Nepoznata sorta pod Dual spectrum HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.02.2012
50
120
33
39
Prvi grow, sjemenku sam nabavio iz keta, bila je dobra ziza pa preko da posadimo.
Box je ormar 1m x 0,5m x 1,5m otprilike, posuda je između 5 i 10 litara.
Ventilacija su lagano otvorena vrata od ormara s malim ventilatorom na donjem otvoru da bar malo sviježeg zraka ugura u box makar ne znam koliko je to efektivno s obzirom da dosta slabo puše(pogoni ga punjač 5v), al ventilaciju još riješavam, zeznuto mi je jeer nije moj ormar, tako reći haha xD
Što automatski vuće za sobom problem sa temperaturom koja iznosi 32° po danu aa dok spava oko 24°, s vlagom nisam upoznat al mi se čini daa nema problema, nametnika nema, sad ne znam jel to sreća ili je možda Plantella multivitaminsko gnojivo koje je dobro za stres, jačanje korijena i štiti ju od nametnika, šatro.
Osim tog za vrijeme vegetacije gnojio sam ju s Planetella list i sad za vrijeme cvijetanja koristim Planetella cvijet. Zaljevam ju po osječaju, pročito sam tu da treba manje vode pa ju ne šopam previše s tim aaa i manijak nisam napravio rupe na tegli jeeer eto reko nece bit prepotrebno, što je dovelo do toga da sam se malo zajebo jednom al preživjela je. xD
Naime biljka je stara već 4 5 mjeseci, posadio sam ju na balkonu, no u jednom trenutku sam skupio volje i love za prigušnicu i lampu, skelpo sam to u ormaru nekak no temperatura je preko ljeta bila žešči problem, pa to baš i nije funkcioniralo kak treba, pržila se na 37 stepeni al nije ni vani bilo hladnije tak da me to tješilo....
No onda je narasla i prerasla box tj trebalo je ovaj "nosač lampe" ušarafit malo iznad što opet zahtjeva razorne tehnike al jbg pomirio sam se s tim i napravio to prije 2 tjedna kad sam primjetio da su temp. vani pale i da je curici hladno.
Naime počela je cvijetat lijepo prirodno po kalendaru, no ko što sam već reko vrijeme ju je usporilo i s obzirom na malo svijetla i za najsunčanijeg dana (do podneva) jaaaaako se sporo razvijala pa sam odlučio hiti ju nazad u box.
E i onda sam se sjetio još jedne super ideje tu bi me mogli i savjetovat, naime s obzirom da je dvojni spektar biljka konstantno raste, napravio sam joj mjesta al imam neki osjećaj da će prije kraja cvatnje bit preblizu lampi što bi opet moglo sjebat ovaj glavni vrh, pa sam zato naručio 250W HPS crvenu (jbg kasno palim aaa mogli bi reć da su mi dučani nedostupni). Naime po mojoj ideji biljka bi sad trebala samo cvijetat a ne hvatat visine, a i nadam se da će to smanjit temp malo.
Jedino me strah da neće bit preslaba lampa s obzirom da je do sad bila na 400W, makar je u biti ova od 400 W prejaka za pola metra kvadratnih zar ne? Čini mi se da sam tako nešto tu pročitao.
Vidio sam tu LSTove aaaal nisam se još sjetio di ću smislit mrežu neku jer ju savit ne mogu s obzirom na debljinu stabiljke.
Jednom sam ju topiro davno prije i sad sam ove donje grane i grančice svezo da ovi donji cvijetići dobe više svijetla i kao što vidite poskido sam većinu lišća također da bi dobila svijetla aaa i da ne troši energiju na to.
E i zanima me što mislite koliko bi po vašem mišljenju cvijetanje još moglo trajati?
Hvala na uvažavanju i znanju koje ste podjelili na ovom forumu :)
Mislim da sam sve reko hahah
DSC_0960.JPG DSC_0961.JPG
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Ufff... nisam baš neki ekspert, ali čini mi se da donje grane neće dobiti ništa svjetla (u odnosu na glavnu colu). Drugo... ovo otraga je običan staniol? Čuvaj se sa tim da ne dobiješ hot spotove i uništiš si biljku. Obzirom da ju već neko vrijeme mučiš sa tim u box, pa van na terasu... pripazi na jajca - mogla bi pohermit. Ovo odradi do kraja (nećeš dobiti baš neku priželjkivanu količinu) i kreni sa novim growom u tom boxu. P.S. 400w nije previše za taj prostor, ali moraš dati malo razmaka između biljke i lampe. Stavi ruku u visinu vrha i drži 2-3 minute. Ako je pretoplo ruci, pretoplo je i biljci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
17.02.2012
50
120
33
39
Svijetla rade 10cuki, radi ustede struje hah, a lisce sam pomico jer sam neki slican savjet dobio od jednog starijeg covjeka, a ovo otraga je al folija i pregrada neka, iverica valjda. Ma to sam ovak i gurnuo radi vjezbe ajmo rec
 
