Narandzanstvo od Zlog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
hps250w + 85wcfl-plava Ta velika i ima te okrugle izrasline sto lice na jaja a kaliksi su isto ogromni okrugli i pice dve ogrmne dlake iz njih,baca kristale uveliko,pune joj se hedovi pistile polako dobijaju narandzanstu boju i ako uspem u narednih 15 dana da sprecim oprasivanje ili ga svedem na minimum na konju sam.Nisam diler tako da sto se tice ugrozavanja kolicine vutre od strane semenki to me ne brine ali ovde na forumu sam procitao da kad se biljka oprasi prestaje da luci thc ili da budem blazi rapidno smanjuje.Pusio sam milion puta za ovih dvadeset i koju godinu redovnog duvanja savrsenih semenkara,cak sam i razvio metodu za brzo ciscenje od istih uz pomoc A4 papira ali.............shvatili ste sta hocu da kazem.

Box mi je poluotvoren i to je ustvari deo spajza koji se koristi svaki dan na nekoliko sekundi pls da li sam dobro zabarkadirao prozor i otvore za ventilaciju,tu je negde greska,da sam znao da ce ovako biti niske temperature mogao sam ladno namestiti dan-dan/noc-noc i sve bi bilo u fulu.Ne zalim se ni ovako.

POZ OD zLOG NI ZRNA ZITA OKUPATORIMA
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
zli.azra je napisao(la):
Nisam diler tako da sto se tice ugrozavanja kolicine vutre od strane semenki to me ne brine ali ovde na forumu sam procitao da kad se biljka oprasi prestaje da luci thc ili da budem blazi rapidno smanjuje.Pusio sam milion puta za ovih dvadeset i koju godinu redovnog duvanja savrsenih semenkara,cak sam i razvio metodu za brzo ciscenje od istih uz pomoc A4 papira ali.............shvatili ste sta hocu da kazem.
baš obratno, dilere boli ona stvar ima li sjemenki, nama je bitno koji uzgajamo za sebe. nije da ne valja sa sjemenkama, daleko od toga znaš i sam- ali šteta ne iskoristiti puni potencijal biljke kad već možemo, a puni potencijal daje samo sensimilla :icon_lol:
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ovi sto prodaju deset eura gram uglavnom imaju kvalitetnu robu,posebno ako uzimas peticu,uzimam cesto i najvise je deset menki(uglavnom je bez).
E sad ako pricate imam drugara,on sejao za sebe ,puno mu rodillo,nesto bi prodao,al nece na malo,samo 50 i 100 eura paketi to stvarno vise nemam u svojoj okolini a dok sam bio momak i zujao izlazio bilo je cesto i bilo svega,od vrhunskog,zelenog,presusenog,puno semenki,neistrimanog.......

Zato i sejem svoje jer mi je muka da se nalazim sa kojekavim likovima treca ruka svega
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
PowerSeed je napisao(la):
kad ste vec kod toga, dilerima ide na ruku kad ima semena jel je "roba" teza, tj. dobijes manje vutre za iste pare ;)
U tom kriminalnom lancu rekao bi da komercijalnog growera najmanje smetaju sjemenke u "robi". ;)

Krijumčarima koji se eventualno znoje na granici je svejedno koliko ima sjemenki u pakeima ionako ilegalne tvari.
Uličnom dileru isto ne pašu sjemenke teže se riješiti nekvalitetne robe - on ipak prodaje opojnu drogu a ne hranu za ptice.
Svakako stoji da će se "ovisnik" prije vratiti po još kad pogricka sjemenke. - ili nać drugog ;)
Jedino ko profitira od sjemenki su farmaceuti koji proizvode kapi za oči Visine i Prokulin/Progledotin. :D

Inače, čitao sam da proizvodnja sjemenki biljci oduzima oko 30% energije koja je mogla biti utrošena za druga veselja. u kasnom cvjetanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Polycarp

