

edit :

Ne bi bilo zgoreg ni dnevnik otvorit, pa da ljudi vide da li to funkcionise i kako.. Edukativni forum pa..:thumb:

Ipak cu poslusat savijet I krenuti... Stavljene da klijahu

@VirtualH Ma ja ti kazem da ces moci sigurno. Sad koliku ces kolicinu dobiti to zavisi od mnogo faktora. Od straina, od treninga, hrane, logicno i svjetla itd. Kolko god da dobijes bices sretan! Ja licno nisam uzgajao tako, ali sam gledao na yt, citao, istrazivo razne nacine uzgoja... i usput naletio na klip dje je isto lik posadio jednu u pc kuciste i isto ima 4 cfl i odradio i vege i zavrsio cvjetanje. Znaci zavrsio je uspjesno grow. I isto mislim da je imo po 23w. Stavi na klijanje i jos jednom sretan grow!
Stavljene na klijanje... Nadam se da ce biti kako si rekao.

Planirao Sam raditi scrog... Jel mi pametno I lst usput raditi?

Hvala prix
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
:thumb: ubaci bar neku fotku u galeriju ponekad

Scrog jeste lst, samo koristis mrezicu umjesto vezice, biljka se savija i razvlaci. Kako ti je lakse. Pici odma na 12/12, razvlaci i primakni sijalicama sto blize moze..

Aj dosta je bilo pitanja, sad sa rijeci na djela.. :)
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
:thumb: ubaci bar neku fotku u galeriju ponekad

Scrog jeste lst, samo koristis mrezicu umjesto vezice, biljka se savija i razvlaci. Kako ti je lakse. Pici odma na 12/12, razvlaci i primakni sijalicama sto blize moze..

Aj dosta je bilo pitanja, sad sa rijeci na djela.. :)

Moze zadnji savijet prije nego proklija, staviti cu 12/12 od pocetka, al koje sijaljce imam 8 komada ( kupio I rezervne) 6500K I 2700K a imam 4 grla

Edit: Herb Gardener

Znaci od pocetka do kraja 12/12??

U koliko potu da drzim biljku za ovu domenziju boxa?

Kas startam sa sipanjem plantele list I plantele cvijet, dal da pratim preporucene doze sa pakiranja Ili ima neki trik

Izvini sto peglam I Morim,samo zelim sve kako treba od pocetka, da ne zakazem u osnovnim stvarima, vec da ostavim prostora za raspravu o pravim problemima tijekom growa. Hvala jos jednom Puno I necu vise citirati hehe :D

Edit klapa 100 Herb Gardener

Evo koja fotka sada
IMG_20171128_232747.jpg IMG_20171128_232754.jpg IMG_20171128_232801.jpg IMG_20171128_232747.jpg IMG_20171128_232801.jpg
 
Poslednja izmena:

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
U pocetku ja licno bih stavio 2x 6500K i 2x 2700k dok ne udje u cvijetanje (tako sam radio u malom satoru kad sam pripremao domacice za terasu), pa bi ga onda zacrvenio sa 4x 2700K. Uglavnom dok vegetira da ima plavog spektra, kad cvijeta crveni..

P.S. Vidi pliz, ne moras citirati poruku odmah iznad na koju odgovaras, i ne moras post za postom pisati, imas opciju edit/izmjeni post.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and -BäR-

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja kazem...praksa je cudo,upiknuo si ju,malo hrane,vode..nek krene,uzmes mentora za pomoc,otvoris dnevnik i tada ce biti cakum pakum:)
Da kraja growa ces promijeniti sto misli i pozicija:)Al ces znati i biti siguran sta,kako,koliko;)i jos ces biti nagraden:):spliff::joint2:
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Posudu stavis najvecu koja stane dolje da iskoristis prostor sto bolje ili ju improviziras napravis. Gnojivo ide kad biljka pokaze da joj treba u vegi a za cvjetanje krenes pomalo kak i cvjetanje pa vidis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
Eto kolege su ti iznad sve rekli.. Prijavi se kod nekog mentora, plantelu list spremi u ormar nece ti trebat, plantelu cvijet kad pocnes ides od trecine doze, za saksiju uzmes onu malu zardinjeru duguljastu mislim od 5l da moze stati.. Sve je tako jednostavno, samo krenes u grow, moras vidjet sam kako to funkcionise, iskustvo je majka..Aj sa srecom :thumb::)
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ja kazem...praksa je cudo,upiknuo si ju,malo hrane,vode..nek krene,uzmes mentora za pomoc,otvoris dnevnik i tada ce biti cakum pakum:)
Da kraja growa ces promijeniti sto misli i pozicija:)Al ces znati i biti siguran sta,kako,koliko;)i jos ces biti nagraden:):spliff::joint2:

Otvorit cu dnevnik uskoro dok isklijaju, pa back Oko po nekad hehe
Posudu stavis najvecu koja stane dolje da iskoristis prostor sto bolje ili ju improviziras napravis. Gnojivo ide kad biljka pokaze da joj treba u vegi a za cvjetanje krenes pomalo kak i cvjetanje pa vidis.

Hvala na savjetu
Eto kolege su ti iznad sve rekli.. Prijavi se kod nekog mentora, plantelu list spremi u ormar nece ti trebat, plantelu cvijet kad pocnes ides od trecine doze, za saksiju uzmes onu malu zardinjeru duguljastu mislim od 5l da moze stati.. Sve je tako jednostavno, samo krenes u grow, moras vidjet sam kako to funkcionise, iskustvo je majka..Aj sa srecom :thumb::)

Ma bitno mi je da uspjesno zavrsim da vidim kako sve hoda, a vjerujem da cu svaki naredni put biti vjestiji hehe :D

Edit: PowerSeed

Moze samo savjet koliko biljku da drzim od cfla. Hvala I sorry jos jednom na postanju jedne za drugom ...

