nije mi jasno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.08.2012
38
1
0
33
e ljudi imam 3 cure (outdoor) malu,srednju i jednu koja je dosta veca od obe
posadjene su sredinom prvog meseca bile su u grow box-u prve 3 nedelje pa prebacene napolje u kante od 15l
u vegetaciji su dobile 4 puta djubrivo za listanje i rast a kad su pokazale pol 3 nedelje nakon toga su dobijale djubrivo
NPK 1-2-4 i nekoliko puta izmet goluba.
2 biljke (mala i srednja) cvetaju odlicno imaju lepe hedice nista preterano veliko ali zadovoljan sam
dok ova najveca i dalje samo lista i lista a ne pusta hedove...
zanima me sta da radim sa njom da li mogu nekako da je nateram na cvetanje, probao sam sa jacom dozom djubriva ali ne pomaze a zao mi je da od nje ne dobijem bas nista jer sam se oko nje najvise trudio, i nznm sta cu sa njom, svaka pomoc je dobrodosla
HVALA UNAPRED

Edit: zaboravio sam da kazem da su semenke iz kanade ali vrsta nepoznata. jedino sto znam je da su 60% sativa 40% indica (odprilike) i da na sajtu imaju sunca od pola 6 ujutru pa do pola 4 popodne.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
sta bi ti da ubrzas prirodu tek sad za koji dan bi trebalo da pocne cvetanje osim ako nisu auto sorti i ako nisi u majamiju.

i gde si cuo,video i procitao da pojacavanjem gnojiva je teras da procveta mogao si je samo spaliti nista vise ako vec nisi

citaj malo informisi se

pozz
 
10.08.2012
38
1
0
33
sve 3 su iste sorte a ove 2 cvetaju vec mesec dana. a klima ako te zanima je odlicna pogotovu poslednje 3 nedelje, temperatura ide cak do 40 stepeni.. u vegetaciji je bila takodje dobra klima nije bilo temperature ispod 28 stepena i bilo je tako 5 dana suncano pa onda preko noci padne kisa dobra pa tako u krug.. samo poslednje 3 nedelje je jaka temperatura i bez kise.
ja sam mislio da ako su ove 2 procvetale da treba i ova, razumeo sam da malo kasni zato sto je glomaznija, ali zaostaje mesec dana za ove 2 manje pa sam se uplasio.. a najvise nade sam ulozio u nju :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma okajde da i zanemarimo oko prihrane prichu..nego..jesi li ti uopche siguran da je ta 3. najvecha zhenska?? ( mushki mogu biti i cca20%vechi od zhenskih )
jesu u isto vrijeme posijane?
i koliko dugo ti vech cvjetaju te dvije manje?
 
10.08.2012
38
1
0
33
rekoh u postu iznad ove 2 manje cvetaju vec punih mesec dana
a 100% sam siguran da nije muska, i meni je to palo na pamet ali ima na svakom "spratu" ono malo i po 2-3 pistila iz njega viri
a veca je zato sto je ona odma posle grow boxa presadjena u kantu od 15l a ove dve sam prvo presadio u posude od 7l pa kad sam video razliku u napredovanju prebacio sam i te 2 u kante od 15l. cenim da je to razlog :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
aaa sory..evo odgovora..u isto vrijeme smo pisali..dakle mjesec dana cvjetaju ???
osim shto je glomaznija (shto ti to glomaznija uopche znachi )..po chemu se josh razlikuje od ostale dvije? oblik listova? boja? duzhina internodija-medjukoljenaca tj. prostora uzmedju parnih listova? mozhe biti da je povukla vishe na drugu stranu..ali hmmm...nitko ti neche mochi rechi sa 100% sigurnoscu shto je razlog,kako i zashto..na nevidjeno.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ahhh to su sada vec kalkulacije.
ako si ove dvije prebacio u vechu kantu.a vech su bile zapochele cvatnju..onda ajde de..i moguche je to shto kazhesh...
ova u vechoj kanti josh radi na korjenovoj masi-ako si to mislio-pa konta ima vishe prostora i mozhe vecha narasti (jesi to mislio ?)
a mozhe biti i kombinacija..djelom da je to razlog-pogotovo ako kazhesh da je to jedina razlika u njihovom uzgoju...a mozhe biti i da je povukla sativa gen..
bilo kako bilo..mislim da nemas razloga za brigu.spomenuo si box.pa ako i ne stigne dovrshiti cvjetanje vani...a ionako je u kanti..mozhda chesh mochi dovrshiti pod lampom.
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Kod mene je bila sitacija da je jedna procvijetala koji dan prije pocetka sedmog mjeseca ove ostale također tjedan i pol poslje njih,a ova najveca tek prije tjedan dana tako da se nemoj brinuti budi strpljiv nemoj nista pokusavat sa pojacavanjem gnojiva jer kao sto su ti rekli mozes spalit biljku ako imas pase doza gnojiva normalna koju dajes daj im i dalje i to je to,priroda i biljka ce same ucinit svoje sretno sa trecom biljkom
 
10.08.2012
38
1
0
33
@zlavjestica razlika je po tome sto je mnogo izduzenija od ostalih i posto je imala jaci LST nego ove 2 sve grane su se izduzile i narasle, od oka da kazem racunam da je 5-6 grana jednako celoj najmanjoj biljci, a ima malkice ostrije listove i mnogo manje zutih listova posle gnojenja takodje su listovi jako jako gusti sa daljine od 5-6metara od gustine onih malih listova gde treba da pusta hedove vec izgleda kao glomazan hed i prostor izmedju listova je bas bas malen. a to da ce moci nazad pod lampe tesko zato sto imam PC box i koristim ga kao inkubator za outdoor i zimi uzgajam "mini" biljcice. a nisam razmisljao o tome da se koren i dalje formira ili kako vec.. moguce je to :D

@
Pablo Escobar
drago mi je da to cujem, sad mi je lakse :D
hvala vam svima ljudi :D
videcu do sutra da vam uploadujem slike ako vas zanimaju kako stoje stvari
posto sam eksperimentisao: jednu sam pustio da raste u visinu, jednu sam LST samo glavno stablo (ali moracu sad malo i grane da spustim radi sigurnosti sajta) i jednu sam LST na sve strane
pa da vidite i kakvi su rezultati :)
HVALA :D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
naravno da ljude zanima kako to izgleda..stavi slike..barem od te godzille.
btw. ja nisam struchnjak za sative..ali, ako kazhesh da su listovi izduzheniji i da je ona sva izduzhena...onda je vjerojatno ona povukla sativa gen..a ove dvije nizhe indica gen. to + vecha posuda mozhe komotno objasniti mjesec dana kasniju cvatnju.
kad budesh fotkao...ajde opali jedan gro plan i jednu bash fokusiraj na te vrhove od godzille.
samo..ne znam odakle si tj. kakva je klima kod tebe...pitanje je hoche li te vrijeme posluzhit da bi zavrshila..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ja sam imala predosjechaj o tome kakav predosjechaj vi imatei sada..imam predosjechaj da ste/smo bili u pravu glede predosjechaja.

kako god...nema foto portreta godzille