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
usrname je napisao(la):
Uličnom dileru isto ne pašu sjemenke teže se riješiti nekvalitetne robe - on ipak prodaje opojnu drogu a ne hranu za ptice.
Svakako stoji da će se "ovisnik" prije vratiti po još kad pogricka sjemenke. - ili nać drugog ;).
mislim da ne bi trebali vise da spamamo dnevnik, i ovo bi mozda trebalo negde premestiti, jos cu vidim, a po pitanju ulicnog dilera evo vidi danasnju jadikovku clana https://www.vutra.org/topic/10286-otkinut-prvi-list/?p=231821 sta vise reci, ne narucuju svi menke preko neta ;)
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Kontam da su jednu menku slucajno obojili u narandzansto,ali bez obzira malopre zalivene,savicka pregledana da nema koje mudo(nisam nasao) i zalivanje sam obavio dok radi lampa.Savicku sam malo zaokrenuo i lampu joj drzim na 20-tak cm sto je topicki sigurno preko 50 (bas cu izmeriti) i cekam da se listovi pocnu uvrtati pa cu tek onda pomerati.Tripujem da staju sa izduzivanjem al otom potom evo i koja slika

61. dan zivota 30. dan 12/12 rezim primecena jaja u boxu ukjonjena uz minimalne gubitke nadam se










pozz Od ZLog
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Svaka cast , lijepo to izgleda nadam se da ce tako i moje ;) sretnoo !
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
nalazimo se u petoj nedelji cvetanja,danas zalivene i nahranjene skoro punom dozom crvene plantele(20ml na 5litara) i pre paljenja svetla ,koji minut, okinuo dve bele fotke





topicku podizem po 5 cm reko necu naglo,i stao mi vent posle 2.5 meseci non stop rada,pa sam malo podigao lampu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
to sto kaze c. obrsti te donje fan listve koji su ugasili i one suve sto su pootpadali... i obrati paznju, veca biljka ti ima znatno svetlije listove od manje... al ajd, ona je i ranije procvetala pa mozda je samo to
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Dok sam sinoc pisao post otpalo i koje se na blago povlacenje odvaja lisce je uklonjeno i jedna skrivena dugacka sa malim nerazvijenim hedovima(verovatno se i ne bi razvili)grana odsecena i popusena,kontam da bi trebalo sve te koje ce biti mini poseci al tim produzavam vegetaciju(zivotni ciklus)biljke pa ipak necu,naravno ako me neko ne nagovori drugacije.Sto se tice lisca kod velike mnogo je svetlije i to je bio razlog sto sam dan dva pozurio sa zalivanjem jer je red i za hranu a meni neka logika kaze da je velika i gladna pa da mi to ustvari javlja preko lisca,nahranio sam i manju mada mislim da je njoj bila doviljna samo voda al reko ako bude ispiranje nek bude u duetu.Ako reakcija na hranu bude pozitivna sledece zalivanje ce dobiti jos pola doze i kad se osusi zemlja ide ispiranje i petnaestak dana voda i mozda malo melase posto imam pa da probam na savet nekih clanova.To je neki plan za veliku(savicka) a mala nem pojma konatam da ce ona bas oduziti cvetanje a mozda i gresim.

ps
Ta bedna zakrzljala grancica iz sredine biljke samo cu reci da me prijatno iznenadila hahahahahahahahaha
pozz oD Zlog
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
zli.azra je napisao(la):
...kontam da bi trebalo sve te koje ce biti mini poseci al tim produzavam vegetaciju(zivotni ciklus)biljke pa ipak necu,naravno ako me neko ne nagovori drugacije...

kako mislis da time produzavas vegetaciju biljke koja je u cvetanju
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
PowerSeed je napisao(la):
kako mislis da time produzavas vegetaciju biljke koja je u cvetanju

stavio sam u zagradi,kad sejes neko povrce ,lubenice na primer,vegetacija biljke je ustvari pojam za kompletan zivotni ciklus,a krenula sezona pa sam se malo presaltao,mislio sam da ce protuziti cvetanje tj mirovace jedan period pa nastaviti sa cvetanjem kad joj priredim stres ovde je to lolipop naprimer a kod bostana kad cupas zametke produzi se period do sazrevanja ploda ......volim Power sto si budan....ti si radio razna oprasivanja pa ako bi mogao neku fotku rane faze jastucica za semenke,interesuje me koliko su cvetovi napravili stete a ne znam u sta da gledam
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
mozes to secnuti bez frke o nekom produzetku kompletnog ciklusa zivota biljke, samo opusteno... a fotke kad nadjem, bude... samo stvarno ne mogu ovog momenta i znam da neces zameriti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zli Azra
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.