Edit: h0nda

Da buraz al malo me bunda to sto mi se "plafon" kuci sta ugrije pa kontam da nii nije da ne griju... Nadam se da si uprvu, hvala puno
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Xanny Addict

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Nisam power al mozda pomogne, posto cflke slabo griju mozes drzat komotno na 5-10 cm od bilje s tim da su temperature odgovarajuce!
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Nisam power al mozda pomogne, posto cflke slabo griju mozes drzat komotno na 5-10 cm od bilje s tim da su temperature odgovarajuce!

Moze prepooruka za zemlju, ove su mi odmah dostupne, dal je moguce nesto od toga uzeti

21753028_1756245808007925_7562829016698636862_o.jpg
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
El mozes ti fino malo prouciti po forumu sve ima napisano a ne traziti sve odmah servirano, bar o zemlji je sve napisano, ova za kaktuse je super!
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
Jbg drug, otvoris temu za pc box, pa polako ispadne kao neki privatni mentorski kutak.. Sve ima na forumu, ljudi godinama pisu iskustva, odvajaju svoje vrijeme da edukuju druge.. Najmanje sto mozemo ucinjet i ti i ja i svi ostali, je da se udostojimo da procitamo..
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
El mozes ti fino malo prouciti po forumu sve ima napisano a ne traziti sve odmah servirano, bar o zemlji je sve napisano, ova za kaktuse je super!

Ma citao sam i to Powerovu temu...sve do zadnje strane sam procitao nego stvaro u ovim našim sjemenarnama i prodavnicama sa zeljom imam jako uzak izbor pa s toga pitam dal se moze ista od ovoga iskoristiti
Jbg drug, otvoris temu za pc box, pa polako ispadne kao neki privatni mentorski kutak.. Sve ima na forumu, ljudi godinama pisu iskustva, odvajaju svoje vrijeme da edukuju druge.. Najmanje sto mozemo ucinjet i ti i ja i svi ostali, je da se udostojimo da procitamo..

Ma kazem procitao sam citavu Powerovu temu, nego nemam mogucnost ni Terra Magme ni composana, pa cin balkonia i Florabella mi nisu dostupne...iz toga razloga. Znam dosta o zemlji samo nisam upoznat sa ovim zemljama pa sam mislio da netko ima iskustva sa zemljamam prikazanim na slici.

Necu vise pitati nije problem, Hvala lijepo
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
E vid njega sad.. Nije problem pitati drug, nego ima adekvatnih tema za svako pitanje, ima mentorski kutak dje ti covjek sve prakticno nacrta, al mora se i procitat malo stiva da materija bude poznata.. Samo kazem da je malo bzvz sve trazit na tacni kad su se ljudi potrudili da napisu.. Licno ja sam sprzio ovu jadnu trazilicu u vrhu sto stoji, trazeci i uceci sve sto me zanima.. A nisam jedini takav..;)

Aj peace bro :rasta:
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
E vid njega sad.. Nije problem pitati drug, nego ima adekvatnih tema za svako pitanje, ima mentorski kutak dje ti covjek sve prakticno nacrta, al mora se i procitat malo stiva da materija bude poznata.. Samo kazem da je malo bzvz sve trazit na tacni kad su se ljudi potrudili da napisu.. Licno ja sam sprzio ovu jadnu trazilicu u vrhu sto stoji, trazeci i uceci sve sto me zanima.. A nisam jedini takav..;)

Aj peace bro :rasta:

Ma samo nisam htio 10000 postova pisati po drugim temama, ukratko sam sve ovdje rjesio u 3 -4 interakcije i to je to hehe Hvala puno na izdvojenom vremeno.

Admini mogu zatvoriti temu ako žele. Hvala
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Opusteno bratski, vjeruj mi prijavi se kod bilo kog aktivnog mentora u mentorskom kutku, i dobices cak potpunije odgovore nego odje..Ovako ti odgovara kako ko stigne, a tamo jedan covjek te nauci sve ;) Mozda nas nisi shvatio kad smo ti to sugerisali, ali to zaista jeste drugarski savjet :)

https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
Ma joooooj bracuka, nemas frke , ta osjetim prijateljsku atmosferu... Jok davali mi savjete da mi biljke uginu haha hvala lijepo, idem traziti mentors :D
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Pa zar nije logičnije poredat 5x 30w led fullspectrum chipove nego se zezati sa tim cfl žaruljama?
ili uzmeš jedan 100w full spectrum led chip koji samo 15% prostora inače zauzme od već iskorištenog sa cfl žaruljama a više i efikasnije pruža..
Barem po mom mišljenju, ja kada bi ponovo radio micro growing, nikad više ne bi trošio vrijeme na cfl žarulje.. samo bezze silne pare potrošio na njih..
Jer ovdje kod mene je jedna dobra cfl žarulja od nešto pofino wati 8 do 15 eura komad.. a za takve 4 cfl žarulje mogu 3-4 fina čipa sebi kupiti a na kraju imam još efikasnije osvijetljenje..

Što se zemlje tiče, napravi mix od substral cactusa 45% i paproc 45%, i 10% perlita (growao sam već u zemlji za kaktuse no samo sam još guano i perlit dodavao bio) tako da mislim da bi ti taj mix dobro funkcionisao..