17.02.2012
50
120
33
39
Mali update: dosla je staro crvena lampa i eekipa me zajebala u biti je dvojni spektar sa 10% vise crvenog u sebi znaci 70% crvenog spektra daje... Ee sad dal je u biti to sve sto mozes dobit od crvenog ili postoji lampa koja daje 100 % crveni a ja ju nisam narucio jer je bila skuplja.... ?
Osim tog dnevna temp je u normali 27 stepeni, jedino mi se cini da je glavnom vrhu mozda malo pretoplo...
Dodao sam pepel iz peči da bi dobila kalija i fosfora, valjda se nisam sjebo jer sam cuo da podize ph zemlje i da treba pazit a tim..
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Zavrsi ovu jadnu biljku do kraja i prouci malo pa onda kreni ponovo..trgat listove da ne trosi energije na to ..to je kao da tebi netko strga ruke i noge da brze trcis..o_O
svjetlo ti je malo prejako ali je izvedivo sa dobrom ventilacijom. znaci dobar protok zraka i unutra neki ventilatori da pušu.. makni ovu aluminijsku foliju ima i dovoljno svjetla a ovako samo emitira i svjetlo i toplinu..od 2012. si ovdje a ni jednom na dnevnike nisi otisao..jer da jesi ovo nebi na ovo licilo..:kafa: :vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Visoki Orao
17.02.2012
50
120
33
39
Hvala kolega na savjetu budem, isprva sam mislio iskopirat necij dnevnik al sam ogranicen pa to izgleda ovako :):razvaljen::

Trenutno teče, negdje 7 tjedan cvjetanja, temperatura u boxu je 28* 29* dnevna, a nocna 22*.

Režim svjetla je 10/14, i nahranio sam ju s 5 6 žlici pepela i malo vode prekjučer, te sa 15ml plantella cvet na malo više od 1l vode kroz zadnjih 10 dana.

Sve je ok, nema nikakvih problema osim što mi se čini da je najvišem vrhu vruče, listovi su lagano uvijeni i dobili su ove flekice što se vidi na prvoj slici.

Mislim da bi uskoro trebo nabavit mikroskop jeer mi se cini da bi kroz 2 3 tjedna mogla bit gotova, koje je vaše mišljenje?

Ne znam koliko će se podebljat cvjetići s obizrom da sam krive listove porezo, pa je OČITO to bio žešći zajeb, no dobro ako na kraju zapalim taj vrhić i ako da efekt bit ce dosta za prvi put :let:

DSC_0965.JPG DSC_0966.JPG DSC_0967.JPG
 
Poslednja izmena:
17.02.2012
50
120
33
39
E jesu ovo ona jajca kaj treba cupat pincetom? Ovo pod cvjeticima, nisam to uocio po cvjetovima zato pitam..
A biljka je dobro vise manje fino mirisi i masna je :watch:
 

Prilozi

  • DSC_0978.JPG
    DSC_0978.JPG
    268,9 KB · Pregleda: 68
  • DSC_0977.JPG
    DSC_0977.JPG
    255,4 KB · Pregleda: 61
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
17.02.2012
50
120
33
39
A moguce, meni je dilema jer ce sljedeci tjedan bit 10.( u grubo) al ne znam koja je sorta pa bas i nemam neku procjenu kad bi treblo bit gotovo jedino pomocu slika drugih gorwera i mikroskopa po koji jos nisam otiso haha
Jos kad ubacis klimu kakve je u jednadzbu ode sve u k... Xd
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.