napusenost vs. glad

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.05.2010
3
0
0
36
Dakle.....o cemu se radi....
Kao sto svi znamo od drage nam biljke se javlja onaj osecaj gladi i kad niste gladni.....a to je stvar koja je mene smarala nekad,a i sada me smara jer kad god se zableji...i taman kada je sprdnja na vrhuncu neko pomene hranu i svi odmah polete da jedu....i naravno posle toga nije nista isto kao pre toga...imam utisak da se ljudi posle obroka spuste,polako prestaje rad itd itd....mislim da nije samo utisak ustvari nego da i jeste tako.....

Tako sam ja jos davno odlucio,da svaki put kad se napusim pokusam da suzbijem taj osecaj gladi,jer znam da je to samo zato sto sam napusen.....Naravno,to ne vazi ako je vreme obroka,mada opet uvek se potrudim da jedem pre samog pusenja.... :)
Vrlo brzo sam i uspeo u tome,tako da sada skoro nikad ne jedem kad se napusim (naravno,okej je kockica cokolade ili tako nesto)........i mogu vam reci da je rad mnogo mnogo duzi,mnogo duze vozi....i cini mi se da sam uvek najaktivniji od svih naduvanih faca u mojoj blizini!

Eto hteo sam to da podelim sa vama za sam pocetak...i da preporucim svima da pokusaju da prevare svoj organizam,posle nekog vremena cete skoro i skroz prestati da dobijate taj osecaj gladi!!!!
mada....mozda je neko ovde to takodje skapirao.....i praktikuje istu stvar!!!!

Zivela sveta biljka!!!!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mene je bacalo "na glad" u mlađim danima, dok sam kupovao ili rijeđe pušio. Uz svoje...volim se najesti točnije sit zapaliti pa da kasnije uživam i ne "trošim high" na hranu:)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Kod mene je obrnuta situacija...ja obozavam glad nakon pusenja...

Nekada cak zapalim samo da bi proradio apetit kako bi nesto jos dodatno pojeo... :p
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa nije da ni ja nikad ne pojedem nakon pušenja, slatko, frape...
Možda bi točnije bilo reči da bi prije ispraznio frižider a sad eventualno nešto prožvačem, ili koja slastica ali to su više delicije nego ubijanje teške gladi:)
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
74
28
30
Mene je u pocetku bas bas vuklo na glad i to me je odusevljavalo jer nikad pre nisam uzivala u hrani, mrzela sam da jedem i bila mi je gadna...A sad jedem normalno inace, a posle pljuge malo vise :D Ali sam uklopila pljuge i obroke lepo da se ne bih prezderavala...Tri obroka, tri pljuge :D Pre svakog obroka ispusim i uzivam :)
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Ja obozavam kad sam napusen jest mcdonalds.inace ga volim al izbjegavam jer si sit 5 min i onda opet gladan.mogu za 200kn pojest ak treba.to mi je broj 1 kad sam napusen.i kebab u tortilji...jao
 

Lilly

Aktivan Član
12.08.2011
84
302
53
Wonderland
Mogu da se slozim sa Zezannjem, isto to sam praktikovala i upalilo je :) a takodje je u pravu i za opustanje nakon jela, valjda hrana opusti telo i prestaje rad...to me je nerviralo i kod mene i kod drugih, jer, kao sto je receno, taman kad bude najbolje ljudi se spuste.
Ali mislim da je vutra odlicna za lecenje anoreksije, samo kad bi pokusali da sprovedu terapiju sa anoreksicnom osobom koja ima 35 kila s krevetom, garantujem da bi dosla sebi za nekih mesec - dva :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
U mlađim danima sam,(a i ekipa koja je bila uokolo mene,hehe)....bilo je x puta slučajeva da nadrlja frižider:).
Sada više ne.Uglavnom,ako sam u mogućnosti,prije jela zapalim i to mi omogući da još izvjesno vrijeme 'ostanem' gladan.Ali nema jela koje mi ne paše nakon toga,...jedino mlijeko ne volem čisto :)
I onda poslije jela....još jedan mali kec:):spliff:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja kad se napusim idem jest jer je sasvim novu iskustvo svaki drugi okus kada probas, pogotovo ako jedes nesto s vise okusa, svaki osjetis u ustima, predobro, fino, prejeb*n osjecaj :) zato se napusavam prije nego sta jedem !
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Poslije zapaljenog dzidza obavezno odem na veceru, onako, pikantniju sa mnogo zacina. svi ti razni okusi kada se pomijesaju dobijes nekakav novi, ali poslije dzidza sve ih prepoznajes, svi su tako intenzivni, prijatni.., uhh, odoh nesto pojesti :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
hmmmm....kad se napusim a nisan davno al prije bi mi bija toliki tramak stoniran ici nesto spremiti za jesti...sendvic bi spravlja 10 min...i tak oto....al kad zato pocnem jesti a uz sve to hladna coca col...neko novo iskustvo :p
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Obožavam jesti napušen. Okusi dobivaju neku novu "dimenziiju", posebno se ističu. I pašu mi kombinacije hrane koje mi nebi ni pale na pamet dok nisam uduvan. Samo me muči ista stvar koja je Tropica mučila, to sa spravljanjem hrane :icon_lol:
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
Ja sam zbog osječaja gladi i velike mogučnosti anoreksije koju moja bolest izaziva i počeo pušit . Samo izgleda da onda neznam prestat jesti , puknem sve u kuhinji i frižidru . Pa poslije nemogu disat od prežderanosti .

Zato više ne jedem dok me drži marica već kad skužim da me pustila onda sjednem jest .:chef2: odoh nešto bacit u kljun prije šake tableta hahahahahhahahhahah .
 

Smeh

Aktivan Član
09.08.2011
91
8
0
31
ima puno gladosa ovdje ja kad zapalim ja uopce nemoram jest! nekad nejdem ak pusim 2 dana za redom...onda sam neku grickalicu cips tako nesto i to u malim kolicinama ...na svakog to drugacije djeluje
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
74
28
30
Lilly je napisao(la):
Mogu da se slozim sa Zezannjem, isto to sam praktikovala i upalilo je :) a takodje je u pravu i za opustanje nakon jela, valjda hrana opusti telo i prestaje rad...to me je nerviralo i kod mene i kod drugih, jer, kao sto je receno, taman kad bude najbolje ljudi se spuste.
Ali mislim da je vutra odlicna za lecenje anoreksije, samo kad bi pokusali da sprovedu terapiju sa anoreksicnom osobom koja ima 35 kila s krevetom, garantujem da bi dosla sebi za nekih mesec - dva :)
Evo ja sam izvrsila taj experiment na samoj sebi :D Ja sam imala 39kg, nisam mogla da stojim koliko sam bila mrsava! Hrana mi je bila gadna plus sto sam imala razne tripove sto se tice hrane...sad imam 50kg i volim da jedem i da kuvam...evo i sad jedem dok ovo pisem xD Hahahaha! I uz vutru sam izlecila anorexiju :) Nemam vise ni tripova i jedem normalno :)
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
kad se odvalin sas ekipon i to, jos pogotovo kad san isa u skolu, pa bi kubili one tople sendvice od pola metra, pune svega i jos ti je malo :D