Navijaci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Juju, kakva sramota za Turski nogomet, kukulele :confused:. Do sad sam mislio da se samo kod nas može dogoditi ovak šta, ali ovo, pa ovog nema u našoj regiji.
O čemu je riječ, Turski nogometni savez vode ljudi iz uprave Galatasaraja, nešta slično kao Mamić što diktira našim savezom. Galatasaraj je gubio dok sudac nije dobio naputak da mora zaustaviti Trabzon kako god zna jer Galatasaraj mora pobijediti, i onda počinje šou. U prvih 20-min drugog poluvremena sudac daje 2 crvena kartona 2x po žuti dvojici igrača Trabzona, niti jedan nije bio za karton. Galatasaray samo uspijeva izjednačiti. I sucu ne preostaje ništa nego svirati nepostojeći penal zbog pizduna koji je simulirao i podijeliti još jedan komplet crvenih kartona, a i on sam dobiva crveni u toj strci;


Pa zapalio bi i njega i cijeli stadion, ja se samo čudim što su igrači Trabzona uopće pristali odigrati do kraja. Iz aviona se vidi da je utakmica namještena.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
katastrofa,nema lige i države u kojoj nema namještanja,nažalost...money makes the world go round,što bi rekli...

evo par slika Torcide u Zagrebu ovaj vikend

zg_12.jpg

zg_5.jpg

zg_17.jpg

zg_13.jpg
 
23.12.2015
62
37
18
35
Evo malo atmosfere sa poslednjeg srpskog Večitog derbija na stadionu Partizana ex JNA.
Zaista največi praznik sporta u Srbiji. Ovakve navijače retko ko ima, nije čudo što mnogi strani sportski listovi svrstavaju ovaj derbi u top 5 na svetu.
P.S. Atmosfera je mnogo bolja na Marakani. :)
derbi-01.jpg derbi-02.jpg derbi-03.jpg derbi-04.jpg derbi-05.jpg derbi-06.jpg
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
VAK 410, navijačka skupina od Ajaxa su seljačine. Napadaju obične gledatelje drugih klubova kao onomad Celtica, a onda k'o najveće miševi bježe u svom gradu od iole jače skupine. Od Bojsa dvaput, jednom sam bio, ono kad smo ih izbacili.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy
23.12.2015
62
37
18
35
Ne samo što su najbolji navijači na svetu, uvek su imali najbolju vutru. Dok sam pratio Zvezdu i dok sam bio u tim krugovima završavao sam travu instant. Manje mi je vremena trebalo da završim travu nego da to smotam u rizlu. Kvalitet vrhunski, cena smešna a da ne pričam koliko sam toga spržio za džabe. :)
 
23.12.2015
62
37
18
35
Problem je što ljudi previše mešaju politiku u sport. Kakve veze ima što su osnovani u komunizmu. Postoji gomila klubova u bivšim republikama koji se aktivno takmiče a osnovani su u doba komunizma. Splitski HNK Hajduk su osnovali Srbi. Veliki deo navijača su nacionalisti, što znači da gaje animozitet prema Srbima. I sad ti meni reci da su oni trebali prestati bodriti svoj klub kad su saznali ko ga je osnovao?
Meni je najjadniji slučaj NK Dinamo. Posle rata su pokušali prikriti komunističko poreklo kluba pa su menjali ime u Građanski i HAŠK. Ti klubovi su osnovani u Zagrebu (tadašnja Austrougarska), ugašeni su pre osnivanja Dinama i po svemu sudeći nemaju nikakve veze.
Isti slučaj i za OFK Beograd i BSK, mada OFK Beograd nikada nije uspeo da promeni ime u BSK, nije im dozvoljeno iako je bilo inicijativa za to 90-tih.
 
30.08.2015
67
122
33
Hocu da kazem da odavno su sport i politika u spregi,bar u srbiji je to tako od 45te,partizan je bio vojni klub dok je zvezda bila policijski ili obrnuto sad ni ja nisam siguran.Oduvek su se najvise promovisala samo ta dva kluba.Drugi klubovi nisu imali sanse.A u danasnje vreme i dalje guraju samo ta dva kluba,a to su stranke politicke u prvim redovima na tribinama,skupljaju svoje ljude(botove) za potpise i zaradjuju od toga za zivot.Prodaju svoje obraze za sitne novce.Licno sam isao na tekme 10ak godina na jednu manju tribinu i trosio i vreme i novac,i delio i dobijao batine i nisam za uzvrat nista dobio osim licnog zadovoljstva nekog sto mi je i bio cilj, dok velika vecina ide na utakmice i uzima pare od kluba. Prestao sam pre par godina da odlazim na tribinu.Ne robija mi se bas zbog baklje upaljene.Postalo je dosadno kad ti snimaju zenicu oka sa kamerama pandurskim cim udjes na tribinu,pa licna karta pa pretres pa picke materine.Ali i dalje volim taj klub:D
Sve se namesta, 3 za 3 se igra i tako zadnjih sigurno 20ak godina a to i dalje traje danas.I nikada i nece stati.
zivi bili pa videli

