Nemucite zivotinje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nije smiješno,a predban si zaradio na drugoj temi i ovim ga produžio. Ostao je još jedan post da pročitam pa da razmislim.
 

Losmi the Evel

Aktivan Član
10.07.2012
73
32
0
45
Ofucana fraza, ali mi smo ljudi najgore zivotinje, naravno, bez uvrede za zivotinje!
Ali kolo srece se okrece pa ce mozda za koji milion godina neki zivotinjski mutanti cukati po netu kako su bili glupi ljudi koje su odavno istrebili...
Ali bice dzidze opet, to je BITNO!
:smoke18:
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
ma sigurno ! i to za manje od miljun godina ... ja mislim kroz 10 000 godina da nas nema, i bolje :D nekužin ljude koji se iživljavaju na životinjama, pod iživljavanjem lov nesmatram, ili nesmatram lov, kako vam paše. mislim na mučenje, strašno, neda bog da mi neko ljubimca takne ,makar to bili i tibetanski mravičnjaci. pa kad vidim u sobi pauka ili bilo koji k kako gmiže uredno ga izvadim van ispred kuce, ili ga ostavim na zidu, pa nece me silovat, osim ako nije spider- man, ali ni to nije bed ako nakon silovanja ja postanem makar 3 put lošija izvedba spider man-aaa :D

iako , ako imate veceg pasa trebate ga udrit, ,kaznit ... ljudi kad to vide na ulici misle da ste mu neznam šta napravili a nekuže da pas od 80 kg ne osjeca toliko bol koliko covjek, ipak trebas biti alpha el . igrom slucaja tako mi je frend zavrsio na svim portalima, pod nekakvim monstruoznim nacinom, a neka budala ga snimila iz auta kako stoji nad psom i neda mu nigdje, a u opisu napisali da ga je podigao preko glave,bacio od pod,udrio nogom,hahaha, ko da prepricavaju kecerski mec ... ah ti novinari
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Zasto izdvajati bilo koga, ne samo zivotinje i odnos prema njima. Sve su to zivi stvorovi, bica i jedini zakon koju vlada jeste opstanak i ako ti je on zagrantovan bez ugrozavanja drugog bica onda nema razloga da to bice na bilo koji nacin ugrozimo.

Odnos prema zivotinjama se ogleda u tome kako se mi postavimo prema njima. Ukoliko ih dozivljavamo ravnopravnim u odnosu na nas, sto u svakom slucaju jesu, onda nema potrebe da se stavljamo u ulogu njihovih zastitnika, jer su i oni nasi zastitnici.
Bica su to kao i svaka druga koja imaju svrhu zasto su na planeti.

Uzmimo za primjer da Imamo kucnog ljubimca. Ukoliko nismo svjesni da smo ga zatvorili protiv njegove volje onda imamo jako nesretnog kucnog ljubimca. Ukoliko smo svjesni sta mu cinimo, onda se trudimo da mu uslove u kojima ga drzimo ucinimo sto ugodnijim.

Mnogo nasilnih osoba nabavlja jake i misicave pse da ih maltretiraju kako bi bili ostri na zubu, pa iz tog razloga nije mali broj slucajeva da pas rastrga dijete ili cak odraslu osobu.

Za kraj da na spisak dodam jednu veliku svetsku kompaniju koja mnogo vise zla nanosi zivotinjama od farmacije ili neke druge hemijske industrije, a njeno ime je McDonald's.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kinezi genetski prave piliće sa 4 noge i dobiju 4 bataka. Imaju cijele farme takvih pilića koje šopaju na nenormalnu kilažu i napucavaju ih svim i svačim. Jedem samo meso peradi i već 10 godina ne jedem nikakvo mesne prerađevine al kad mi se žena vratila sa seminara iz Kine na koji je išla u sklopu veterinarskog fakulteta i kad mi je pokazala fotagrafije tih četveronožnih kokoši i pilića sve mi teže jesti i meso peradi i mislim da ću i to odbaciti. Zamislite kako je tim jadnim životinjicama i kakav teror one prolaze. Još mi riba ostaje, ona je glupa pa se toga i držim, dok i nju kinezi ne sjebu.
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
Steve - o je posta clean od droge i vegan, od puste droge je cua neke glasove koji mu govore svakakve stvari uostalom i nesto u vezi jedenja životinja. Zasto je to bitno za temu ? Jer sam slučajno naiša na jedan video gdje je on narrator, not bad.

