Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.09.2010
25
2
3
41
Ma vidio sam post 404 ali on je od prije 2 tj a tad su još na stranicama pisali da ˝bo prepovedano˝ a sad piše da ˝je prepovedano˝ pa sam tražio friškiji info....
Snježana, misliš majstoricu.:)
Dobra ti je ideja, pitat ću.
I znam da je offtopic ali pratim tvoj dnevnik i držim vam fige.
Nisam se tamo ništa javljao jer nemam šta pametno napisati kad nemam iskustva sa nićime osim pljuganjem a neda mi se pametovat za bez veze.

I javlja mi da nemogu poslati PP 2cv pa ovim putem molim nju ili nekoga iz slo da javi dali se još mogu nabaviti sjemenke negdje tamo.
Hvala unaprijed!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@Star-Fucker

Ovaj post granići sa kršenjem pravilnika, tako da bih te molio da pripaziš na koji način pišeš. Vjerujem da kužim poantu (nije potražnja sjemenki, već informacije), ali ipak, malo obrati pozornost na to kako izgleda tvoj post.
Ukoliko imaš pitanja u vezi dostupnosti sjemenki, naj bolje bi bilo da kontaktiraš prodavača putem maila. Svaki shop ima kontakt opciju.
Također, ubuduće koristi opciju Ispravi post.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
I u HR je "prepovedano" pa ide... To ne mora apsolutno nista znaciti... To je kao i na cigaretama, prodaju se, a na njima upozorenja... Salji mail.
 
10.01.2012
2
0
0
42
Evo da podelim i moje iskustvo sa porucivanjem iz Aliena. Porucio sam 11. januara a stigle su 22. Inace iz Srbije sam. Uradio sam sve kako je poljoprivradnik rekao. Malo su, u Alienu, izmenili neke sitnice u postupku narucivanja ali provalicete vec sami. Znaci kada sam porucio semenke poslali su mi na mejl porudzbenicu. U porudzbenicu sam stavio pare (80 evra) pa porudzbenicu u cestitku a cestitku u kovertu. Predao sam u posti otvoreno. Salterica je samo provirila i predamnom zatvorila kovertu. Poslao sam avionom ali na preporuceno 120 dinara. Postar mi je ubacio pismo u sanduce. Pismo je totalno diskretno. Ne pise od koga je. Inace koverta je sa onim malim vazdusnim pregradama, znate one sto puckaju. Semenke su u malim epruvetama. Znaci zasticene su i fizicki i od temperature. Hvala svima na pomoci. Sad skupljam pare za boks pa pisem dalje.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
16og sam poslao pare Alienu, 19 mi je stigao mail da su poslali. No ja sam naveo svoju staru adresu, i rekao bivsem stanodavcu da mi opet stavi ime i prezime na sanducic sto je on i uradio (rekao sam da sam greskom poslao nesto s ebaya :) ). Stavio je 22og na sanducic samo prezime, i evo do sada nista nije stiglo. Zanima me ide li to putem Hrvatske pošte? Bio sam u posti i kazu da nemaju nista na moje ime, i u nalaznom uredu te pošte su mi rekli isto. Kazu da moram dati broj paketa i da samo tako ce moci uci u trag posiljci ... no nisam ga imao.

Uglavnom, kakva su vaša iskustva s preuzimanjem toga direktno u pošti? Malo me strah da kad dođem s brojem paketa ako ga uopce saznam od Aliena, da ce me docekat s policijom ... Da sam bar primio u sanducicu listic da podignem posiljku u posti, pa bih mogao reci da nisam znao sta je stiglo - da nisam ja narucio, ali ovako ...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja mislim da ce doci ovih dana. Ako sam dobro izracunao 20. dan je danas. Ako te bas frka, posalji mail alienu i vidi kad su ship-ali... Nemoj po posti ici svakako. Javi kako je proslo.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
kazu mi iz aliena da je moglo stici prije 22og ...

Sad ne znam sta da radim ... cini se da moram narucivat ponovo, a bojim se na staru adresu da opet ne propadne ...

Narucujete li vi na pravo ime i prezime i vasu stvarnu adresu, u kojoj i sadite? Hoce li policija upasti mjesec dana poslije i tražiti biljku?
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nestavljaj pravo ime odvali neko,al adresu tamo gde si da neko drugi ne uzme posiljku

i nemoj preporuceno mora doci. niko nezna niti ga interesuje sta je u posiljci
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
8 dana, toliko je trebalo da pare odu tamo a pošiljka se vrati u sandučić (Hr), brzina i diskrecija za pet

nažalost dobio sam samo 2/3 naručenog, hm... nisu valjda slali 2 pošiljke? Neću brzati sa zaključcima - poslao im mail pa ćemo da vidimo. Dakako riječ je o našem sponzoru :)
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Kod našeg sponzora je Satori od Mandale vec duze vrijeme "nedostupan",ovo nedostupan pišem pod navodnike jer ne znam što znači to da kod cijene nema onog add to basket ni ništa,samo cijena,i tako već mijesec dana mislim i duže. evo pogledajte: Mandala Seeds

Poslao sam im mail prije par dana da ih pitam istu stvar,ali ništa,ne odgovaraju.Znate li vi mozda o cemu je rijec?
Da je nemaju na lageru vec bi je nabavili kroz ovo vrijeme cini mi se.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
pa već ovako skoro 2 mjeseca..ne zelim narucivati s drugih stranica jer mi je jos u planu uzeti auto blueberry pa da ne plaćam duplu poštarinu.Bar da mi na na mail odgovore ako ništa da vidim u cemu je problem,kada će doći,ali ništa.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Kenny Dalglish je napisao(la):
nažalost dobio sam samo 2/3 naručenog, hm... nisu valjda slali 2 pošiljke? Neću brzati sa zaključcima - poslao im mail pa ćemo da vidimo. Dakako riječ je o našem sponzoru :)

Evo javiše se na mail nakon par dana, kažu nisu još poslali - budu ovaj tjedan :) Ma sve OK, ali mogli su odmah napisat da će tako( u dva dijela), ovako su mi priuštili malo briga ( ne zbog para već zbog menki da nisu negdi zapele gdje nisu smjele) Srećom, sve u redu.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Evo javili su se i meni.Kažu da ih trenutno nemaju i nisu sigurni kada će doći,ali mogle bi ubrzo.
Hmmm cini mi se da cu trebati odustati od Satoria,a tako sam zapeo za njega :)
 
17.02.2012
1
0
3
E pitanje je sledece, da li je neko narucivao sjeme za BiH, tacnije RS i da li je sigurno koliko i u Srbiju.. I koristite li Shipping metodu Seeds ( od 7 eura onu ) :D eto par pitanja za pocetak, a dalje kad narucim ;)