Mr NICE SHIT

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.07.2009
1.740
2.317
188
"fleke" se znaju javiti zbog przenja listova....ako ih prskas radi to za vrijeme mraka...mislim da je to to a ako nije ne znam sta bi moglo da bude
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
TripToPeru je napisao(la):
"fleke" se znaju javiti zbog przenja listova....ako ih prskas radi to za vrijeme mraka...mislim da je to to a ako nije ne znam sta bi moglo da bude
vrlo verovatno prijatelju...vrlo verovatno...s' tim da u indoor ne prehranjujemo biljoze uopšte zbog dobrog supstrata, dobijaju samo Bio Bizz ubrzivače tj. aditive...no, vrlo verovatno da je to u pitanju jer nam se stvara velika vlaga u mirovanju (penje se do 85%) i onda kad se svetla upale dolazi do ovog...hm...

Inače, da zabeležim, juče smo (25 dan vege) izvršili i poslednju selekciju i tri šitića su pristupila outdoor varijanti, a za Box smo odlučili da ostavimo 6 biljoza i da ih držimo još jednu sedmicu u vegetaciji...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
29 dan vege :



Prvi problemi sve izraženiji :



šta raditi ?..da li automatski fleširati biljke i sa čim ?...saksije su od 15 L napunjene supstratom 12-13L...

Inače, evo i šitića koji su u selekciji izleteli napolje :



 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
a nema smisla flush kad nisu ni gnojene, paziš na ph vode? neznam šta bi drugo moglo biti, to mi prvo pada na pamet. Šta točno od biobizza koristiš, biogrow?

inače biljke su krasne, bit će to ko grom
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Kenny Dalglish je napisao(la):
a nema smisla flush kad nisu ni gnojene, paziš na ph vode? neznam šta bi drugo moglo biti, to mi prvo pada na pamet. Šta točno od biobizza koristiš, biogrow?

inače biljke su krasne, bit će to ko grom
bratac, u teškoj sam panici...nismo od đubriva davali ništa, samo malo đubriva od žare tj. koprive pre deset dana...od Biobizz-a dajemo na svakih sedam dana aditive tj. ubrzivače Biobizz root i biobizz alga-mic...ph merač sam uzeo neko sranje 3x1 u ***********, meri vlažnost zemlje, ph i jačinu svetlosti...gde god ga stavim on ph pokazuje oko 7...Vodu skladištim u buretu od 100L, ali imam pumpu za zrak koja joj stalno daje kiseonik, pa cenim da nema problema sa ph, ili se varam?
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
trebaš mjeriti ph vode kojom zalivaš, naštimaj na nekih 6,5. I slobodno kreni s biogrowom, iz biobizza ga preporučuju koristiti kroz cijelo vrijeme growa, kreni sa svakim zaljevanjem po 2 ml po litri, pa vidi kako će biljke reagirati. Organsko je to gnojivo, nemaš brige.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Bez panike druže biljke su ti krasne. Propadanje starih fan listova je sasvim normalno. Ako ti ostatak biljke, konkretno noviji mladi izrast izgleda zdravo zeleno (kao što je kod tebe slučaj) nema mjesta panici. Dozvoli biljci da raste. :D
Ko što Kenny kaže, pH vode treba regulirati prije zalijevanja, moguće je ako je držiš u bačvi da joj ph skoči s vrmenom. Mislim da zračna pumpa ne može to spriječiti.
Za korištenje home-made organskih pripravaka u unutrašnjem uzgajanju treba imati iskustva, nikad ne znaš koliko je jak koncentrat koji si smućkao, pogotovo ako si početnik. Mislim da je početniku sigurnije koristiti gotove proizvode na kojima lijepo piše način i količina primjene (pa onda upola od toga) i sve ok. ;)
Savjetujem da dnevnik "vodiš", a ne "vodite", ne znam točno zašto, ali takav je pravilnik foruma, pa eto da znaš(te). :D
Pozdrav i bez panike super to raste. :thumb:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A i meni je sumnjivo ovo "od koprive". Mislim da je neki isto na vutra.org imao problema nakon zalijevanja sa koprivom. Ako mislis da nigdje drugdje nisi zajebo, onda napravi dobar flush i ostavi se kopriva. Znaju biti prejake i zeznute...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
usrname je napisao(la):
Bez panike druže biljke su ti krasne. Propadanje starih fan listova je sasvim normalno. Ako ti ostatak biljke, konkretno noviji mladi izrast izgleda zdravo zeleno (kao što je kod tebe slučaj) nema mjesta panici. Dozvoli biljci da raste. :D

ps za korištenje home-made organskih pripravaka u unutrašnjem uzgajanju treba imati iskustva, nikad ne znaš koliko je jak koncentrat koji si smućkao, pogotovo ako si početnik. :)
ps2 savjetujem da dnevnik "vodiš", a ne "vodite", ne znam točno zašto, ali takav je pravilnik foruma, pa eto da znaš(te)

Pozdrav i bez panike super to raste. :thumb:
da, sorry, pošto ja i kum zajedno oko toga radimo, zato množina...Sam sam u kući pa on uskače ako moram na put, pa onda instiktivno ponekad upotrebim množinu...Što se tiče koprive, napravio sam jako blag rastvor u 2L vode potopio 50g koprive u gazi, i spustio kamenčiće sa uduvavanjem kiseonika (da ubrzam proces) dva dana...Sve je bilo po ps-u, rastvor ispenio, odstojao i nakon toga sam ga razblažiovao u razmeri 1-10, kako govore iskustva ostalih...Nije prvi put da pravim đubrivo od koprive, ali za outdoor varijantu, za indoor jeste...Ako je u pitanju prženje od prehrane, pre će biti da sam preterao sa ubrzivačima tj. aditivima Biobizz-a na svakih sedam dana...hm..
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
a i ja isto imam problema zaljevam samo s koprivom skoro u istom odnosu al kod mene drukcije izgleda na listovima....pogledaj...neznam ni sam nisam siguran sta bi moglo da bude....Mislim isto da sljedece zaljevanje nebudem s koprivom zaljevao nego cu kupit plantela list i cvjet za poslje u cvjetanju......pitaj boga sta im fali ili ima previse
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
grga77 je napisao(la):
a i ja isto imam problema zaljevam samo s koprivom skoro u istom odnosu al kod mene drukcije izgleda na listovima....pogledaj...neznam ni sam nisam siguran sta bi moglo da bude....Mislim isto da sljedece zaljevanje nebudem s koprivom zaljevao nego cu kupit plantela list i cvjet za poslje u cvjetanju......pitaj boga sta im fali ili ima previse
vrlo moguće druže moj...Gledajući tvoje slike, sve mi se čini da imamo isti problem...Zaboraviću na koprivu u indooor varijanti, za spolja mi treba kao pesticid...Lepe su ti biljoze, ove moje polako popunjavaju boks, a problem se ne širi tako da ću još malo sačekati sa flash-om jer imam dobar supstrat pa mi nekako žao da ispiram sve, a kinte nemam za gnojivo...videćemo, sretno i tebi...

p.s.

30 vege, danas sam uveo ScRog od fudbalske mreže...

hvala svima na savetima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77 and usrname

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
32 dan vege,

pre dva dana uveden ScRog...Biljoze polako napreduju, utvrdio sam da sam za PH merač 3 u 1 bacio pare, i to će mi izgleda biti jedini problem u nastavku...







ima li ko savet koliko ih još držati u vegetaciji ?...problem sa lišćem je prestao da napreduje, što me iskreno raduje...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nisam nikad uzgajao SCROG tehnikom ali sam čitao da dužinu vegetacije/popunjenost mreže prije prebacivanja na 12/12 najviše određuje vrsta biljke, odnosno radi li se o indica ili sativa dominant biljkama.
I indica i sativa "polude" s rastom u cvjetanju. Inidice se obično smire do 3-4 tjedna cvjetanja, dok neke sative rastu do samog kraja.
Iskusni scrogeri obično savjetuju stavljanje na cvjetanje kad biljka popuni 3/4 mreže ukoliko je o indica dominant biljci riječ, a ukoliko je sativa pod mrežom kažu da je sigurnije prebacit već na polovici popunjene mreže.
Ponavljam, nisam nikad scrog radio, tako sam samo čitao. Ima i na vutri scrog mastera pa će ti i oni sigurno dat pokoji savjet iz iskustva. :thumb:

edit:
Biljka pod plavim spektrom (MH) bujnije lista, pod crvenim spektrom (HPS) bujnije cvjeta. Pošto ti biljka još vegetira, nema smisla stavljati HPS umjesto MH (kad je već imaš).
Ostavi kako je - dobro ti ide. Svaki list u vegetaciji biljka će - uz tvoje strpljenje - nagraditi lijepim cvijetom pod kraj života. Kad pređeš na 12/12 stavi HPS.
Iako proizvođač kaže da je sativa, ovako po izgledu ima dosta indice u sebi, tako da mislim da možeš popuniti veći dio mreže slobodno.

Nema žurbe, imaš vremena do cvjetanja svakako, biljke trenutno jedva dodiruju mrežu.
Kad smo kod mreže, oblik ti odlično prati radijus bacanja lampe i daje veću iskoristivu površinu scroga. :thumb:
Pripazi samo da je dobro učvršćena/privezana na kritičnim mjestima da ne gubi oblik, jer želiš mrežom oblikovati rast biljke - a ne da ti biljka rastom oblikuje mrežu. :D
Uživaj u growu. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CosaNostradamus

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
usrname je napisao(la):
Nisam nikad uzgajao SCROG tehnikom ali sam čitao da dužinu vegetacije/popunjenost mreže prije prebacivanja na 12/12 najviše određuje vrsta biljke, odnosno radi li se o indica ili sativa dominant biljkama.
I indica i sativa "polude" s rastom u cvjetanju. Inidice se obično smire do 3-4 tjedna cvjetanja, dok neke sative rastu do samog kraja.
Iskusni scroggeri obično savjetuju stavljanje na cvjetanje kad biljka popuni 3/4 mreže ukoliko je o indica dominant biljci riječ, a ukoliko je sativa pod mrežom - kažu da je sigurnije prebacit već na polovici popunjene mreže.
Ponavljam, nisam nikad scrog radio, tako sam samo čitao. Ima i na vutri scrog mastera pa će ti i oni sigurno dat pokoji savjet iz iskustva. :thumb:
ovaj "moj" šitać je mostly sativa...hm...nego nešto sve imam utisak da bi topovi brže rasli da joj uvedem HPS umesto MH ?!?
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
33 dan vege indoor >



33 dan outdoor >





outdoor fotke su malo mutne, napadnut sam bio od strane komančerosa, jedva sam se branio...

p.s.

Indoor biljoze dobile 7,5 ml Biobizz ALga-mic i 2,5 ml BioBizz Top-max a...

Outdoor biljoze dobile 5ml BioBizz roots i 5ml BioBizz Alga-mic i po 5ml rastvora od koprive folijalno kao pesticid...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
40 dan, prvi dan cvetanja





i 40 dan vege, outdoor tri fenotipa...







indoor > 2,5 ml BioBizz Alga-mic i 7,5 ml BioBizz Top Max

outdoor : 5 ml BioBizz roots 5 ml i BioBizz Alga-mic 5 ml

Poslednje dve biljoze sa fotke su sad prvi put topirane (fotke su pre topiranja) a prva (outoor) drugi put topirani svi vrhovi...Ukoliko poslednje dve ne krenu da se granaju nakon topinga, može biti da su kuronje u pitanju...hm...videćemo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.