Sve sto se desava na ovome svetu to nije istina:joint2:
pozdrav
 
11.02.2015
19
12
3
33
Problem je što ljudi previše mešaju politiku u sport. Kakve veze ima što su osnovani u komunizmu. Postoji gomila klubova u bivšim republikama koji se aktivno takmiče a osnovani su u doba komunizma. Splitski HNK Hajduk su osnovali Srbi. Veliki deo navijača su nacionalisti, što znači da gaje animozitet prema Srbima. I sad ti meni reci da su oni trebali prestati bodriti svoj klub kad su saznali ko ga je osnovao?
Meni je najjadniji slučaj NK Dinamo. Posle rata su pokušali prikriti komunističko poreklo kluba pa su menjali ime u Građanski i HAŠK. Ti klubovi su osnovani u Zagrebu (tadašnja Austrougarska), ugašeni su pre osnivanja Dinama i po svemu sudeći nemaju nikakve veze.
Isti slučaj i za OFK Beograd i BSK, mada OFK Beograd nikada nije uspeo da promeni ime u BSK, nije im dozvoljeno iako je bilo inicijativa za to 90-tih.

bravo biseru sjajni
 
23.12.2015
62
37
18
35
To je istina, a razotkrili su je upravo Hrvati otvarajući arhivu iz doba austrougarske okupacije. Osnivači su se smatrali Srbima. Čak su i hapšeni za vreme okupacije zbog širenja ideja o Velikoj Srbiji i zbog Srbofilije. A tu je i stari grb Hajduka. Nema ljutnje, bilo je priče i da je Partizan hrvatski klub ali bez dokaza.
ARHIVA.jpg HAJDUK PRVO OBELEZJE.jpg
"Prema službenoj povijesti, nogometni klub Hajduk Split je osnovala skupina splitskih studenata u jednoj pivnici u Pragu 1911. Godine. Među studentima su se nalazili: Fabijan i Luka Kaliterna, Lucijan Stella, Ivan Šakić, Vjekoslav Ivanišević i Vladimir Šore i to dok su gledali susret tamošnje Slavije i Sparte.

Prije Drugog svijetskog rata, sve Kaliterne su se smatrale Srbima. Ivaniševići i Šakići su također bili Srbi, bilo pravoslavci bilo katolici. Lucijan Stella je imao talijansko podrijetlo. Što se to danas prešućuje? Prešućuje se to da je u osnutku Hajduka sudjelovalo još studenata srpske nacionalnosti, jer su njihova imena vjerovatno bila previše srpska za HNK Hajduk. Imena tih studenata su: Blažo Primorac, Borislav Primorac, Đorđe Matavulj, Nikola Matanović, Pavle Janković, Filip Radović, Jovan Divac, Novica Davnić i Branko Vuković.

Fabijan Kaliterna, rođen u Splitu 1886. Godine, umro 1952. Jedan je od osnivača Hajduka. U austrougarski-okupiranoj Hrvatskoj, hapšen je zbog srbofilije i velikosrpske propagande. Iste ideale gajio je i njegov brat, Luka Kaliterna koji je također bio hapšen od strane austrougarskih vlasti.
"
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Hajduk je osnovan 13.02.1911., osnovali su ga Splitski studenti koji su studirali u Pragu.
(Fabijan Kaliterna, Lucijan Stella, Ivan Šakić i Vjekoslav Ivanišević) - koje su bili nacionalnosti manje bitno.

Edit:
Neznam zasto stalno naglasavas da su bili Srbi? Mislim da je to trenutno najmanje bitno. Hajduk je klub koji propada vec godinama, lose vodstvo, organizacija, mito, korupcija... su uzeli previse maha. Sad su kao malo stali na noge, da im drzava nije oprostila dugove vec bi odavno bili u stecaju. A gle cuda... najvise su ih pokrali zakleti Hrvati- "domoljubi".
 
Poslednja izmena:
23.12.2015
62
37
18
35
Pa ne bih rekao da nacionalnost nije bitna. Svaki prelazak HRV granice čekam po nekoliko sati dok drugi samo piče. A da ne govorim o Bregani na Slovenačkoj granici, tamo imam utisak da bi me upucali kad bi im neko dao ovlašćenje. Bitna je nacionalnost veoma u ovom trenutku. Čak je i u socijalizmu bila bitna. U Americi vekovima to nije bilo važno, a sada im gori pod nogama pa sad upadaju u kuće i pretresaju svim nepoželjnim nacionalnostima.
Imam puno prijatelja i rodbine u Bosni, Hrvatskoj, Makedoniji a i Sloveniji. Poštujem svaku naciju, nikada nisam bio za neko sortiranje po nacionalnom ključu. Ali ipak mora da se povuče crta bar kad pričamo o nekoj istoriji.
Odavno se ne priča odakle su ovi narodi došli i gde su živeli nekada već se deli i priča o nacijama. Ako se rodim u Nišu i preselim se u Beograd, ja nisam Beograđanin već Nišlija koji živi u Beogradu. A deda mi je na primer iz Kragujevca došao u Niš davnih dana. Što znači da sam Šumadinac rođen u Nišu, a živim u Beogradu. Kod nas u Srbiji tako funkcioniše i hvala Bogu da ti Evropski standardi nisu prihvaćeni. Dokle god poštuješ svoje korene i drugi će tebe poštovati, zašto se mešati kad i ta EU kaže da su različitosti najveće bogatstvo.
Ovo je otišlo u off topic ali šta da se radi... Rekao sam svoje i neću ovde više pisati.
Živ mi ja i živ mi ti. :)
 

Weedlover28

Aktivan Član
03.06.2014
126
956
93
Hajdukov grb do 1944 prema wikipediji . Hajduk1911.png

A to da je Hajduk srpski klub provalili su novinari kurira prije 3 godine .
 
Poslednja izmena:
11.02.2015
19
12
3
33
To je istina, a razotkrili su je upravo Hrvati otvarajući arhivu iz doba austrougarske okupacije. Osnivači su se smatrali Srbima. Čak su i hapšeni za vreme okupacije zbog širenja ideja o Velikoj Srbiji i zbog Srbofilije. A tu je i stari grb Hajduka. Nema ljutnje, bilo je priče i da je Partizan hrvatski klub ali bez dokaza.
Pogledajte prilog 68788 Pogledajte prilog 68789
"Prema službenoj povijesti, nogometni klub Hajduk Split je osnovala skupina splitskih studenata u jednoj pivnici u Pragu 1911. Godine. Među studentima su se nalazili: Fabijan i Luka Kaliterna, Lucijan Stella, Ivan Šakić, Vjekoslav Ivanišević i Vladimir Šore i to dok su gledali susret tamošnje Slavije i Sparte.

Prije Drugog svijetskog rata, sve Kaliterne su se smatrale Srbima. Ivaniševići i Šakići su također bili Srbi, bilo pravoslavci bilo katolici. Lucijan Stella je imao talijansko podrijetlo. Što se to danas prešućuje? Prešućuje se to da je u osnutku Hajduka sudjelovalo još studenata srpske nacionalnosti, jer su njihova imena vjerovatno bila previše srpska za HNK Hajduk. Imena tih studenata su: Blažo Primorac, Borislav Primorac, Đorđe Matavulj, Nikola Matanović, Pavle Janković, Filip Radović, Jovan Divac, Novica Davnić i Branko Vuković.

Fabijan Kaliterna, rođen u Splitu 1886. Godine, umro 1952. Jedan je od osnivača Hajduka. U austrougarski-okupiranoj Hrvatskoj, hapšen je zbog srbofilije i velikosrpske propagande. Iste ideale gajio je i njegov brat, Luka Kaliterna koji je također bio hapšen od strane austrougarskih vlasti.
"

ne,to nije istina,to je samo piskaranje žutih portala i mitomanjenje
 
23.12.2015
62
37
18
35
Ne, to sam prvi put pročitao na jednom hrvatskom blogu. A kasnije su drugi portali preneli vest, između ostalog i žutaći. Ja verujem u to jer imaju i zvanični dokumenti kao dokaz.

A što se tiče istorije, ne verujem u istoriju koju su pisali crveni, a još manje istoriju koja je doneta na Berlinskom Kongresu. Ne prihvatam izmenjenu istoriju koju mi je pisao Bizmark. Ako samo prelistate zvaničnu istoriju Balkana uočićete toliko nelogičnosti i kontradiktornosti, jednostavno se vidi da je štelovano. I sve to u cilju da se umanji značaj Balkanskih naroda. A vi se i dalje informišite na Wikipediji umesto da birate literaturu. Zbog toga je Princip danas terorista, a ne pobunjenik (kao što su to bili Partizani). A Austrougarska je i okupator a i nije. Ko tu koga?

Nema potrebe više za daljom raspravom, ja sam jednog mišljenja, vi drugog. Možemo nastaviti ako se otvori novi thread sa ovom temom. Ali onda očekujem više od entuzijazma, rečenica poput "to nije tačno" i informacija sa Wikipedije.
Svakako :respect: za interesovanje na ovu temu. Pozdrav.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.