http://www.youtube.com/watch?v=pNxcylWLEH8

Da mogu, jea bi samo ribu(uz voce i povrc) i to sitnu jer se u njoj skuplja manje otrova nego u vecim ribama tipa tuna koja jede malu ribu godinama te se razina otrova postupno dize, i izbacia meso u potpunosti, ali teško je danas jesti eko hranu kontroliranog podrijetla kad je povrce i voce skuplje od j*** mesa,i jos uz to sta je skuplje ovo povrce voce iz supermarketa ima 10 posto hranjivih tvariu koje bi trebalo imat da je uzgojeno u prirodi. sustavno se trujemo a tu nismo u mogucnosit nista napraviti, mozda otici u sumu i prezivljavat sa svojim resursima, neki vrt mali, malo pecanje i tako... mozda jednog dana.Ili biti pun para pa si moc priustit sve to. Mnogi misle da je prekinut jest meso tesko al nije, organizam ti je sad ovisan o toj procesiranoj,zaslađenoj,umjetnoj hrani dobrog okusa koja na tebe djeluje kao droga,doslovno, al kad bi se ocistia i jea samo povrce i voce, tijelo bi ti se naviklo i zapravo bi ti to imalo super okus, ka sta je i prirodno za covjeka, a ne hrpa zacinjenje hrane aditivima i zaslađivaciam bez ikakve vrijednosti. Vecina nas je sad trenutno zatvorena svim tim otrovima, i prije pocetka takve ishrane trebalo bi se prvo dobro ocistit, zato jer nemozemo primat hranjive tvari dok nam je tijelo zacepljeno.... uf jesan se raspisa, a stacu, to je najbitnija stvaka u ljudskom zivotu. Mi smo ono sto jedemo !!!


Earthlings+pq%C3%B1a.jpg
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Reacher je napisao(la):
sustavno se trujemo a tu nismo u mogucnosit nista napraviti, mozda otici u sumu i prezivljavat sa svojim resursima, neki vrt mali, malo pecanje i tako... mozda jednog dana.Ili biti pun para pa si moc priustit sve to.
Sustavno se trujemo? istina! Mozemo li utjecati na to? Možemo! kako? Pa prestanimo biti ovisni o 70-80-90% proizvoda kojim nas marketi oskrbljuju. Prestanimo unositi otrove kojih smo svjesni. Ako nemamo mogucnosti da imamo vrt od 10x10 m (jer sma misljenja da nam ne treba više) kupujmo od lokalnih poljoprivrednika koji ne koriste kemijska vec organska gnjoiva a koriste ih vise manje svi jer su torovi prezatrpani dobrim organskim gnjoivom.

pare nam ne trebaju za takvo šta, pogotovo ne biti pun para da bi nesto ostvarija...

Reci cu nesto iz iskustva...Zivija i radija sam u gradu...kad me pocelo dosta toga u vezi hrane zanimati pocelo me smarati kako da se zdravo hranim kad je sve tako skupo? Razmisljati o novcu ka sredstvu zivljenja je glupo jer si odmah u startu radimo problem. Moze se sve vise ili manje sa i bez novaca. Djelujte lokalno, udruzite se, razmjenjujte dobra, trampajte se...sigurno posjedujete neku materiju ili znanje da drugima pomognete, koliko vi date drugima toliko ce i oni vama...

banalan primjer:
pomoga sam susjedu oko drva...par metara drva smo prebacili od točke A do točke B...kazem mu da ne znam sta cu sa vrtom, da bi ga trebalo izorati, dodati gnoja i tkao to sta jedan zatrovani gradski mladic ne zna, mislim na te cake koji seljaci iz godine u godinu rade el...kaze mi on: ma rišit ćemo to...tu i tu ide toliko gnoja kojeg ja imam. imam i motokultivator pa cemo se lipo skupiti napraviti sta imamo i spremiti kakvu dobru peku...peku ce sponzorirati treca osoba koja ima viška kokošiju ili slično...

