Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.01.2011
44
15
8
36
Danas mi je stigao mail od aliena gde su mi rekli da novac jos nije stigao a vec je proslo 11 dana od kada sam ga poslao ,ne znam stvarno sta da radim .Kako da znam da li ce pismo stici uopste.Razmisljao sam da odem do poste i pitam ,ali ne znam da li je moguce pratiti pismo ako nije preporuceno? Stvarno sam odlepio ,ranije sam isto slao Alienu pare i uvek je proslo ok. Inace ove poste u Srbiji su haos
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Corto Maltese je napisao(la):
Danas mi je stigao mail od aliena gde su mi rekli da novac jos nije stigao a vec je proslo 11 dana od kada sam ga poslao ,ne znam stvarno sta da radim .Kako da znam da li ce pismo stici uopste.Razmisljao sam da odem do poste i pitam ,ali ne znam da li je moguce pratiti pismo ako nije preporuceno? Stvarno sam odlepio ,ranije sam isto slao Alienu pare i uvek je proslo ok. Inace ove poste u Srbiji su haos

To je čudno. Ali zna se dogoditi da se krivo pošta selektira pa je pošalju u krivi grad ili na krivu adresu slućajno. Tako, nije da ti dižem paranoju, ali ako nakon 11 dana nije stigla obićna pošta... :violent018:
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Corto Maltese je napisao(la):
Danas mi je stigao mail od aliena gde su mi rekli da novac jos nije stigao a vec je proslo 11 dana od kada sam ga poslao ,ne znam stvarno sta da radim .Kako da znam da li ce pismo stici uopste.Razmisljao sam da odem do poste i pitam ,ali ne znam da li je moguce pratiti pismo ako nije preporuceno? Stvarno sam odlepio ,ranije sam isto slao Alienu pare i uvek je proslo ok. Inace ove poste u Srbiji su haos

zato ih i orobljavaju i neka skotovi jedni!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
uglavnom treba nekih 7~9 dana za obicnu posiljku, oko 5 za preporucenu, ako nije preporuceno (ako nemas potvrdu sa brojem posiljke) u posti ti na zalost ne mogu kazati nista o pismu, moglo je zaglaviti bilo gde...zaista nije preporucljivo novac slati bez potvrde, bilo koji postar (ovde il tamo) to moze u stranu maknut i niko ne odgovara, jbg.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Da, to i ja strahujem, ipak nisu male pare u pitanju (u mom slučaju 70 €) ..čak mi je palo na pamet da možda poštar u xy zemlji kad vidi adresu već zna da su pare, pa ako je obično pismo samo uzme i nikom ništa :/
 
27.01.2011
44
15
8
36
Ovo mi se prvi put desava ,i ranije sam slao kao obicno i uvek je sve proslo ok (doduse ne secam se tacno koliko je vremena proslo od slanja ,zato sto sam zadnji put narucivao preko aliena pre godinu dana ) ,ne znam da li bi postar otvarao kada je sve lepo poslato kao obicno pismo sa razglednicom koja tezi 20 gr.Na salteru je sve proslo ok ,e sad ne znam koliko su ovi nasi postari informisani za adresu aliena.I da malo sam se zeznuo ,nisam poslao pismo pre 11 dana nego pre 7
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ovo sad i mene sad opet malo utješi :)

BTW, iskusni naručitelji, naručujete li na adresu growa, ili ipak ne "riskirate" toliko?
 
22.02.2012
10
0
0
49
Naručio prepaid kreditnom, stiglo za 10'ak dana, na moje ime i na moju adresu, ali grow će biti totalno negdje drugdje...
Ali iskreno, nisam ni pomislio da li će netko otkriti pošiljku. Sada mi se čini, nakon dosta čitanja ovdje, da je zdravo i pametno biti barem malo paranoičan...
 

don

17.03.2011
10
1
0
33
Ljudi jel kupovo neko preko azariusa ? Posto sam iz Srbije a na alien tj sponzoru sajta nema opcija za Srbiju. Izvinjavam se administraciji foruma zbog pominjanja drugih prodavaca...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
meh,mislim da je to za naše službe kvantna fizika al dobro....

btw.narucio sam preko aliena Nirvana Seeds Snowwhite Fem (5kom) za zna li netko kakva je pri uzgoju i dali sam fulo za prvi uzgoj,premda sam poslao mail prije dan ipo radi dodataka al mi se nitko još ne javlja,kakvi su sa updetovima??
 

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
trebam pomoc...narucio sam sjemenke preko aliena i stavio sam svoje podatke...tocne i sad mislim da nisam trebo....hoce li bit kakvih problema
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Samo mi paranoici šaljemo lovu poštom :)
Btw. ja poslala lovu u ponedjeljak, ..ako ne dobijem nikakv info do idućeg ponedjeljka onda lagano počinje yellow alert faza :flamed:

@jaksa
samo opušteno, brate :)
 
07.03.2012
20
1
8
33
Poz ljudi. Nov sam na forumu inace :)
Vec 2 sata citam citam ovu temu od pocetka do kraja, a boga mi citao sam i jos par vezane za narucivanje sa aliena. Totalno sam izludeo od citanja :) Nego, rado bih porucio semena al tripujem se zbog ranijih odgovora na temu. Samo da mi potvrdite sledece. Ako narucim semena, jel stizu na adresu DIREKTNO ili sa onim papirom da ih podignem. Ako je tako, lako mogu da stavim drugu adresu pa da pokupim. Inace ne bih da se cimam sa cestitkama i slanjem pare pa bi odma preko kartice platio. Nekako mi lakse :) I tu me zanimaju iskustva od nekih koji su uzimali tako u skorije vreme, posto sam video da su neki uspevali tako ali to je bilo davno ...

Aj uzdravlje :)