Način uzgoja 12/12 od početka!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
532
5.182
233
Pošto sam zaključio da je jako malo informacija i razgovora o ovom načinu uzgoja,otvorio sam temu da podijelite iskustva oko ovog načina uzgajanja..Smatram da ovaj uzgoj nudi dosta prednosti i da bi trebalo biti malo više informacija o tome..Evo ja radim 3 grow za redom na 12/12 od početka i čini mi se jako dobra metoda..Vremenski,količinski i što se tiče zauzimanja prostora,kvalitete vutre i svega ostalog ja sam jako zadovoljan sa svime..Također nudi neke druge opcije tipa da možeš u npr 31. danu ubacit još mlade bebice da popuniš prostor i samo vadiš van one koje su gotove..:D
Mislim svako ima svoje mišljenje,svoju metodu al volio bi da podjelimo iskustva i mišljenja,ništa drugo :icon_mrgreen:

P.S. Imam trenutno u boxu Lemon skunk,super bud i auto bomb..Sve feminizirane,GHS od 25 komada 24 su na životu :))
Okačit ću par slika ili otvorit dnevnik ovih dana..

Nadam se da se nitko ne ljuti radi otvaranja teme,nisam ništa slično našao pa sam otvorio...

Pozdravim svim sadašnjim growerima i onima koji se tek pripremaju da to postanu..:icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: corzy and m@l@

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Isprobao sam 12/12 od pocetka, sta ja znam...

Dobro je ako ti se zuri ali mislim da se ne isplati. Bolje je pustit im duzu vegetaciju, urod ce biti i 5 put veci. Uvijek dobijes eksponencijalno vise koliko si vise drzao u vegi.
Bar sam ja tako od oka zakljucio... jednu sto sam drzao u vegi mjesec dana je dala 75g, drugu sto sam drzao 2mj u vegi je dala oko 150g, znaci duplo a za samo mjesec dana vise vege.


Evo imam jos jednu sto je 12/12 od starta, dat ce oko 20g, tak da ono. Al dobro, ja nisam radio treninge a i ova sto je na 12/12 - sam ju namjerno izduzio da vidim jel mi se isplati raditi 12/12 sa 30 biljaka u m2, znaci puno biljaka bez internoda, samo glavni vrh.


Uglavnom, preporucujem vegetaciju od bar mjesec dana. :spliff:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ja sam,experimentalno,bacio neko seme(ono sto po Bg-u prodaju k'o 'skunk') i evo raste sa ostalim biljcicama koje su uveliko u cvetanju....
ali,muci se....
vidim da ne napreduje brzinom kojom bi trebalo,malo se i izduzila.....
verujem da je to zbog spektra(HPS) i zbog tog 12/12-ona,jadna verovatno panici da je zima vec tu....
a inace,koliko znam,biljke koriste noc da trose akumuliranu energiju,ako im das 'kratak' dan-manje ce energije skupiti...

sve u svemu,slazem se sa vjevom-mislim da se ne isplati bas,osim u takvim situacijama kao kod mene-vec imas biljke u cvetanju,a nemas 'vege' box-mada ponavljam,ja sam to uradio vise iz zezanja-i sad mi je zao....ne mogu joj obezbediti neke bolje uslove,i bzvz cu je izmuciti do kraja,a ako da nekih 20gr bice dobro..
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Koliko se isplati a koliko ne je dosta relativno...ali najbitnije kao što kaže Power...sta pisati a da se nezna...dodao bi reci ako imate strejn koji cvijeta 120 dana rekao bi da u tom slucaju se 12/12 od starta isplati...inace stvar izbora.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
12/12 ili ti ga grow na pokretnoj traci :icon_lol:

Ugl 12/12 je dobra metoda. Dobiti ce se manje nego da se vegetira ali ako se bubne odredena kolicina u box 12/12, sog...ne gubi se previse...

I to 12/12 sa regular sjemenjem....kasnje samo eliminirati muske i na njihovo mjesto dolaze nove.