A novaca nigdje :icon_lol: a posal se napravija...razmišljajte :)

Mali off ali kad sm ose dotakli...

Inace volim životinje (da budem On) :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
TripToPeru je napisao(la):
Inace volim životinje (da budem On) :D
I ja volim životinje, jednako kao i ljude, kao i samog sebe...zbog toga su mi i najdraže kad su - žive.
Meso u zadnje vrijeme ne jedem, osim ono što sam ulovim, ubijem i pripremim. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maverick

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Svi kao vele da je teško prestati jesti meso... Sve je to pitanje volje, il hoćeš il ne. Meni nije bilo toliko teško, evo pred 12 godina sam sebi utuvio u glavu da hoću probati. Prošao je tako mjesec-dva i osjećao sam se vidno bolje, s punooo više energije i volje općenito. Rekao sam tad sam sebi da ću tako i nastaviti dok god mi bude pasalo i evo još uvijek je tako. Silom prilika i strukom sam dobio uvid u INDUSTRIJU životinja (ne uzgoj, INDUSTRIJU) i razne današnje načine proizvodnje hrane što je samo potvrdilo moja uvjerenja. Ti jesi ono što jedeš.

Nikad nisam volio one koji nameću svoju volju, pa tako i svoj način prehrane, nabijem te fašovegetarijance - 2 mjeseca nejedu meso i onda okolo propovjedaju i svisoka seru ljudima. Isto tako nabijem i zaklete karnivore skupa s njima jer su jednako zatovljeni u svojim pohodima.

Eh da i ima istine u ovim videima :thewave:

 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Neki su pisali o napusavanju zivotinja i da je to mucenje. Moja frendica ima macku koja cim se frula zapali ona dotrci u krilo i mirisi to, kaze ona da joj je smetalo prvih par puta, al kad je valjda skuzila od cega se tako osjeca onda je sama pocela sjedat u krilo kod onog ko ima frulu. Kad namirisi travu skace na stol i trlja se od nju.
Ja sam napusavo papigu i pusto ju iz kaveza u sobu, kad nije bila napusena rijetko kad je pjevala. Jedino sto bi manje letila nego inace, samo bi nasla najvisu tocku u sobi i tamo pjevala i vrzmala se uokolo.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ja jedem sve .....nebiram....radim fizicki posao i meso mi je glavna stvar u prehrani....ustvari ovo mi je glupa tema.Kao kako cu jesti piletinu ili svinjetinu ili sta vec a to je do jucer hodalo..kakva glupost.jedite povrce i voce to nehoda.Ili fraza ...ti jesi ono sto jedes..jos jedna glupost izfilozofirana punog zeludca ....pazi ovo macka dotrci cim vidi gandju,voli biti napusena....dodje mi da puknem..volim zivotinje nevolim ljude,ljudi su ludi
gledam kada sam s njima
samo kako da naudim
jebi ga, tako trazi postavljena scena
svjetlo dana ljudi gomila kretena
a moji odnosi sa ljudima
teski su i losi
ubijem li svinju draga, shvati, oprosti
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
adim fizicki posao i meso mi je glavna stvar u prehrani....

ti jesi ono sto jedes..jos jedna glupost izfilozofirana punog zeludca
Ovo s fizičkim poslovima i mesom je zabluda, ima puno boljih izvora proteina od mesa :google2:, a kad već pričamo o tome za fizičke poslove su ugljikohidrati korisniji jer se direktno pretvaraju u glikogen, tj zalihu energije, dok za to proteinima treba puno duže. Znači i čokoladica je bolja od mesa. Ovde imaš cijelu studiju: http://www.fao.org/docrep/W8079E/w8079e0n.htm

I sam radim fizički zahtjevne poslove bez ikakvih problema, to je još samo jedan u nizu dokaza, a evo još jedan i iz prošlosti: gladijatori su, ne bez razloga, također bili vegetarijanci.

