nepozvani gost u mojoj masini

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
skinuo sam ovaj program autorun i zanimljivo je da on vidi da u C imam instaliran
Rad Light koji ne koristim godina a imam instalaciju za njega u drugoj particiji i tad mi je pravio
probleme i znao sam da je zarazen al ga nisam sklanjao, sad cu.
Izgleda da nemam neke ozbiljnije viruse a posebno ne neko hakersko nadziranje.
Super ti je ona tema, neke stvari sam znao neke ne, ide ti rep u svakom slucaju :D
Kad odem u autoruns u opciju User imam stikliran moj nalog na racunaru a iznad NT authority/system nestikliran,
tako treba ili ne i sta da radim dalje sa ovi program kad je naso sve ovo?
E jos jedno pitanje, ja progeame brisem tkao sto odem u kontrol panel, pa add/remowe program pa unninstal
al sta da radim kad uradim sve to i odem u C i vidim daje ostao neki file u tom folderu koji nije izbrisan i nece na delete da se izbrise?
 
11.06.2008
48
10
0
32
"NT authority/system" Podrazumjeva korisnika koji je ugrađen u svaki sistem i on pokreće sve drivere i NT servise (tako se najcesce skrivaju virusi)
Ti moraš nac putanju tog virusa koja ti piše tamo u obliku "c:\windows\system32\drivers\virus.sys" i obrisat taj file.., ako se taj file ponovo stvori znaci da imas vise virusa, na više mjesta, ali sve piše u uputama :D

1. Uđi u safe mode
2. Upali "Show hidden files" i ostale gluposti, opisano je i imaš sliku

Reci koji korak ti nije jasan ?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Hvala ti druze za savet, ovih dana cu odraditi Format C, najlakse mada mislim da nemam nista ozbilljno
nego gde ti zivis kad reinstalacija sitema kosta 50 jura, kod nas je to 10 evrova :D

ps. nije jasno sta da radim sa ovim programom kad on nadje sve to :D ?

nemam druge racune samo ja koristim komp.

odradjeno je sve to Salko, jedino nisam uradio format C, jedino sam ja u racunaru, jedan lik mi je ovo rekao
i bio je pravu : "kad je u standbaju ostaje tvoj windows profil ulogovan i obavestavate da ako si nesto radio i ugasis ga izgubices sve sto nisi sacuvao...to je normalno...fora je samo da se ulogujes i onda da ga ugasis..."

Tresla se gora rodio se mis, izgleda da nemam nista al mozda ce ovo nekom koristiti :D
 
12.03.2012
35
32
0
39
weed4life je napisao(la):
"Other people are logged on this computer. Shuting down Windows might cause
them to lose data. D o you want to contining to shut down?

odi u user account-s,obriši sve ostale račune koje ne koristiš samo svoj ostavi i stavi password ak želiš...restart .pa restart da vidiš jel radi....pa javiš jel radi....

weed4life je napisao(la):
nemam druge racune samo ja koristim komp.

windows zna sam ostavit Administrator account ako pri instalaciji windows-a nisi stavio da tvoj account bude Administrator u tom slučaji radi jedino tvoj account,sa antivirusom odradi Deep scan,u
Task Manager-u klik na users tab da vidiš trenutno tko još koristi tvoj komp....