Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.04.2017
6
3
3
33
Pozdrav svima kao prvo :)
Porucio bih umenke iz neke seed banke ali me crne misli gone jer sam imao susretanja(privodjenja) ranijih godina :).
E sad interesuje koliko je sigurno (da me ni gusili plavci ne daj boze)??
I da li je bolje mozda poruciti npr. na zenino ime ili tako nesto?
Unapred zahvala
Ps iz Srbije sam :)
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Bolje ti je onda na zenino ime, samo ako dobije poziv od carine da dodje podici paket ni slucajno da ne ide po to jer kad dodje podici - "pada".

U Hrvatskoj je ovih dana posta dobila naputak da otvaraju sve manje pakete - zbog droge!!! (rekao mi je jedan poznanik koji radi neki posao za postu)

E sad jel traze sjemenke ili neku pravu drogu ne znam.
 
07.04.2017
6
3
3
33
Znaci u sustini bolje je na zenu ali mogu i na svoje (jer ipak ne bih da je stavljam u neugodnu situaciju bolje sebe) pa ako zovne carina da se ne ide da se preuzme? Kapiram da je ona stealth varijanta ok?
Jos jedna stvar jel bolje(sigurnije)platiti by cash ili preko vise?ili je pak isti rac?
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Stealth je okej, mada ima slucajeva da su i to provalili. Mozes karticom bez problema platiti. Ako te zovne carina ni slucajno po paket jer cim dodjes preuzeti automatski si priznao da je to tvoje.
Ako ne dodjes onda ti ne mogu nista jer ime i prezime na tom paketu nije dokaz da je to tvoje. Samo kada dodjes sa licnom kartom (bez toga ne daju paket) priznajes da je paket tvoj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz
13.03.2017
9
11
3
47
Pozdrav ekipa , jeli itko narucivao iz Španjolske preko Royal Queen seeds-a , narucio sam ima 7 dana , izabrana stealth opcija pakiranja ! Dhl vrsi dostavu , vec san lagano pod nekim crnim mislima

ja sam par dana prije tebe narucio i jos nije u pokretnu..

pisao sam im mail.. tvrde da je zapelo u sortirnom centru(njemackom) i da uskoro sve treba krenuti

navodno DHL vrsi dostavu do hrvatske dalje dostavlja obicna posta..

dali mi neke kupone zbog delaya...

bas sam potrefio kad da narucim :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@ketty To i nije bas najbolji savet, ako Vas zove policija idite na razgovor i pravite se da nista ne znate. Ako se ne odazovete pozivu mogu privesti na razgovor, a uglavnom ce to i uraditi. Ovako fino odete, pravite se da nemate pojma o cemu se radi i necete imati nikakvih problema. Ovo naravno vazi za ljude koji nemaju dosije, koji ne odu na razgovor cupavi, raspasani i krvavih ociju. Ako se pojavite na razgovoru kao najnormalniji gradjanin, date izjavu, ne zamerite se pandurima, ili ima date osnova da misle kako su menke vase sve se zavrsava jako brzo. Panduri svakako moraju saciniti zapisnik(pre toga ce Vam i posiljku pokazati, Vi lepo kazete pa svako zna gde ja zivim, zamislite sada ja da narucim na Vasu adresu i onda Vas krivicno gone) i to predaju tuziocu, ako odradite sve kako treba sa pandurima on ce kroz par nedelja kada to dodje to tuzioca istom reci da nema vajde da se cima oko toga i svi srecni.

Takodje je dobar savet ne narucivati iz Holandije nego iz Britanije ili neke druge drzave. Herbies po meni super, odlicna usluga, uvek dobijete neki gratis i cene su ok, nikada problema sa njima. Dok na primer Sensible teska govna od ljudi(jos je prijatelju i pala na carini ja mislim njihova posiljka), zaobici ih u sirokom luku(i ne nije u pitanju Sensi vec Sensible Seeds koji su kao i Herbies preprodavci).

:razvaljen::
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Dok na primer Sensible teska govna od ljudi(jos je prijatelju i pala na carini ja mislim njihova posiljka), zaobici ih u sirokom luku(i ne nije u pitanju sensi vec Sensible Seeds koji su kao i Herbies preprodavci).
Nisam jedini koji narucuje od njih i ne vidim problem s njima. Barem ne sto se tice slanja u hrv. Po meni trenutno jedna od boljih seedbanki/bridera. Nisu oni samo seedbanka, vec i breederi sa svojim sjemenom. Takodjer su po ocjenama medju top 5 banaka. Ako pricamo o OSS.

edit: ne pricamo o istim bankama, da ne bude zabune ko cita.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Evo sad' vidim da su i breederi. Moje iskustvo jako sa njima je jeako neprijatno, a kao sto rekoh prijatelju jos neprijatnije s' obzirom da je pala posiljka i naravno bolela ih je ona stvar(Srbija je u pitanju). Dok mi je na primer Herbies poslao ponovo posiljku dzabe 2 puta i to kada sam ja zeznuo stvar, posto ne narucujem na svoju adresu pa je posta poslala nazad(sto sigurno nije stalo do njih jer nema povratne adrese, i pritom bi posta trebala da drzi posiljku 7 dana). Drago mi je da ti imas dobra iskustva sa njima, ali sta reci kad sam se ja cimao sa njima nedeljama kako bih dobio posiljku, a prijatelj zavrsio bez posiljke, para i na razgovoru u policiji. To divno iskustvo sa njima bese pre otprilike 4 godine cisto da napomenem.

P.S. @Stipe *sensibleseeds.c0m/ Da ne bude da pricamo o razlicitm ljudima. :p Takodje htedoh da pitam po cemu dodju u top 5?
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Aham, my bad. Ne pricamo o istoj banci al vidio sam tu koju si naveo. Dobro da se zna ;)
Ja pricam o Original Seed Store pa sam nekako zakljucio. Sensible prices im je slogan pa valjda zato.
Ovi su u top 5 po seedfinderu, kolko god to moze biti mjerodavno. Sto se OSS-a tice, super je banka i nikad nikakvog problema.

Takodjer ako se zelis osigurat ako padne na granici, Seedsman nudi osiguranje paketa ako uzmes stealth opciju. Salju novu ako ti ne stigne iz bilo kojeg razloga. Barem su tako imali za hrv.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Meni Herbies ne da samo zavrsi posao svaki put vec su mi postali i dragi koliko su fini i korektni. Kapiram da je i Seedsman takav kao i mnogi drugi.

Takodje svaki put uz mail Herbies stavi i :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover
21.05.2012
6
4
3
Pozz ljudi.
zanima me je li ko imao iskustva sa smenkama iz Slovenije? Kontam da je sigurnije naruciti od njih manje je upadljivo nego naruciti recimo iz Holandije! inace rec je o Srbiji
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja uzimam od brace Slovenaca ali idem licno,ali ovi nasi sponzori su jako pouzdani tako da nemas beda,samo rokaj pa ako prodje prodje ako ne jbg,svi tako rade ovde koje iz SR. pa vidim ne zale se ljudi...Ima tu i paranoje i svega to je normalno u ovom nasem sportu ili si opa-ili tropa...