Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2015
174
137
43
Planiram da sutra/prekosutra narucim neke semenke iz seedsman pa me zanima da li bih te semenke mogao sacuvati do maja-juna za outdoor posto nemam uslova za indo? da razjasnim odmah, opcija da narucim semenke za mesec, dva ili tri je nemoguca jer putujeem iz drzave. hvala unapred
 

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Zdravo drugovi... Znači stigle su menke nakon skoro mjesec dana od rqs.. E sad naručio sam 10 specijal Kush #1 autoflower, i sad skuzim da na pakovanju od menki piše feminized?
Jesu one na kraju autosi ili samo feminized.. -.-
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Rqs ti ima Special kush i Special quenn ali feminizirane sjemenke,ne autoflower.Imam i ja po 3 komada svake
 
  • Sviđa mi se
Reactions: matatata43

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Naručio sam od seedsman-a dve vrste automatika i dve fotoperiodne. Izabrao sam stealth paket i čekirao da po potrebi izvade menkice iz originalnog pakovanja pa me zanima kako ću znati koje su koje menke ili oni to nekako označe?
 
24.06.2015
26
13
3
32
Pozdrav ljudi... Dali mi mozete reci odakle je nirvana sponzor, koja drzava mislim i kakvo placanje (kartica/cash) da koristim zanima me dali cash puno uspori pošiljku i koliki je rizik platit karticom... Hvala unaprijed
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Iz nizozemske su, keš uspori pošiljku jer treba da stigne prvo do njih. Ja sam prije u par navrata uzimao od njih i plaćao karticom, neznam šta znači rizik ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.266
35.813
2.698
Weed California USA
Svi nesto smatraju karticno placanje riskantnim, a odlazak po sjemenke i osobno nalazenje puno sigurnijim.
Jesam li ja lud ili ja jedini mislim kako je kartica ili paypal najsgurniji nacin placanja?!
Koliko sam ja upoznat, banke ne odaju podatke transakcija niti policiji, osim ako se ne radi o nekim tjeralicama i vecim kaznenim djelima.
Koliko puta je sjeme zapelo na carini i saznali su i sto je i za koga je....pa nikada nisu kontaktirali policiju. Banke pogotovo nece slatdetalje transakcije da ih ne znam tko trazi. (pricamo o sjemenkama).... i da policija sazna, nece ni trazit banku podatke jer znaju da im to nitko nece dat....pogotovo ne za 10 sjemenki na kojima pise da su suvenir i vrijednost or par desetaka eura.

Slanje novaca u kuverti meni zvuci ko kameno doba. Tak je moja strina iz njemacke slala baki novce prije 20 godina....pa su u to vrijeme i postari saznali za easy money.

Placam karticama vec preko 10 godina online, narucujem sve sto zelim. Sjeme takodjer narucujem odakle zelim i nikada nikakav problem nije bio. Dapace, ako i dodje do problema, puno je lakse ponistit transkaciju ili trazit refund novaca itd itd itd.

.... just my opinion
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ming

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ak te mogu imalo utješit ,nisi lud :):razvaljen::
Isto sve plaćam preko pay pala,ili direkt preko kartice i ćao đaci,nikada hvala bogu nikakve frke nije bilo :)
Nikad ne piše šta je ,ni ko je ,ni koliko je ,a rizik uvijek postoji kako god okreneš bilo osobno ili preko neta :respect: :)

Edit: Ali,moram napisat edit, da ne ispadnem š u p a k jer mi savjest neda mira,sjetio sam se da sam neki dan napisao da https://www.vutra.org/threads/upitn...i-najcesce-koristite.15003/page-2#post-424518, preferiram osobno. Da ponekad preferiram,ali samo onda ukoliko je taj netko službeni zastupnik i imam priliku rjesit to odmah na licu mjesta jer ima nesto sto me zanima,pa se postedim muka i cekanja. Inace sve online baby :) I zaključak na kraju...pa jbte koristim sve metode i hvala bogu nikad nisam imao problema..e vidis jos nisam slao novce u koverti ,mislim da ce prije pare nestati nego se desiti neka glupost ali da ne copram...Provjereno tisuce puta,a svaka narudzba je prica za sebe i nosi svoj rizik,,,kao i ovaj hobi i svaka zasađena menka :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Da, online plaćanje je kul i najjednostavnije i "najsigurnije". No offline metodom nigdje se ne spominje tvoje ime niti ima ikakvog zapisa igdje. Anonimno mailom, anonimno slanje poštom keša, clean skroz... Možda je kameno doma, ali u kamenom dobu je bar ganđa bila legalna. :) Pun intended. Btw. neki seedbankovi niti nemaju opciju za online transakcije. Na serveru kako god okreneš, ostaju tvoji podaci. Opcija bankovnog transfera opet košta nekih 50kn i moraš im reći opis plaćanja. Kremenko here xD
PEACE
Boz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
24.06.2015
26
13
3
32
ako tako kaze Predvodnik krda onda je valjda tako :p Hvala svima na brzim odgovorima...Muci me sad samo ta nizozemska ali opet dosta sam citao bas na ovom forumu da posiljke od hempatie znaju kasnit puno s tim su mi odmah nesigurn (takav sam jbg) moze neka preporuka gjde uzeti sjeme platiti karticom a da nije iz nizozemske...samo automati me zanimju.. na pp ako nesmijemo reklamirati( ako je to reklamiranje)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke