Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.04.2009
16
0
0
40
Eneski je napisao(la):
Drago mi je da to cujem

Na to ne mozes da utices.To zavisi od dobre volje postara,a ne od ovih koji salju.Najcesce se desava da ides u postu po pismo iz inostranstva bez obzira da li je registrovano ili ne,mada se moze desiti da budes medju malim brojem sretnika kojima postar donese na kucu.Sve u svemu poenta je da nista ne mozes uraditi kako bi bio siguran da neces morati na postu,bez obzira na vrstu pisma.
Stvar je ciste srece...

Eneski, puno hvala na odgovoru - upravo sam takav odgovor tražio, jer su iskustva drugih na forumu na tu tematiku bila kontradiktorna i nisam mogao zaključiti što je istina.

Dakle, ova opcija za mene definitvno otpada.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako pismo nije preporuceno ne moras da ides po njega nego ti ga postar donese.Ako te nema kuci ostavi u sanduce,zabode u vrata itd.

Koliko ja znam obicna posiljka se isporucuje tako i nikako drugacije.

Vrednosne,preporucene i slicne posiljke se preuzimaju licno,nekad u posti nekad od postara.Zavisi kolika je posiljka i da li vas je postar pronasao.

Ovo sto eneski prica...aj' da ne budem grub...nije provereno.

@ eneski :

Molim te odakle ti ta informacija da sve zaivisi od srece i dobre volje postara??!?!?!
 
19.04.2009
37
0
0
35
Posto je prvi post, pozdravljam sviju sa foruma i velika pohvala ljudima koji su osnovali ovaj sajt i naravno administratorima, moderatorima i ostalima. Svaka vam cast na ovom sajtu, mnogo sam stvari naucio ovdje.

Eh sad sto se tice teme, prije par dana sam narucio sjemenke preko alien-a i ocekujem da ce stici u narednih 10-ak dana. Ovo mi je prvi put da kupujem sjemenke online i nadam se da ce sve proci dobro, pa javim cim stignu il kad policija pokuca na vrata.

p.s. Jel iko iz Sarajeva imo iskustva sa online kupovinom i jel se mogu nadat da ce to stici bez problema?

pozdrav iz Sarajeva :)
 
15.04.2009
36
5
0
112
GreenMan je napisao(la):
Ako pismo nije preporuceno ne moras da ides po njega nego ti ga postar donese.Ako te nema kuci ostavi u sanduce,zabode u vrata itd.

Koliko ja znam obicna posiljka se isporucuje tako i nikako drugacije.

Vrednosne,preporucene i slicne posiljke se preuzimaju licno,nekad u posti nekad od postara.Zavisi kolika je posiljka i da li vas je postar pronasao.

Ovo sto eneski prica...aj' da ne budem grub...nije provereno.

@ eneski :

Molim te odakle ti ta informacija da sve zaivisi od srece i dobre volje postara??!?!?!

I mene strašno zanima porijeklo te informacije pošto provjereno znam da nema razloga zašto bi te obična pošiljka čekala na pošti. Smisao preporučene pošiljke je upravo taj da pošta obraća posebnu pozornost na takvu pošiljku te iz tog razloga brine da je lično dobiješ. S toga mi je uvijek bila debilana zašto postoji opcija da se sjemenke šalju upravo u takvoj pošiljci. Mislim, vjerojatno je veća šansa da će doći do tebe, ali je puno veća šansa i da ćeš najebat' pritom.

A pretpostavka o "sreći i dobroj volji poštara" mi je u rangu sa slanjem sjemenki preporučenom poštom.

@ Petar Pan / moje čestitke na pošiljci.

@ Kebra Nagast / naravno da može. To je samo stvar dogovora sa pošiljateljem.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Virtuous je napisao(la):
S toga mi je uvijek bila debilana zašto postoji opcija da se sjemenke šalju upravo u takvoj pošiljci. Mislim, vjerojatno je veća šansa da će doći do tebe, ali je puno veća šansa i da ćeš najebat' pritom.

mislim ono, mozda zivim u kanadi ili kaliforniji i imam recept? ili u amsterdamu pa mi ne treba recept.. a u sva tri navedena slucaja zelim da mojih 10 fem sjemenki placenih mozda i vise od 50e dodje do mene. debilana bi bila da ta opcija ne postoji, a tebe nitko ne tjera da koristis tu opciju, samo te tjeraju da malo pazljivije citas i pazis kako narucujes, al, ko ti kriv (i meni :D) sto si u ku*cu od drzave pa mozes u zatvor zbog par sjemenki....
 
15.04.2009
36
5
0
112
gargamel je napisao(la):
mislim ono, mozda zivim u kanadi ili kaliforniji i imam recept? ili u amsterdamu pa mi ne treba recept.. a u sva tri navedena slucaja zelim da mojih 10 fem sjemenki placenih mozda i vise od 50e dodje do mene. debilana bi bila da ta opcija ne postoji, a tebe nitko ne tjera da koristis tu opciju, samo te tjeraju da malo pazljivije citas i pazis kako narucujes, al, ko ti kriv (i meni :D) sto si u ku*cu od drzave pa mozes u zatvor zbog par sjemenki....

True, true. A ja se fokusirah samo na balkan .
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
u pa lega kak da ti neko kaze kad se tu nesmije reklamirat...
al ono garant imas okolo po thredovima narucivanje s maltene svih vise manje poznatih seedbankova na wutri ima ima... ima tu mnogo toga..
pa citaj il me pmaj pa ti pomognema ak znam naravno...
briši ovaj spam kad legos procita..
pis
 
14.07.2008
26
0
0
46
GreenMan je napisao(la):
Ako pismo nije preporuceno ne moras da ides po njega nego ti ga postar donese.Ako te nema kuci ostavi u sanduce,zabode u vrata itd.

Koliko ja znam obicna posiljka se isporucuje tako i nikako drugacije.

Vrednosne,preporucene i slicne posiljke se preuzimaju licno,nekad u posti nekad od postara.Zavisi kolika je posiljka i da li vas je postar pronasao.

Ovo sto eneski prica...aj' da ne budem grub...nije provereno.

@ eneski :

Molim te odakle ti ta informacija da sve zaivisi od srece i dobre volje postara??!?!?!

Virtuous je napisao(la):
I mene strašno zanima porijeklo te informacije pošto provjereno znam da nema razloga zašto bi te obična pošiljka čekala na pošti. Smisao preporučene pošiljke je upravo taj da pošta obraća posebnu pozornost na takvu pošiljku te iz tog razloga brine da je lično dobiješ. S toga mi je uvijek bila debilana zašto postoji opcija da se sjemenke šalju upravo u takvoj pošiljci. Mislim, vjerojatno je veća šansa da će doći do tebe, ali je puno veća šansa i da ćeš najebat' pritom.

Izvinjavam se dobri ljudi zbog zakasnjenja u odgovoru ali nisam bio kod kuce nekoliko dana pa nisam bio u prilici da odgovorim,posto vidim da sam prozvan

Dakle odgovor na vase pitanje odakle mi ta ideja je -IZ LICNOG ISKUSTVA.
Ja ne laprdam takve stvari zato sto mi je dosadno ili samo da bi nesto pricao.
Vec sam nekom na nekoj od prethodnih stranica rekao da imam prijatelja u Francuskoj odakle mi nekad stizu pisma, i skoro svaki ebeni put sam morao ici na postu po pismo,a svaki put se radilo o obicnom pismu da obicnije nemoze biti.(pod obicno pismo mislim na pismo koje nije preporuceno i koje bi moglo i trebalo biti dostavljeno na kucnu adresu odn. ubaceno u postansko sanduce)
Skoro sam dobio pismo iz Spanije u kojem je bio CD sa nekim podacima,nista bitno,cova mi poslao u obicnom pismu,-opet na postu po njega..Pri tome svaki put u sanducetu stoji "Izvestaj o prispecu posilke" na kojem je zaokruzeno ono "primalac nije bio kod kuce",iako sam definitivno bio kod kuce,a one kolone gde treba da upise kad je pokusana dostava-prazne,znaci nije ni bitno,,kad god da je bio,"sigurno nikoga nije bilo kod kuce".

I onda,posto me to vec pocelo nervirati,ja pitam jednu devojku koja radi na posti,doduse ne raznosi postu ali radi tamo nesto,otkud znam,i ona mi kaze da obicna pisma u medjunarodnom saobracaju prolaze neku drugaciju proceduru od obicnih pisama u unutrasnjem saobracaju ,kao i to da sve zavisi od slucaja do slucaja.nekad ti dostave,nekad te ceka u posti,
Mozda ovo vazi samo za Srbiju,mozda je u pitanju samo moj grad,mozda samo moja zgrada,mozda mene licno ne vole postari pa me setaju svaki put ,ali tako je.

To sto vi pricate je ono kako bi trebalo biti,i bilo bi lepo da je to uvek tako, da pismo koje nije preporuceno dodje u sanduce ili ga postar donese na vrata,meni bi licno ustedeli setnju,ali shvatite da to nije uvek tako ida se ja vec x puta setam do poste po najobicnije pisno koje nije preporuceno i nije teze od 2 grama.

E sad,druga je stvar sto ja licno nemam nikakav problem sa tim da odem po seme na postu,ma brate nek me hapse,zabole me vise i za njih,imam 34 godine,odrastao sam covek i ako treba,odgovaracu za svoje postupke.ali ako nekome to predstavlja problem,zbog roditelja ili sta ja znam vec,onda im treba reci da postoje realne sanse da ce morati ici po to u postu.Mislim morati,nista se ne mora jel tako.

Dakle,bez ljutnje postovani clanovi i gospodo administratori ,koliko ja kontam,a kontam,covek je pitao da li ce ako izabere ono Grain-Zaden biti 100% SIGURAN da nece morati ici na postu po to,jer bi po svaku cenu to da izbegne.,dakle moj odgovor je i dalje,potpisujem:
NE MOZE BITI 100% SIGURAN-.bez obzira koju opciju slanja izabrao i sta se dogovorio s posiljaocem jer nije posiljalac jedini u lancu koji barata sa posiljkom,i to je i sam bezbroj puta rekao.
E kad nam Alien pocne licno dostavljati posiljke na adresu,e onda ce mozda moci i to da nam garantuje.

S postovanjem
Eneski.
 
05.02.2009
42
1
0
34
weeeeeeee....Kako je poštar donio pismo na moja vrata?

Širokim osmjehom mahnuo sam mu na putu gdje je spretno izbjegavao grabe po cesti svojim crvenim APN-om 6, bio je to zapanjujuč trenutak gdje se ćuo samo cvrkut ptica i susjedova motorna pila, miris benzina omamio me svojim mikrobima i nisam se mogao obuzdati, pa sam sjeo na svoj bicikl, i pojurio poštaru u susret...xD...

ja cam pukej...
donesel mi je pismo, ja otvorim i vidim unutra sjeme...ja sretan, susjed sretan, a poštara je moj pes naganjal....
 
03.05.2009
17
0
0
32
prvo pozdrav svima na forumu....evo ovako...nov sam ovdje na forumu i dosta sam stvari pročitao o naručivanju sjemenki,ali nije mi jasno kako naručiti proizvod koji odaberemo,kako se šalje novac,kakva se to naruđbenica šalje.....joj totalno sam izgubljen.....molio bi neku dobru dušu ovog foruma da mi u kratkim natuknicama objasni šta trebam napraviti........pozdrav ljudi najbolji ste....

UNAPRIJED HVALA...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa jesi pročitao prvi post ove teme i ovu temu? Sve ti piše. Naruči se putem sustava web stranice određenog web shopa, platiti možeš slanjem novca pismom, krednom karticom, transferom, itd. ovisi o shopu.
 
03.05.2009
17
0
0
32
Weedran je napisao(la):
Pa jesi pročitao prvi post ove teme i ovu temu? Sve ti piše. Naruči se putem sustava web stranice određenog web shopa, platiti možeš slanjem novca pismom, krednom karticom, transferom, itd. ovisi o shopu.

pročitao sam prvi post,ali još uvijek mi nije jasno ja želim poslat novac poštom,ali sam pročitao da su neki naruđbenicu poslali zajedno sa novcem u pismu,pa mi nije jasno gdje se ta naruđbenica nalazi,oprostite ako je to već napisano na ovom forumu,ali ja to zbilja nisam nigdje našao,ili me ispravite ako negdje griješim.......
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
nikakva se naruđbenica ne šalje, samo lova i po želji (a ovisi i o sajtu, neki to traže) isprintaš narudžbu. Sve se sređuje preko neta. Čitaj uputstva na web shopu. Ako šalješ lovu pismom, moraš ostaviti neku oznaku da znaju čija je lova, nešt kao order number.
 
03.05.2009
17
0
0
32
Weedran je napisao(la):
nikakva se naruđbenica ne šalje, samo lova i po želji (a ovisi i o sajtu, neki to traže) isprintaš narudžbu. Sve se sređuje preko neta. Čitaj uputstva na web shopu. Ako šalješ lovu pismom, moraš ostaviti neku oznaku da znaju čija je lova, nešt kao order number.

aha tako znači....ok hvala na ovoj informaciji.......samo me malo strah naručiti sjemenke,jer sam pročitao negdje da su na murji zavšili i pretresli su im stan....tako da mi nije svejedno,ako netko ima savjet kako sigurnije naručit sjemenke neka slobodno laže....svaki savjet je dobrodošao.......:icon_lol:.....ljudi najbolji ste....
 
15.04.2009
36
5
0
112
loshmy je napisao(la):
aha tako znači....ok hvala na ovoj informaciji.......samo me malo strah naručiti sjemenke,jer sam pročitao negdje da su na murji zavšili i pretresli su im stan....tako da mi nije svejedno,ako netko ima savjet kako sigurnije naručit sjemenke neka slobodno laže....svaki savjet je dobrodošao.......:icon_lol:.....ljudi najbolji ste....

As you wish.

Najbolje ti je prijaviti policiji da si naručio sjemenke i da zbilja ne možeš sa 100%-om sigurnošću utvrditi kada i da li će uopće doći.