Isto tako 12/12 za reprodukciju.

12/12 ce biti moja sljedeca tehnika...Provao davno jesam ali u nekontroliranim (icon_lol:) uvijetima :D
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
532
5.182
233
Tropico dobar odabir..Trenutno imam pod HPS 600 24 komada i očekujem nekih 20-ak grama po biljci,što je za tako kratko vrijeme super..Puno više biljaka stane i dosta je vremenski brže pa mi se sviđa..Iako opet govorim svatko ima svoje mišljenje..

@POWER vidio sam ja te dnevnike ali zašto bi smetalo ovo nekome samo su me zanimala tuđa mišljenja,iskustva i još informacija o ovom načinu uzgoja..Mislim da na forumu ima stvarno nepotrebnih tema ali mislim da ovo nije jedna od tih jer sigurno da ima još dosta korisnih informacija i savjeta o 12/12 sistemu..samo opušteno,nisam mislio ništa loše :)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence and m@l@

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ko je @GREEN ;) nisam ni rekao da si nesto lose mislio, neka teme sad kad se narod malo raspisao, a i dnevnici tog tipa su vecinom na jednom mestu ;) pa nekom moze biti pregledno ako ga zanima start sa 12/12
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
532
5.182
233
haha tek sad vidim šta sam napisao,oglupavio sam od neke domaje totalno,jedva čekam da nešto konkretno zapalim..:D

Usput okačim ja večeras par slika ovdje ako nije problem isto 12/12...:eek:vca
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
bacanje kvalitetnih semenki ako je domaja u pitanju onda ok , a brend seme je steta baciti za tako mali prinos
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pogotovo što je za majku svih klonova potrebna samo jedna dobra sjemenka. :)
Po meni svaka metoda ima prednosti ali nedostatke kojih treba realno biti svjestan. Nije spomenuto da je u očima zakona razlika između 1, 3, 5 10 ili 25 stabljika.
Ma glavno da se zeleni, svako radi kako mu najviše odgovara s obzirom na afinitete i mogućnosti. :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pa da ja sljakam od sad ovako 10 do 12 biljona u box i kad topiram vrhovi na klon i jos desetak klonova odma na 12/12 i bilo je prosek 15g po biljonu kloncica.tako ce i sad orange da pegla jos malo
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja rokam 12/12 (iz sjemena) start većinom.. Izvadiš i do 100 geovaca po biljci (najljepšoj, najvećoj naravno hehe), nije problem.. Ovisi sve o potu i količini prostora koji biljka ima da se raširi.
Inače, sative bi trebali 12 12 start uvijek, jer njima je tako otprilike u prirodi oko ekvatorijalnog područja 12 12 stalno.

Klonovima treba dati 5-10 dana vege u novom potu pa 12 12.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: branba

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
usrname je napisao(la):
Po meni svaka metoda ima prednosti ali nedostatke kojih treba realno biti svjestan. Nije spomenuto da je u očima zakona razlika između 1, 3, 5 10 ili 25 stabljika.

I ja sam tako razmisljao,ne daj boze ali ako se desi pad sigurno je olaksavajuca okolnost 1-2 biljke,sa 24 jedva bi docekali da me raskomadaju,to sto mi znamo da ce vise biti gr na dve oni nece ni pokusati da shvate,vec ce biti MEMO IMAMO DILERA.Idem sad da se kaznim sto opet pisem glupe postove a taman sam malo prestao paranoisati
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Tarki je napisao(la):
Inače, sative bi trebali 12 12 start uvijek, jer njima je tako otprilike u prirodi oko ekvatorijalnog područja 12 12 stalno.

Klonovima treba dati 5-10 dana vege u novom potu pa 12 12.

Lipo definirano. Sative (ne sve, al večina) odma na 12/12...al indiku neku, no chance. To mi nikad nije bilo baš lipo ni za vidit ni za ubrat.
Al, nema do vege...svaki dan vege duže se nevjerovatno odrazi na prinos.