:read: Ti jesi ono što jedeš nije glupost, istina je...http://www.forbes.com/sites/sap/2012/10/09/nutrigenomics-the-study-of-you-are-what-you-eat/

edit: Sad sam negdje vidio i post o alergijama, pa da spomenem da sam se istih rješio kad sam promijenio prehranu. Trošio sam svakodnevno claritine i flonidane kad je bila sezona peluda, a kad je ambrozija procvala ni to nije baš nešto pomagalo. Eto sad već 12 godina netrošim tablete, a od alergija ni a.
Eto ko voli, nek izvoli :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and Tropico

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
stvar je u tom da nefilozofiram o hrani...boli me k...c sta cu jesti bitno je da nisam gladan.Ako mogu birati izmedu nekakve snicle i blitve svakako da cu uzeti mesinu sa blitvom...kuzis.nemam taj problem sa dve tri godine ..duzeg zivota ili kraceg.Bio sam u situaciji kada sam jeo jabuke 19 dana na -25 ali sam bio i u situaciji kada sam znao pojesti bambija u dva sata. Princip je isti razlike su u nijansama.Hocu reci da nemam vremena citati deklaracije i birati koje je zrno cjelovito a koje nije.Papaje me nezanimaju ja sam seljo..nebi to znao ni jesti;)PS e jos jedna sitnica..vidis ja 20 godina nisam bio bolestan niti sam pio bilo kakve tablete osim kafetina ponekad,kada mi ruza digne tlak pa zaboli glava.Inace lud sam, za kucnim ljubimcima imam tri bestije u kuci i ko djeca su mi imam i 200l akvarij...mislim volim kucne ljubimce;)A gladijatori su bili vegetarijanci jer im nisu dali mesa.Da su mogli birati jeli bi meso sigurno.
 

ocusadit

Aktivan Član
07.09.2012
72
39
18
35
Badivefi
Meni nisu jasni ljudi koji nakon što pređu na zdraviju biljnu prehranu, počnu se grčevito boriti za prava životinja.

E tu po meni nastaje problem pošto on zagovaraju i prestanak klanja uzgojenih životinja, a zaboravljaju da je i uzgojena salata,peršin,luk, i ostalo bilje također živo biće i po meni ima ista prava kao i uzgojena krava. Ovime želim naglasiti da smatram ubojicama sve vegetarijance koji smatraju mene ubojicom, zbog toga što jedem i meso.
 

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
ja jedem meso, znam da ga ne bih trebao jesti i ne trazim izgovore.

po prirodi nismo mesozderi i meso nije potrebno nasem organizmu (vazi i za mleko), naprotiv, steti mu. imate mnostvo istrazivanja i dokaza na tu temu, pitanje je samo da li zelite da znate.

uzgoj, bilo kakav, zivotinja u prehrambene svrhe je nepotreban (ima izuzetaka, u odnosu na geog. polozaj, teske klimatske uslove... ali to se zove prezivljavanje i stvar je prirodnog instinkta), a samim tim i moralno neprihvatljiv ZA MENE. naravno, danas sve ovo zvuci prilicno idealisticki , ponajvise iz ekonomskiih razloga, jer egzistencija mnogih zavisi od te industrije...

sve oko nas je zivo, svi delimo istu energiju od koje je sacinjen uziverzum, pitanje je samo hocemo li koristiti ono sto nam je priroda dala i namenila (i to se ne odnosi samo na hranu) i prestati da ubijamo i unistavamo sve oko sebe. sve je to jako jasno i logicno i samo je pitanje svesti.
tuzno je dokle smo dogurali, a cini se da nema nazad...

a ovo za fizicki napor je stvarno zabluda (toliko vrhunskih sportista su vegetarijanci i vegani), sramota da nas to ne uce u osnovnim skolama. opet, ko zeli da sazna...