Pocetnik u uzgoju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.10.2023
4
1
3
24
Veliki pozdrav vutroljupci od novog člana vaše zajednice.
Sviđa mi se forum i registrirao sam se danas jer imam nekoliko pitanja o cvijetu sreće koji sam zasadio.

Početkom jula sam prvi put ušao u vode botanike i zasadio dva sjemena i dobio sam brata i sestru
Odmah sam muškog sasjekao (diskriminacija nad muškarcima )
Evo 4ti mjesec početnički njegujem svoju malu mezimicu i izgleda prelijepo ima na sebi 20-25 hedova sto je sasvim dovoljno za prvi put ja mislim
Problem je u tome sto je mala i tanka i možda joj nešto nedostaje
Dao sam joj Anti stres gnojivo i gnojivo za pravilan rast i ništa više osim vode nije pila
Ovo mi je prvi put da sadim i uspjela je tako da sam u planu bolje organizovati uslove i krenuti dalje punom snagom.

Nisam siguran kad je pravo vrijeme za berbu zato ovo pišem i da se malo edukujem i da primim savjet za daljnje
Priložiti ću i par trenutnih fotografija i NADAM se da će biti bomba ovo malo hedića što ima zato trebam savjet bez lupe i mikroskopa, "odokativno" da mi neko kaže u kakvom je stanju.
Malo opširno kao da pišem referat ja se ispričavam ubiven sam hehe
Unaprijed zahvaljujem
IMG_20231002_144739.jpg IMG_20231002_145101.jpg IMG_20231001_223231.jpg IMG_20231002_144714.jpg
IMG_20231002_144509.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zosefin

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
609
3.224
203
pozdrav ,. ukratko nije imala dovljno primljene svjetlosti od sunca tokom dana te nije hrane dobivala da se pumpa, zato je ''tanka''..,nije jos gotova..budes tu uz pomoc ostalih zavrsio nadam se onako kako si zamislio si za prvi put...:thumb:
na dobrom si putu za edukaciju,.prouci pomalo o svemu,zemlja,gnojiva,trening,zaljevanje,rezim svjetla (za indoor), i pogledaj teme,.dnevnike itd..
koristio si anti stres gnojiva i gnojivo za pravilan rast..,koja tocno ?
koji je strain uostalom ?
 
04.10.2023
4
1
3
24
Ne pisi post za postom. Koristi opciju edit/uredi / Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Pozz hvala puno na brzzzom odgovoru
Hvala i ja se nadam da da sam krenuo pravim putem ali nisam naglasio da mi je prvi put samo da vidim kako sta i gdje da drzim i nisam vodio računa o kvaliteti vode i kvaliteti zemlje i tim nekim stvarima, sve je prirodno. prerano mi je za prvi put da ulažem u nešto ali poslije ovoga hoću definitivno
Nisam siguran koji je strain, iskoristio sam 2 sjemena da se ne baci i oba su rodila hehe Al tad je bila bomba za duvat
Gnojivo sam dobio već razmućeno od prijatelja mislim da je plantela u pitanju
Primila je gnojivo u trecoj i cetvrtom sedmici rasta
A za kolicinu svjetlosti sam i ja mislio da je problem
Od početka faze cvjetanja prima direktno sunce od 11h do nekih 15-16 sati jer u takvoj sam poziciji. Ostatak dana je svjetlost ali ne direktna
Po noci je u mrklom mraku
Jos jednom hvala puno na odgovoru samo sam ga cekao da se malo ukljucim u teme ali kao sto si rekao da se malo jos edukujem i mislim da cu na ovom forumu pronaći sve što me interesuje


I da li je mogu trenutno u ovoj fazi nekako ojačat osim da joj priuštim još svjetla ili je podebljat nekim gnojivom za cvijet ili šta već Al mislim da je kasno za podebljanje
Uostalom ne može bit toliko loša valjda
Meni izgleda sočno
Valjda če proć taj pubertet do nove godine hahaha
 
Poslednja izmena od urednika:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
609
3.224
203
odlicno , u tekstu si naveo podosta info koje su dovoljne za zakljucak da trebas pomoc do kraja neupitno, e sad s obzirom da je koncept foruma slozen po temama a ti u neznanju jer si tek se logirao si otvorio novu temu a takve teme vec postoje i brisu se odnosno idu na groblje, stoga ti nitko ne odgovara na ovu formu posta i upita jer u sebi sadrzi pitanja iz nekoliko tema koje su rasclanjene na forumu svaka zasebno, ajde najbolje bi bilo da pogledas teme problemi tokom uzgoja i procjena -berba ,. za pocetak te tamo fotkaj i postavi foto i upit.,odgovori ce stici brzo..shvatit ces jako brzo i lako kako funkcionira forum,..
 
04.10.2023
4
1
3
24
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad ! PROCITAJ PRAVILNIK
Hvala puno druze shvatio sam sinoc da sam opuco novu temu i da nije u skladu sa smjernicama Al kao sto znas i sam tesko se snaci na ovom forumu i prvi put da forum koristim uopste
Uglavnom nisam mogao odoljeti danas da ne obrezem jedan mali samo da probam kolko sam shvatio to se moze bez problema
Javim dojam
 
Poslednja izmena od urednika: